Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)

Dovolenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Argentína je veľká krajina s množstvom fascinujúcich miest, ktoré stojí za to navštíviť. Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Argentíne, odporúčame vám navštíviť oblasť Patagónie. Táto oblasť sa nachádza na juhu krajiny a ponúka návštevníkom nádherné scenérie, množstvo turistických atrakcií a nezabudnuteľné zážitky.

Bariloche

Bariloche je kúzelné mestečko obklopené nádhernou prírodou a nachádza sa v Andách, v provincii Río Negro. Mesto sa nachádza na pobreží jazera Nahuel Huapi a ponúka svojim návštevníkom množstvo aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť kúpať do jazera, vychutnať si lyžovačku v jednej z mnohých lyžiarskych strediskách, alebo môžete navštíviť niektoré z mnohých reštaurácií a ochutnať typické argentínske jedlá.

El Calafate

El Calafate je ďalším krásnym miestom v Patagónii. Nachádza sa na juhu krajiny, v provincii Santa Cruz, a je známa hlavne pre svoje krásne ľadovce. Najznámejší z nich je Perito Moreno Glacier. Tento ľadovec je jedným z najväčších ľadovcov na svete a je zároveň jedným z najhlbších a najmodernejších. Toto miesto je veľmi populárne medzi turistami a ponúka množstvo zábavy a zážitkov.

Ushuaia

Posledné miesto, ktoré by sme chceli odporučiť na vašej dovolenke v Argentíne, je mesto Ushuaia. Toto malé mestečko sa nachádza v provincii Tierra del Fuego a je tiež známe ako "koniec sveta". Ushuaia je obklopená krásnou prírodou a ponúka množstvo turistických aktivít a zážitkov. Môžete sa ísť pozrieť na krásne fjordy, horolezcov, ďalekohľady a prechádzať sa po miestnych plážach.

Všetky tri miesta majú spoločné to, že ponúkajú nekonečné množstvo krásnych scenérií a zážitkov, ktoré si budete pamätať na celý život. Výlet do Patagónie by sa mal plánovať aspoň na niekoľko dní, aby ste mohli užiť atmosféru a vydať sa na niektorú z turistických trás, ktoré tieto miesta ponúkajú. Takže, ak sa chcete cítiť ako v krajine zázrakov, neváhajte a vyrazte do Patagónie.


Najčastejšie otázky a odpovede Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


1. Aké sú populárne atrakcie v Bariloche, El Calafate a Ushuaia?
V Bariloche sú najpopulárnejšie atrakcie Lago Nahuel Huapi, Cerro Catedral a Colonia Suiza.
V El Calafate je to zasa Perito Moreno, Torres del Paine a Lago Argentino.
V Ushuaia môžete navštíviť Národný park Tierra del Fuego, Beagleho prieliv a Lesné železnice.

2. Ako sa dostanem z Bariloche do El Calafate a z El Calafate do Ushuaia?
Najľahšou možnosťou je cestovať cez letisko. Existujú pravidelné lety medzi Barilochom a El Calafate, ako aj medzi El Calafate a Ushuaiou.
Alternatívne, môžete tiež využiť cestovanie autobusom. Existuje niekoľko autobusových spojení medzi týmito mestami, ale cesta bude trvať dlhšie.

3. Aký je najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne?
Najlepší čas na návštevu Patagónie v Argentíne je v lete (december - február), keď je príjemné a teplé počasie. Avšak, ak chcete zažiť zimnú atmosféru a možnosť vidieť snehové vrcholky hôr, môžete tiež navštíviť Patagóniu v zime (jún - august).

4. Aké sú najlepšie turistické trasy v Patagónii?
V Bariloche je populárna trasa do Circuito Chico, ktorá vám umožní vidieť najlepšie z okolitých jazier a hôr.
V El Calafate nevynechajte prechádzku po Perito Moreno, ktorá ponúka úžasný pohľad na tento ľadovec.
V Ushuaia je jednou z najpopulárnejších trás prechádzka cez Národný park Tierra del Fuego a plavba po Beagleho prielive.

5. Aké sú možnosti ubytovania v Patagónii?
Všetky tieto mestá sú popularitou u turistov a ponúkajú širokú škálu možností ubytovania. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, rodinnými penziónmi, hostelm a privátnymi apartmánmi. Pred návštevou je vhodné rezervovať si ubytovanie vopred.

6. Je potrebné si rezervovať vstupenky dopredu pre populárne atrakcie v Patagónii?
Je odporúčané si vopred rezervovať vstupenky pre populárne atrakcie v Patagónii, ako napríklad prehliadku Perito Moreno alebo výlety do Torres del Paine. Týmto si zabezpečíte miesto a minimalizujete riziko vyčerpaných kapacít.

7. Aký je priemerný rozpočet na cestovanie do Patagónie?
Rozpočet na cestovanie do Patagónie sa líši v závislosti od preferencií a štýlu cestovania. V priemere môžete očakávať, že na denne výdavky zhruba 70-100 eur na ubytovanie, jedlo a aktivity. Súvisiace výlety a preprava môžu byť značne drahšie, takže je dôležité zahrnúť tieto náklady do vašeho rozpočtu.

Tieto otázky a odpovede vám poskytnú základné informácie o navštívení Patagónie v Argentíne.


Letenka Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ako sa oplatí cestovať do Patagónie v Argentíne a navštíviť tri z jej najkrajších miest – Bariloche, El Calafate a Ushuaia?

Argentínska Patagónia, rozprestierajúca sa na juhu krajiny a zahŕňajúca oblasti aj v Čile, je jedným z najkrajších a najdychberúcejších miest na svete. Nádherné fjordy, ledovce, hory, jazera a neporušená príroda sú len niektoré z faktorov, ktoré podporujú túto oblasť, ako ideálny cieľ pre dovolenky. Ak máte na mysli návštevu Patagónie v Argentíne, tu sú tri miesta, ktoré by ste by nemali nechať ujsť – Bariloche, El Calafate a Ushuaia.

Bariloche, známe aj ako San Carlos de Bariloche, sa nachádza v juhozápadnej oblasti Patagónie. Mesto sa rozprestiera na brehu jazera Nahuel Huapi a je obklopené snežnými vrchmi a lesmi. Bariloche je známe svojimi prechádzkami na horách, lyžovaním, vodnými športami, cestovateľskými túrami a najmä svojou slávnou čokoládou. Mestečko je tiež známe ako letovisko, ktorého atrakcie a ubytovanie zabezpečujú zábavu pre celú rodinu.

Následne sa pohybujeme na juh až do mesta El Calafate, ktoré je bránou Národného parku Los Glaciares a nachádza sa v provincii Santa Cruz. Mesto je známe najmä pre svoju jedinečnú ľadovcovú krajinu, ktorá je hlavnou turistickou atrakciou. Najznámejší ľadovec v tejto oblasti sa volá Perito Moreno a stojí za to ho navštíviť a vidieť ako sa prehýba nad vodou a prevracia sa do Atlantického oceánu.

Poslednou zastávkou našej cesty západom Patagónie je mesto Ushuaia, ktoré sa nachádza na juhu Argentíny. Ushuaia je hlavným mestom Tierra del Fuego, ktorej pomenovanie znamená „Oheň a živá voda“. Mesto sa nachádza na samom konci sveta, kde sa stretáva Južný oceán s Atlantickým oceánom a je to tiež najjužnejší bod Južnej Ameriky. Ushuaia je známa pre svoju polárnu kruh a pre návštevu parku Tierra del Fuego, z ktorého je možné mať úžasný výhľad a sledovať rôzne druhy fauny, ako je napríklad lišiak antarktický.

Ak sa chystáte na dovolenku a hľadáte prírodné krásy a dobrodružstvo, Patagónia v Argentíne je určite miestom, ktoré by ste nemali premeškať. Cestovanie po Bariloche, El Calafate a Ushuaia vám ponúkne unikátny pohľad na jednu z najkrajších a najneobvyklejších oblastí na svete. Samozrejme mali by ste si vopred dobre plánovať vaše cesty a náklady, ale odmenou pre vás bude nezabudnuteľná dobrodružstvova letenka Argentína Patagónia.


Počasie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Patagónia, ležiaca v južnej časti Argentíny, je oblasť známa svojou divokou a kontrastnou prírodou. Tento región je pozoruhodný aj vďaka svojmu zaujímavému počasiu, ktoré je ovplyvnené rôznymi činiteľmi.

Bariloche, známe ako argentínske Švajčiarsko, sa nachádza na severozápade Patagónie. Jeho podnebie je miernym podnebím s teplým letom a chladnou zimou. Môžete očakávať, že v lete (december - marec) teploty dosiahnu priemernú hodnotu okolo 20 °C, s občasnými dážďmi a búrkami. Zimy (jún - september) sú veľmi chladné, s teplotami, ktoré klesajú niekedy aj pod bod mrazu, pričom sneh nie je výnimkou. Bariloche je tiež známe ako hlavné stredisko pre lyžovanie v Argentíne.

El Calafate je domovom známeho ledu Perito Moreno. Má klimatické podnebie, ktoré sa vyznačuje chladnými letami a stredne studenými zimami. V lete (december - marec) sú teploty spravidla príjemné, okolo 18 - 20 °C, avšak večer bývajú chladné. Zimy (jún - september) prichádzajú s teplotami v rozpätí medzi -2 a 8 °C, a často dochádza k prívalovým sneženiam. Pri návšteve tejto oblasti sa pripravte na meniace sa počasie, ktoré môže ovplyvniť schopnosť vykonávať turistické aktivity.

Ushuaia je najjužnejším mestom na svete a nachádza sa v oblasti zvanou Ohňová zem. To napovedá o svojom chladnom sub-polárnym podnebí. Letá (december - marec) sú mierne s priemernými teplotami okolo 10 - 15 °C. Zimy (jún - september) sú chladné a veterné, s priemernými teplotami okolo -2 a 5 °C. Toto obdobie prichádza so silnými snehovými búrkami a veľkým množstvom snehu. Často sa návštevníci Ushuaie dočkajú úžasných výhľadov na zasnežené hory a ľadové plážové pasáže.

V tejto oblasti je dôležité brať do úvahy dramatické zmeny počasia, ktoré sú bežne. Môže prísť k premenným teplotám, silnému vetru a náhlym zmenám atmosférického tlaku. Preto je vhodné mať so sebou vrstvené oblečenie a rôzne druhy odevov pre prípad rôznych počasových podmienok.

Aby ste si vychutnali cestu po Patagónii bez obmedzení, je nevyhnutné dávať si pozor na miestne predpovede počasia a vyberať si cestovateľské obdobie, ktoré vám vyhovuje najviac. Nech už ste prívržencom letného radovania alebo vám viac vyhovuje atmosféra zimnej idyly, určite si užijete krásy Patagónie bez ohľadu na ročné obdobie.


Ubytovanie Argentína Patagónia (Bariloche, El Calafate, Ushuaia)


Ak hľadáte dobrodružstvo v divokej prírode a krásne scenérie, argentínska časť Patagónie je miestom, ktoré určite nechcete premeškať. Nachádza sa na juhu Argentíny a je domovom niektorých z najkrajších prírodných krás na svete. Medzi tieto krásy patria mesta Bariloche, El Calafate a Ushuaia, ktoré ponúkajú úžasné možnosti na ubytovanie.

Bariloche je prvém miestom, ktoré by ste mali navštíviť v argentínskej Patagónii. Toto mesto je známe svojimi nádhernými jazerami, zelenými horami a alpskou architektúrou. Jednou z najpopulárnejších aktivít v Bariloche je výlet na vrchol Cerro Campanário, odkiaľ máte úžasný výhľad na celé okolité prostredie. V meste nájdete množstvo ubytovacích možností vrátane luxusných rezortov, malých rodinných penziónov a hostelov.

El Calafate je ďalším zaujímavým miestom v argentínskej Patagónii. Je známe svojim impozantným ľadovcom Perito Moreno, ktorý je patrične chránený ako súčasť národného parku Los Glaciares. Môžete sa vybrať na výlet na perito Moreno ľadovec a dokonca sa aj prejsť po ňom. Okolie má tiež množstvo turistických trás na prieskum. V El Calafate nájdete rôzne typy ubytovania, vrátane horských chát, hotela a hostelu.

Ushuaia, známa aj ako „koniec sveta“, je posledným miestom, ktoré si musíte v argentínskej Patagónii pozrieť. Nachádza sa na Ohňovej zemi a je najjužnejším mestom na svete. Je obklopené hrebeňmi pohoria Martial a ponúka úžasné výhľady na priestranné more a zasnežené vrcholy. Toto miesto je tiež bránou k Antarktíde a ponúka možnosť vyraziť na výlet na toto fascinujúce miesto. Ushuaia má množstvo hotelov, hostelu a horských chatiek pre ubytovanie.

Celkovo vo všetkých týchto mestách nájdete rozmanité možnosti na ubytovanie pre každý rozpočet. Od luxusných rezortov a hotelov s výhľadom na jazero alebo oceán po cenovo dostupné hostely a malé rodinné penzióny, ktoré vám umožnia zažiť charmantnú atmosféru Patagónie.

Ak sa rozhodnete navštíviť Argentínu Patagóniu, nemali by ste sa trápiť s ubytovaním. Bariloche, El Calafate a Ushuaia ponúkajú očarujúce miesta, kde sa môžete ubytovať a zažiť prírodnú krásu tejto oblasti. Nech už sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšiu variantu, jedno je isté - vaša dovolenka v argentínskej Patagónii bude určite nezabudnuteľným zážitkom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky