Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bolívia Amboró National Park

Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Amboró National Park


P: Kde sa nachádza Bolívia Amboró National Park?
O: Bolívia Amboró National Park sa nachádza v Bolívii, v departemente Santa Cruz.

P: Aký je rozloha Bolívia Amboró National Park?
O: Rozloha parku je približne 4 425 kilometrov štvorcových.

P: Aké druhy prírody môžem v parku nájsť?
O: Park sa vyznačuje bohatou biodiverzitou a obýva ho množstvo rôznych druhov rastlín a zvierat vrátane vzácnych druhov ako sú jaguáre, mačky oceľoty, tapíry a mnoho iných.

P: Aké činnosti môžem v parku podnikať?
O: V parku je možné podnikať rôzne aktivity, ako je turistika, kempovanie, pozorovanie vtákov, prírodnej fotografií a mnoho ďalších.

P: Ako sa do parku dostanem?
O: Najlepším spôsobom, ako sa dostať do parku, je prenajať si dopravné prostriedky alebo využiť služby miestneho prevádzkovateľa turistickej dopravy.

P: Aké je počasie v parku?
O: Počasie v parku sa líši v závislosti od ročného obdobia. V prípade, že navštívite park počas dažďového obdobia (december až marcov), môžete očakávať vyššie zrážky a vyššie teploty. Počas suchého obdobia (jún až septembra) sa očakáva nižšie zrážky a mírnou teplotnú zmenu.

P: Môžem v parku nájsť ubytovanie?
O: Áno, v parku sú k dispozícii rôzne ubytovacie možnosti, vrátane kempov a bungalovov.

P: Je potrebné si zohnať povolenie na vstup do parku?
O: Áno, pre vstup do parku je potrebné si zohnať povolenie, ktoré možno získať na mieste alebo prostredníctvom miestneho turistického úradu.


Dovolenka Bolívia Amboró National Park


Ak ste dobrodruh a milovník prírodných krás, Bolívia Amboró National Park by mohla byť ideálnym miestom pre Vašu nasledujúcu dovolenku. Nachádza sa na severe Bolívie v departemente Santa Cruz, kde sa stretávajú horstvá Andes a Amazonia. Tento národný park ponúka návštevníkom rovnováhu obidvoch svetov a ponúka úplne iný zážitok ako tradičné turistické destinácie.

Amboró National Park je jedným z najrozmanitejších miest na svete, pretože na dosah ruky poskytuje návštevníkom rôznorodé ekosystémy, ako sú horské dažďové pralesy, suché črepníkové lesy a vodné ekosystémy. Na ploche viac ako 4 400 kilometrov štvorcových môžete objavovať rôzne druhy rastlín, zvierat a vtákov.

Pre tých, ktorí majú radi dobrodružstvo, existuje mnoho horských trás, ktoré sú vhodné pre skúsených a začínajúcich turistov. Cesty sú označené, aby sa návštevníci nenachádzali vo zbytočných nebezpečenstvách. Národný park ponúka aj riečne jazdy a rýchlostné člny, kde si môžete užiť adrenalínový zážitok.

Ak si radi pozriete zvieratá, Amboró National Park ponúka útočisko pre mnoho druhov, ako sú jaguary, opičky, tapíry a svište. Je to jedno z mála miest na svete, kde si môžete vychutnať pohľad na ohrozované druhy. V národnom parku takisto nájdete množstvo rôznych druhov vtákov, obojživelníkov a plazov.

Pre tých, ktorí cestujú do Amboró National Park s najlepšou kvalitou, ponúka sa využitie rôznych druhov ubytovania, ako sú horské chaty alebo stanové kempe. Dôležité je si uvedomiť, že v tomto parku nie sú žiadne luxusné hotely, alebo iné moderné vybavenia, pretože jeho hlavnou funkciou je chrániť prírodu a jej ekosystémy podľa prísnych pravidiel.

Dôležité je mať na pamäti aj to, že Amboró National Park leží v oblasti, kde sa celoročne vyskytujú silné dažde, takže je potrebné venovať pozornosť predpovedi počasia a spoznať, kedy je najvhodnejší čas na návštevu.

Amboró National Park ponúka prírodné krásy, ktoré vás očaria a poskytnú Vám nezabudnuteľné zážitky. Je to ideálne miesto pre dobrodružnú, ale aj ekologickú dovolenku, kde si užijete a zároveň ochránite prirodzené dedičstvo tejto krajiny.


Ubytovanie Bolívia Amboró National Park


Bolívia Amboró National Park: skvost prírody a dokonalé miesto na oddych

Ak hľadáte miesto na oddych, kde sa môžete ponořiť do poriadne divokej prírody a relaxovať v príjemnom prostredí, určite by ste mali zvážiť návštevu Bolívia Amboró National Park, ktorý sa nachádza v samotnom srdci Bolívie. Tento park, pokrývajúci plochu 4 425 km², sa nachádza v pohorí Andes a zahŕňa sa do neho dva rovnobežníky - jednu z najväčších pralesov na svete a najjužnejšiu dažďovú púšť na svete.

Park patrí medzi najvýznamnejšie prírodné atrakcie Bolívie a poskytuje množstvo možností pre turistov. Jedným z najdôležitejších aspektov navštívenia parku je prehliadka jeho širokej škály fauny a flóry. Park je domovom pre veľké množstvo zvierat, ako sú jaguáre, pumy, vlci, opice, tapíry, preletky, anacondy, kajmany a mnoho ďalších druhov. Nájdete tu aj približne 830 druhov vtákov a mnoho druhov hmyzu, rýb a obojživelníkov, ktoré zahrnúva dažďový prales.

Okrem ohromujúcej flóry a fauny, je park tiež obklopený mnohými jedinečnými miestami, ktoré určite stojí za to vidieť. Medzi ne patria vodopády, jaskyne, rybníky a hory, ktoré zaplavujú okolie. Návštevníci môžu stráviť celý deň prechádzaním parkom, vychutnávajú si skrášlenú krajinu a počasie, ktoré je tu vždy slušne, ale aj užívať si rôzne aktivity k dispozícii, ako sú jazda na koni, turistika, canyoning, rafting alebo sklená kôňka.

Ak hľadáte ubytovanie v Bolívia Amboró National Park, máte niekoľko možností. V skutočnosti existujú niektoré kempy a motely v parku, ktoré poskytujú základné možnosti ubytovania pre turistov. Existujú tiež niektoré luxusné hotely v blízkom okolí, ktoré ponúkajú všetko, čo si turista môže priať: od bazénov po wellnes služby s mnohými zaujímavolosťami, ktoré takéto hotely ponúkajú.

Návštěva Bolívia Amboró National Park je jedinečným zážitkom. Pre tých, ktorí hľadajú mierumilovný pobyt v prírode, jeden krok od dokonalé divočiny, nemôže byť tento park iný ako ideálnou destináciou. Mnoho návštevníkov sa tu prechádza s fotoaparátmi v ruke, aby zachytili jedinečné zábery z tohto neuveriteľného miesta. Bez ohľadu na to, ktorý druh ubytovania si zvolíte, každá návšteva tohto parku zanechá v pamäti trvalý dojem na každého návštevníka.


Letenka Bolívia Amboró National Park


Bolívia, krajina bohatá na ohromujúcu prírodu a pôvabnú kultúru, ponúka nespočetné množstvo destinácií pre všetkých priaznivcov dobrodružstva a prírodných krás. Jednou z najzaujímavejších lokalít v krajine je Amboró National Park, ktorý si získava srdcia turistov z celého sveta svojou jedinečnou biodiverzitou a nezabudnuteľnými prírodnými scenériami.

Amboró National Park sa nachádza v departemente Santa Cruz, v strednej časti Bolívie. Toto územie, ktoré zaberá plochu takmer 16 000 hektárov, je považované za jedno z najdôležitejších bio-régií na svete. Je domovom pre tisíce druhov rastlín a živočíchov, z ktorých mnohé sú endemické, teda sa nenachádzajú nikde inde na svete.

Pre tých, ktorí túžia po objavení fascinujúcej flóry a fauny, Amboró National Park je pravou džungľou, ktorá ponúka všetko. Hlboké lesy, rieky, vodopády a horské oblasti tvoria komplexný ekosystém, kde žijú vzácne druhy ako jaguáre, oceloti, kapucínske opice, tukani, maká a mnoho ďalších. Park je však známy najmä svojou bohatou populáciou kolibríkov - týchto farebných a plachých vtákov nájdete tu viac ako 120 druhov!

Jedným zo symbolov parku je tiež piesočná skalná formácia s názvom El Codo de los Andes, čo v preklade znamená "koleno And." Tento dojímavý útvar nachádzajúci sa na vyvýšenom mieste poskytuje úžasný výhľad na okolitý prales a horské kopce. Návštevníci tu môžu tiež objaviť krasu viacerých vodopádov, ktoré sú dôkazom úžasného geologického dedičstva a dôrazu na zachovanie prírody.

Ak plánujete navštíviť Amboró National Park, najjednoduchší spôsob, ako sa tam dostať, je leteckým spojením. Mnoho medzinárodných letísk v okolí, ako napríklad letisko Viru Viru v Santa Cruze de la Sierra, poskytuje pravidelné lety do tejto oblasti. Vďaka väčšiemu záujmu o tento park je však v súčasnosti k dispozícii aj spojenie s menšími letiskami v blízkosti Amboró National Park, čo umožňuje turistom ľahší prístup a skrátenie cestovného času.

Pre tých, ktorí si želajú preskúmať prírodnú krásu Bolívie a mať doslova nekonečné dobrodružstvá v jednom z najkrajších národných parkov krajiny, letenka do Amboró National Park je skvelou voľbou. Buďte pripravení na fascinujúce stretnutie s rozmanitou prírodou, zážitky, ktoré budete pamätať na celý život, a nekonečnú radosť z objavovania.


Počasie Bolívia Amboró National Park


Bolívia je známa svojou rozmanitosťou a krásou prírody, a Amboró National Park nie je výnimkou. Park ponúka návštevníkom neuveriteľný zážitok vďaka svojej rozmanitosti a prírodnej kráse. V tomto článku sa pozrieme na počasie v Amboró National Park a ako ho najlepšie využiť.

Amboró National Park sa nachádza v oblasti Cordillera Oriental v Bolívii a zahŕňa plochu 1874 kilometrov štvorcových. Park sa nachádza vo vysokej nadmorskej výške, v ktorom vládne podnebie chladného dažďového pralesa. Toto podnebie zahŕňa dážď po celý rok s vyššou mierou zrážok v letných mesiacoch (december až február) a nižšou mierou zrážok v zimných mesiacoch (jún až august). Priemerná teplota v parku sa pohybuje od 18 ° C do 22 ° C, s teplotou klesajúcou až na 10 ° C v noci.

Najlepšie časové obdobie na návštevu Amboró National Park je v zimnom období od júna do augusta, pretože počasie je suchšie a teploty sú miernejšie. Okrem toho, tento čas je ideálny pre pozorovanie vtákov a iných druhov zvierat, ktoré sú jasne viditeľné v období sucha.

Ak sa rozhodnete navštíviť park počas letných mesiacov, buďte pripravení na obilie prívalov a horúce a vlhké podnebie. Vyberte si oblečenie z lehkých, dýchatelných materiálov a nezabudnite si obliecť topánky s dobrou trakciou.

Ak plánujete návštevu parku, nezabudnite si so sebou priniesť ochranné krémy na slnko, repelenty na hmyz a pitnú vodu, pretože v parku nie sú ľahko dostupné obchody alebo zdroje vody. Okrem toho, v parku sa nachádza niekoľko vodopádov, jaskýň a rieky, ktoré sú ideálne na kúpanie.

V Amboró National Park sa nachádza množstvo turistických chodníkov s rôznymi obtiažnosťami, ktoré sú vhodné pre rôzne zručnosti trekovania. Turisti môžu využiť prenájom skútrov a horských bicyklov na preskúmanie parku.

Amboró National Park je jedným z najkrajších prírodných parkov v Bolívii a ponúka neuveriteľný zážitok pre všetkých, ktorí sa rozhodnú ho navštíviť. Bez ohľadu na ročné obdobie, návštevníci by mali byť pripravení na rôzne počasie a druhých zvierat a rastlín, ktoré sa v parku nachádzajú. V Amboró National Park si určite nájdete nezabudnuteľný zážitok z prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky