Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Bulharsko Veliki Preslav

Letenka Bulharsko Veliki Preslav


Letenka do Bulharska: Objevte krásu Velikého Preslavu

Pokud hledáte nezapomenutelné dobrodružství ve východní Evropě, není lepší destinace než Bulharsko. Toto malebné balkánské království nabízí nádhernou kombinaci historie, kultury a přírodních krás. Jedním z nejzajímavějších míst, které byste měli přidat na svůj seznam, je Veliki Preslav.

Veliki Preslav se nachází ve východním Bulharsku, asi 20 kilometrů od Shumenu. Město je známé především díky své historické a kulturní hodnotě. Bylo hlavním městem První bulharské říše v 9. století a hrálo klíčovou roli v rozvoji bulharského státu. Přestože Veliki Preslav byl původně menším městem, brzy se stal centrem významných politických, kulturních a náboženských událostí.

Pamětihodnosti Velikého Preslavu jsou fascinující. Nejvýznamnější místa zahrnují Veliký křížový kostel, který je největší prerománskou stavbou na Balkáně a jedním z nejvýznamnějších středověkých památek v Evropě. Stavba je obklopena několika menšími kostely, které umožňují návštěvníkům cítit atmosféru minulosti. Dalšími zajímavostmi jsou Palácová čtvrť, Muzeum Velikého Preslavu a mnoho dalších památek a archeologických nalezišť.

Příroda kolem Velikého Preslavu je rovněž zaplavena krásou. Okolní kopce a louky nabízí vynikající možnosti pro pěší turistiku, cyklistiku a pikniky. Oblast je také oblíbená mezi archeology, protože zde stále řada výzkumů probíhá a je možné najít starobylé artefakty.

Pokud se rozhodnete navštívit Veliki Preslav, nezapomeňte ochutnat místní kulinářské speciality. Bulharská kuchyně je známá svými chutnými a přírodními ingrediencemi. Nechte se unést chutěmi tradičních jídel, jako je banicka (listové těsto plněné sýrem), kavarma (tatarák z masa a zeleniny) či šopska salát (salát se zralými rajčaty, okurkou, paprikou, cibulí a sýrem).

Cestování do Velikého Preslavu je dnes velmi snadné díky levným letenkám do Bulharska. Existuje několik leteckých společností, které nabízejí přímé lety do bulharských destinací, včetně nedalekého letiště Varna nebo letiště v Sofii. Veliki Preslav je snadno dostupný i cestou po silnici či vlakem, což vám umožní prozkoumat i okolní oblasti.

Pokud hledáte exotický a zajímavý výlet, letenka do Bulharska a návštěva Velikého Preslavu je pro vás tou správnou volbou. Objevte krásu tohoto historického města a okouzlující přírody, kterou nabízí. Buďte připraveni na nezapomenutelný zážitek, který vám zůstane v paměti ještě dlouho poté, co opustíte tuto nádhernou bulharskou destinaci.


Najčastejšie otázky a odpovede Bulharsko Veliki Preslav


1. Kde sa nachádza Veliki Preslav?
Veliki Preslav sa nachádza v Bulharsku, v oblasti Šumen, na severovýchode krajiny.

2. Aké je historické znamenie Veliki Preslav?
Veliki Preslav je známe ako historické hlavné mesto Prvotného bulharského štátu a boli tu postavené veľkolepé paláce a kostoly.

3. Aké atrakcie je možné navštíviť v Velikom Preslave?
Medzi najznámejšie atrakcie v Velikom Preslave patria Preslavské archeologické rezervácie, múzeum Velikého Preslava a Kostol sv. Trojice.

4. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Velikého Preslava?
Najlepšie obdobie na návštevu Velikého Preslava je jarné a letné obdobie, keď je počasie priaznivé a väčšina atrakcií je otvorená.

5. Ako sa dostať do Velikého Preslava?
Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Velikého Preslava, je cestovanie autom, no je možné sem prísť aj verejnou dopravou, ako sú autobusy a vlaky.

6. Aký je hlavný jazyk hovorený v Velikom Preslave?
Hlavným jazykom hovoreným v Bulharsku je bulharčina, no anglicky sa tu často hovorí aj v cestovnom ruchu.

7. Aké sú typické jedlá v Bulharsku?
V Bulharsku sú populárne jedlá, ako je banitsa (tradičné pečivo plnené syrom), šopský šalát (tradičný zeleninový šalát), kebapčeta (grilované mäso) a mnoho ďalších.

8. Koľko stojí vstup do archeologických rezervácií v Velikom Preslave?
Ceny vstupeniek do archeologických rezervácií v Velikom Preslave sa môžu líšiť, no zvyčajne sa pohybujú okolo 5-10 eur, v závislosti od konkrétnej atrakcie.

9. Možno si v Velikom Preslave kúpiť suveníry?
Áno, v blízkosti atrakcií a v centre mesta sú obchody, kde môžete zakúpiť tradičné bulharské suveníry, ako sú keramika, šperky alebo suvenírne predmety.

10. Aké ďalšie miesta sa oplatí navštíviť v okolí Velikého Preslava?
V blízkosti Velikého Preslava sa nachádzajú ďalšie zaujímavé miesta, ako je mesto Šumen s historickým pevnosťou, alebo prekrásna príroda Balkánskych pohorí.


Ubytovanie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je nádherná krajina s bohatou históriou, ktorú môžete vidieť nielen v nádherných pamiatkach, ale aj v jej mestečkách. Jedným z nich je aj mesto Veliki Preslav, ktoré je centrom Preslavskej oblasti. Toto mesto bolo v minulosti významným bulharským centrom a po storočia patrilo medzi najvýznamnejšie mestá v krajine.

Keď sa príliš nechcete stavať od mesta a chcete byť v jeho blízkosti, v obci Kaspichan, ktorá sa nachádza iba 5 km od Veliki Preslavu, si vyskúšajte rodinnú chatu s názvom Krasiva, ktorá ponúka komfortné ubytovanie za prijateľnú cenu. Chatky sú vybavené kuchynkou a súkromnou kúpeľňou. Sú vhodné pre dvojice, ale aj pre rodiny s deťmi. K dispozícii je aj grilovanie a ubytovanie s domácimi zvieratami.

Ak preferujete luxusnejšie ubytovanie, môžete sa ubytovať v hotely "Slavjanski dvor", ktorý sa nachádza v centre mesta. Hotel ponúka moderné a luxusné izby s klimatizáciou. K dispozícii sú aj reštaurácia, bar a wellness centrum, kde si môžete užiť relax v saune, parnej kúpeli alebo vírivke.

Pre tých, ktorí radi trávia čas v prírode, odporúčame sa ubytovať v Kempingu "Preslav", ktorý sa nachádza iba 10 minút pešej chôdze od mesta Veliki Preslav. Kemping ponúka možnosť ubytovania v stanoch alebo karavanoch. K dispozícii je tiež bazén, ihrisko na volejbal a detské ihrisko.

Okrem týchto ubytovacích možností v meste, existuje aj možnosť ubytovania v blízkych mestách, ako sú napríklad mesto Shumen alebo mesto Targovishte.

Vzhľadom na to, že mesto Veliki Preslav sa nachádza v turistickej oblasti, odporúčame si ubytovanie zarezervovať vopred, aby ste si mohli zvoliť ubytovanie, ktoré bude vyhovovať vašim preferenciám a potrebám.

Mesto Veliki Preslav a jeho okolie ponúka množstvo zaujímavých miest, ktoré si môžete pozrieť, a preto je to ideálne miesto na letnú dovolenku alebo krátky výlet. V blízkosti sa nachádza aj národný park "Sinite kamani", ktorý je rozkladaný na území týchto oblastí: Provadia, Vraca, Veliki Preslav, Razgrad, Targovischte a Shumen.

Vďaka množstvu historických a kultúrnych pamiatok a krásnej prírode, určite nebudete ľutovať návštevu mesta Veliki Preslav. A vďaka rôznorodým ubytovacím možnostiam si môžete vybrať to, čo vám najviac vyhovuje.


Dovolenka Bulharsko Veliki Preslav


Veliki Preslav - historicky poklad Bulharska pre dovolenku plnú kultúry a prírody

Ak hľadáte dovolenku, ktorá kombinuje krásu prírody s bohatou históriou a kultúrou, mestečko Veliki Preslav v Bulharsku je ideálnym miestom na návštevu. Nachádza sa v severovýchodnom Bulharsku, len niekoľko kilometrov od mesta Šumen. Mesto, ktoré bolo kedysi hlavným centrom Prvého Bulharského cisárstva, teraz ponúka návštevníkom príležitosť preskúmať jeho historické poklady a zažiť pokojnú atmosféru.

Veliki Preslav je známy svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do 9. storočia. Bolo hlavným mestom Prvého Bulharského cisárstva pod vládou cisára Simeona Veľkého, ktorý ho prebudoval na veľkolepé administratívne centrum. Mesto bolo prezentované ako mocenské sídlo a vojenská prevahu cisára, ktorý ho napokon prinútil dosiahnuť titul Veľké. Dnes môžete vidieť pozostatky tohto veľkolepého obdobia, vrátane Kalého, cisárskeho paláca, múzea a historického parku.

Cisársky palác predstavuje obrovské archeologické nálezy, ako je napríklad cisársky poklad s pozostatkami zlata a drahokamov. Mnoho z týchto artefaktov je vystavených v miestnom múzeu, ktoré je považované za jedno z najdôležitejších múzeí v Bulharsku. Okrem toho v múzeu nájdete aj rôzne archeologické nálezy a exponáty z obdobia Prvého Bulharského cisárstva.

Historický park je ďalšou atrakciou, ktorú by ste v meste nemali vynechať. Tento rozľahlý park ponúka návštevníkom možnosť prechádzať sa po historických zemepisných značkách, ktoré vám umožnia spoznať históriu a kultúru tohto obdobia. Miestne pamiatky a budovy dodávajú parku autenticitu a umožňujú návštevníkom cítiť sa, akoby sa prechádzali po dávnych históriách. Relaxujúci prechádzky, stretnutia s miestnymi obyvateľmi a zastavenie sa na piknik - to všetko je súčasťou zážitku z návštevy historického parku.

Okrem histórie a kultúry ponúka Veliki Preslav aj krásnu prírodu. Mestečko leží v okolí národného parku Rusenski Lom, ktorý je jedným z najkrajších v Bulharsku. Park je známy svojimi strmými skalnými stenami, rozmanitými rastlinami a zvyčajne je domovom pre niektoré vzácne živočíchy. Prechádzky, turistika a obdivovanie prírodných krás sú skvelými aktivitami, na ktoré by ste mali počas vašej dovolenky vynaložiť čas.

Veliki Preslav je vzdialený len približne 400 kilometrov od hlavného mesta Sofie, takže ak plánujete cestovať do Bulharska, môžete ľahko zahrnúť toto miesto do svojho itinerára. Ponúka však omnoho viac ako len jednoduchú zastávku na ceste. Je to cenný kúsok bulharskej histórie, ktorý je stále živý a očarujúci. Keďže mesto ešte nie je masovo obľúbené medzi turistami, môžete sa tešiť na pokojnú a autentickú atmosféru.

Ak hľadáte únik od bežného veľkomestského ruchu a túžite po dovolenke, kde môžete objaviť históriu, kultúru a prírodu, potom je Veliki Preslav vo Vašich rukách. Navštívte toto miesto a ponoorte sa do príbehu Bulharska, ktorý čaká na Vás s nadšením.


Počasie Bulharsko Veliki Preslav


Bulharsko je známe svojou rozmanitou krajinou a pestrým kultúrnym dedičstvom. Jedným z mnohých turisticky atraktívnych miest v tejto krajine je aj mestečko Veliki Preslav. Nielenže sa môžete pokochať krásnymi pamiatkami, ale môžete aj vychutnať priaznivé počasie.

Veliki Preslav je položený východne od Bulharska, v oblasti Šumavy. Má kontinentálne podnebie, s vysokými teplotami v lete a nízkymi teplotami v zime. Letné dni sú veľmi teplé, priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 °C, čo vám umožní vychutnať si plávanie v jednom z mnohých kúpalísk v okolí. Aj keď dni sú teplé, večery bývajú často chladné, takže nezabudnite zobrať si s sebou svetriky alebo ľahké bundy.

Jesen v mestečku Veliki Preslav je veľmi príjemná. Teploty sú stále príjemné a nízky sklôn ku dažďu znamená, že môžete užívať krásne a jasné dni. Teploty sa pohybujú medzi 20 - 25 °C cez deň a 10 - 15 °C v noci. Taktiež je to obdobie, keď môžete sledovať zmenu farebných odtieňov lístia, ktoré sa menia zo zelenej na červenú, oranžovú a zlatú.

Zimné obdobie v mestečku Veliki Preslav je chladné a suché s veľmi malým množstvom snehu. Priemerné teploty sa pohybujú medzi -3 a 6 °C a v noci sú často pod bodom mrazu. Aj keď zima je mierna, môžete sa tešiť na krásne slnečné dni, keď sa môžete prechádzať po okolí a obdivovať krásu zimnej krajiny.

Jar je v mestečku Veliki Preslav veľmi pekná, keď sa celá príroda prebúdza zo svojho zimného spánku. Teploty sú stále príjemné, s priemernými teplotami medzi 15 - 20 °C a často slnečnými dňami. Toto obdobie je najvhodnejšie na prechádzky a turistiku v okolí.

Celkovo, mestečko Veliki Preslav má zdravé a priaznivé počasie po celý rok, takže ak hľadáte destináciu, kde môžete užívať krásne pamiatky a prírodu, súčasne vychutnávajúc si pohodlné teploty a priaznivé počasie, potom by ste mali určite zahrnúť Veliki Preslav do zoznamu vašich potenciálnych dovolenkových miest.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky