Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)

Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


1. Čo je Taktsang kláštor?
Taktsang kláštor, známy aj ako Tiger's Nest, je budhistický kláštor na skalných útesoch v Bhutáne.

2. Kde sa nachádza Taktsang kláštor?
Taktsang kláštor sa nachádza v údolí Paro v Bhutáne.

3. Ako sa môžem dostať do Taktsang kláštora?
Kláštor je možné dosiahnuť pešo, jazdom na koni alebo helikoptérou.

4. Aké je vzdialenosti a trvanie výstupu?
Trvanie výstupu na Taktsang kláštor trvá približne 4-5 hodín s rôznymi obťažnosťami.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Taktsang kláštora?
Najlepším obdobím na návštevu kláštora je od marca do mája a od septembra do novembra.

6. Aké sú vstupné poplatky do Taktsang kláštora?
Vstupné poplatky do kláštora sú 500 ngultrumov pre miestnych a 1200 ngultrumov pre zahraničných návštevníkov.

7. Koľko času potrebujem na návštevu kláštora?
Väčšina návštevníkov strávi v kláštore približne 2-3 hodiny.

8. Môžem fotografovať v kláštore?
Áno, fotografovanie je povolené v mnohých častiach kláštora, ale nie vo vnútri chrámov.

9. Ako sa mám obliecť do kláštora?
Navštívenie kláštora si vyžaduje náležité oblečenie, ktoré zahŕňa zakrývanie ramien, nohy až po kolená a odporúča sa mať na sebe značne konzervatívne oblečenie.

10. Dá sa v kláštore občerstviť alebo nakúpiť suveníry?
Áno, v areáli kláštora sú dostupné miesta na občerstvenie a suveníry.


Počasie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Pokojne miesto Bhutánu, známeho ako Taktsang kláštor alebo Tiger's Nest, ponúka návštevníkom nielen duchovný zážitok, ale aj jedinečnú príležitosť priblížiť sa k nádhernej prírode tejto krajiny. Leží vysoko v horských útesoch na juhu krajiny, zväčša zahalených v oblakoch. Okrem duchovného významu je Taktsang kláštor známy aj svojím impozantným vzhľadom, ktorý láka turistov z celého sveta.

Keď sa pozeráte na povrch, môže sa zdať, že počasie v Taktsang kláštore je veľmi nepredvídateľné. Vedeli by sme povedať, že takáto predpoveď je funkčná v prípade väčšiny geografických oblastí vysokých hôr. Zmena počasia môže nastávať rýchlo a bez varovania, čo vytvára pôsobivý kontrast s jasnými modrými oblohami a slnečnými dňami alebo hustými oblačnými nížinami sprevádzanými silným vetrom alebo dažďom.

V Taktsang kláštore sa stretneme so štyrmi významnými ročnými obdobiami, každé so svojimi jedinečnými charakteristikami. V zime, ktorá trvá od decembra do februára, sa v mieste kláštora teploty pohybujú v rozmedzí od -10 °C do 10 °C. Niekedy môžu spadnúť aj sniehové vločky a oblasť býva pokrytá bielou snehovou koberečkou. Je dôležité si vziať teplé oblečenie a vhodné topánky, aby ste sa mohli pohodlne presúvať na tomto chladnom a klzkom povrchu.

Jar, ktorý trvá od marca do mája, prináša farebné kvitnúce kvety a zelené kopce. Teploty sú príjemnejšie, zväčša oscilujú okolo 15 °C a príroda sa prebúdza k životu. Obloha je často jasná, čo umožňuje návštevníkom vychutnať si úchvatné výhľady na okolité hory.

Leto, od júna do augusta, prináša daždivé obdobie. Bhután ako celok má monzúnové podnebie, takže v letných mesiacoch prichádzajú silné dažde sprevádzané búrkami. Tieto dažde môžu spôsobiť problémy s cestovaním, pretože chodníky môžu byť klzké a nebezpečné. Ak sa rozhodnete navštíviť Taktsang kláštor počas tohto obdobia, je dôležité si vziať náhradné oblečenie a ochranné plášte, aby ste sa udržali suchí.

Jeseň, ktorá trvá od septembra do novembra, je zväčša sušším obdobím, s miernejšími teplotami, ktoré sa pohybujú okolo 20 °C. Toto obdobie ponúka perfektné podmienky na turistiku a fotografovanie, pretože väčšina dni je jasná a slnečná.

Nehovoriac o počasí by sme neodísli, ani keby sme sa nezmienili o magickom fakte, že hoci kláštor sedí na útese, predpoveď počasia sa často nemusí zhodovať s realitou. Často sa stáva, že podnebie je v kláštore oveľa jemnejšie a príjemnejšie ako v okolitých oblastiach.

Napriek tomu, že počasie v Taktsang kláštore môže byť nepredvídateľné, je dôležité sa na každú návštevu pripraviť. So správnym oblečením a vybavením si môžete plne vychutnať tento duchovný a prírodný raj.


Dovolenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhután je malá, veľmi veľmi zvláštna krajina v juhovýchodnej Ázii. Táto malá krajina, ktorá sa skrýva v hlbine pohoria Himaláje, je známa tým, že dokáže ponúknuť turistom jedinečné zážitky. Jedným z takých zážitkov je aj návšteva kláštora Taktsang Monastery, ktoré sa nachádza v horách nad údolím Paro.

Taktsang Monastery, lepšie známy ako Tiger's Nest, je jedným z najvýznamnejších náboženských miest Bhutánu. K tejto svätej lokalite vedie cesta, ktorá zahŕňa krátky výšľap do pohoria a posledné kroky sú podniknuté po schodoch vytesaných do skalnej steny. Počas tejto cesty si prejdete okolo krásnych horských scenérií a lesnej krajiny, kde si uvedomíte, prečo je Bhután nazývaný "Krajina hmatateľnej spirituality".

Ako názov napovedá, Taktsang Monastery bol postavený na odľahlom mieste uprostred horskej prírody a jeho pôvod sa datuje do 8. storočia. Miesto, kde bol kláštor postavený, sa považuje za miesto, kde sa objavil Guru Rinpoché, zakladateľ tibetského budhizmu. Toto miesto sa stalo svätým miestom a bolo miestom pravidelných modlitebných obradov a duchovných stretnutí.

Kláštor bol dokončený v rokoch 1692 a stal sa kultovým miestom pre budhistických veriacich. Taktsang Monastery je vlastne zoskupením rôznych chrámov a svätyň, ktoré sa nachádzajú na rôznych úrovniach skalných stien. Najvýznamnejšou pamiatkou je samotný kláštor, ktorý je postavený na 900-metrovom útese. Kláštor je obklopený skalnými stenami a leží nad údolím rieky Paro.

Navštívenie Taktsang Monastery je príležitosťou na spoznanie budhistickej kultúry a duchovných tradícií Bhutánu. Čakajte na pocit, že ste sa dostali na miesto, kde čas stojí. Taktsang Monastery je obklopený tichom a pokojom, ktoré sa zdajú byť príznačné pre náboženské miesta. Z kláštora sa ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu, ktorá je plná zelene a ľudí, ktorí robia na poliach a pasú zvieratá.

Taktsang Monastery je jedným z najkrajších a najpôsobivejších prírodných záznamov v Bhutáne. Navštívenie tohto náboženského miesta ponúka obdivuhodný pohľad na úchvatné scenérie a umožňuje návštevníkom prísť do kontaktu s inými kultúrami a náboženskými tradíciami. Taktsang Monastery sa stal pravdepodobne najnavštevovanejším miestom Bhutánu a zároveň aj jedným z najviac obdivovaných miest v celom Ázijskom kontinente. Určite by ste si toto miesto nemali nechať ujsť pri návšteve Bhutánu.


Letenka Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Bhután je krajina obklopená horami a známa svojim krásnym a duchovne bohatým prostredím. Medzi najvýznamnejšie miesta, ktoré si zaslúžia pozornosť, patrí Taktsang kláštor, známy aj ako Tiger's Nest.

Taktsang kláštor, ktorý sa nachádza na útese 900 metrov nad úrovňou mora, je jedným z najikonickejších miest v Bhutáne. Jeho názov "Tiger's Nest" pochádza od legendy, ktorá hovorí o tom, že sem prišiel guru Padmasambhava (Guru Rinpochhe) na chrbte tigra z Tibetu v 8. storočí.

Chodník vedúci k kláštoru je zaujímavý už sám o sebe. Trvá asi dve až tri hodiny a ponúka úžasné výhľady na okolitú krajinu a horské údolia. Cesta je však náročná a vyžaduje dobrú kondíciu a fyzickú výdrž, ale návštevníci sú odmenení úžasným pocitom z dosiahnutia cieľa.

Samotný kláštor je rozdelený na viacero budov a pôsobí ako skalná pevnosť, ktorá sa tiahne vzdialeným pohorím. Hlavný chrám je najnavštevovanejšou časťou a je obklopený množstvom ďalších budov, kaplnkami a meditačnými miestami.

Kláštor Taktsang je dôležitým duchovným miestom pre vyznávačov tibetsko-bhutánskeho budhizmu. Tisíce veriacich sem prichádza každý rok, aby sa modlili, meditovali a hľadali duchovnú pohodu. Miesto je pokojné a ma svoju vlastnú atmosféru, ktorá pôsobí na návštevníkov hlboko.

Pre návštevníkov, ktorí si prajú zažiť duchovný zážitok, je Taktsang kláštor skutočnou lahôdkou. Okrem svojej náboženskej a duchovnej hodnoty je aj miestom s bohatou históriou. V jeho múroch sa ukrývajú vzácne relikvie a umenie, ktoré svedčia o bohatej kultúre Bhutánu.

Ak by ste sa rozhodli navštíviť Taktsang kláštor, najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do tejto odľahlého miesta, je cestovať letecky. Letecká linka do Paro, hlavného letiska Bhutánu, je jediným medzinárodným príletovým miestom v krajine. Z letiska trvá cesta približne dve hodiny autom do hlavného mesta Thimphu, odkiaľ je možné zorganizovať výlet do kláštora.

Návšteva Taktsang kláštora je jedinečným zážitkom, ktorý zanechá nezabudnuteľné dojmy na každého návštevníka. Okrem úžasných výhľadov a historického významu je to aj miesto duchovnej púte, kde môžete nájsť vnútorný pokoj a oddýchnuť si od rušného sveta. Ak sa chystáte do Bhutánu, nezabudnite zaradiť Taktsang kláštor na svoj zoznam povinných miest, ktoré musíte navštíviť.


Ubytovanie Bhután Taktsang Monastery (Tiger's Nest)


Taktsang Monastery, známy aj ako Tiger's Nest, je ikonické a nádherné miesto na ubytovanie nachádzajúce sa v krásnom kraji Bhutánu. Je to jeden z najvyšších kláštorov v tejto krajine a považuje sa za jedno z najposvätejších miest budhizmu.

Kláštor Taktsang je zavesený na skalnom útese v nadmorskej výške takmer 3 000 metrov nad Thimphu, hlavným mestom Bhutánu. Jeho nádherná architektúra a pozícia, ktorá ponúka úchvatné výhľady na údolie Paro, ho robia jedným z najfotogenickejších miest na svete.

Cesta k tomuto úžasnému ubytovaniu nie je jednoduchá, ale určite stojí za to. Zvyčajne trvá asi tri hodiny prechod zo základne kopca až k samotnému kláštoru. Túra k Tiger's Nest je náročná a vyžaduje si primeranú fyzickú kondíciu. Miestne sprievodcovia však sú k dispozícii a pomôžu vám navigovať po celej trase.

Počas trasy na vrchol kopca sa turisti dostanú k veľkolepej hornej bráne s povestným tigrom vytetovaným v blízkosti. Toto je miesto, kde by ste mali vložiť svoje kamene plné dobrých želaní do malej hornej miestnosti, pretože sa tomu verí, že to prinesie šťastie a ochranu.

Po prechode bránou sa otvára nádherný pohľad na kláštor. Budete mať možnosť obdivovať jeho krásu a architektúru, ako sa vystríha zo strmých skalných stien. Kláštor má mnoho vzácnych budhínskych artefaktov a obrazov, ktoré sú obzvlášť dôležité pre obyvateľov Bhutánu.

Taktsang Monastery je nielen miestom náboženského významu, ale aj oblúbeným miestom pre turistov. Pre tých, ktorí sa rozhodnú zostať v jeho blízkosti, je k dispozícii niekoľko hotelov a ubytovní. Tieto miesta ponúkajú výhodnú polohu, aby ste si mohli vychutnať pokoj a ticho okolia, a zároveň byť dostatočne blízko, aby ste sa mohli pohybovať po kláštore a objavovať jeho krásy.

Čo sa týka jedla, v okolí Taktsang Monastery nájdete niekoľko reštaurácií a kaviarní, kde môžete ochutnať tradičné bhutánske jedlá a nápoje. Bhutánska kuchyňa je obohatená o množstvo bylín a korenín, ktoré dodávajú jedlám vynikajúcu chuť a arómu. Nezabudnite si vyskúšať momo, tradičné bhutánske knedličky plnené mäsom alebo zeleninou.

Ubytovanie v Taktsang Monastery je jedinečným zážitkom, ktorý kombinuje krásu prírody s náboženskou a duchovnou atmosférou. Keď zotrváte v tejto úžasnej lokalite, budete mať pocit, akoby ste sa dostali do iného sveta. Pre tých, ktorí sa zaujímajú o duchovný rozvoj alebo jednoducho chcú zažiť niečo neuveriteľné, je Taktsang Monastery ideálnym miestom na pobyt.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky