Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bahamy Nassau (hlavné mesto)

Dovolenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau, hlavné mesto Bahám, je exotickým rajom, ktorý poskytuje návštevníkom jedinečné zážitky a krásne prírodné scenérie. Toto malé mesto, nachádzajúce sa na ostrove New Providence, je obľúbenou destináciou pre dovolenkárov z celého sveta.

Bahamy sú známe svojimi úchvatnými plážami, azúrovým morom a podmorským životom. Nassau nesklame ani tých najnáročnejších cestovateľov, ktorí hľadajú dokonalé miesto na oddych a relaxáciu. Pláže ako Cable Beach, Paradise Island a Cabbage Beach sú medzi návštevníkmi veľmi populárne a ponúkajú dokonalé podmienky na opaľovanie, kúpanie a rôzne vodné športy.

Pre tých, ktorí sa radi dozvedajú niečo o histórii a kultúre, Nassau ponúka rôzne historické pamiatky a múzeá. Medzi najznámejšie patrí Fort Charlotte, impozantná pevnosť z 18. storočia, ktorá ponúka úchvatné výhľady na mesto a okolitú prírodu. V meste sa nachádza aj Národné umenie a histórie Bahám, múzeum zamerané na dedičstvo ostrova a jeho miestnej kultúre.

Okrem plážových aktivít a historických pamiatok si návštevníci môžu vychutnať aj množstvo ďalších aktivít. V Nassau nájdete niekoľko luxusných rezortov, ktoré poskytujú rôzne atrakcie, ako sú golfové ihriská, tenisové kurty, wellness centrá a kasína. Navštívte arktický záhradnícky podnik Ardastra Gardens & Zoo alebo si prejdite hlavnú nákupnú ulicu Bay Street, kde nájdete rôzne butiky, reštaurácie a trhy s miestnymi produkty.

Keď už ste v Nassau, nezmeňte príležitosť navštíviť blízku Paradise Island, ktorá je spojená s mestečkom mostom. Tento ostrov je domovom mnohých luxusných rezortov, vrátane slávneho Atlantis Paradise Island. Rezort ponúka širokú škálu aquaparkov, kasín, plážových klubov a viac, čo vám prinesie úplné pohodlie a zábavu.

Nassau je tiež známe svojou pestrou miestnou kuchyňou. Výhodou je, že môžete ochutnať rôzne jedlá, ktoré sú ovplyvnené karibskou kuchyňou, americkou kuchyňou a britskou kuchyňou. Nezabudnite ochutnať miestne špeciality, ako je "conch" šalát alebo voňavú "Jerk Chicken".

Nassau je výbornou voľbou pre dovolenku plnú slnka, zábavy a prírodných krás. Bez ohľadu na vaše záujmy si tu ľahko nájdete čo robiť. Užite si nekonečné pláže, objavujte históriu mesta a vychutnajte si miestnu kuchyňu. Bahamy a hlavné mesto Nassau vám poskytnú nezabudnuteľnú dovolenku.


Letenka Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Bahamy sú jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií na svete a hlavné mesto Nassau je základným bodom pre mnoho cestovateľov, ktorí sa sem vyberajú. Prečo by ste mali zvážiť letenku do tejto čarovnej destinácie?

Nassau je miestom, ktoré sa nachádza na ostrove New Providence a je známe svojou nádhernou plážou Cable Beach, ktorá je jednou z najkrajších na Bahamách. Práve táto pláž láka návštevníkov z celého sveta svojou bielosťou piesku a jasnou modrou farbou mora. Je to ideálne miesto na relaxáciu, opaľovanie, plávanie alebo sťahovanie sa na dosku a surfovanie po vlnách. Ak máte radi adrenalínové športy, môžete si tu tiež zapožičať vodné skútre alebo zaradiť sa do vodného lyžovania.

Okrem pláží, môžete sa vydať do histórie navštíviť historickú časť mesta známu ako Staré Nassau. Tá je plná zaujímavých starých budov, múzeí a pamiatok. Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu kráľovského paláca, kde sa nachádza Topánková veža, symbol Bahamských ostrovov. Môžete si vychutnať prehliadku paláca a zároveň obdivovať úchvatné výhľady na okolitú krajinu.

Miestna kuchyňa je tiež výnimočnou časťou bahamskej kultúry. Malko zmrštená miestna strava s aróma karibiku je obľúbeným miestnym jedálnym lístkom. Vyskúšajte miestne jedlo ako konškrécku koláč/čokoládový roládok (conch fritters), morské plody, ako sú langusty alebo markétkové lupínky (conch salad). Určite nezabudnite vyskúšať aj miestne nápoje, ako je Bahamský pivák (Bahamian beer) alebo sladký ananásový kokosový koktail, známy ako Bahamský mama Juana.

Ak plánujete svoju dovolenku na Bahamách, letenka do hlavného mesta Nassau je výborným východiskovým bodom pre objavovanie krás ostrova New Providence a okolitých ostrovov. Neváhajte a zažite jedinečné zážitky na pláži, preskúmajte históriu Nassau a ochutnajte miestnu kuchyňu. Vaša dovolenka na Bahamách bude určite nezabudnuteľná.


Počasie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau, hlavné mesto Bahám, je miestom, kde sa slnenie stretáva so sviežim karibským vetrom a s krištáľovo čistými vodami. Toto exotické miesto priláka ročne tisíce návštevníkov, ktorí si chcú užiť krásu a zábavu na Bahamách.

Počasie v Nassau je typické pre tropické podnebie, s teplými teplotami počas celého roka. Letá na Bahamách sú horúce a vlhké, s priemernými dennými teplotami okolo 30 ° C. Nočné teploty sa pohybujú okolo 23 ° C, čo znamená, že teplota vzduchu je príjemne teplá aj v noci. Je dôležité si vziať do úvahy, že vlhkosť vzduchu môže byť vysoká, čo môže mať vplyv na pociťovanú teplotu.

Počas letných mesiacov môže byť aj viac daždivé obdobie, pričom júl a august sú obdobím intenzívnejších zrážok. Tieto popoludňajšie búrky sú často krátke a osviežujúce. Zrážky napĺňajú ostrov sviežou energiou, čím zaručujú bujnú vegetáciu a plné zelené oázy.

Zimné mesiace - november až apríl - sú obdobím s miernejšími teplotami, kedy denné teploty sa pohybujú okolo 25 ° C a nočné teploty klesajú na približne 17-19 ° C. Toto obdobie je tiež známe ako obdobie suchu, kedy je menej zrážok a obloha je väčšinou čistá a slnečná. To je ideálny čas na plážové aktivity a vodné športy.

Vzhľadom na blízku polohu Bahám ku Karibskému moru je dôležité venovať pozornosť aj hurikánom a tropickým búrkam, ktoré môžu v letných mesiacoch postihovať tento región. Jeff Masters z internetovej stránky „Weather Underground“ uviedol, že priemerný počet hurikánov zasiahnuvších Bahamy sa pohybuje okolo 1,5 - 2,5 za rok. Pri plánovaní cesty je preto dôležité sledovať aktuálne informácie a zabezpečiť si náležité poistenie pred prípadným nebezpečenstvom.

Celkovo je počasie v Nassau celej rok vhodné na aktivity na pláži, vodné športy a objavovanie krás Bahám. So svojim priamym prístupom k pôvabnému Karibskému moru a hojnosti slnka sa navštíviť toto miesto určite oplatí. Dožite svoje sny o dovolenke v týchto tropických zákutiach sveta a nasajte energiu a krásu, ktoré Nassau a Bahamy ponúkajú.


Najčastejšie otázky a odpovede Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Otázky a odpovede týkajúce sa Bahám, hlavne mesta Nassau sú:

1. Ako sa dostanem z letiska na hotel v Nassau?
Odpoveď: Najlepšou možnosťou je využiť taxík, ktorý nájdete priamo pred letiskom. Cesta trvá približne 30-40 minút.

2. Aké aktivity by som mal zažiť v Nassau?
Odpoveď: Medzi hlavné atrakcie patrí návšteva pláže Cable Beach, návšteva historických pamiatok ako Fort Charlotte, obdivovanie výhľadu z vodopádu Queen's Staircase alebo nákupy a jedlo na trhu Straw Market.

3. Kedy je najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Bahám a Nassau je od decembra do apríla, keď je suché a teplé počasie. Avšak v tomto období bývajú aj vyššie ceny.

4. Potrebujem víza na návštevu Bahám?
Odpoveď: Slovenskí občania potrebujú platné cestovné pasy a víza na vstup do Bahám. Víza je možné získať na ambasáde Bahám v Bruseli alebo priamo na letisku pri prílete.

5. Kde sa dá najlepšie ochutnať miestne jedlo v Nassau?
Odpoveď: Skvelé miestne jedlo sa dá ochutnať v reštauráciách Fish Fry alebo Arawak Cay, kde ponúkajú tradičné bahamské jedlá ako conch, ryby a miestne ovocie a zeleninu.


Ubytovanie Bahamy Nassau (hlavné mesto)


Nassau je hlavným mestom Bahám a jedným z najkrajších miest v Karibiku. Toto malebné mesto je známe svojou bohatou históriou, jasnými plážami, luxusnými rezortmi a jedinečnou atmosférou.

Ak hľadáte ubytovanie v Nassau, máte na výber rôzne možnosti. Od luxusných rezortov a hotelov po lacnejšie hotely a penzióny, tu nájdete niečo pre každý rozpočet a chuť.

Jednou z najpopulárnejších oblastí na ubytovanie je Paradise Island. Toto ostrovné letovisko je prepojené so samotným Nassau mostom, a ponúka nádherné pláže a výhľad na modré karibské more. Tu sa nachádza aj slávny rezort Atlantis, ktorý je domovom k úžasnému aquaparku a kasínu. Okrem toho, Paradise Island ponúka aj iné luxusné rezorty a hotely, ako aj menšie penzióny a apartmány pre tých, ktorí preferujú intímnejšie prostredie.

Samotné mesto Nassau ponúka tiež rôzne typy ubytovania. Nachádza sa tu niekoľko historických koloniálnych hotelov, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí túžia po romantike a histórii. Tieto hotely vás očaria svojou architektúrou, rozprávajúcim príbehmi minulosti. Ďalšími možnosťami sú moderné hotely a apartmány, umiestnené priamo v centre mesta, čo vám umožní vychutnať si pulsujúce nočné život a nákupy.

Ak preferujete pokojnejšie prostredie, môžete sa pozrieť na hotely a rezorty nachádzajúce sa na okrajoch mesta. Tieto ubytovacie zariadenia budú mať prístup k opusteným plážam, diaľnice od zhonu a ideálne pre tých, ktorí si chcú oddýchnuť a relaxovať.

Okrem pláže môžete tiež zvážiť ubytovanie na dedine na Nassau. Nachádzajú sa tu niektoré penzióny a rodinné hotely, ktoré ponúkajú cenovo dostupné možnosti. Táto lokalita je stále blízko k morským plážam a atrakciám, ale umožňuje vám zažiť viac autentickú kultúru a život miestnych ľudí.

Pri výbere ubytovania v Nassau sa ujistite, že zvážite svoje preferencie a rozpočet. Niektoré hotely a rezorty ponúkajú all inclusive balíčky, ktoré zahŕňajú stravu a nápoje, čo môže byť výhodné pre tých, ktorí sa chcú starať o všetko na jednom mieste. Ďalšie ubytovacie možnosti môžu ponúkať len raňajky alebo žiadne stravovanie, čo vám umožní skúsiť miestne kaviarne a reštaurácie.

Nassau je fantastickým miestom na to, aby ste si užili slnečné pláže, modrú vodu a tropickú atmosféru Karibiku. Nech už je váš rozpočet a chuť akékoľvek, nájdete v tomto hlavnom meste Bahám ubytovanie, ktoré sa vám bude páčiť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky