Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Gangtey Monastery

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Gangtey Monastery


1. Aké je históriu Gangtey kláštora v Bhutáne?

Gangtey kláštor, známy aj ako Gangtey Sangngak Chöling, je budhistický kláštor založený v roku 1613, ktorý sa nachádza v údolí Phobjikha v Bhutáne. Bol postavený na mieste, kde sa údajne stretol Veľký vierozvestca Pema Lingpa so zmenšeným prejavom Guru Rinpočhe. Kláštor je kultovým centrom Gangteyho (davčiansky okres), ktoré je jedinečné svojou kultúrou a prírodou.

2. Ako sa dostať do Gangtey kláštora?

Najlepšou možnosťou je letieť na letisko v Paro, ktoré sa nachádza v Bhutáne. Odtiaľ je možné si prenajať vozidlo alebo využiť verejnú dopravu, aby ste sa dostali do Phobjikha údolia, kde sa kláštor nachádza. Cesta z Paro do Phobjikha trvá približne 5 až 6 hodín.

3. Akú odev by som mal nosiť, keď navštívim Gangtey kláštor?

Vzhľadom na to, že Gangtey kláštor je svätým miestom, je dôležité dodržiavať vhodný odev. Muži by mali nosiť dlhé nohavice a košeľu s krátkym alebo dlhým rukávom. Ženy by mali nosiť dlhé šaty alebo sukne, ktoré siahajú k členkom, a košeľu so zakrytými ramenami. Návštevníkom sa odporúča aj odložiť obuv pred vstupom do kláštora.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Gangtey kláštore?

Hlavnou atrakciou v Gangtey kláštore je jeho budova samotná, ktorá je architektonickým skvostom. Môžete vidieť aj krásne napísané budhistické texty, sošky a iné umelecké diela. Ďalšou atrakciou je aj krásne okolie údolia Phobjikha, ktoré ponúka nádherné výhľady na okolité hory a zelené lúky.

5. Aké sú vhodné aktivity, ktoré môžem robiť v okolí Gangtey kláštora?

Po návšteve Gangtey kláštora môžete využiť túru do údolia Phobjikha a obdivovať jeho prírodnú krásu. Údolie je tiež domovom ohrozenia ohrozených druhov vtákov a môžete sa zapojiť do vtáčej pozorovacej túry. Ďalšie populárne aktivity v okolí zahŕňajú jazdu na koni, cykloturistiku a návštevu miestnych trhov a obchodov.

6. Kedy sa konajú slávnosti alebo oslavy v Gangtey kláštore?

Gangtey kláštor každoročne slávi rôzne budhistické slávnosti a oslavy. Jednou z najvýznamnejších je Tsechu festival, ktorý sa koná na počesť Guru Rinpočhe. Tento festival sa obvykle koná v mesiaci október alebo novembra a predstavuje tradičné tance, hudbu a náboženské obrady. Pred každou slávnosťou je však odporúčané skontrolovať si aktuálny dátum s miestnymi obyvateľmi alebo turistickými agentúrami.


Počasie Bhután Gangtey Monastery


Gangtey kláštor, známy aj ako Gangtey Gompa, je ranobuddhistický kláštor situovaný v malebnom údolí Phobjika v Bhutáne. Okolie kláštora je známe svojou nádhernou prírodou, zachovanou biodiverzitou a jedinečným počasím. Tento článok sa detailne zaoberá počasím v okolí kláštora Gangtey v Bhutáne.

Bhután, známy aj ako Kraj draku, je krajina v oblasti Himalájí na juhu Ázie. Táto oblasť je známa svojim rozmanitým terénom a rôznymi klimatickými podmienkami. Bhután sa pýši štyrmi ročnými obdobiami - zimou, jarou, letom a jeseňou. Každé z týchto období prináša so sebou isté charakteristiky počasia.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjika, ktoré je známe ako "Údolie čiernych liečivých vtákov". Údolie je domovom mnohým ohrozeným vtákom a je známe ako prírodné migračné centrum. To má vplyv aj na počasie v okolí kláštora.

Gangtey Monastery sa týči na kopci a ponúka pohľad na rozsiahlu krajinu. Počas celého roka je tu príťažlivé počasie s miernymi letami a chladnými zimami. V lete sa teploty pohybujú medzi 15 - 25°C, čo je príjemne chladné, a toto obdobie je najviac vhodné pre návštevu kláštora a jeho okolia. Jeseň je obdobím, kedy je údolie zahalené do farebných odtieňov žltej, oranžovej a červenej farby. Je to najkrajšie obdobie pre fotografie a turistika v tomto regióne.

Zimy v údolí Phobjika sú chladné a studené, s teplotami klesajúcimi pod 0°C. Táto chladná oblasť je tiež miestom, kde migruje veľké množstvo čiernych vrabčiakov, ktoré sem prichádzajú zo severu. Počas zimy môžete byť svedkami tohto fascinujúceho prírodného javu, keď vtáky prichádzajú do údolia, aby prežili túto studenú sezónu. Je to skutočne jedinečný zážitok.

Jar je obdobím kvitnutia v Bhutáne a Gangtey Monastery nie je výnimkou. Po mesiacoch tuhých zimných podmienok, voda zo snehu topí a zavlažuje pôdu, čo umožňuje rast kvetín a rastlín. Príroda sa prebúdza a celé údolie Phobjika sa mení na farebný a živý raj. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 10-15 °C v jarnej sezóne.

Viac než samotná kláštor, krása Gangtey Monastery a jeho okolia spočíva aj v jeho jedinečnom počasí. Je vzácne nájsť miesto, kde môžete zažiť také rôznorodé a pôsobivé klimatické podmienky ako je v tomto malebnom údolí Phobjika. Či už sa rozhodnete navštíviť kláštor v lete, jeseni, zime alebo na jar, budete určite ohromení jeho nádhernou scenériou a nezabudnuteľným počasím.


Ubytovanie Bhután Gangtey Monastery


Bhután, kráľovstvo nachádzajúce sa v srdci Himalájskych hôr, je miesto, ktoré mnoho ľudí považuje za duchovne obnovenie. Svojou krásnou prírodou, bohatou kultúrou a duchovným dedičstvom Bhutánu je určite jedným z miest, kde sa môžete pripojiť k prírode a duchovno zabolieť.

Ak sa rozhodnete navštíviť Bhután, mali by ste nechať dostatok času na návštevu jeho rôznych kláštorov a chrámov. Medzi najzaujímavejšie kúty Bhutánu patrí Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je považované za jedno z najkrajších miest v Bhutáne a je domovom pre ohrozený druh ibiskusa. Kláštor výborne odráža bohatú kultúru a náboženstvo Bhutánu.

To, čo robí ubytovanie Gangtey Monastery tak jedinečné, je fakt, že sa nachádza v priestoroch kláštora samotného. Táto skutočnosť prináša celkom nový význam slovu tranquilite, pretože takmer celá oblasť kolíše v pokoji a harmónii.

Ubytovanie v Gangtey Monastery je preto jedinečnou skúsenosťou pre tých, ktorí sa chystajú na duchovnú cestu. V tejto kláštore si môžete nájsť kľud v srdci krásnej prírody a zároveň môžete cítiť duchovnú energiu, ktorá tu obýva.

Dizajn ubytovania Gangtey Monastery je očarujúci a elegantný. Snežne biele okrúhle steny a zlaté dráceny kombinujú s tradičnými drevenými prvkami a vytvárajú dokonalú harmóniu. Pokoje sú jednoducho a zároveň vkusne zariadené. Všetko tu pôsobí veľmi kúzelné a útulne.

Okrem toho, že ubytovanie Gangtey Monastery ponúka relaxačné pobyty a duchovné zážitky, ponúka aj skvelé stravovacie služby. Kuchyňa tejto kláštora je plná kvalitných a zdravých surovín, ktoré sú miestne vyprodukované. Tu sa môžete naučiť viac o miestnej kuchyni a kultúre.

Celkovo povedané, ubytovanie v Gangtey Monastery je jedným z najlepších miest, kde môžete prežiť duchovne obnovenie a zostúpiť do útulného kútiku. Toto miesto je vybavené všetkým, čo potrebujete na naozajstné oddychovanie, a je pravdepodobne najlepšou voľbou pre tých, ktorí chcú stráviť niekoľko dní mimo sveta a prihlásiť sa k svojmu duchu.

Svoj pobyt tu si určite nebudete môcť takýto zážitok!


Letenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután je fascinujúcim cieľom pre cestovateľov, ktorí túžia pozkúmať jedinečnú kultúru a prírodu tejto malebnej krajiny. Medzi nespočetnými pokladmi, ktoré Bhután ponúka, je aj nádherný kláštor Gangtey, ležiaci na kopci v doline Phobjikha.

Ak plánujete navštíviť Gangtey Monastery, pravdepodobne budete uvažovať nad tým, ako sa tam dostať. Existuje niekoľko možností, ale najpohodlnejšou a rýchlejšou voľbou je letenka do Bhutánu.

Bhutánske letisko sa nachádza v meste Paro, ktoré sa nachádza približne 65 kilometrov od hlavného mesta Thimphu. Po prílete na letisko v Paro budete mať možnosť vstúpiť do Bhutánu a začať svoju cestu k Gangtey Monastery.

Ázijské lety do Paro nie sú časté, pretože letisko je známe svojou vysokou nadmorskou výškou a náročnými podmienkami. Bhutánske kráľovské aerolínie Druk Air a Bhutan Airlines sú jedinými dvoma aerolíniami, ktoré pravidelne lietajú do Paro z niektorých ázijských miest, ako sú Delhi, Kalkata, Bangkok či Singapur. Rezervácia letenky do Bhutánu je potrebná vopred, pretože počet miest je obmedzený a popularita tejto exoticknej destinácie rastie.

Po prílete do Paro sa ocitnete v nádhernej doline obklopenej himalájskymi hrebeňmi. Z Paro sa môžete dostať do Gangtey buď cestou, alebo využiť vnútorný let do Bhumtangu. Bhumtang je región, ktorý je považovaný za kolíska bhutánskeho budhizmu a je domovom mnohých kláštorov a dôležitých kultúrnych miest.

Po prílete do Bhumtangu sa vyberte na pohodlnú cestu do Gangtey Monastery. Cesta pokračuje cez krásne horské prechody, z ktorých si môžete vychutnať úžasné výhľady na krajinu, jazerá a rieky. Po necelých 60 kilometroch jazdy sa dostanete do doliny Phobjikha, ktorá je domovom Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, známy aj ako Gangtey Gompa, je jedným z najvýznamnejších kláštorov v Bhutáne. Nachádza sa na vrchole kopca s panoramatickým výhľadom na údolí Phobjikha a obklopený zelenými poliami a horskými vrcholmi. Kláštor je domovom pre mnoho mníchov, ktorí študujú, meditujú a vykonávajú svoje náboženské povinnosti.

Kláštor je otvorený aj pre návštevníkov, ktorí majú možnosť obdivovať jeho architektúru, posvätné sochy a fresky. Návšteva Gangtey Monastery je vskutku zážitkom, ktorý vám umožní získať hlbšie porozumenie bhutánskeho budhizmu a zároveň zažiť pokojnú a duchovnú atmosféru tohto miesta.

Cestovanie do Gangtey Monastery je dobrodružné a nezabudnuteľné. Letenka do Bhutánu je vaším lístkom do tejto krajiny zábavných dobrodružstiev a duchovných objavov. Preto neváhajte a naplánujte si svoju cestu do Bhutánu a objavte krásu Gangtey Monastery.


Dovolenka Bhután Gangtey Monastery


Bhután, známy aj ako „Kraj šťastia“ a „Posledné kráľovstvo“, je malou krajinou nachádzajúcou sa v Ázijskom Himaláji. Toto krásne a mierumilovné miesto ponúka návštevníkom množstvo zaujímavých pamiatok a zážitkov. Jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v Bhutáne je Gangtey Monastery.

Gangtey Monastery, tiež známy ako Gangtey Gonpa či Gangtey Palác, sa nachádza v údolí Phobjikha, ktoré je jedným z najúchvatnejších miest Bhutánu. Toto údolie je známe svojou unikátnou prírodou a ochranou vzácnym druhom živých tvorov, ktoré je tu domovom. Okrem toho je údolie tiež slávne ako zimovisko jeleňov rodu „Black-necked Crane“.

Sám Kláštor Gangtey Monastery je dôležitou budovou v Bhutánskom budhizme a je jedným z najväčších kláštorov v krajine. Stojí na pahorku s výhľadom na celé údolie Phobjikha a v budhistických legendách je považovaný za dôležitého duchovného miesta a svätyňu. Kláštor bol postavený v 17. storočí a priťahuje návštevníkov svojou architektúrou, dekoráciami a atmosférou pokojného duchovného miesta.

Okrem návštevy samotného kláštora, návštevníci tu majú tiež možnosť prejsť sa po krásnej prírode okolitého údolia Phobjikha. Toto oblasti sa tvoria z čistých lúk, hustých lesov a jazier, ktoré vytvárajú nádhernú krajinu. Turisti môžu stráviť čas pozorovanim zimujúcich jeleňov a krásnymi vtákmi všadeprítomnými v tomto prekrásnom prostredí.

Okrem toho sa v okolí Gangtey Monastery nachádzajú aj rôzne tradičné dedinky a rodiny, kde môžu návštevníci zažiť autentickú bhutánsku kultúru a životný štýl. Miestni obyvatelia spravidla radi privítajú turistov medzi sebou a ponúknu im ochutnať tradičné jedlá, ako aj remeselné výrobky a rukodielky.

Vie trvať niekoľko dní, aby ste si naplno užili všetko, čo Gangtey Monastery a jeho okolie ponúkajú. Je to však jednoznačne miesto, ktorého návštevu stojí za to zaradiť na svoj zoznam ďalšej dovolenky. Bhután je jedinečná krajina svojou kultúrou, prírodou a duchovným bohatstvom, ktoré ponúka každému návštevníkovi.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky