Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Albánsko Himara

Ubytovanie Albánsko Himara


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré sa skladá z krásnych pláží, úžasného výhľadu na more a tradičnej albánskej kultúry, mali by ste sa pozrieť na Himaru v Albánsku. Aby ste si užili nádherné letovisko úplne, musíte najprv nájsť ubytovanie, ktoré bude pre vás najlepšie.

Himara sa môže pochváliť rôznymi typmi ubytovania- od luxusných hotelov po skromnejšie apartmány a izby v súkromí. Ak máte radi komfort, možnosti ubytovania v hoteloch sú veľmi kvalitné a zvyčajne sa nachádzajú priamo na pláži. S cienami okolo 50 € za noc, môžete si vychutnať kvalitné raňajky a pozerať na krásu modrého mora priamo z okna.

Ak hľadáte niečo skromnejšie, môžete zvážiť možnosť prenájmu apartmánu alebo izby v súkromí. Tieto možnosti poskytujú primeraný komfort, sú veľmi čisté a ponúkajú úžasný výhľad na mestský život. Ceny sa pohybujú okolo 25 € za noc.

Samozrejme, ak ste prírodný nadšenec a radi kempujete, vo Himare nájdete aj kempy. Ceny sa pohybujú okolo 5 € za osobu za noc a ponúkajú skromnejší komfort, ale stále sú vzrušujúce pre tých, ktorí majú radi prirodzený životný štýl.

Himara je nádherné letovisko, ktoré stojí za návštevu. A s množstvom rôznych typov ubytovania, môžete si užiť svoju dovolenku presne tak, ako chcete. Či už sa rozhodnete pre luxusné hotely, skromné apartmány alebo kempovanie pod hviezdami, v Himare nájdete možnosti pre všetkých. Tak prečo sa nevydať na cestu a objaviť ten najlepší spôsob, ako si užiť krásu tohto albánskeho letoviska?


Počasie Albánsko Himara


Albánsko je krásnou krajinou plnou rozmanitých a malebných miest. Jedným z týchto miest je aj malé pobrežné mestečko Himara, ktoré je obklopené pôvabnými plážami a zeleňou.

Himara sa nachádza na juhu Albánska, priamo na pobreží Jónskeho mora. Je obľúbeným miestom nielen medzi domácimi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Toto pobrežné mestečko je známe svojimi úchvatnými plážami, krištáľovo čistou vodou a nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Počasie v Himare je typické pre stredomorskú oblasť. Letá sú teplé a suché, so vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami. Teplota sa pohybuje okolo 30 °C a more je príjemne teplé, čo prispieva k ideálnym podmienkam na kúpanie a slnenie sa na pláži. Miestni a návštevníci majú možnosť využiť rôzne vodné športy, ako napríklad potápanie, surfovanie alebo lovenie rýb.

Jesenné a zimné mesiace sú v Himare mierne chladnejšie, ale stále príjemné. Teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 15 a 20 °C, čo je ideálne na prechádzky po pláži a poznávanie okolitého prostredia. Miestne reštaurácie ponúkajú čerstvé morské plody a špeciality albánskej kuchyne, ktoré si môžete vychutnať spolu s miestnymi vínami.

Albánsko a jeho okolité hory vytvárajú dobre zinstalovaný prvý rad pohorie, ktoré poskytujú prírodnú ochranu proti studenému vetru, takže aj v zimných mesiacoch sa teploty neklesajú príliš nízko. Návštevníci môžu využiť túto príležitosť na prechádzky po okolitých kopcoch a poznávanie miestneho kultúrneho dedičstva.

Himara ponúka aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, ktoré stojí za návštevu. Medzi najvýznamnejšie patrí staroveký hrad Lekureshi, ktorý dominuje nad mestečkom a ponúka úžasný výhľad na okolie.

Ak plánujete navštíviť Albánsko a objaviť krásy jeho pobrežia, Himara by určite nemala chýbať na vášom zozname. Svojimi krásnymi plážami, nádhernou prírodou a pohostinnými miestnymi obyvateľmi vás určite očarí. A nezabudnite si zobrať plavky a opaľovací krém, pretože počasie v Himare je skvelé na letnú dovolenku!


Najčastejšie otázky a odpovede Albánsko Himara


Najčastejšie otázky a odpovede o Albánsku Himara sú:

1. Aké je počasie v Himare?
Odpoveď: Himara má stredomorské podnebie, s miernymi zimami a teplými letami. Teploty počas leta sa pohybujú v rozmedzí 28-30°C, a v zime okolo 10-12°C.

2. Kde sa nachádza Himara?
Odpoveď: Himara sa nachádza v juhozápadnej časti Albánska, priamo nad Jónskym morom.

3. Aký je tam zvyk k stravovaniu?
Odpoveď: Himara má typickú albánsku kuchyňu, ktorá je založená na olivovom oleji, čerstvom ovocí a zelenine, rybách a mäse. Najviac sa konzumujú ryby a plody mora.

4. Aké atrakcie by som si nemal/a nechať ujsť v Himare?
Odpoveď: Medzi najväčšie atrakcie v Himare patrí návšteva pevnosti Himara Castel, pláž Jale Beach a čarovné mestečko Potamia.

5. Potrebujem vízum na vstup do Albánska?
Odpoveď: Poľsko a niektoré iné krajiny sú oslobodené od vízových požiadaviek pre Albánsko a môžu vstúpiť do krajiny na dobu nie dlhšiu ako 90 dní. Pre ostatné krajiny sú požadované víza.

6. Kde sa dá najlepšie relaxovať v Himare?
Odpoveď: Himara má mnoho krásnych a kľudných pláží, kde sa môžete utopiť v čerstvom mori a relaxovať. Jale Beach, Livadh Beach, a Gjipe Beach sú medzi najpopulárnejšími a najlepšími možnosťami.

7. Aký je časový rozdiel medzi Albánskom a Európou?
Odpoveď: Albánsko sa nachádza v časovej zóne strednej Európy (CET), rovnako ako Východoeurópsky čas (EET). Hegyviz sa teda nachádza v časovej zóne CET. To znamená, že medzi Albánskom a Európou nie je žiadny časový rozdiel.


Letenka Albánsko Himara


Albánsko, krajina plná nepoznaných miest a krás. Medzi tieto oblasti patrí aj mesto Himara, ktoré leží na juhu Albánska. Toto malebné prímorské mesto ponúka svojim návštevníkom čarovnú atmosféru a slnkom zaliate pláže s nádherným pohľadom na Jónské more. Ak túžite po dovolenke v okolí teplého azúrového mora na plážiach s bielym pieskom a súčasne by ste mali radi miestnu kultúru a jedlo, Himara je tou správnou voľbou pre Vás.

Cestovať do Himary z rôznych kútov sveta je jednoduché, a to je vďaka mnohým letiskám, ktoré sú umiestnené v Albánsku. Ak ste z vnútrozemských krajín Európy, najlepšou voľbou by bola letenka do Tirany, hlavného mesta Albánska. Po prílete do Tirany môžete využiť miestnu hromadnú dopravu alebo si prenajať auto a vydať sa na cestu do Himary.

Cestovanie z Tirany do Himary trvá v priemere tri a pol hodiny a je jednoduché. Pokiaľ si prenajmete auto, budete môcť staviť na ceste v rôznych historických a kultúrnych miestach, ktoré Albánsko ponúka. Väčšina miest v Albánsku má aj autobusovú alebo vlakovú dopravu a sú teda prístupné i pre turistov, ktorí nie sú nadšení z jazdy autom.

Himara ponúka rôzne možnosti ubytovania, či už si zvolíte lúčnu chatrč, hotel alebo apartmán. V meste sa nachádza množstvo reštaurácií a barov, kde si môžete vychutnať tradičné albánske jedlá a miestne víno. Okolie mesta ponúka niekoľko turistických atrakcií, medzi ktoré patrí stará pevnosť, malá rybárska vesnica Porto Palermo a nádherné pláže s azúrovým morom a bieleho pieskom, kde si môžete zaplavovať a užívať si slnečné lúče.

Himara je nielen miestom pre užívanie si všetkých krás, ktoré môže ponúknuť Albanian, ale aj miestom s bohatou históriou a kultúrou. Množstvo stredovekých kostolov a kláštorov je súčasťou tohto pôvabného mesta, ktoré ponúka neuveriteľne svieže a teplé klima, ktoré každému turistovi umožní ubytovať sa v centru mesta, aby mal prístup ku všetkým miestam v okolí.

Ak teda máte záujem o dovolenku v Albánsku, Himara by mala byť Vašou prvou voľbou. Toto kúzelné mesto je vzdialené len niekoľko hodín od Tirany a ponúka všetky krásy, súvisiace s prímorskými miestami a tradičnou albánskou kultúrou. Vyberte si svoju letenku Albánsko Himara a zažite nezabudnuteľné chvíle, ktoré Vám budú kráčať v spomienkach na celý život.


Dovolenka Albánsko Himara


Albánsko: Klenot na pobreží – Himara

Ak hľadáte exotickú dovolenku na čarokrásnom pobreží, možno by ste mali uvažovať o destinácii, ktorá sa právom považuje za skrytý klenot Európy – Himara v Albánsku. Tento malebný a pokojný prímorský kútik leží na juhu Albánska a ponúka návštevníkom všetko, čo by si mohli priať – nádherné piesočnaté pláže, priezračne čisté more, úchvatné výhľady a bohatú kultúru a históriu.

Himara, ktorá je jedným z najobľúbenejších turistických miest v Albánsku, je známa predovšetkým svojimi krásnymi plážami. Medzi najpopulárnejšie patrí Llamani Beach, ktorá je pokrytá jemným bielym pieskom a obklopená zelenými kopcmi. Ponúka skvelé podmienky pre potápanie, šnorchlovanie a rôzne vodné športy. Pre tých, ktorí preferujú menej preplnené pláže, je tu aj Llamanii Beach, kde si môžete vychutnať kľud a pokojo s plažou takmer len pre seba.

Okrem pláží budú návštevníci Himary nadšení aj históriou tohto miesta. Himarský hrad, ktorý sa datuje až do doby antického Grécka, je jednou z najväčších historických atrakcií v Albánsku. Jeho zrúcaniny ponúkajú úchvatné výhľady na okolitý región a poskytujú možnosť dozvedieť sa viac o bohatej histórii tohto miesta. Vo vnútri hradu sa nachádza aj malé múzeum, ktoré ponúka návštevníkom prehľad o histórii Himary.

Okrem pláží a hradu je Himara tiež známa pre svoju bohatú gastronómiu. Väčšina miestnych reštaurácií ponúka široký výber čerstvého morského a gréckeho jedla. Nebudete môcť odolať pokrmom z čerstvo chytených rýb a morských plodov. Okrem toho by ste nemali vynechať príležitosť ochutnať tradičné albánske jedlá ako sguza (tradičný denťa) alebo börek (tradičný albánsky koláč plnený mäsom alebo zeleninou).

Osobitnými lákadlami Himary sú aj jej tradičné festivaly a podujatia. Mali by ste sa postarať, aby ste navštívili miesto počas niektorého z tradičných slávností, ktoré sa tu konajú počas letných mesiacov. Medzi najznámejšie patrí melónový festival, kde návštevníci môžu ochutnať rôzne druhy melónov a zažiť tradičnú albánsku hudbu a tanec.

Ak hľadáte dovolenku plnú prírodného bohatstva, histórie a jedinečnej kultúry, Himara v Albánsku je dokonalou voľbou. So svojou pokojnou atmosférou, krásnymi plážami a pôsobivou históriou ponúka niečo pre každého. Nech už plánujete romantickú dovolenku pre dvoch alebo rodinný oddych, Himara vám poskytne príležitosť zažiť jedinečnú časť Albánska.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky