Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brazília Foz do Iguaçu

Počasie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília je známa svojou rozmanitosťou a diverzitou, čo sa týka jej prírodných krás. Jedným z najznámejších miest v tejto oblasti je Foz do Iguaçu - mesto ležiace na trojmedzí Brazílie, Paraguaja a Argentíny. Toto mesto je tiež známe svojou jedinečnou klímou a počasím, ktoré má vplyv na miestne ekosystémy a prírodné oblasti.

Foz do Iguaçu má subtropické podnebie s výraznými ročnými obdobiami. Leto začína v decembri a končí v marci, s vysokými teplotami dosahujúcimi až 40 stupňov Celsius. Toto je obdobie najväčšej turistickej navštevnosti, pretože je vhodné na návštevu miestnych krás, ako sú slávne vodopády Iguaçu. Tieto vodopády sú jednými z najväčších a najkrásnejších na svete a ich obrovské množstvo vody a sila je dostatočná na to, aby každého ohromila.

Jesenné a zimné obdobie, ktoré trvá od apríla do septembra, prinášajú nižšie teploty, ktoré sa môžu pohybovať od 10 do 20 stupňov Celzia. Toto je obdobie, kedy menej turistov navštevuje túto oblasť, ale je ideálne na preskúmanie miestnej divočiny a prírody. Mnoho vtáctva a zvierat sa presúva do tejto oblasti počas týchto mesiacov, čo vytvára skvelú možnosť na pozorovanie vtákov a zvierat v ich prirodzenom prostredí.

Zrážky vo Foz do Iguaçu sú rozdelené nadol na celý rok, s dažďom pomerne rovnomerne rozmiestneným a koncentrovaným v letnom období. Celkové množstvo zrážok pre túto oblasť je približne 1500-2000 mm ročne.

Foz do Iguaçu je známe aj svojimi tropickými búrkami, ktoré môžu vyskociť kedykoľvek počas leta a viesť k silným zrážkam a vetrom. Tieto búrky môžu byť nielen dobrodružstvom, ale aj nebezpečenstvom, najmä ak sa nachádzate blízko vodopádov alebo v prírodných oblastiach.

Ak plánujete návštevu Foz do Iguaçu, odporúča sa mať so sebou vhodné oblečenie, ktoré je vhodné pre tropické podmienky. Nezabudnite si so sebou vziať pokrývku hlavy, opaľovací krém s vysokým ochranným faktorom a dostatočné množstvo vody, hlavne počas leta.

V každom prípade, nech si vyberiete akékoľvek obdobie, Foz do Iguaçu ponúka príležitosti na nezabudnuteľný zážitok prostredníctvom svojho jedinečného počasia a prírodných krás. Preto, bez ohľadu na to, kedy príde vaša návšteva, nebudete sklamaní krásou tohto miesta.


Ubytovanie Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je populárna turistická destinácia v Brazílii vďaka svojmu nezabudnuteľnému panoramatickému výhľadu na známe vodopády Iguazú, ktoré sú na hranici s Argentínou. Ak hľadáte ubytovanie v tomto meste, budete mať množstvo možností, aby ste si vybrali to, ktoré najviac vyhovuje vašim potrebám a rozpočtu.

Pre tých, ktorí preferujú luxusné ubytovanie, existuje množstvo vybraných hotelov, ktoré ponúkajú luxusné izby s krásnymi panoramatickými výhľadmi na okolité zelené krajiny a na vodopády Iguazú. Niektoré z najlepších luxusných ubytovacích zariadení sú Grand Mercure Foz do Iguaçu,hotel Belmond das Cataratas a hotel Mabu Thermas Grand Resort Foz do Iguaçu.

Pre tých, ktorí sú na cestách s menším rozpočtom a hľadajú cenovo dostupnejšie ubytovanie, Foz do Iguaçu má radu lacných hotelov, motellov a hostálov k dispozícii. Medzi najpopulárnejšie lacné ubytovanie v Brazília Foz do Iguaçu patria Hot Sauce Hostel a Iguassu Guest House.

Okrem tradičných formátov ubytovania, mnoho turistov cudzincov sa rozhodne pre ubytovanie u miestnych obyvateľov, vhodnou možnosťou pre tých, ktorí chcú mať pravé miestne skúsenosti. Airbnb a Couchsurfing sú preto skvelou volbou pre tých, ktorí hľadajú toto typy ubytovania.

Foz do Iguaçu tiež ponúka širokú škálu súkromných chát a apartmánov, ktoré sú vyhľadávané najmä rodinami alebo skupinami priateľov, ktorí chcú mať viac súkromia a pohodlia počas pobytu. Tento typ ubytovania je tiež vhodný pre tých, ktorí hľadajú väčšiu flexibilitu v dobe a čase príchodu / odchodu. Medzi tými, ktoré by ste mali skúsiť, patrí Bello Apart Hotel a Nadai Confort Hotel.

Súčasne, mesto však má aj niekoľko kempingov a karavanových stojísk, ktoré sú vhodné pre tých, ktorí si radi stretávajú s prírodou a chcú využiť výhody športov a aktívnych aktivít v priebehu dňa.

Bez ohľadu na typ ubytovania, ktorý si zvolíte, Brazília Foz do Iguaçu určite ponúka unikátne a nezabudnuteľné zážitky. Od návštevy známych vodopádov po objavovanie typických miestnych jedál a tradičnej kultúry, toto mesto na vás čaká vo svojej plnej kráse.


Letenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu je jedným z najnavštevovanejších miest Brazílie vďaka svojmu dychberúcemu parku vodopádov, zvaného Iguazú. Väčšina turistov prichádza sem práve kvôli tomuto parku, no mesto ponúka aj mnoho ďalších zaujímavostí.

Ak hľadáte letenky do Brazílie Foz do Iguaçu, najlepšie je plánovať vopred, najmä počas hlavnej sezóny v lete a počas Vianoc a Nového roka. Lety z Európy sú obvykle odchádzajú z Lisabonu, Paríža alebo Frankfurdu a trvajú niekoľko hodín.

Po príchode do Foz do Iguaçu sa určite nevyhnete návšteve národného parku Iguazú. V parku môžete obdivovať niektoré z najkrásnejších a najmohutnejších vodopádov na svete. Najväčší z nich, podľa ktorého je celý park pomenovaný, má výšku 82 metrov a nachádza sa na rieke Iguazú.

Okrem vodopádov stojí za návštevu aj pohľadnica hodná mesta Foz do Iguaçu. Tu môžete obdivovať rieku Paraná, ktorá je široká až 5 kilometrov a z ktorej sa otvára panoramatický výhľad na Brazíliu, Argentínu a Paraguaj.

Pre tých, ktorí sú zástancom zvierat, ponúka mesto aj návštevu prevádzok so zachránenými divými zvieratami, ako napríklad opice, tukany a papagáje. Táto aktivita sa odporúča v ranných hodinách, kedy sú zvieratá najaktívnejšie.

Počas pobytu v Foz do Iguaçu nevynechajte ani návštevu niektorého z miestnych trhov a ochutnajte typicky brazílske delikatesy, ako napríklad feijoada, ktorú tvoria fazuľa, kuracie mäso a ryža. K tomu si môžete objednať aj tradičný drink caipirinhu, ktorý je vyrobený z cukrovej trstiny a lihoviny.

Celkovo je Brazília Foz do Iguaçu zaujímavou destináciou pre tých, ktorí si chcú užiť krásy prírody a spoznať miestnu kultúru. A s letenkou máte k tomu naozaj jednoduchú cestu.


Najčastejšie otázky a odpovede Brazília Foz do Iguaçu


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa destinácie Foz do Iguaçu v Brazílii sú:

1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Foz do Iguaçu je od júna do augusta, keď je počasie suché a teplota je v priemere 20°C.

2. Ako sa dostanem do Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Foz do Iguaçu má medzinárodné letisko, ktoré je spojené s rôznymi mestami v Brazílii a niektorými medzinárodnými letmi. Môžete sa sem dostať aj autobusom alebo autom.

3. Koľko dni by som mal stráviť v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Väčšina návštevníkov strávi v Foz do Iguaçu 2-3 dni, čo je dostatok času na návštevu hlavných atrakcií, ako sú Vodopády Iguaçu a Národný park Iguaçu.

4. Aké sú hlavné atrakcie v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Hlavnou atrakciou v Foz do Iguaçu sú Vodopády Iguaçu, ktoré sú jednými z najväčších a najimpresívnejších vodopádov na svete. Ďalšou atrakciou je Národný park Iguaçu, ktorý poskytuje nádherný výhľad na vodopády a je domovom pre bohatú divokú prírodu.

5. Potrebujem vízum na návštevu Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Na väčšinu občanov nie je potrebné vízum na návštevu Brazílie, vrátane Foz do Iguaçu, ak zotrvávajú menej ako 90 dní. Je však potrebné mať platný cestovný pas.

6. Ako sa dostanem k Vodopádom Iguaçu?
Odpoveď: K Vodopádom Iguaçu sa môžete dostať prostredníctvom autobusu alebo taxíkom zo streda mesta Foz do Iguaçu. Existuje tiež možnosť organizovanej prehliadky, ktorá zahŕňa prepravu.

7. Ako sa ubytovať v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: V Foz do Iguaçu je veľa možností ubytovania, vrátane hotelov, rezortov a hostí. Môžete vybrať ubytovanie v blízkosti vodopádov alebo v centre mesta.

8. Aké je miestne jedlo v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Miestne jedlo v Foz do Iguaçu je ovplyvnené brazílskou a latinskoamerickou kuchyňou. Niektoré populárne jedlá zahŕňajú feijoada (hrachový guláš s mäsom), churrasco (grilované mäso) a acarajé (uzený koláč s krevetami a omáčkami).

9. Môžem navštíviť argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu?
Odpoveď: Áno, je možné navštíviť aj argentínsku stranu Vodopádov Iguaçu. Je potrebné mať platný pas a odísť cez hraničný priechod medzi Brazíliou a Argentínou.

10. Aké je doporučenie ohľadom bezpečnosti v Foz do Iguaçu?
Odpoveď: Bezpečnosť v Foz do Iguaçu je podobná ako v iných mestách v Brazílii. Je dôležité byť ostražitý a dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako je napríklad vyhnúť sa osamelým miestam v noci a dbať na svoje cennosti.


Dovolenka Brazília Foz do Iguaçu


Brazília Foz do Iguaçu - Zážitok nezabudnuteľný ako samotné vodopády

Ak hľadáte destináciu, ktorá vám ponúkne naozaj nezabudnuteľné zážitky, rozhodne sa vyberte do Brazílie a navštívte miesto, kde sa nachádza jeden z najúchvatnejších prírodných krás sveta - vodopády Foz do Iguaçu.

Foz do Iguaçu je mesto nachádzajúce sa v juhovýchodnej časti Brazílie, v blízkosti trojkrajiny Brazília-Argentina-Paraguaj. Okrem vodopádov ponúkajú Foz do Iguaçu aj množstvo ďalších zaujímavostí - archeologické náleziská, národné parky, múzeá a exteriérové hory z guľatých kameňov.

Vodopády Foz do Iguaçu

Foz do Iguaçu je známe hlavne preto, že sa nachádza tu jeden z najviac rozľahlých a dojemných systémov vodopádov sveta. Vodopády sú výsledkom čohosi okolo 275 jazeriek, riek a malých prameňov, všetky majú svoj pôvod v pohorí Serra do Mar. Väčšina vodopádov sa nachádza na rieke Iguaçu, ktorá preteká Brazíliou a Argentínou.

Na návštevu vodopádov si určite nezabudnite zabezpečiť celodennú vstupenku, vďaka nej si budete môcť vychutnať úžasný pohľad na vodopády počas celého dňa. Či už sa rozhodnete pre plavbu na člne pod vodopády, alebo radšej zostanete pešo v blízkosti samotných vodopádov, zážitok bude nezabudnuteľný.

Okrem toho, že si môžete vychutnať úžasný pohľad na vodopády, v okolí sa nachádza mnoho turistických trás, kde si užijete prechádzku aj prehliadku prírodných krás.

Národný park Iguazú

Po návšteve vodopádov Foz do Iguaçu, sa určite vyberte do Národného parku Iguazú, ktorý sa nachádza v Argentíne. Park s rozlohou okolo 670 km2 ponúka okrem nádhernej prírody aj zaujímavosti ako sú vodopády San Martin a Victoria, ktoré sú výnimočné svojou veľkosťou a nádherným výhľadom na okolitú krajinu.

K zaujímavým atrakciám patria aj prehliadky života rastlín a zvierat nachádzajúcich sa v okolí parku, kde máte možnosť vidieť vzácne druhy vtákov, divé zvieratá a rastlinstvo.

Archeologické náleziská a múzeá

Pre tých, ktorí majú radi história a kultúru, môže byť zaujímavý aj návšteva archeologických nálezisk v okolí Foz do Iguaçu. Tu môžete vidieť aj rôzne pohrebiská, vykopávky a celé osady, ktoré pre vás predstavia históriu krajiny a jej obyvateľov.

Ak si radi pozriete múzeá, môžete navštíviť aj múzeum Hernána Ramíreza Vilanova, múzeum Trojičnej cirkvi alebo múzeum reštaurovania vozidiel.

Pri návšteve Brazílie a mesta Foz do Iguaçu sa rozhodne nudit nebudete. Okrem vodopádov a parkov, môžete si vychutnať aj kultúru a históriu tohto úžasného miesta. Vynikajúca strava, starostlivosť obyvateľov a skvosty prírody stanovia túto destináciu ako perfektné miesto na dovolenku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky