Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Phobjikha Valley Crane Festival

Počasie Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je krajina, ktorá sa nachádza v srdci himalájskeho pohoria a je známa svojou krásnou prírodou, kultúrou a tradíciami. Jedným z najkrajších miest v krajine je Phobjikha Valley, ktoré je známe svojimi krásnymi plťami a kaňonmi.

Phobjikha Valley je miestom, kde sa nachádza slávny Crane Festival, ktorý sa každoročne koná v mesiaci novembri. Tento festival je známy tým, že je to jedno z najlepších miest na svete, kde môžete sledovať tisícky prelietavých žeriavov.

Prelietaví žeriavy sa zvyčajne usadia v Phobjikha Valley počas zimy, keď hľadajú teplejšie podnebie a bohaté zdroje potravy. Pre miestnych obyvateľov je táto migrácia žeriavov dôležitá udalosť, pretože sa vždy týka zmeny ročného obdobia.

Samotný Crane Festival sa koná na konci novembra a slúži ako oslava príchodu prelietavých žeriavov. Festival, ktorý trvá dva dni, je plný rôznych predstavení a aktivít, ktoré majú za cieľ ukázať divú prírodu, kultúru a tradície krajiny. Ľudia môžu vidieť tanečníkov v tradičných kostýmoch, sútaže v lukostreľbe a mnoho ďalších podujatí.

Pre tých, ktorí chcú vidieť prelietavých žeriavov, festival poskytuje príležitosť na blízke a osobné stretnutie s nimi. Návštevníci môžu pozorovať prelietavé žeriavy dalekohľadami a zúčastniť sa rôznych výletov do okolitých oblastí. Títo žeriavy predstavujú pre miestnych obyvateľov symbol duchovnej pokoja a harmónie medzi človekom a prírodou.

Phobjikha Valley Crane Festival je jedným z najväčších a najdôležitejších festivalov v Bhutáne a slúži ako dokonalá oslava krásnej prírody, kultúry a tradícií krajiny. Ak vás zaujíma pôvodná kultúra a zároveň chcete vidieť niečo, čo sa nedá vidieť nikde inde na svete, tento festival je ideálnym miestom pre vás.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Najčastejšie otázky a odpovede ohľadom Bhutánu a Festivalu žeriavov v údolí Phobjikha:

1. Kedy sa koná Festiaval žeriavov v údolí Phobjikha?
Festival sa koná každoročne v novembri, väčšinou okolo 11. alebo 12. novembra.

2. Kde presne sa festival koná?
Festival sa koná v údolí Phobjikha v Západnom Bhutáne. Údolie sa nachádza asi 290 km na západ od hlavného mesta Thimphu.

3. Čo je hlavnou atrakciou festivalu?
Hlavnou atrakciou festivalu je prílet žeriavov počas migrácie. Tisíce žeriavov prichádzajú do údolia Phobjikha z Tibetského plošiny, kde strávili letnú sezónu. Ich prílet je považovaný za symbolický začiatok zimy a mnoho Bhutáncov verí, že príchod žeriavov prináša šťastie.

4. Prečo sa festival koná práve v údolí Phobjikha?
Údolie Phobjikha je jedným z hlavných zastávok na migračnej trase žeriavov. Toto unikátne prírodné prostredie, ktoré sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, poskytuje ideálne podmienky pre žeriavy počas zimovania.

5. Aké aktivity sa počas festivalu konajú?
Počas festivalu sa koná mnoho tradičných tancových predstavení, hudobných vystúpení a súťaží. Okrem toho je možné vidieť aj rôzne remeslá a miestne trhy, kde sa predávajú tradičné výrobky.

6. Aké je ideálne obdobie na návštevu Bhutánu a údolia Phobjikha?
Najlepším obdobím na návštevu Bhutánu a festivale v údolí Phobjikha je v chladnejších mesiacoch, čo zvyčajne spadá do obdobia od novembra do februára. Počas tohto obdobia môžete zažiť nádherný príchod žeriavov a tiež si vychutnať krásne zimné scenérie Bhutánu.

7. Je potrebné si vopred rezervovať lístky na festival?
Vzhľadom na popularitu tohto festivalu odporúčame si vopred rezervovať lístky. Je lepšie mať vopred zabezpečené ubytovanie a lístky na festival, pretože počet miest na festival je obmedzený.

8. Sú účastníkom festivalu povolené fotografie?
Áno, riadne povolenia na fotografovanie sa dajú získať a festival je otvorený aj pre turistov. Však je vždy vhodné rešpektovať miestnu kultúru a tradície pri fotografovaní.

9. Aké iné atrakcie môžem vidieť v blízkosti údolia Phobjikha?
V blízkosti údolia Phobjikha sa nachádza slávny kláštor Gangtey, ktorý stojí za návštevu. Taktiež môžete objavovať nádhernú prírodu a krásne turistické trasy, ktoré ponúka táto oblasť.

10. Ako sa dostanem do Bhutánu a údolia Phobjikha?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Bhutánu, je letecky. Bhutánske medzinárodné letisko sa nachádza v Paro. Z Paro je ďalej možné cestovať smerom na západ do údolia Phobjikha prostredníctvom cestnej dopravy.


Letenka Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je ostrovom pokoja a klidu, ktorý je plný čarovných scenérií a ľudí s priateľským srdcom. Táto krajina s vysokými vrchmi a nádhernými údoliami potom není ničím novým, ale Pokračujúce sviatky používané v kultúre Bhutánu sú jedinečné.

Jedným z takých sviatkov je Phobjikha Valley Crane Festival, ktorý sa koná každoročne v novembri v údolí Phobjikha Valley, ktoré sa nachádza na západnej strane krajiny. Tento festival je vyznamenaním slávnosti migrácie vzácneho druhu života - páveľ kostnej bielokrídlej, ktorá pristane v jeho údolí v tomto období. Môžete tiež vidieť rôzne druhy vtákov, rýb a zvierat, ako aj miestne folklórne tance.

Ponúka to jedinečnú príležitosť pre návštevníkov pamätajúci napríklad prišli vidieť tuto nádheru a závisíť na nesmiernom množstve vtákov, ktoré sa zhromaždia na tomto mieste. Všetci sú pozvaní podporovať uchovanie miestneho ekosystému a zvýšiť informovanosť o bielokrídlej páveli a iných druhov vtákov a zvierat. Navyše, festival dáva príležitosť miestnym dedinám predávať svoje výrobky, jedlo a iné krásy - čo znamená, že návštevníci môžu ochutnať tradičnú Ghoan Kho, ktorá je bhutánskou specialties.

Aby ste sa mohli zúčastniť Phobjikha Valley Crane Festival, musíte mať platnú víza a letenku do Bhutánu. Víza sa dajú získať len priamo od bhutánskych orgánov a samotné údolie je ďaleko od hlavného mesta Thimphu, takže je potrebné správne naplánovanie cesty.

Zhrnutím, návšteva Phobjikha Valley Crane Festival je jednou z najkrajších a najúžasnejších skúseností, ktoré sa vám môže stať v Bhutáne. Môžete vidieť krásu vtákov asi za jedenásť dolárov, ktoré vstup na festival stojí a získať poznatky o kultúre Bhutánu a jeho prírode. Takže neváhajte a postavte sa na spoločnú cestu do krajiny čistého vzduchu, nezáviduteľnej scenérie a prekrásnych vtákov.


Dovolenka Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután je malá krajina nachádzajúca sa v Himalájach, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, scenériou a unikátnymi zážitkami. Jedným z najpopulárnejších a fascinujúcich udalostí, ktoré by ste mali zažiť, je Festival žeriavov v doline Phobjikha.

Dolina Phobjikha, ležiaca vo vnútrozemí Bhutánu, je domovom ohrozenej žeriavovej populácie. Tieto vzácne vtáky, známe aj ako čierne krásky, každoročne migrujú z Tibetu na svoje zimovanie do tejto úžasnej doliny. To je tiež miesto, kde sa koná slávnostný Festival žeriavov, ktorý priláka množstvo návštevníkov z celého sveta.

Phobjikha Valley Crane Festival je organizovaný s cieľom oslavovať a chrániť tieto krehké a ohrozené vtáky. Festival sa zvyčajne koná na začiatku novembra, keď sú žeriavy najaktívnejšie. To je tiež perfektný čas na návštevu Bhutánu, pretože počas tejto doby je počasie krásne a teplota je príjemná.

Počas festivalu sa koná množstvo rôznych aktivít a podujatí, ktoré umožňujú návštevníkom spoznať a zažiť kultúru a životné prostredie Bhutánu. Medzi tieto aktivity patrí tradičné hudobné vystúpenia, tancovanie v tradičných krojoch, umelé žeriavovanie, prehliadka dedín a pamätihodností v okolí, a samozrejme, sledovanie žeriavov v ich prirodzenom prostredí.

Jedným z najúžasnejších zážitkov, ktoré festival ponúka, je možnosť sledovať žeriavy pri ich tanci. Tieto vtáky prechádzajú do zvláštneho tanca, známeho ako "jigmé". Ich hlasné volanie a šírenie krídel vytvárajú úchvatný zvuk a pohyb, ktorý vzrušuje všetkých pozorovateľov.

Okrem sledovania a fotografovania žeriavov, návštevníci sa môžu tiež dozvedieť viac o druhoch a ekosystéme v tomto regióne. Počas festivalu sú k dispozícii informačné stánky s odborníkmi, ktorí poskytnú zaujímavé fakty a informácie o týchto vzácných vtákoch.

Festival žeriavov je tiež príležitosťou na ochutnanie tradičnej bhutánskej kuchyne, ktorá je známa svojou pikantnosťou a chuťou. Návštevníci si môžu vychutnať jedinečné jedlá, ako je kremenko, tibetské fondue a početné miestne pochúťky.

Dolina Phobjikha je nielen domovom pre žeriavy, ale aj pre niekoľko dôležitých budhistických kláštorov a chrámov. Návštevníci by mali využiť túto príležitosť a preskúmať tieto sväté miesta, kde môžu byť svedkami miestnych modlitieb a rituálov.

Festival žeriavov v Phobjikha Valley je príležitosťou na jedinečný zážitok, ktorý vám poskytne pohľad do jedného z najohrozenejších a najkrajších miest na svete. Je to príležitosť spojiť sa s prírodou, objaviť nové kultúry a spoznať fascinujúce vtáky. Ak chcete zažiť niečo nezvyčajné a nezabudnuteľné, Bhután a jeho Festival žeriavov v Phobjikha Valley sú tou správnou voľbou.


Ubytovanie Bhután Phobjikha Valley Crane Festival


Bhután, krajina „horského draka“, je jednou z najzachovalejších a najmenších ázijských krajín. Jeho kultúrna a prírodná krása je jedinečná a fascinujúca pre každého, kto sa tu ocitne. A jedným z najkrajších miest v Bhutáne je Phobjikha Valley, ktorá je domovom ohrozených kraňasových žeriavov. A každý rok sa tu koná Phobjikha Valley Kraanový festival, ktorý láka tisíce turistov na tento krásny kút Bhutánu.

Phobjikha Valley, známa aj ako Gangteng Valley, sa nachádza v západnej časti Bhutánu, a je obklopená nádhernými Himalájnami. Táto oblasť je známa pre svoje prameňové jazierka, kde žeraviny hľadajú potravu. Phobjikha Valley je tiež známa pre svoje tradičné domy a kultúrne dedičstvo, ktoré sa datuje už od 17. storočia.

Phobjikha Valley Kraanový festival sa koná každý rok v novembri a trvá tri dni. Je to čas osláv ohrozených kraňasových žeriavov, ktoré prichádzajú do Phobjikha Valley každý rok v septembri. Počas tohto festivalu sa slávia nielen kraňasy, ale aj miestna kultúra, jedlo, tanec a hudba.

Hlavnými aktivitami na festivale sú tanec a pieseň. Tanečné vystúpenia predstavujú miestne životné prostredie a kultúru Bhutánu. Umelecké súbory hrajú na tradičné hudobné nástroje, ako sú flauty, bubny, gomangy a brngya. Vystúpenia sú doplnené tradičnými piesňami a tancom.

Okrem tancov a piesní sa tu konajú aj súťaže v lúčeni, lukostreľbe a v košíkovaní. Tieto aktivity sú zamerané na zábavu a upevnenie miestnej komunity.

Phobjikha Valley Kraanový festival ponúka aj veľa jedinečných zážitkov pre turistov. Okrem možnosti vidieť ohrozené kraňasové žeriavy v ich prirodzenom prostredí, turisti môžu tiež navštíviť miestne chrámy a kláštory. Voľným časom si môžu vyskúšať miestne jedlá, ako je momo alebo thukpa, chodiť po miestnych trhoch a navštíviť miestne remeselné obchody.

Je dôležité dodať, že Phobjikha Valley Kraanový festival je aj o osvete, kde sa snaží zvýšiť informovanosť o ochrane a zachovaní ohrozených živočíchov a ich prírodného prostredia.

V Bhutáne nájdete mnoho miest, ktoré si zaslúžia návštevu, ale Phobjikha Valley s jeho kraňasovým festivalom je jedným z najkrajších. Je to miesto, ktoré vám umožní objaviť krásu a kultúru Bhutánu a zároveň sa zapojiť do ochrany ohrozených živočíchov a ich prírodného prostredia. Ak hľadáte zaujímavé dobrodružstvo, určite zvažte návštevu Phobjikha Valley Kraanového festivalu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky