Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bhután Tango Monastery

Počasie Bhután Tango Monastery


Bhután je krásna krajina nachádzajúca sa v južnej Ázii. Táto malá, ale fascinujúca krajina ponúka návštevníkom mnoho úžasných miest, vrátane symbolického a historického Tango kláštora.

Tango kláštor, známy aj ako Tango Goemba, sa nachádza v údolí Thimphu, hlavnom meste Bhutánu. Bol založený v 13. storočí slávnym Lamom Gyalwa Lhanangpa. Kláštor slúži ako dôležité školské centrum pre buddhizmus v Bhutáne a je domovom pre mnoho mníchov, ktorí sa študujú buddhistickú filozofiu, meditáciu a iné náboženské učenie.

Okrem svojej duchovnej hodnoty je Tango kláštor tiež známy svojou nádhernou architektúrou a umelými záhradami. Tento kláštor, nachádzajúci sa na kopci, ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu a hory. Toto miesto je obľúbenou atrakciou nielen pre návštevníkov, ale aj pre miestne obyvateľstvo, ktoré často sem chodí na meditáciu a modlitbu.

Keďže Tango kláštor sa nachádza v Bhutáne, ktorý je známy svojím miernym podnebím, počasie v tejto oblasti je často chladné a suché. V lete sa klíma otepľuje a teploty sa pohybujú medzi 20 až 30 stupňami Celzia. V zime je toto miesto veľmi chladné, pričom teploty sa môžu pohybovať aj pod nulou. Zimné mesiace sú tiež obdobím, keď môžu spadnúť sneh a severná časť Tango kláštora sa premení na magickú zimu.

Ak plánujete návštevu Tango kláštora, je dôležité sa riadiť aktuálnymi predpoveďami počasia a pripraviť sa na rôzne podmienky. Odporúča sa, aby ste si so sebou vzali teplé oblečenie a obuv, keďže tam môže byť veľmi chladno. Okrem toho nezabudnite na ochranné prostriedky proti slnečnému žiareniu, aby ste sa chránili pred silnými slnečnými lúčmi.

Navštívenie Tango kláštora v rôznych ročných obdobiach ponúka svoje vlastné pôžitky a vnemy. V lete si môžete vychutnať teplejšie počasie a možnosti prechádzok po okolitých záhradách. Zima prináša možnosť vidieť kláštor v nádhernej zime, kedy je celý kraj pokrytý snehom.

V záverečnom znení, Tango kláštor v Bhutáne je ohromujúcim miestom, ktoré ponúka návštevníkom nielen duchovný úkľud a pokoj, ale aj jedinečný pohľad na krásu prírody. Nech už si vyberiete akýkoľvek ročný čas, návšteva tohto magického miesta vám prináša zážitok, ktorý nezabudnete.


Ubytovanie Bhután Tango Monastery


Bhután Tango Monastery: Kde sa môžete ubytovať

Bhután Tango Monastery sa nachádza vo východnej Ázii a je známy ako dôležité miesto Buddhizmu. Keďže Bhután je zatiaľ málo navštevovanou krajinou, mnoho turistov nepozná možnosti ubytovania v tejto oblasti. Preto Vám v tomto článku predstavíme jedno z možných ubytovaní v Bhutáne - Tango Monastery.

Tango Monastery sa nachádza v tibetských horách, na kopci zvanom Tango. Mnísi sa tu snažia žiť v úplnom súlade s prírodou a preto okolo kláštora nájdete iba lesy a potôčiky, kde si môžete odpočinúť a relaxovať počas svojho pobytu.

Ak si chcete vychutnať zážitok z ubytovania v Tango Monastery, máte na výber z niekoľkých možností, ktoré Vám poskytnú iný uhlov pohľadu na toto miesto.

1. Spálňa pre hostí

Tango Monastery má ohraničený počet spální, ktoré sú vysoko vyhľadávané zahraničnými turistami. V každej spálni nájdete jednoduchý nábytok, koberček na zem, matrace, vankúše a deky. Keďže kláštor bol postavený v tradičnom tibetskom štýle, výhľad z okna Vás určite očarí.

2. Pobyt v chatrči

Tango Monastery má aj niekoľko chatrčí pre turistov, ktoré sú postavené priamo na pozemku kláštora. Tieto chatrče poskytujú výhľad na kopce v okolí a zároveň Vám taktiež umožňujú prejsť si okolo kláštora, ochutnať miestnu stravu a osvedčiť si, že sa už máte jako doma.

3. Stany

Pre tých, ktorí sú naozaj dobrodružní a radi trávia čas v prírode, Tango Monastery má aj možnosť prenocovania v stanoch. Tieto stanové polia sú umiestnené priamo pri kláštore a umožňujú Vám zažiť život mníchov z prvej ruky. Pokojný šum potoka poskytne neopakovateľnú atmosféru pre oddych a pre zažitie pocitu blízkosti s prírodou.

Ak hľadáte iný spôsob ako zažiť nádherný Bhután, Tango Monastery Vám určite môže ponúknuť niekoľko možností, ktoré si budete môcť užiť v maximálnej miere. Po návšteve tohto miesta zistíte, že ste si urobili správny výber a že ste zažili niečo úžasné, čo sa nebude dalo opísať slovami. Preto neváhajte a pridajte sa k turistom, ktorí sa každoročne vyberajú na návštevu Tango Monastery.


Najčastejšie otázky a odpovede Bhután Tango Monastery


1. Kde sa nachádza Tango Kláštor v Bhutáne?
Tango Kláštor sa nachádza v horskej oblasti Bhutánu, asi 14 kilometrov severozápadne od hlavného mesta Thimphu.

2. Aké sú otváracie hodiny Tango Kláštora?
Tango Kláštor je otvorený pre verejnosť denne od 8:00 do 17:00.

3. Aká je vstupná cena do Tango Kláštora?
Vstupné do Tango Kláštora je 300 nu, čo je miestna mena v Bhutáne.

4. Je potrebné mať nejaké povolenie na návštevu Tango Kláštora?
Nie, na návštevu Tango Kláštora nie je potrebné žiadne špeciálne povolenie.

5. Aká je históriu Tango Kláštora?
Tango Kláštor bol založený v 12. storočí lámou Gyalwa Lhanangpa a patrí k najstarším kláštorom v Bhutáne.

6. Je možné do Tango Kláštora prísť aj peši?
Áno, je možné prísť do Tango Kláštora peši. Existuje niekoľko chodníkov a turistických trás vedúcich k tomuto kláštoru.

7. Aké sú hlavné atrakcie Tango Kláštora?
Hlavnou atrakciou Tango Kláštora je jeho architektúra, budovy kláštora a nádherný výhľad na okolitú prírodu.

8. Môžete sa zúčastniť modlitieb alebo meditácie v Tango Kláštore?
Áno, návštevníci majú možnosť sa zúčastniť modlitieb alebo meditácie v Tango Kláštore a zažiť tak atmosféru kláštora.

9. Existuje nejaká obmedzená časť kláštora, kam nemajú návštevníci prístup?
Áno, niektoré časti Tango Kláštora sú určené iba pre mníchov a nie sú prístupné verejnosti.

10. Existuje nejaký obchod alebo miesto, kde si môžem kúpiť suveníry v Tango Kláštore?
Áno, v Tango Kláštore sa nachádza aj obchod, kde si návštevníci môžu kúpiť suveníry a ručne vyrobené výrobky.


Dovolenka Bhután Tango Monastery


Bhután je malebná krajina nachádzajúca sa v juhovýchodnej Ázii, ktorá je známa svojou bohatou kultúrou, tradičnou architektúrou a nádhernou prírodou. Je to krajina, ktorú turisti stále objavujú vďaka svojmu unikátnemu charakteru a zachovaniu svojich tradícií a hodnôt.

Ak plánujete dovolenku v Bhutáne, jeden z najzaujímavejších miest na navštívenie je Tango Monastery. Nachádza sa v údolí Thimphu, hlavného mesta Bhutánu, a je jedným z najstarších kláštorov v krajine.

Tango Monastery je známe svojou nádhernou architektúrou, ktorá sa zosmiešňuje so scenériou okolitej prírody. Kláštor bol postavený v 13. storočí a odvtedy slúžil ako miesto modlitby a meditácie pre mnoho budhistických mníchov.

Jedným z dôvodov, prečo je Tango Monastery taký populárny medzi návštevníkmi, je jeho nádherná poloha. Kláštor sa nachádza na vrchole hory a ponúka ohromujúci výhľad na okolité kopce a údolia. Cesta k Tango Monastery je trochu náročná, ale odmenou je úžasný výhľad a pokojné prostredie kláštora.

Tango Monastery je tiež miestom dôležitého náboženského významu v Bhutáne. Mnoho mníchov a duchovných učiteľov je zasvätených do tohto kláštora a pravidelne tu vyučujú a vedú meditačné seansy. Preto sa mnoho návštevníkov, ktorí sú zvedaví na budhizmus alebo chcú absolvovať meditačný kurz, vyberie práve sem.

Okrem samotného kláštora si návštevníci môžu vychutnať aj jeho okolitú prírodu. Tango Monastery sa nachádza v chránenej oblasti, ktorá je domovom mnoho druhov rastlín a zvierat. Prechádzka okolím kláštora je ako cesta do iného sveta, kde sa môžete odpojiť od každodenného stresu a obdivovať krásu prírody.

Ak plánujete navštíviť Tango Monastery, odporúča sa si nakúpiť povolenie pre vstup na územie kláštora a požiadať o sprievodcu. Je to kvôli ochrane kláštora a tiež kvôli tomu, aby ste počas svojej návštevy mali plnú skúsenosť.

Dovolenka v Bhutáne a návšteva Tango Monastery je zážitok, ktorý si budete pamätať na celý život. Budete mať možnosť precítiť duchovnú energiu kláštora, spojiť sa s prírodou a zároveň spoznať bohatú kultúru Bhutánu. Tango Monastery je určite miesto, ktoré by ste nemali vynechať pri svojej ceste do tejto unikátnej krajiny.


Letenka Bhután Tango Monastery


Bhután je malebná krajina v samotnom srdci Himalájí, ktorá sa môže pochváliť bohatou históriou, kultúrou a nádhernou prírodou. Je to domov legendárneho kláštora Tango Monastery, ktorý je jedným z najvýznamnejších duchovných centier v krajine. Ak plánujete návštevu Bhutánu, nezabudnite zahrnúť Tango Monastery do svojho itinerára.

Tango Monastery sa nachádza približne 14 kilometrov severne od hlavného mesta Thimpu a je ľahko dostupný zväčša po dobrom asfaltovom horskom pásme. Má úžasnú polohu na kopci, od ktorého sa naskytuje panoramatický výhľad na tatranské vrchy a zelené údolia.

Claris a história tohto kláštora siaha až do 13. storočia. Bol založený významným tibetským budhistickým učiteľom Phajo Drukgom Zhigpo, ktorý sa prišiel usadiť do Bhutánu s cieľom založiť kláštor. Nazvali ho Tango – čo preložené znamená "koník". Dôvod pre túto zvláštnu voľbu mena je stále tajomstvom.

Kláštor Tango je známy aj svojou vzdelávacou funkcionalitou, kde učí mníchov v rámci tradičnej dharmickej filozofie a praxe. Medzi jeho steny prijíma uličných chlapcov z rôznych častí Bhutánu, ktorí tu dostávajú vzdelanie a žijú zasvätený život v spojení s prírodou.

Jednou z hlavných atrakcií tohto kláštora je nádherný záhradný pavilón, ktorý sa nachádza priamo pred vstupom do kláštora. Tento pavilón je kovovou súčasťou architektúry kláštora a ponúka neuveriteľný výhľad na okolitú prírodu. Môžete si tam posedieť a obdivovať úchvatné krajinky, zatiaľ čo pociťujete pokojnú atmosféru kláštora.

Samotný kláštor je stavaný v tradičnom bhutánskom štýle. Je jednoduchý, ale elegantný, so zlatými a červenými farbami zdobenými na stenách. Interiér kláštora je nabitý sväteným vzduchom, ktorý sa cítiť prostredníctvom vône kadidla. Môžete vidieť mníchov, ako sa modlia a vykonávajú svoje rituály, čo pridáva k celkovému zážitku z návštevy.

Okrem duchovnej atmosféry a pamiatok, v okolí Tango Monastery je aj niekoľko turisticky atraktívnych miest. Môžete sa vydať na prechádzky po okolitých horách a pozrieť si úchvatnú krajinu. Taktiež sa tu nachádza niekoľko malých obchodíkov, kde si môžete zakúpiť suveníry, tradičné oblečenie a iné miestne výrobky.

Návšteva kláštora Tango je jedinečným zážitkom, ktorý nemôžete vynechať počas svojho pobytu v Bhutáne. Jeho duchovná atmosféra, fascinujúca histórie a nádherná poloha sú len niektoré z prvkov, ktoré robia z Tango Monastery takú dôležitú a zaujímavú pamiatku. Ak máte príležitosť, neváhajte a uistite sa, že toto miesto zahrnete do svojho itinerára. Vaša návšteva určite bude obohatená o dávku pokoja, duchovnej obnovy a krásnej prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky