Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bolívia Yungas Road (Death Road)

Ubytovanie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je známa svojou nádhernou prírodou a jedinečnými miestami, ktoré si môžete navštíviť. Jedným z týchto miest je aj Yungas Road, známa ako Death Road alebo Cesta smrti. Tento cestovateľský zážitok je zarážajúci a zaručene vás dojme.

Yungas Road sa nachádza v Andách, medzi hlavným mestom La Paz a mestečkom Coroico. Vo svojej historickej podstate bola táto cesta hlavnou spojnou cestou medzi týmito dvoma miestami, ale dnes sa používa predovšetkým ako turistická atrakcia pre neohrozených dobrodruhov.

Čo však dáva ceste smrti taký nebezpečný názov? Jednoducho povedané, Yungas Road je známa svojou extrémnou úzkosťou a nebezpečným profilom. Na väčšine úsekov je to jediná cesta a pri stretu dvoch vozidiel sú obrovské šance na nehody.

Yungas Road je naozaj adrenalínovou skúškou pre všetkých, ktorí sa na ňu odhodlajú. Jej povrch je väčšinou štrkovo-prachový a cesta je úzka a nebezpečne nerovná. Okolo cesty sa tiahnu obrovské skalné útesy, ktoré priam vyzývajú k zázračným prejazdom.

Prvý úsek cesty smerom dole je najnebezpečnejší. Je známy ako Cuesta del Choro, čo v preklade znamená Šikmé kopce opíc. Tento úsek je jednou z najstrmších častí cesty a nesmie sa podceniť. Jedno zlyhanie môže mať fatálne dôsledky.

V čase, keď cesta smrti bola ešte používaná pri cestovaní, bola to často smrteľná pasca pre vodičov a ich posádky. Vďaka extrémnemu a nevyspytateľnému terénu bolo veľkokapacitné vozidlo na tejto ceste natoľko náročné ovládať, že často dochádzalo k nebezpečným situáciám.

Dnes je Yungas Road prevažne turistickou atrakciou pre dobrodruhov, ktorí chcú mať nezabudnuteľný zážitok. Existuje však aj bezpečná alternatíva pre tých, ktorí sa neodvážia siahnuť na túto hranu života a smrti.

V roku 2006 bol otvorený nový asfaltový úsek, ktorý slúži ako hlavná cesta pre premávku vozidiel. To znamená, že pôvodná Yungas Road je teraz de facto prechodná a slúži predovšetkým ako turistická atrakcia.

Pre návštevníkov, ktorí sa na ňu odhodlajú, je to odmena s nádhernými výhľadmi na susedné hory a husté dažďové pralesy. Okrem toho musia mať turisti vždy na pamäti bezpečnostné opatrenia a dodržiavanie pravidiel cestnej premávky.

Yungas Road je skutočnou paletou kontrastov - nádherným miestom súčasne nástrahou hazardnej jazdy. Ak teda hľadáte jedinečný zážitok pri svojej návšteve Bolívie, nezabudnite si zahrnúť do svojho itinerára Yungas Road. Ale pamätajte, buďte opatrní a užite si tento adrenalínový zážitok s rezervou.


Počasie Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina známa svojou nádhernou prírodou, ale aj niektorými nebezpečnými miestami. Jedným z takýchto miest je aj "Death Road", známa aj ako Yungas Road, ktorá ponúka neodolateľnú kombináciu adrenalínu a malebných výhľadov, ale tiež nesie svoje temné meno.

Yungas Road je cesta nachádzajúca sa v Andách, ktorá spája mesto La Paz s regiónom Yungas v Bolívii. Jej popularita medzi dobrodruhmi a cyklistami prichádza z jej povesti ako "najnebezpečnejšia cesta na svete". Nie je to len marketingový ťah, ale skutočne nebezpečná cesta so smutnou históriou počasí.

Jednou z hlavných príčin, prečo je Yungas Road tak nebezpečná, je počasie. Táto oblasť je známa svojimi extrémnymi poveternostnými podmienkami, ktoré môžu rýchlo zhoršiť priebeh jazdy po ceste. Vzhľadom na to, že sa nachádza v horách, je vystavená extrémnemu dažďu, hmlám a silným vetrom.

Počas daždivých období sa cesta mení na skutočnú nočnú moru. Dažď spôsobuje, že cesta sa stane veľmi šmykľavou a klzkou, čo značne zvyšuje riziko nehody. K tomu pridajte hustú hmlu, ktorá obklopuje oblasť, a viditeľnosť sa dramaticky zhoršuje. Cesta je veľmi úzka, s častými úzkymi serpentínami a miestami, kde je viditeľnosť takmer nulová.

Silný vietor je ďalším nepriateľom jazdy po Yungas Road. Vietor môže byť tak silný, že môže strhnúť cyklistu či motorku z cesty alebo zhoršiť už tak nebezpečnú situáciu počas dažďa alebo hmlistého počasia.

Tieto ťažkosti počasia však nie sú jediným bežným nebezpečenstvom, s ktorým sa musia jazdci stretávať. Cesta je známa aj svojimi veľkými výškovými rozdielmi a strmými zrázmi. Nehodou z tohto dôvodu sa dá veľmi ľahko zahynúť, čím si Death Road získala svoje temné meno.

Navzdory svojej reputácii a nebezpečenstvu sa však Yungas Road stala turistickou atrakciou. Mnoho dobrodruhov a cyklistov prichádza do Bolívie, aby si vyskúšali túto adrenalínovú jazdu. Bezpečnostné opatrenia však boli zvýšené a cesta je dnes oveľa bezpečnejšia, aj keď ostáva výzvou aj pre skúsených jazdcov.

Yungas Road je jedinečným miestom, kde sa spoja nádherné výhľady na okolitú prírodu s testom odvahy a schopností jazdca. Nie je to však miesto pre slabých srdcí. Tí, ktorí sa rozhodnú vyskúšať túto neobvyklú cestu, musia byť pripravení čeliť nepredvídateľným poveternostným podmienkam a riadiť sa bezpečnostnými pravidlami, aby sa minimalizovalo riziko nehody.

Yungas Road je tak nezabudnuteľnou skúsenosťou, ktorá svojou povestou napĺňa aj samotné meno "Death Road". Jedným slovom kombinuje krásu a nebezpečenstvo, a toto nejasné spojenie pritiahne dobrodruhov z celého sveta, ktorí sú pripravení čeliť neľahkým podmienkam na ceste v snahe prekonať svoje limity a nažiť si adrenalin.


Letenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Najniebezpečnejšia cesta na svete - Yungas Road známejšej ako "Death Road" sa nachádza v Bolívii a v posledných rokoch sa stala obľúbenou turistickou atrakciou pre adrenalínových záujemcov.

Cesta prechádza z mesta La Paz, ktoré leží v nadmorskej výške takmer 3 700 metrov, do mesta Coroico v nižšom nadmorskom výškovom pásme. Celková dĺžka cesty je 69 kilometrov a ponúka nádherné výhľady na Andské pohorie.

Avšak Yungas Road nepatrí medzi bežné asfaltové cesty, ide o úzku štrkovú cestu s veľkým množstvom ostrých zákrut. Asi najväčšie riziko na tejto ceste predstavujú rokliny, ktoré sa nachádzajú pri ceste. Niektoré z týchto roklinov sú tak hlboké až 600 metrov.

Cesta má naozaj vydareniu históriu. Bol postavená v 30. rokoch minulého storočia a bola využívaná na prepravu tovaru medzi La Paz a Coroico. Počas desaťročí si cesta vyžiadala niekoľko ľudských životov a stala sa osudnou pre množstvo áut, ktoré z nej zoskákali.

Dnes je "Death Road" obľúbenou atrakciou pre turistov, ktorí hľadajú adrenalínový zážitok. Mnoho cestovných kancelárií ponúka výlety po ceste s doprovodným inštruktérom.

Koniec cesty bol síce zlepšený, ale Yungas Road aj napriek tomu ostáva jednou z najnebezpečnejších ciest na svete. Nie vždy sa však skončí tragicky. V roku 2015 na ceste spadol autobus s turistami do rokliny, ale všetci pasažieri prežili.

Ak hľadáte adrenalínový zážitok a nebojíte sa rizika, Yungas Road by mohla byť práve to, čo hľadáte. Pokiaľ vám však ide o bezpečie, radšej si cestu na Death Road preskočte.


Najčastejšie otázky a odpovede Bolívia Yungas Road (Death Road)


Otázky:
1. Čo je Bolívia Yungas Road?
2. Prečo sa nazýva "Death Road"?
3. Aká je dĺžka Yungas Road?
4. Je Yungas Road stále používaná?
5. Aké sú riziká cestovania po Yungas Road?
6. Existujú nejaké bezpečnostné opatrenia na Yungas Road?
7. Koľko ľudí stratilo život na Yungas Road?
8. Je možné si Yungas Road prejsť pešo alebo na bicykli?
9. Aké sú iné atrakcie alebo miesta v blízkosti Yungas Road?
10. Je Yungas Road vhodná pre turistov?

Odpovede:
1. Bolívia Yungas Road je cesta nachádzajúca sa v Bolívii, ktorá prechádza Andami a spojuje mesto La Paz s regiónom Yungas.
2. Cesta sa nazýva "Death Road" kvôli svojmu nebezpečenstvu a vysokému počtu nehôd a obetí. V minulosti bola jednou z najnebezpečnejších ciest na svete.
3. Dĺžka Yungas Road je približne 64 km.
4. Áno, Yungas Road je stále používaná, avšak v posledných rokoch sa postavila nová asfaltová cesta pre väčšinu premávky.
5. Riziká cestovania po Yungas Road zahŕňajú úzke úseky, strmé svahy, nebezpečenstvo pádu z útesu, obmedzenú viditeľnosť, nehodovosť a nepredvídateľné poveternostné podmienky.
6. Bezpečnostné opatrenia zahŕňajú povinnosť jazdiť poľajkou, obmedzenie rýchlosti, dodržiavanie pravidiel cestnej premávky a správne vybavenie vozidiel.
7. Presný počet obetí nie je známy, ale odhaduje sa, že na Yungas Road zahynulo viac ako 300 ľudí každý rok pred výstavbou novej cesty.
8. Áno, je možné si prejsť Yungas Road pešo alebo na bicykli. Mnohí turisti si z toho robia adrenalínovú atrakciu.
9. Blízko Yungas Road sa nachádza napríklad oblasť Coroico, ktorá je populárna medzi turistami pre svoju prírodnú krásu a možnosti turistiky.
10. Yungas Road je vhodná pre skúsených cyklistov a turistov, ktorí majú radi adrenalínové aktivity. Avšak treba byť si vedomý rizika a dodržiavať bezpečnostné opatrenia.


Dovolenka Bolívia Yungas Road (Death Road)


Bolívia je krajina, ktorá ponúka množstvo turistických atrakcií a jeden z najpopulárnejších miest, ktoré si môžete priamo na tejto zemi vychutnať, je The Yungas Road, alebo tiež známa ako Death Road.

The Yungas Road, ktorá spája mesto La Paz a Coroico, niekoľko rokov figurujú v zozname jednej z najnebezpečnejších ciest na svete. Je to úzka, špinavá a prašná cesta na úpätí Andami, kde jedna strana je skalnatá a druhá je prepadlisko do hlbokého údolia. Jedná sa o cestu, na ktorú prídu nielen stopy mudu, ale aj krv po nehodách.

Názov Death Road (Cesta smrti) získala cesta preto, lebo z tohto dôvodu bola pre tunajších obyvateľov smutnou zvyčajnosťou, že každodenne sa tu stávali tragické autonehody. Odhaduje sa, že v minulosti tu došlo k viac ako 300 smrteľným nehodám.

V súčasnosti je Yungas Road odmazaná novou cestou, kde prebieha menej dopravy a nehodovosť tu je nižšia. Avšak túto pôvodnú cestu si stále mnohí turisti vyberajú ako adrenalínovú atrakciu, kde zažijú adrenalínový zážitok zdravého nebezpečenstva.

Ak sa do Bolívie chystáte, rozhodnite sa, či chcete tento zážitok skúsiť, alebo radšej navštívite pokojnejšie miesta. Avšak pre tých návštevníkov, ktorí sa rozhodnú vyskúšať Yungas Road, ihneď porozumejú, prečo bola táto cesta nazývaná „Cesta smrti“. Zatiaľ čo nazdávate sa, že sa vaše srdce zastaví, pohľadm sa otvára krásny výhľad a vôbec nebudete chcieť opustiť bolívijské panorámy.

Pre tých odvážnych, ktorí sa nechcú ponáhľať, Yungas Road je pre nich nezabudnuteľný zážitok stojíva za to. Je to však výlet pre adrenalínových závislákov a pokúsení riskantnými výzvami, ktorá si ju zaslúži považovať.

V každom prípade, ak ste sa rozhodli pre tento zážitek, nezabudnite si aj poistku a dôkladne si vybrať stvrdnutého odporúčaného sprievodcu, aby vám zážitok bol nezabudnuteľný a bezpečný.

Bolívia patrí k najkrajším krajinám v Južnej Amerike, kde každý rok priláka množstvo turistov z celého sveta. Yungas Road, Cesta smrti, je jednou z hlavných turistických atrakcií, ktoré vám umožnia plne zažiť bolívijský duch a pohodlie krajiny. Tak sa teda nebojte riskovať, pretože nezabudnuteľné zážitky vás určite nebudú čakať, ak sa neodvážite skúsiť niečo nové a nebezpečné.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky