Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens

Počasie Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens


Antigua a Barbuda sú dve malé karibské ostrovy, ktoré tvoria nezávislý štát. Táto časť Karibiku je známa svojou krásnou prírodou a úžasným počasím. A jedným z miest, ktoré by ste pri návšteve tohto miesta nemali vynechať, je Antigua Botanical Gardens.

Antigua Botanical Gardens sa nachádzajú v hlavnom meste Antigua, v meste Saint John's. Tento záhradný komplex je jedným z najkrajších a najstarších botanických záhrad v Karibiku. Jeho história siaha až do roku 1763, keď začali pestovať exotické rastliny pre potreby koloniálneho gubernátora Christophera Codringtone.

Táto rozloha 14-acreov je domovom mnohých druhov tropických rastlín a kvetov. Po prechode vstupnou bránou sa návštevníci dostanú do nádherných palmových alejí, kde môžu vidieť rôzne druhy palmy vrátane slávnych kokosových paliem. Mnohé z týchto rastlín boli do záhrad dovezené z rôznych kútov sveta.

Okrem palmových alejí si návštevníci môžu vychutnať aj pohľad na rôzne druhy kvetov, vrátane orchideí, ibišteku a ďalších tropických rastlín. V záhrade tiež nájdete jazierka s leknínmi a lotosmi. Prechádzka týmto zeleným rajom je skutočným dobrodružstvom pre všetky zmysly.

Antigua Botanical Gardens sú otvorené pre verejnosť od pondelka do nedeľe. Návštevníci si môžu zakúpiť lístok na vstup a dovoliť si stráviť pár hodín v tejto oáze pokoja a klidu. Prítomnosť miestneho sprievodcu je tiež možná, čo je veľmi odporúčané pre lepšie porozumenie rôznym druhom rastlín, ktoré sa tu nachádzajú.

Prečo by ste mali vyhrať návštevu Antigua Botanical Gardens? Okrem toho, že je to úžasný zážitok pre milovníkov prírody a záhrád, táto botanická záhrada tiež ponúka nádherné miesto na relaxáciu a oddych. Má tiež nádherné výhľady na prístav Saint John's a okolité pobrežie.

A samozrejme, je dôležité spomenúť aj počasie v Antigua a Barbuda. Tieto ostrovy majú stále príjemné tropické podnebie s teplými teplotami počas celého roka. Teploty sa pohybujú od 24 °C do 30 °C a väčšinu roka je slnečno.

Miestne obdobie dažďov trvá od júna do novembra, ale ani počas tohto obdobia nie je pravdepodobné, že by vás uzemnilo neustále daždivé počasie. Aj keď sa občas môže vyskytnúť krátky lejak, väčšinu času sa počasie stabilizuje a ponúka krásne slnečné dni na vyžitie v prírode.

Takže, ak plánujete navštíviť Antigua a Barbuda, určite nevynechajte návštevu Antigua Botanical Gardens. Okrem toho, že si vychutnáte krásu tejto exotické záhrady, budete tiež mať príležitosť zažiť slnečné a teplé počasie, ktoré je charakteristické pre toto miesto.


Najčastejšie otázky a odpovede Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens


1. Kde sa nachádza Antigua Botanical Gardens?
Antigua Botanical Gardens sa nachádza v Saint John's, hlavnom meste Antiguy a Barbudy.

2. Aké sú otváracie hodiny Antigua Botanical Gardens?
Botanické záhrady sú otvorené denne od 8:00 do 17:00.

3. Aká je vstupná cena do Antigua Botanical Gardens?
Vstupné do záhrad je 15 USD pre dospelých a 8 USD pre deti.

4. Aké rastliny a kvety možno vo záhradách nájsť?
V Antigua Botanical Gardens nájdete širokú škálu rôznych druhov rastlín a kvetov, vrátane tropických kvetov a stromov, palmového hája, orchideí a rôznych druhov kaktusov.

5. Je možné si do záhrad vziať piknikový obed?
Áno, návštevníci majú povolené si vziať so sebou piknikový obed a využiť piknikové priestory v záhradách.

6. Sú v záhradách k dispozícii turistické sprievodcovia?
Áno, návštevníci majú možnosť využiť služby turistických sprievodcov, ktorí poskytnú podrobnejšie informácie o rastlinách a záhradách.

7. Sú povolené fotografiá a videozáznamy vo záhradách?
Áno, fotografovanie a videozáznamy sú povolené vo väčšine častí záhrad.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti Antigua Botanical Gardens?
V blízkosti sa nachádzajú ďalšie turistické atrakcie vrátane prístavného mesta Saint John's, Rovinjného plážového rezortu a zátoky Deep Bay.

9. Aký je najlepší čas na návštevu?
Najlepším časom na návštevu je skoré ráno, aby ste sa vyhli horúcemu slnku, ale každý čas dňa ponúka výhody a krásu záhrad.

10. Môžem si zakúpiť suveníry v Antigua Botanical Gardens?
Áno, v záhradách sa nachádza aj suvenírový obchod, kde si návštevníci môžu zakúpiť rôzne suveníry, darčeky a miestne produkty.


Ubytovanie Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens


Antigua a Barbuda sú zdrojom krásnych krajín Karibiku a lákajú turistov z celého sveta. Toto zemské územie v Karibiku je známe svojimi biele plážami, jasnými vodami a krásnou flórou a faunou. Ak chcete navštíviť túto krajinu, jedným z najlepších miest na ubytovanie je Antigua Botanical Gardens.

Antigua Botanical Gardens je jedným z najlepších miest na ubytovanie v Antigua a Barbuda. Nachádza sa na úpätí hôr Signal, čo vytvára štýlový a relaxačný pobyt s nádhernými výhľadmi na okolitú krajinu. Táto záhrada obsahuje viac ako 20 akrov zelených a kvetinových areálov, kde turisti môžu relaxovať a prechádzať si medzi kvetmi a rastlinami.

Mnoho turistov prichádza do Botanical Gardens kvôli prekrásnej kvetinovej záhrade, kde vidia širokú rôznorodosť kvetov a farieb. Hlavnou atrakciou je zelená alej, kde sa rozprestiera stôpou rastlín a vodných zariadení medzi nimi. K väčšine zariadení patria rôzne sochy, ktoré sa nachádzajú v oblastiach, kde sa môžu turisti vybrať na piknik alebo si len oddýchnuť od zvyšku sveta.

Okrem kvetinovej záhrady Botanical Gardens ponúka turistom aj mnoho iných úsťov na relaxáciu a zábavu. Najznámejšie a obľúbené sú záhrada s palmami, záhrada exotickej fauny, záhrada s figovým ovocím, záhrada s orchideami a záhrada s plodmi a zeleninou. Turisti sa môžu prechádzať sami alebo s miestnym sprievodcom, ktorý poskytne o každej rastline a zvierati zaujímavé informácie.

Prostredie v Antigua Botanical Gardens má veľkú históriu a je súčasťou kultúry tejto oblasti. Záhrady boli založené v roku 1765 ako súťaž a odvtedy sa stali dôležitým symbolom krásy a pokoja v Antigua a Barbuda.

Výhodou ubytovania v Antigua Botanical Gardens je aj to, že sa nachádza len niekoľko kilometrov od najkrajších pláží regionu, ktoré sú veľmi populárne medzi turistami. Medzi tieto pláže patrí aj známa Valley Church Beach, ktorá je vzdialená len 10 minút autom.

Ak plánujete navštíviť Antigua a Barbuda, ubytovanie v Antigua Botanical Gardens je kľúčovým faktorom vášho pobytu. Toto miesto poskytuje nielen príjemné ubytovanie, ale aj ďalšie služby, ktoré si užijete v peknom prostredí sútoku kvetov a zelene. Takže neváhajte, pridajte sa k tým, ktorí sa už v Antigua Botanical Gardens zrelaxovali a objavili krásu tejto krajiny na vlastnej koži.


Letenka Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens


Antigua Botanical Gardens: Oáza krásy a pokoja v Antigua a Barbuda

V malebnej oblasti Karibiku sa nachádza ostrovová krajina Antigua a Barbuda, ktorá svojimi krásnymi plážami, teplým morom a pohľadom na šíriace sa palmové stromy zaručuje nezabudnuteľnú dovolenku. Okrem týchto prírodných krás však Antigua a Barbuda v sebe ukrývajú aj miesto, ktoré by mal navštíviť každý láskavý cestovateľ - Antigua Botanical Gardens.

Antigua Botanical Gardens je jedným z najstarších záhrad Karibiku a hrdo sa natíska na území tridsaťdvaročného akresáža. Tento nádherný rozkoš sa nachádza v oblasti St. John's, hlavného mesta Antiguy a Barbudy, až kdesi uprostred luxusných rezidencií a neuralgických miesteniek centra. Ak sa zájdete pozrieť na túto krásu, iste nebudete mať problém nájsť miesto.

Po prekročení vchodu do Antigua Botanical Gardens sú vaše oči privítané štýlovou alenquerkou, ktorej hrstka farieb je zavŕtame do sŕhov tropických kvetov a stromov. Okrem toho, že je to nádherná paleta farieb, sem tam cítiť mierne narcisistickej pach exotickej flóry.

Medzi najodkazovanejšie časti Antigua Botanical Gardens patrí palmová alej - alej zo stromu, po ktorej sa bez ohľadu na ročné obdobie cíti ako celoživotné leto. Akoby sa mistička voňavej palmového oleja vybudovala tu na izbovej pleti nezrelým ménom "paradise".

O niečo do hĺbky sa nachádza Desert Floral Garden, oblasť zasvätená suchu, kde okrídlené stopy vetra dokonale pripomínajú púštny kraj, ale niektoré prírodné podmienky aj tu dokážu vykysnúť stromy. Okrem toho sa tu nachádzajú miešané prstene, pach rastlín a tiež kvapky krvi prejavujúce sa prostredníctvom zubatia vranov. Ale nebojte sa, s návštevou tejto zelenej oázy nebudete mať žiadne zdravotné problémy.

Zážitok z Antigua Botanical Gardens by nebol úplný bez návštevy najväčšej atrakcie, ktorou je Orchid House. Orchid House je rozľahlá terasa, kde je cesta preplnená dieťaťom rozkoše a zvukom mačacích kvetov a plodov. Napodiv, táto atrakcia je miesto, kde sa môžete stretnúť s mladými. Mladí frekvencie, radosť a extáza žltnú s malým obydlím nasýteného Farby.

Keď vaša návšteva Antigua Botanical Gardens dôjde do konca, budete si pamätať toto miesto ako dokonalú zmes prírodných farieb a krásy. Prežívajte pokojné a prisúšaiť si chvíle relaxu v náručí exotických kvetov a preniknúť do sledov bohatých prírodných obyvateľov v Antigua Botanical Gardens.


Dovolenka Antigua a Barbuda Antigua Botanical Gardens


Antigua a Barbuda, dve karibské ostrovy, ponúkajú návštevníkom množstvo prírodných krás. Jedným z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť na Antigue, je Antigua Botanical Gardens. Táto záhrada je skutočným rajom pre milovníkov prírody a je jednou z najstarších botanických záhrad v Karibiku.

Antigua Botanical Gardens sa nachádza v Saint John's, hlavnom meste Antiguy. Má rozlohu 14 hektárov a je domovom mnohých druhov rastlín a kvetín. Keď vstúpite do záhrady, ponoríte sa do rozmanitého sveta exotických rastlín, ktoré vám vyrazia dych.

Jednou z najobľúbenejších častí záhrady je Orchid House, ktorá je domovom mnohých druhov orchideí. Títo exotickí kvetinoví králi sa tu tešia na napájanie a starostlivosť od odborníkov, ktorí sa o ne starajú. Pri ich návšteve sa môžete naučiť o rôznych druhoch orchideí a obdivovať ich nádherné farby a tvary.

Ďalšou zaujímavou časťou záhrady je Palmery House, ktorý slúži ako múzeum. V ňom nájdete rozsiahlu zbierku prírodných artefaktov a histórie Antiguy a Barbudy. Môžete si prezrieť rôzne exponáty, ako sú staré mapy, artefakty pochádzajúce od indiánskych kmeňov a dokonca aj modely starých lodeí.

Pre milovníkov nechtíkov je tu aj rozsiahla zbierka kaktusov a sukulentov. Tieto odolné rastliny dokonale prežívajú v karibskom prostredí a môžete obdivovať ich jedinečné tvary a farebnú paletu.

Okrem toho, záhrada je tiež domovom pre mnoho iných druhov rastlín vrátane tropických kvetov, stromov a vtákov. Pri prechádzke záhradou môžete obdivovať ich krásu a fotografovať si ich na pamiatku.

Keď sa vyčerpáte z prechádzky záhradou, môžete sa taktiež relaxovať v kaviarni, ktorá ponúka občerstvenie a osviežujúce nápoje. Tu si môžete oddýchnuť a užiť si atmosféru záhrady.

Celkovo, návšteva Antigua Botanical Gardens je jedinečným zážitkom, ktorý vás zavedie do krásnej prírody Karibiku. Ak sa chystáte navštíviť Antiguu a Barbudu, určite sa zastavte v tejto botanickej záhrade a nájdite pokoj a relaxáciu v exotickom prostredí.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky