Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Albánsko Divjaka-Karavasta National Park

Počasie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Divjaka-Karavasta National Park je jeden z najväčších a najdôležitejších národných parkov v Albánsku. Nachádza sa na západnom pobreží krajiny, priestrešnými lagúnami a nádhernými plážami, ktoré ho robia obľúbeným cieľom turistov.

Počasie v Divjaka-Karavasta National Park je typické pre stredomorský región. Letné obdobie je teplé a suché, s teplotami dosahujúcimi 30 ° C a vyššie. Pravidelný vietor zanecháva oblasť príjemnú aj vo vysokých teplotách. Toto je ideálny čas na návštevu parku, pretože mnoho vtákov sa v tomto období zdržiava na blízkej lagúne a dohliada na ich migráciu je úchvatným zážitkom.

Jeseň v Divjaka-Karavasta je mierne teplejšia, s teplotami sa pohybujúcimi sa medzi 20 ° C a 25 ° C. Padajúce listy a zmeny farieb prírody dodávajú parku neopakovateľnú atmosféru. Toto obdobie je tiež ideálne pre pozorovanie vtákov, pretože mnohé druhy prichádzajú na zimu alebo sa zastavujú na ceste do teplých krajín.

Zima je v Divjaka-Karavasta mierne chladná, ale stále príjemná, s teplotami okolo 10 ° C až 15 ° C. Tu sa môžete tešiť na úžasnú atmosféru a pokoj, keďže počet turistov je oveľa nižší ako v lete. Je to ideálny čas na prechádzky po pláži a relaxáciu v tichosti prírody.

Jar prichádza do parku s návratom teplého počasia a kvitnutím prírody. Teploty stúpajú na približne 15 ° C až 20 ° C a park začína ožívať s novými energiami a farbami. Toto je tiež obdobie, keď sa niektoré vtáky vracajú po zime, čo znamená, že môžete pozorovať ich oživenie a budovanie hniezd.

Divjaka-Karavasta National Park je nielen miestom úžasnej prírody a vtáčieho pozorovania, ale je tiež domovom rôznych druhov zvierat a rastlín. Od riadkami drevín až k vzácnemu tučniakovi voľavomu, park poskytuje miesto pre každého milovníka prírody a je miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť pri návšteve Albánska.

Ak sa chystáte navštíviť Divjaka-Karavasta National Park, pomyslite na povahu počasia, ktorú si zídete. Každé ročné obdobie prináša niečo jedinečné do tohto nádherného parku, takže si môžete byť istí, že budete spokojní nech už prídete kedykoľvek počas roka.


Letenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Ak plánujete vycestovať do Albánska a máte radi prírodu a divoké životné prostredie, Divjaka-Karavasta National Park by nemal chýbať vo vašom itinerári. Tento národný park sa nachádza v západnej časti krajiny a je domovom pre množstvo ohrozených druhov rastlín a živočíchov.

Na svete existuje len niekoľko miest, ktoré sú domovom pre vzácne a ohrozené druhy vtákov, a Divjaka-Karavasta je jedno z nich. Park je známy predovšetkým pre výskyt buzeranta žltobruchého, dravého vtáka, ktorý je na pokraji vyhynutia. Pravidelné pozorovanie vtáctva v parku si získalo obľubu medzi ornitológmi z celého sveta.

Divjaka-Karavasta National Park sa vyznačuje rôznorodou prírodnou scenériou, vrátane bažantníc, lagún, sladkovodných jazier a močiarov. Pokojné prostredie a nezničená príroda robia z tohto miesta ideálnu destináciu pre tých, ktorí hľadajú oddych a únik od každodenného zhonu.

Okrem vtáctva môžete tu nájsť aj množstvo druhov rýb a rias, pretože park je obklopený Jadranským morom. Výlet lodou alebo kajakom do okolitých vôd je skvelý spôsob, ako preskúmať túto morskú biodiverzitu.

Divjaka-Karavasta tiež ponúka množstvo turistických trás a cyklotrás. Nech už sa vyberiete peši alebo na bicykli, budete mať možnosť objaviť nádherné scenérie okolitej prírody. Prechádzka lesmi a po brehu jezera vás iste očarí svojou upokojujúcou atmosférou a krásnou krajinou.

Ak chcete bližšie spoznať miestne tradície a kultúru, nezabudnite navštíviť aj blízke rybárske dedinky, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a ochutnať čerstvé ryby a morské plody.

Letenky do Divjaka-Karavasta National Park môžete získať cez rôzne letecké spoločnosti, ktoré poskytujú služby do Albánska. Skôr než rezervujete svoju letenku, odporúčame sa poradiť s miestnymi cestovnými kanceláriami alebo vyhľadať informácie online, aby ste získali aktuálne informácie o možnostiach cestovania a vstupných vízach.

Divjaka-Karavasta National Park je pravým rajom pre prirodzených nadšencov a dobrodruhov. Jeho unikátna príroda a vzácne druhy živočíchov robia z miesta skvostnú destináciu pre všetkých, ktorí túžia objaviť skryté kútiky divokej krásy Albánska. Ak túžite po dobrodružstve v divokom prostredí, neváhajte a rezervujte si letenku do Divjaka-Karavasta National Park práve teraz.


Dovolenka Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Dovolenka Albánsko - Divjaka-Karavasta National Park: Oáza prírody a biodiverzity

Albánsko, malá balkánska krajina obklopená Jadranským a Jónskym morom, môže byť pre niektorých turistov ešte stále neobjaveným klenotom. Jeho rôznoritá príroda a zachovalá divočina láka návštevníkov z celého sveta. Medzi najväčšie poklady Albánska patrí Divjaka-Karavasta National Park, fascinujúca oáza prírody plná záhadných močiarov, lesov, pláží a ohromujúcej biodiverzity.

Nachádzajúci sa asi 80 kilometrov južne od hlavného mesta Tirany, Divjaka-Karavasta National Park je najväčším chráneným územím v Albánsku. Park, ktorý zaberá plochu 223 km², je domovom pre množstvo druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé sú ohrozené a unikátnym spôsobom prispievajú ku globálnej biodiverzite.

Jedným z najvýznamnejších a pôsobivých prvkov parku je jeho močiar Karavasta. Tento rozsiahly močiar s rozlohou 40 km² je domovom pre viac ako 250 druhov vtákov, vrátane vzácnych druhov ako je pelikán kučeravý, bahniak bielokrídly alebo orol skalný. Vtáčie pozorovanie je tu nezabudnuteľným zážitkom pre milovníkov prírody.

Divjaka-Karavasta National Park ponúka aj krásne pláže na svojom pobreží, ktoré sú domovom pre obrovské populácie korytnačiek a iných morských živočíchov. Táto oblasť je dokonalým miestom pre dovolenku spojenú s relaxáciou na pláži a s objavovaním fascinujúceho podmorského sveta.

Ak máte radi turistiku a prírodné túry, park vám poskytne mnoho možností. Preskúmajte klamné duny, ktoré sú jedinečným geologickým fenoménom tejto oblasti, alebo sa vydejte na túru lesom, ktorý obklopuje močiar a objavujte rôznorodosť rastlín a živočíchov, ktoré tu žijú.

Divjaka-Karavasta National Park je aj miestom pre rôzne environmentálne a ekologické iniciatívy a výskumy. Vďaka týmto snahám je park uznávaný ako dôležité miesto pre ochranu prírody a udržateľný rozvoj.

Pre turistov, ktorí chcú zažiť dovolenku mimo bežných turistických trás a objaviť skryté poklady prírody, je Divjaka-Karavasta National Park ideálnym miestom. Budete fascinovaní krásou divočiny a možnosťami pozorovať vzácne druhy rastlín a živočíchov. Ak hľadáte miesto, kde si oddýchnuť od veľkomestského ruchu a pripojiť sa k prírode, Albánsko a jeho národný park určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


1. Aké sú otváracie hodiny Divjaka-Karavasta National Park?
Otváracie hodiny parku sú od 8:00 do 17:00 hod.

2. Kde sa nachádza Karavasta Lagoon?
Karavasta Lagoon sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, blízko mesta Divjaka.

3. Dajú sa v parku nájsť zvieratá?
Áno, v parku žijú rôzne druhy vtákov, z ktorých niektoré sú chránené a ohrozené.

4. Ktoré aktivity môžem robiť v parku?
V parku je možné robiť rôzne aktivity, ako napríklad prechádzky, rybolov, pozorovanie vtákov a kajakársky výlety.

5. Je v parku možné kempovať?
Áno, v parku sa nachádza kempovisko, ktoré je v prevádzke počas letnej sezóny.

6. Aký je vstupný poplatok do parku?
Vstup do parku je bezplatný, ale niektoré aktivity a služby sú za poplatok.

7. Aké časti parku sú najvyhľadávanejšie?
Najvyhľadávanejšie časti parku sú Karavasta Lagoon a Divjaka Beach.

8. Je v parku možné robiť pikniky?
Áno, v parku sa nachádza niekoľko miest na piknikovanie. Ale návštevníci by mali byť opatrní, aby nezosmiešňovali a nekazili prírodu parku.

9. Je potrebné si priniesť vlastné vybavenie pre rybolov alebo kajakovanie?
Áno, pre rybolov a kajakovanie návštevníci musia mať vlastné vybavenie alebo si ho prenajať od miestnych prevádzkovateľov.

10. Je v parku možné ubytovať sa?
Áno, v okolí parku sa nachádza niekoľko ubytovacích zariadení, od ubytovní po luxusné hotely. Návštevníci môžu zvoliť podľa svojich potrieb a financií.


Ubytovanie Albánsko Divjaka-Karavasta National Park


Albánsko je krásna krajina s bohatou prírodou a nádhernými scenériami. Jedným z najkrajších miest na ubytovanie je Divjaka-Karavasta National Park. Tento národný park sa nachádza na západnom pobreží Albánska, neďaleko mesta Divjaka. Je to jedna z najdôležitejších oblastí pre vtáčie migrácie v Európe a je domovom množstva rias, rýb a vzácnych druhov vtákov.

Ak hľadáte ubytovanie v Divjaka-Karavasta National Park, máte niekoľko možností. Park má niekoľko kempov, chatiek a hotelov, ktoré ponúkajú rôzne typy ubytovania pre rôzne cestovateľské preferencie.

Pre tých, ktorí sa chcú ponožiť do blízkosti prírody, kempovanie je skvelým spôsobom ako stráviť čas v národnom parku. V parku sú dostupné kempovacie miesta s očakávanou výbavou, ako su sprchy, toalety a ohnisko. Môžete si vziať vlastný stan, spacák a využiť príležitosti na pozorovanie vtákov a hranie sa v nádherných plážach, ktoré v národnom parku nájdete.

Pre tých, ktorí preferujú komfort a pohodlie, hotelové ubytovanie je tiež dostupné. V okolí Divjaka-Karavasta National Park nájdete niekoľko malých hotelov a penziónov. Tieto ubytovacie zariadenia ponúkajú pohodlné izby, klimatizáciu a široký rozsah služieb, ako sú raňajky a večere. Mnohé hotely majú tiež vlastnú reštauráciu, kde sa môžete ochutnať tradicionálne albánske jedlá.

Pre tých, ktorí hľadajú autentickejšie a dobrodružnejšie skúsenosti, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v tradičných dedinských chatkách. Tieto chatky sú často zrenovované staré albánske domy a ponúkajú veľa histórie a charakteru. Majitelia chatiek budú ochotní podeliť sa s vami o miestne tradície a kultúru a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky.

Abyste si užili návštevu Divjaka-Karavasta National Park v plnej miere, odporúča sa plánovať aspoň pár dní. Okrem pozorovania vtákov, môžete si užiť prechádzky po národnom parku, relaxovať na pláži a pozrieť si miestne riasy a ryby. Park ponúka aj možnosti vodných športov, ako sú kajakovanie a jazda na bicykli. Okrem toho je v blízkosti národného parku niekoľko historických a kultúrnych pamiatok, ktoré stojí za to navštíviť.

Nezáleží na tom, aký druh ubytovania si vyberiete, Divjaka-Karavasta National Park ponúka nezabudnuteľný pobyt v jednom z najkrajších a najviac biodiverzitných miest v Albánsku. Budete mať možnosť byť súčasťou prírody, objaviť úžasné druhy vtákov a obdivovať krásu Albánska. Nech už sa rozhodnete pre kempovanie, hotelové ubytovanie alebo tradičné chatky, vaše dovolenkové zážitky tu budú nezabudnuteľné.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky