Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Bumthang Valley

Dovolenka Bhután Bumthang Valley


Bhután je malá krajina ležiaca na východe Himalájí, kde sa tradícia, kultúra a prírodné krásy spájajú v dokonalú harmóniu. Bumthang Valley, ležiaci na strednom-východe Bhutánu, je jedným z najkrajších a najpôvabnejších miest v tejto krajine. Ak hľadáte miesto na oddych a relax, mali by ste zvážiť návštevu Bumthang Valley.

Bumthang Valley sa skladá z piatich údolí, ktoré sú v oblasti známe ako Chhumey, Chokhor, Tang, Ura, a Choekhor. Každé údolie má svoje vlastné kúzlo, ktoré si návštevníci môžu vychutnať. Okrem toho, každý z týchto piatich distriktov má svoju vlastnú unikátnu kultúru a tradíciu, ktorú si návštevníci môžu zažiť.

Jednou z hlavných atrakcií v Bumthang Valley je národný park Wangchuck Centennial. Tento park je ideálnym miestom pre tých, ktorí sa chcú ponořiť do prírody. Svojou bohatou faunou a flórou patrí medzi prekrásne miesta na svete.

Pre tých, ktorí sa zaujímajú o kultúru a históriu Bhutánu, by mali určite navštíviť templáru Jambay Lhakhang. Tento chrám bol postavený v 7. storočí a dodnes je považovaný za jednu z najdôležitejších duchovných stavieb v Bhutáne.

Ak máte radi turistiku, môžte sa vybrať na prechádzku po údolí Choekhor. Toto miesto vám poskytne dokonalý výhľad na krásne zelené kopce, lesy a riadkami postavené domy. Takisto, Choekhor údolie je tiež domovom mnohých tradícií a rituálov, ktoré si môžete zažiť na vlastnej koži.

Bumthang Valley je tiež známy svojou tradičnou mätovou vodkou. Tento pite sú rozšírenou tradíciou v Bhutáne a miestne pite sú niekedy známe aj ako "Bhutánsky visky". Ak ste znudený národný park alebo ste už navštívili všetky chrámy, určite si zaslúžite oddych a ochutnať si miestnu mätovú vodku.

Cieľom dovolenky v Bumthang Valley je ponořiť sa do všetkých častí krajiny a jej kultúry. S tradíciami tak hlboko zakorenenými v každej časti tohto nádherného miesta, sa návštevníci určite nebudú nudiť. Ak hľadáte miesto, kde sa môžete odpočinúť, mať svätokrádežný zážitok a vychutnať si krásy prírody - Bumthang Valley je miestom pre vás.


Ubytovanie Bhután Bumthang Valley


Bumthang Valley je krásna a tajomná oblasť Bhutánu, ktorá ponúka niekoľko možností pre ubytovanie. Ak hľadáte skutočné zážitky a chcete byť súčasťou kultúry a tradícií Bhutánu, potom by ste mali zvážiť niektoré z týchto možností ubytovania:

1. Homestays - Medzi populárne možnosti patrí pobyt v rodinách, ktoré ponúkajú izby pre hostí. Homestays v Bumthang Valley sú často zariadené prirodzene a sú v súlade s miestnou kultúrou. Sú to skutočné domácnosti, v ktorých hostia môžu stráviť čas s rodinou a naučiť sa o ich každodennom živote. Väčšinou sa podáva aj domáca strava a domáce destiláty.

2. Guesthousy - Sú to klasické ubytovacie zariadenia, ktoré sú tu stále menej populárne ako homestays. Väčšinou sa nachádzajú v centre mesta a ponúkajú komfortné ubytovanie. Väčšina má vlastné reštaurácie s tradičnou kuchyňou. Tieto zariadenia sú často vedené miestnymi rodinami a poskytujú zázemie s priateľskou atmosférou.

3. Ubytovanie v kláštore- Bumthang Valley je tiež domovom mnohých kláštorov a návštevníci si môžu zarezervovať ubytovanie v niektorom z nich (napr. Choekhor Valley Lodge alebo Jakar View Lodge). Táto možnosť je vhodná pre klientov, ktorí si chcú zažiť kláštorné kultúrne skúsenosti a ktorí si chcú oddýchnuť od stresujúceho sveta.

4. Luxusné hotely - Ak hľadáte luxusné ubytovanie, sú vám k dispozícii dva hotely - Amankora Lodge a Uma Paro Bhutan. Tieto plne vybavené hotely ponúkajú komfortné luxusné pokoje, vyššiu úroveň služieb, wellness centrá a rôzne aktivity. Sú vhodné pre klientov, ktorí sa neobmedzujú z hľadiska rozpočtu a hľadajú luxusné skúsenosti.

Ktokoľvek si zvolí ubytovanie v Bumthang Valley vybaví si ubytovanie v pokoji s vlastným sociálnym zariadením a teplou vodou. Ubytovanie je jednou z najlepších vecí, ktoré môžete v týchto oblastiach zažiť. V každom z týchto ubytovacích možností môžete zažiť jedinečnú kultúru a tradície Bhutánu z prvej ruky, ktoré sú bližšie ľuďom, ktorí žijú v údolí Bumthang.


Letenka Bhután Bumthang Valley


Bhutánska Bumthangská dolina je jedným z najkrajších a najuznávanejších miest na svete. Táto úchvatná údolia nachádzajúca sa v centrálnej časti Bhutánu ponúka návštevníkom nespočetné množstvo prírodných i kultúrnych pokladov.

Ak plánujete navštíviť Bhután a hľadáte miesto, kde si naozaj môžete oddýchnuť a zažiť jedinečnú atmosféru, letenka Bhután Bumthang Valley je pre vás ideálnou voľbou.

Predstavte si, že cestujete cez hory, zelené polia a okolo starobylých kláštorov. To všetko je súčasťou cesty do tohto neskutočného údolia. Bumthangská dolina je známa svojou bohatou kultúrou a históriou, a preto je jedným z najobdivovanejších miest v Bhutáne.

Po príchode do doliny budete okamžite pohltení jej kúzlo. Krajinu tvoria úrodné polia, rozsiahle zelené lúky a husté lesy. Bumthangská dolina je domovom niektorých z najstarších kláštorov v Bhutáne, ako aj historických palácov, ktoré svedčia o bohatej tradičnej kultúre a umení tejto krajiny.

Jednou z hlavných atrakcií tejto oblasti je kláštor Jambay Lhakhang, ktorý bol postavený v 7. storočí kráľom Songstenom Gampo. Tento kláštor je každoročnou kulmináciou slávnosti Jambay Lhakhang Drup, ktorá priláka tisíce pútnikov zo všetkých kútov Bhutánu. Počas tejto slávnosti sa konajú tradičné tance a ceremoniály, ktoré sú skutočne pôsobivé.

Okrem kláštorov nájdete v Bumthang Valley aj niekoľko historických palácov, medzi ktoré patrí aj známy Wangdicholing, ktorý bol kedysi sídlom kráľa Bhutánu. Tieto paláce vás prenesú do minulosti a umožnia vám na vlastné oči vidieť, ako sa kráľovská rodina žila pred niekoľkými storočiami.

Pre tých, ktorí majú radi prírodu a túžia po dobrodružstve, Bumthangská dolina ponúka viacero turistických trás a trekingových možností. Jednou z najobľúbenejších aktivít na tejto oblasti je trek po horskom hrebeni, ktorý ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu.

Ak ste gurmáni, v Bumthang Valley si príďte na svoje. Táto oblasť je známa výrobou poľnohospodárskych produktov a niektorých najlepších pív v Bhutáne. Môžete si vychutnať miestne jedlá a pokrmy pripravené z čerstvých surovín, ktoré nájdete len tu.

Ak si želáte spoznať kultúru, históriu a prírodu Bhutánu, letenka do Bumthang Valley je skutočným pokladom. Táto úžasná oblasť ponúka všetko, čo potrebujete na nezabudnuteľné dobrodružstvo. Precestujte nekonečnú krajinu, obdivujte starobylé kláštory a užívajte si pokojný život na vidieku.

Neváhajte a vyrazte na cestu do Bumthangská dolina, kde vás čakajú nespočetné zážitky a krásy, ktoré si budete pamätať na celý život. Letenka Bhután Bumthang Valley je vstupenkou do jedného z najkrajších miest na svete.


Počasie Bhután Bumthang Valley


Bhután je malebná krajina v južnej Ázii, známa svojimi nádhernými horami, Tibeťskou kultúrou a bohatou históriou. Jedným z najpopulárnejších miest, ktoré treba navštíviť v Bhutáne, je údolie Bumthang.

Bumthang Valley sa nachádza v strednej časti Bhutánu a je považované za kultúrne srdce krajiny. Nadmorská výška údolia sa pohybuje medzi 2 600 až 4 000 metrov, čo ovplyvňuje jeho jedinečné podnebie.

Počasie v Bumthang Valley je veľmi chladné počas väčšej časti roka. Letné mesiace sa považujú za najteplejšie obdobie, keď teploty dosahujú priemerné hodnoty okolo 20 °C. Aj napriek tomu môžu nočné teploty klesnúť pod bod mrazu, preto je dôležité byť pripravený na zmenu teplôt.

Naopak, zimy v Bumthang Valley sú extrémne chladné, s teplotami klesajúcimi na -5 °C alebo dokonca nižšie. Môže tu byť aj veľa snehu, čo pridáva k pôsobivosti krajiny. Ak sa rozhodnete navštíviť Bumthang Valley počas zimy, odporúčame si vziať s sebou teplé oblečenie a vhodné vybavenie na zasneženú krajinu.

Jar a jeseň sú ideálnym obdobím pre návštevu Bumthang Valley. V týchto mesiacoch je mierny chlad, teploty sa pohybujú medzi 10 °C a 15 °C a počasie je pomerne stabilné. Tieto ročné obdobia sú veľmi obľúbené aj medzi turistami, pretože ponúkajú skvelú príležitosť objavovať nádherné miesta v okolí údolia Bumthang a zažiť tamojšiu kultúru.

Okrem teploty je dôležité mať na pamäti aj monzúnové obdobie v Bhutáne, ktoré prichádza v lete. Monzúnový vietor prináša zábery a občasné prívalové dažde, čo môže znamenať obmedzenia v pohybe a celkovej viditeľnosti. Ak toto obdobie chcete vyhnúť, leto nie je ideálnym časom na návštevu Bumthang Valley.

V neprehliadnuteľnej krajine Bhutánu s jeho nádhernými horami a fascinujúcou kultúrou je Bumthang Valley jedným z najkrajších miest, ktoré si turista môže vychutnať. Jeho jedinečné podnebie dodáva miestu ďalšiu vrstvu charakteru a krásy. Nech sa rozhodnete navštíviť toto údolie v zime, lete alebo inokedy, budete ohromení jeho krásou a jeho bohatou históriou.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Bumthang Valley


1. Kde sa nachádza Bumthang Valley v Bhutáne?
Bumthang Valley sa nachádza v centrálnej časti Bhutánu.

2. Aké je hlavné mesto Bumthang Valley?
Hlavným mestom Bumthang Valley je Jakar.

3. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Bumthang Valley?
Bumthang Valley môžete dosiahnuť letecky do letiska v Bathpalathange alebo autom po ceste zo západnej časti Bhutánu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Bumthang Valley?
Niektoré z hlavných atrakcií v Bumthang Valley zahŕňajú kláštory Jambay Lhakhang a Kurjey Lhakhang, Budhova odtlačok na stene Ura, a Bumthang Dzong.

5. Aké aktivity sú populárne v Bumthang Valley?
Populárne aktivity v Bumthang Valley zahŕňajú návštevu kláštorov a svätých miest, turistiku v okolitých horách, slnenie sa v prírodných horúcich prameňoch a doštičkové športy.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Bumthang Valley?
Najlepší čas na návštevu Bumthang Valley je od apríla do októbra, keď je počasie mierne a vhodné na turistiku.

7. Aký typ ubytovania je k dispozícii v Bumthang Valley?
V Bumthang Valley je k dispozícii široká škála ubytovania vrátane hotelov, hostincov, penziónov a rodinných penziónov.

8. Aké sú typické jedlá v Bumthang Valley?
Typické jedlá v Bumthang Valley zahŕňajú momo (plnené cesto), ema datsi (papriky so syrom), chow chow (tradičná polievka s cestovinou) a kuri (kari).

9. Aká je miestna kultúra v Bumthang Valley?
Miestna kultúra v Bumthang Valley je veľmi spojená s buddhizmom a tradičnými pohanskými vierovaniami. Môžete zažiť tradičné tance, hudbu a náboženské obriady.

10. Aké ďalšie destinácie v Bhutáne sú stojí za návštevu okrem Bumthang Valley?
Okrem Bumthang Valley sú stojí za návštevu aj destinácie ako Paro, Thimphu, Punakha a Trongsa.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky