Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque

Najčastejšie otázky a odpovede Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Tu je niekoľko najčastejších otázok a odpovedí o Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešite:

1. Aká je história Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity?
Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita bola postavená v roku 1992 ako symbol náboženskej viery a dôkaz krásy islamskej architektúry v Bruneji.

2. Aké sú hlavné architektonické prvky mešity?
Mešita vyniká výnimočným návrhom, ktorý zahŕňa múdrosť islamskej architektúry. Má šesť minaretov, zlaté kupoly, elegantné oblúky a zdobené fresky.

3. Koľko ľudí sa do mešity zmestí?
Mešita je schopná ubytovať až 4 500 veriacich naraz.

4. Je mešita otvorená pre návštevníkov, ktorí nie sú moslimovia?
Áno, mešita je otvorená pre návštevníkov všetkých viery. Je však dôležité rešpektovať a dodržiavať islamské zvyky a pravidlá pri návšteve.

5. Sú v mešite ponúkané výukové programy alebo výklady o islame?
Áno, mešita ponúka rôzne výukové programy a prezentácie o islame pre študentov a verejnosť.

6. Je možné navštíviť mešitu počas modlitebného času?
Áno, návštevníci sú vítaní navštíviť mešitu aj počas modlitebných časov, ale je potrebné byť ohľaduplný voči veriacim a dodržiavať ticho.

7. Ako sa dostanem do Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity?
Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bruneja, Bandar Seri Begawan. Je možné sa tam dostať taxíkom alebo verejnou dopravou.

8. Existujú nejaké oblečenie požiadavky pre návštevníkov?
Áno, pre mužov je vhodné nosiť dlhé nohavice a obložené ramená. Pre ženy je vhodné nosiť dlhé šaty alebo sukne a zakryť si vlasy šatkou.

Tieto otázky a odpovede poskytujú základné informácie o Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešite. Pre ďalšie podrobnosti sa odporúča vyhľadať oficiálnu webovú stránku mešity alebo sa obrátiť priamo na miestny informačný stredisko v Bruneji.


Letenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je majestátna mešita nachádzajúca sa v hlavnom meste Brunej, Bandar Seri Begawan. Táto nádherná stavba je jednou z najväčších mešít na svete a je jednou z najvýznamnejších náboženských pamiatok v ázijskom islame.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah bola postavená v roku 1992 a jej názov je pochádza od mena brunejského sultána Hassanal Bolkiaha. Sultán bol v tej dobe jedným z najbohatších monar-chov na svete a túto mešitu dal postaviť ako dar pre brunejský národ. Stavba mešity trvala približne päť rokov a bolo k nej prizvaných viac ako 5000 remeselníkov a špecialistov z celého sveta.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah je skutočnou ukážkou krásy a elegance islamskej architektúry. Jej dominantou je veľká zlatá kupola, ktorá sa týči na výšku 29 metrov nad úrovňou mora. Kupola je zdobená zlatými a striebornými mozaikovými vzormi, ktoré sú typické pre islamskú kultúru. Táto úchvatná stavba má celkovo 29 kupôl a je obklopená šiestimi minaretmi, ktoré svojou výškou dosahujú až 58 metrov.

Vnútro mešity je ešte pôsobivejšie. Svojimi veľkolepými obrazmi, mramorovými stenami a podlahou zo zelených kachlí vytvára zvláštne atmosféru pokoja a mystiky. Hlavná modlitebná hala, ktorá sa nachádza pod hlavnou kupolou, je schopná pojať až 5000 veriacich naraz.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah sa stala dôležitým miestom pre brunejský islamský spoločen-stvo. Počas sviatkov a špeciálnych náboženských udalostí sa sem hrnú tisíce veriacich z celej krajiny a okolitých krajín. Okrem toho, mešita slúži aj ako miesto pre vzdelávanie a poskytovanie náboženských služieb, ako sú sobotné učebné hodiny pre deti a dospelých.

Pre turistov a návštevníkov, ktorí majú záujem o architektúru a kultúru, je Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque jednou z hlavných turistických atrakcií v Bruneji. Návštevníci majú možnosť obdivovať jej nádhernú vonkajšiu architektúru aj vstúpiť dovnútra, ak dodržia prísne pravidlá oblečenia a rešpektujú kultúrne a náboženské zvyklosti. Dôležité je mať na pamäti, že mešita je pracujúcim miestom modlitby, takže je potrebné si zachovať rešpekt a ticho počas návštevy.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je zjavne jedinečnou a jedinečnou pamiatkou, ktorá prináša nádherný pohľad na nádhernú islamskú architektúru. Je to miesto, kde sa stretávajú náboženstvo, kultúra a umenie, a poskytuje návštevníkom a veriacim nezabudnuteľné skúsenosti a duchovné hĺbky.


Dovolenka Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Dovolenka je pre mnohých časom oddychu, relaxu a objavovania nových miest a kultúr. Ak ste milovníkom architektúry a kultúry Ázie, potom by ste určite nemali vynechať exotickú destináciu Brunej a jej slávnu mešitu Jame' Asr Hassanil Bolkiah.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah je jednou z najväčších mešít v Ázii a zároveň jednou z najvýznamnejších turistických atrakcií v Bruneji. Mešita sa nachádza v hlavnom meste Bandar Seri Begawan, pri rieke Brunei, a bola postavená na počesť jubilea 25. výročia panovania sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je dlhodobým panovníkom Bruneja.

Architektonicky je mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah úchvatná kombináciou tradičného islamského dizajnu a moderných prvkov. Je postavená z červeného mramoru a zlata a výrazne oceňuje islamskú architektúru. Je jedným z najnádhernějších príkladov islamskej architektúry v Ázii a často sa považuje za kráľa medzi mešitami.

Mešita Jame' Asr Hassanil Bolkiah má kapacitu až pre 5 000 veriacich a je otvorená nielen pre mužov, ale aj ženy. Jej komplex zahŕňa veľkú modlitebňu, múzeum, knižnicu, pivnicu s veľkým počtom islamských kníh a štúdium. Vstup je povolený pre turistov, avšak je potrebné dodržiavať pravidlá náboženskej uctievania a zákazy ako napríklad fotografovanie modlitebnej sály.

Návštevníci mešity si môžu obdivovať jej nádherné umiestnenie, s výhľadom na rieku Brunei a malebné zelené okolie. V interiéri mešity sú nádherné mozaiky, vzory a arabeské črty. Dominantou je veľký minaret s výškou až 44 metrov, ktorý zdobí okolie svojou jedinečnosťou a krásou.

Okrem samotnej mešity návštevníci môžu tiež objavovať okolité obchody, reštaurácie a malebné uličky v blízkosti mešity. Brunei je známy svojou zelenou krajinou a množstvom nádherne udržiavaných záhrad a parkov. Prechádzka po uliciach v okolí mešity môže byť vynikajúcim spôsobom, ako sa ponoriť do miestnej kultúry a atmosféry.

Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je skutočnou perličkou Brunejskej architektúry a kultúry. Je to miesto, kde sa veriaci stretávajú na modlitbu, ale aj miesto, kde turisti môžu objavovať a obdivovať krásu islamskej architektúry. Je to čarovné miesto v Bruneji, ktoré určite stojí za návštevu, ak máte záujem o históriu, kultúru a architektúru. Ak sa pozeráte na nezabudnuteľnú dovolenku, navštívte Brunej a Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque.


Počasie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je jedným z najkrajších a najimpozantnejších islamských miest kultu v Bruneji. Je to skutočne ohromujúca stavba, ktorá je považovaná za jednu z najväčších mešít v juhovýchodnej Ázii.

Charakteristickými rysmi tejto veľkolepej mešity sú jej veľkolepé minarety, ktoré sa vypínajú na obzore a sú viditeľné zo všetkých častí mesta. Vyniká tiež vďaka svojmu exkluzívnemu architektonickému dizajnu, ktorý kombinuje tradičné brunejské a moderné islamské prvky.

Mešita je obklopená kvetinovými záhradami, ktoré dodávajú miestu pôvab a príjemnú atmosféru. Je obľúbeným miestom pre návštevníkov, ktorí sem prichádzajú obdivovať jej krásu a pokojnú atmosféru. Vo vnútri mešity sa nachádza veľká modlitebna, kde môžu veriaci prichádzať a venovať sa svojmu náboženstvu.

Ak sa pozrieme na počasie v oblasti Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, môžeme očakávať teplé a vlhké klimatické podmienky počas celého roka. Teploty sa pohybujú medzi 25 °C až 35 °C a veľmi zriedka klesajú pod 20 °C. Zrážky sú časté a najviac sa vyskytujú počas júna až októbra, čo predstavuje obdobie monzúnových dažďov.

Návštevníci by mali zvážiť tieto klimatické podmienky, keď plánujú návštevu mešity. Je vhodné obliecť sa prípustne, aby ste boli pohodlní v teple a vyhnuli sa poteniu. Je tiež vhodné mať so sebou dáždnik alebo plášť, najmä počas obdobia monzúnových dažďov. Napriek tomu, že počasie môže byť vlhké a daždivé, nezábráni to návštevníkom obdivovať krásu mešity.

Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque je skutočne jedinečným miestom, kde sa môžete pozrieť na nádhernú islamskú architektúru v kombinácii s pôsobivou prírodou. Bez ohľadu na podnebie, budete vždy schopní oceniť jej krásu a historický význam.

Takže, ak plánujete navštíviť Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque, nezabudnite si pripraviť vhodné oblečenie, dáždnik a očakávať vysokú teplotu a vlhkosť. Je to miesto, kde môžete byť svedkami úžasných výhľadov a skúseností, ktoré vám poskytne táto jedinečná mešita v Bruneji.


Ubytovanie Brunej Jame' Asr Hassanil Bolkiah Mosque


Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešita je jedným z najkrajších a najväčších náboženských pamiatok v Brunaji. Nachádza sa v hlavnom meste Bandar Seri Begawan a je jednou z najnavštevovanejších atrakcií pre turistov z celého sveta.

Mešita bola postavená v roku 1992 pri príležitosti 25. výročia korunovácie sultána Hassanal Bolkiah, ktorý je súčasným sultánom Brunaja. Jej názov, Jame' Asr Hassanil Bolkiah, zahŕňa významné symbolické pojmy: "Jame'" sa prekladá ako veľká mešita, "Asr" sa týka popoludňajšieho náboženského obradu a "Hassanil Bolkiah" označuje meno sultána.

Mešita je postavená na rozlohe vyše 12 akrov a môže pojať až 3000 veriacich. Jej architektúra je majestátna a nádherná, kombinuje moderný islamský dizajn s tradičnými a historickými prvky, odrážajúcimi bohatú kultúru a dedičstvo Brunaja. Jediným povoleným materiálom na stavbu mešity je najkvalitnejší mramor, ktorý bol importovaný zo Talianska.

Vnútorný priestor mešity je rovnako pôsobivý ako vonkajší. Centrálna mešita obsahuje veľkú modlitebnu s kapacitou pre 1000 mužov a 500 žien, oddelenými miestnosťami. Podlahy sú pokryté mäkkým kobercom, ktorý pôsobí upokojujúco a príjemne, a steny sú zdobené nádhernými kachlami a maľbami.

V mešite sa nachádza aj múzeum, kde sú vystavené vzácne predmety spojené s islamskou kultúrou a históriou Brunaja. Turisti môžu obdivovať vzácne korány, historické fotografie a iné artefakty, ktoré ilustrujú bohatstvo a dôležitosť islamského náboženstva v Brunaji.

Okrem náboženských obvodov je mešita tiež domovom pre niekoľko ďalších zariadení, vrátane knižnice, škôl a konferenčných miestností, ktoré slúžia na vzdelávanie a podporu komunity.

Návšteva Brunaj Jame' Asr Hassanil Bolkiah mešity je zážitkom ako pre veriacich, tak pre turistov. Je to miesto, kde môžete objaviť a spoznať bohatú históriu a kultúru Brunaja a zažiť kľudnú atmosféru náboženskej pobožnosti. Mešita je symbolom sily a odhodlania brunajského národa a reprezentuje ich hlbokú vieru a oddanosť islamskému náboženstvu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky