Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Belgicko Mons

Ubytovanie Belgicko Mons


Belgicko je krásna krajina, ktorú by si mal každý raz v živote navštíviť. Za zmienku stojí aj mesto Mons, ktoré je skutočným pokladom tohto nádherného kúsku sveta. Ak hľadáte ideálne miesto na pobyt v Mons, je pre vás určite k dispozícii veľa možností.

Ubytovanie v Mons

Mons je plné hotela a penziónov a výber správneho miesta ubytovanie závisí od vašich potrieb. Mesto ponúka vysoko kvalitné ubytovanie, ktoré bude vyhovovať každému rozpočtu a štýlu.

Hotel St.James

Jedným z najluxusnejších hotelov v Mons je Hotel St.James. Nachádza sa v samotnom centre mesta, kde sa vám ponúka krásny výhľad na mesto a ľahkú prístupnosť k hlavným turistickým atrakciám v Mons. Hotel ponúka skvelé kvality izieb, ktorý sú dokonale zariadené pre pohodlie vašich nocí. Ponúka aj veľa zaujímavých zariadení, ako napríklad spa a fitnes centrum, ktoré sú k dispozícii pre svojich hostí.

Auberge de Jeunesse de Mons

Ak chcete cestovať s nižším rozpočtom, Hostel Auberge de Jeunesse de Mons je ideálne miesto pre vás. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí hľadajú čisté a moderné ubytovanie za prijateľnú cenu. Hostel sa nachádza v historickom centre Mons, kde si môžete vychutnať krásne uličky a prechádzky v starom meste.

Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers

Ak hľadáte neformálnejší typ ubytovania, určite si zarezervujte Bed and Breakfast Aux Quatre Bonniers. Je to krásna budova s izbami, ktoré sú dokonale zariadené a vytvárajú veľmi príjemnú a pohodlnú atmosféru. Hostia tu môžu vychutnať raňajky, ktoré sú vynikajúce a zahrňujú rôzne miestne pochúťky.

Zhrnutie

Belgicko a mesto Mons vám ponúka skutočne nádherné možnosti ubytovania pre každého. Od luxusných hotelov až po útulné pensióny a hostely, Mons má všetko čo potrebujete pre dokonalú dovolenku. Ak sa teda rozhodnete navštíviť Mons, nezabudnite si zarezervovať ubytovanie vopred, pretože miesto je veľmi obľúbené a môže sa stať, že budú hotely vybúchané.


Letenka Belgicko Mons


Belgicko, krajina známa svojim pivom, čokoládou a historickými pamiatkami, láka každý rok návštevníkov z celého sveta. Ak hľadáte novú destináciu na svoje cestovné zoznamy, Mons by mohol byť tým, čo hľadáte.

Mons, hlavné mesto provincie Hainaut, sa nachádza na západnom okraji Belgicka a je známe svojou architektúrou, kultúrou a gastronómiou. Mesto bolo určené za Európske hlavné mesto kultúry v roku 2015 a jeho centrum bolo zariadené pre autové vozidlá, aby sa vytvoril priestor pre chodcov.

Ak ste fanúšikom dejín, absolútne sa nenudíte počas svojho pobytu v Mons. Mesto má niekoľko významných pamätihodností, vrátane Grimoaldovej kaplnky z 9. storočia, Kolegiátny kostol svätého Vangy a pôsobivú pevnosť, ktorá bola vybudovaná v 17. storočí.

Okrem toho má Mons aj množstvo umenia. Najznámejšími sú dve múzeá - Museum François Duesberg a BAM (Belgické múzeum moderného umenia). Pripadá vám to málo? Potom by ste mali navštíviť Internationales D'Art Latino-Américain Eva & Aich.

Mons tiež ponúka množstvo zábavy a aktivít pre milovníkov kultúry. Môžete sa zúčastniť hier s názvom Lumeçon, kde dojde k vzájomnému boju svätého Juraja a draka. Ak preferujete divadlo, potom by ste si mali pozrieť niektoré z predstavení v Théâtre Royal de Mons.

Belgicko neustále zvyšuje svoju obľúbenosť ako turistická destinácia. Dostať sa do Mons z akejkoľvek časti sveta jednoduchoj zľahka, stačí zakúpiť si letenku na letisko v Charleroi a odtiaľ sa dostať do Monsu.

Pretože je Belgicko len zopár hodín lietadlom od Európskych krajín, môže byť ideálnym miestom na víkendovú dovolenku alebo kratší pobyt. Pokojné ulice, belgické pivo a kultúrne zážitky sú presne to, čo potrebujete na to, aby ste si oddýchli od každodennej rutiny. Nieje čas zacvičiť si svoju plánovaciu zručnosť a vyberte si Mons ako vašu ďalšiu dovolenku.


Počasie Belgicko Mons


Belgicko Mons, alebo len Mons, je mesto ležiace v západnej časti Belgicka. Jeho poloha je zároveň aj dôvodom, prečo sa klima Monsu považuje za mierne oceánickú s vlhkými a mierne teplými letami a chladnými zimami. Práve vďaka tomuto klimatu je Mons ideálnym miestom pre pestovanie ovocia, hlavne jabĺk a hrušiek, ako aj pre chov ošípaných.

Letá v Monsi sú mierne a vlhké, s priemernou teplotou od 17 °C do 21 °C. Zimy sú chladné a vlhké, s priemernou teplotou medzi 1 °C a 6 °C. Najviac zrážok na Mons padá v zimnom a jarom období. Najsuchšie mesiace sú august a september.

V Monsi sa v priebehu roka vyskytuje vlhký vzduch, ktorý dáva miestu jemnú a mäkkú atmosféru. Táto vlhkosť môže byť v lete trochu adventúrou, pretože horké dni sú zriedkavejšie a vysoká vlhkosť môže človeka unaviť.

Celkovo platí, že Mons je najlepšie návštevní v jarnom a letnom období, keď sú krajiny zelené a kvitnú, a teploty sa nachádzajú v miernych rozpätiach. Aj keď počasie Monsu môže byť mokré a daždivé, to by nemalo odrazovať návštevníkov od tohto krásneho mesta a jeho okolia. Vďaka priateľským obyvateľom a krásnym zákutiam si každý milovník histórie, kultúry a prírody príde na svoje.


Dovolenka Belgicko Mons


Belgicko Mons: Skvostné a historické mesto pre váš dokonalý oddych

Belgicko je krajinou, ktorá ponúka rozmanité a zaujímavé miesta pre turistov. Ak hľadáte miesto s bohatou históriou a kultúrou, mesto Mons je pre vás priamym cieľom. Navštívte toto úchvatné mesto a prečítajte si, prečo by ste si mali zvoliť dovolenku práve tam.

Mons, ležiace v hornatom regióne Valónsko, je hlavným mestom provincie Henegavsko. Jeho starodávna história je nesmierne pútavá, vďaka čomu je toto miesto atraktívne pre milovníkov histórie a architektúry. Mesto bolo založené v dobe rímskej a v priebehu storočí sa stalo miestom mnohých dôležitých historických udalostí.

Jednou z najvýznamnejších atrakcií Monsu je UNESCO chránená lokalita Belfort a starobylý radnica Grand-Place. Belfort, ktorý sa nachádza v historickom centre mesta, ponúka úžasný výhľad na okolité hory a údolia. Tento pevnostný vrch je počas letných mesiacov otvorený pre verejnosť, čo je skvelá príležitosť prezrieť si spektakulárnu panorámu a vychutnať si pohľad na krásu Monsu.

Ďalšou atrakciou v Monsu je katedrála svätého Vincenca. Tento gotický kostol je považovaný za jedno z najvýznamnejších miest odpočinku v Belgicku. Jeho grandióznost a architektonická krása lákajú mnoho návštevníkov z celého sveta. Katedrála je preslávená svojim obrovským varhanovým organom a zaujímavou históriou.

Ak máte záujem o umenie, návšteva mestskej múzea je pre vás nevyhnutná. Musée des Beaux-Arts de Mons je významným miestom pre obdivovateľov umenia. Toto múzeum ponúka pohľad na rozsiahlu zbierku diel od 15. až 21. storočia, zahŕňajúc umelecké smery ako gotika, renesancia, barok a impresionizmus. Je to jedinečná príležitosť, ako spoznať belgické umenie a jeho históriu.

Okrem historických pamiatok a umeleckých pokladov môžete v Monsu zažiť aj živý nočný život a gastronomické zážitky. V centre mesta sa nachádza množstvo reštaurácií, kaviarní a barov, kde si môžete vychutnať belgickú kuchyňu a miestne špeciality, ako sú belgické hranolky, wafle a belgické pivo.

Belgicko Mons je skutočne jedinečným miestom pre dovolenku, kde môžete zároveň relaxovať a objavovať bohatú históriu a kultúru. Jeho malebné a romantické uličky, grandiózne budovy, múzeá a umenie sa nebudú pokladať za málo odvedenú prácu. Nechajte sa okúzliť krásou Monsu a zažite nezabudnuteľnú dovolenku v tomto úchvatnom belgickom meste.


Najčastejšie otázky a odpovede Belgicko Mons


1. Kde sa nachádza Mons v Belgicku?
Mons sa nachádza vo východnej časti Belgicka, v provincii Henegavsko.

2. Aký je počet obyvateľov Monsu?
Podľa odhadov z roku 2021 má Mons približne 95 000 obyvateľov.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Monsu?
Medzi hlavné turistické atrakcie v Monsu patrí Grand-Place, mestská veža Belfort, katedrála svätého Víta, Múzeum Ďábelského mesta a Múzeum umenia.

4. Kedy sa koná slávna udalosť Ducasse de Mons?
Ducasse de Mons, ktorý je zoznamovaný ako nehmotný kultúrny dedičský objekt UNESCO, sa koná každý rok v posledný víkend v máji a je vrcholnou udalosťou Monsu.

5. Je Mons známy pre niečo iné ako kultúrne dedičstvo?
Áno, Mons je známy aj ako Európske hlavné mesto kultúry 2015. V roku 2015 sa mesto Mons vyznačovalo rôznymi kultúrnymi podujatiami, výstavami a festivalmi.

6. Aké sú dopravné spojenia s Monsom?
Mons je dobre napojené na belgickú železničnú sieť a má aj pravidelné autobusové spojenia s inými mestami v Belgicku. Okrem toho sa v blízkosti Monsu nachádza aj medzinárodné letisko Charleroi.

7. Aké sú typické jedlá Monsu?
Typickými jedlami Monsu sú slávne belgické hranolky, rôzne druhy piva, bruselské vafle a chorvátsky konštruktér.

8. Aké sú najlepšie časy na návštevu Monsu?
Najlepším časom na návštevu Monsu sú jar a jeseň, keď je počasie mierne a nie je tak preplnené turistami ako v letných mesiacoch.

9. Kde môžem nájsť ubytovanie v Monsu?
V Monsu sú k dispozícii rôzne hotely, penzióny a apartmány. Môžete si vybrať ubytovanie podľa svojich preferencií a rozpočtu.

10. Ako sa môžem dostať z Monsu do iných miest v Belgicku, ako je Brusel?
Z Monsu sa môžete dostať do iných miest v Belgicku vlakom alebo autobusom. Cesta do Bruselu trvá približne 1,5 hodiny vlakom a približne 1,5 až 2 hodiny autobusom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky