Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Český Krumlov

Počasie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je jedno z najkrajších historických miest v Českej republike a je veľmi obľúbenou turistickou destináciou. Ak sa chystáte navštíviť túto malebnú oblasť, je dôležité vedieť, ako sa tam mení počasie.

Počasové podmienky v Českom Krumlove sa líšia na základe ročných období. Letá sú teplé a slnečné, s priemernými teplotami okolo 25 stupňov Celzia. Niekedy však môžu byť aj horúce dni s teplotou nad 30 stupňov. V noci sú teploty príjemné a pohybujú sa okolo 15 stupňov, čo je ideálne pre nočné prechádzky po historickom centre. Leto v Českom Krumlove je obdobím, keď sa koná veľa podujatí a festivalov, a preto je to najrušnejšia turistická sezóna.

Podzim v Českom Krumlove prináša mierny pokles teplôt, so striedaním slnečných a daždivých dní. Teploty sa pohybujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia vo dne, zatiaľ čo v noci klesajú na približne 5 až 10 stupňov. Toto je skvelý čas na prehliadnutie malebných historických pamiatok a hradu v okolí.

Zima v Českom Krumlove je chladná a suchá. Teploty sú priemerné, s minimálnymi teplotami približne -5 stupňov Celzia, ale môžu dosiahnuť aj -15 stupňov. Občas tu môžete zažiť aj snehové prehánky, čo pridáva romantickú atmosféru k večerným prechádzkam po zapadnutí slnka. Ak sa chystáte navštíviť Český Krumlov v zime, nezabudnite si zobrať teplé oblečenie a dobúracie topánky, pretože niektoré chodníky môžu byť klzké.

Jar v Českom Krumlove je čas, keď sa príroda prebúdza a mesto sa mení na kvitnúce miesto. Teploty sa zvyšujú a pohybujú sa vo vysokom priemere 20 stupňov Celzia, pričom večerné teploty môžu byť chladnejšie okolo 10 stupňov. Jar je tiež obdobím, keď je mesto menej preplnené turistami a ponúka pokojnejšiu atmosféru na prechádzky za pamiatkami.

Pred cestou do Českého Krumlova si vždy skontrolujte predpoveď počasia, pretože môže prísť k neočakávaným zmenám. Nezabudnite sa pripraviť na každé ročné obdobie a obliecť sa vhodne.

Český Krumlov je krásne mesto počas každého ročného obdobia, takže nezáleží, kedy vás cesta sem zavedie. Nech sa počasie rozhodne akokoľvek, toto historické mesto vás dostane svojou atmosférou a nádhernými pamiatkami.


Letenka Česko Český Krumlov


Česko, známe tiež ako Česká republika, je malá, ale očarujúca krajina v srdci Európy. Táto destinácia sa vyznačuje bohatou históriou, nádhernou architektúrou a malebnou prírodou. A neexistuje lepší spôsob, ako sa dostať do jedného z najkrajších miest v Česku, Český Krumlov, než pomocou letenky.

Letenka je pohodlným a rýchlym spôsobom cestovania, ktorý vás privedie do destinácie s minimálnymi úsilím. Ak plánujete navštíviť Český Krumlov, lietadlo je ideálnym dopravným prostriedkom. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety do Česka z rôznych miest Európy a sveta.

Po prílete na letisko v Prahe, hlavnom meste Českej republiky, budete musieť absolvovať krátku cestu na juhozápad do malebného mestského zrúcaniny, Český Krumlov. Táto jazda trvá približne 2 a pol hodiny a ponúka vám výhľad na krásnu českú krajinu.

Český Krumlov je jedno z najstarších a najlepšie zachovaných historických miest v Európe a je zaradené na zozname svetového dedičstva UNESCO. Mesto je najznámejšie svojím obrovským gotickým hradom, ktorý sa vznáša nad údolím rieky Vltavy. Po prehliadke hradu si môžete prejsť po malebných uličkách starého mesta, ktoré sú plné krásnych historických budov, obchodíkov a kaviarní.

V Českom Krumlove si tiež môžete vychutnať množstvo kultúrnych podujatí a festivalov. Letné mesiace sú najlepším časom na návštevu, pretože počas tohto obdobia sa koná v meste množstvo hudobných, umeleckých a divadelných vystúpení. Ak ste milovníkom dobrej hudby, určite nevynechajte koncerty a operné predstavenia v historickom divadle v Českým Krumlove.

Okrem toho si môžete vychutnať aj nádhernú prírodu v okolí Českého Krumlova. Rieka Vltava ponúka možnosti na plavbu loďou, člnom alebo dokonca na raftingu. Ak sa rozhodnete ísť na prechádzku, môžete objaviť okolité stredoveké dedinky a krásne výhľady na okolité hory.

Vďaka letenke môžete jednoducho a pohodlne navštíviť Český Krumlov a zažiť jeho jedinečnú krásu. Prehliadka tohto malebného mesta vás prenesie späť v čase a poskytne vám nezabudnuteľné zážitky. Takže neváhajte a rezervujte si letenku do Česka a vychutnajte si svoju cestu do Českého Krumlova.


Dovolenka Česko Český Krumlov


Český Krumlov - Klenot v jižních Čechách

Pokud hledáte unikátní a malebnou destinaci pro svou dovolenou, pak není třeba hledat dál. Český Krumlov je přesně tím místem, které vás okouzlí svou krásou a bohatou historií. V tomto článku si přiblížíme, proč byste se měli vydat právě sem na svou další dovolenou.

Český Krumlov se nachází ve jižních Čechách, asi dvě hodiny jízdy od Prahy. Tento malebný městečko je zapsáno na Seznamu světového dědictví UNESCO a ročně láká tisíce turistů z celého světa.

Původ města sahá až do 13. století, kdy zde byl postaven hrad, který se stal sídlem šlechtického rodu Rosenbergů. Hrad samotný je neodmyslitelnou součástí města a je dominantou na skalnatém útesu nad řekou Vltavou. Prohlídka hradu vás provází historií a přenese vás do doby středověku. Můžete navštívit krásné nádvoří, gotickou kapli, hradní zahrady a nezapomenutelný výhled z věže.

Ale Český Krumlov nabízí ještě mnohem víc než jen hrad. Procházkou úzkými uličkami se dostanete do malebného historického centra města, které je plné krásných historických budov a malebných domků. Zde si můžete prohlédnout také náměstí, kde se nachází mnoho restaurací, kaváren a obchůdků s tradičními suvenýry.

Pro milovníky kultury doporučujeme navštívit Český Krumlov během letních měsíců, kdy se zde koná slavný festival Egon Schiele Art Centrum. Během festivalu jsou po celé město rozmístěny různé umělecké instalace a výstavy, které vytvářejí nezapomenutelnou atmosféru.

A co se týká gastronomie, Český Krumlov vás rozhodně nezklame. Město nabízí širokou škálu restaurací a pivnic, kde můžete ochutnat tradiční česká jídla a speciální místní pivo.

Pokud byste se chtěli trochu vzdálit od rušného centra, tak si můžete pronajmout kánoe a projet se po řece Vltavě. Nenechte si ujít krásný pohled na město z vody.

Ať už jste milovníkem historie, kultury, dobrého jídla, nebo přírody, Český Krumlov je místo, které vám nabídne to, co hledáte. Věříme, že vás toto kouzelné město okouzlí stejně jako nás.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Český Krumlov


1. Kde sa nachádza Český Krumlov?
- Český Krumlov sa nachádza v južnom Česku, asi 160 km juhozápadne od Prahy.

2. Ako sa dostanem do Českého Krumlova z Prahy?
- Z Prahy je možné sa do Českého Krumlova dostať pravidelnou autobusovou linkou, vlakom alebo autom.

3. Aké je ideálne obdobie na návštevu Českého Krumlova?
- Najlepšie obdobie na návštevu Českého Krumlova je jarné a letné obdobie, najmä kvôli krásnej prírode a vonkajším aktivitám.

4. Aké turistické atrakcie by som mal/a vidieť v Českém Krumlove?
- Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Českém Krumlove patrí Krumlovský hrad, hradná záhrada, barokové divadlo, Zámek Český Krumlov, Latrán a neďaleký chrám Sv. Víta.

5. Koľko času by som mal/a stráviť v Českom Krumlove?
- Väčšina návštevníkov strávi v Českom Krumlove jednu alebo dve noci, čo je dostatočný čas na to, aby ste si vychutnali hlavné atrakcie mesta.

6. Je potrebné si zarezervovať vopred vstupenky do Krumlovského hradu?
- Nie je povinné si vopred rezervovať vstupenky do Krumlovského hradu, no v hlavnej turistickej sezóne by to mohlo byť odporúčané, pretože sa môže vyskytnúť väčší nával návštevníkov.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Českom Krumlove?
- V Českom Krumlove je veľké množstvo možností ubytovania, od luxusných hotelov po rodinné penzióny a apartmány.

8. Existujú nejaké výlety z Českého Krumlova do okolitých oblastí?
- Áno, z Českého Krumlova je možné uskutočniť rôzne výlety do okolitých oblastí, ako napríklad do Národného parku Šumava, Holašovíc (zapsaný na zozname UNESCO) alebo do ďalších historických miest v južnom Česku.

9. Aké sú typické jedlá a nápoje v Českom Krumlove?
- Medzi typické jedlá v Českom Krumlove patria tradičné české pokrmy, ako sú knedlíky, vepřová peceně (pečené bravčové mäso), guláš alebo štrúdl (jablkový závin). Z nápojov sú veľmi obľúbené české pivo a ovocné destiláty.

10. Je Český Krumlov priateľský pre turistov so špeciálnymi potrebami?
- Český Krumlov sa snaží byť prístupný pre všetkých návštevníkov, vrátane turistov so špeciálnymi potrebami. Existujú možnosti prístupu pre vozíčkarov a mnoho z hlavných turistických atrakcií je prístupných. Je však odporúčané si pred návštevou informovať o konkrétnych možnostiach prístupu a prípadne kontaktovať prevádzkovateľov atrakcií.


Ubytovanie Česko Český Krumlov


Český Krumlov je nádherné historické mesto nachádzajúce sa v jižních Čechách v Českom Krumlove. Je svetoznáme pre svoj starobylý hrad a historické centrum, ktoré je zapísané na zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Mnohí turisti si prichádzajú užiť kúsok českých dejín a kultúry, a preto je dôležité mať kvalitné a pohodlné ubytovanie.

V Českom Krumlove je mnoho rôznych možností ubytovania, či už sa rozhodnete pre luxusný hotel, penzión, apartmán alebo súkromné ubytovanie. Mesto ponúka mnoho historických budov, ktoré boli premenené na hotely a penzióny, takže môžete zažiť jedinečný pobyt v skutočnom historickej budove.

Medzi najpopulárnejšie hotely v Českom Krumlove patrí Hotel Růže, ktorý sa nachádza v centre mesta priamo na hlavnom námestí. Hotel ponúka luxusné a elegantné izby s výhľadom na hrad a rieku Vltavu. Je to skvelá voľba pre tých, ktorí si chcú užiť romantickú atmosféru a pohodlie.

Ak preferujete penzión, môžete zvážiť Penzion Švamberský dům. Tento penzión sa nachádza v historickom dome z 16. storočia a ponúka tradičné, no pohodlné izby. Má výhodu výbornej polohy, len niekoľko minút pešej chôdze od centra mesta.

Pre tých, čo preferujú súkromné ubytovanie, je možnosť vybrať si z mnohých apartmánov a súkromných domov. Tieto možnosti často ponúkajú flexibilitu a väčšie množstvo priestoru. Môžete nájsť apartmány s kuchyňou, čo vám umožní variť si vlastné jedlá a stráviť príjemné večery v pohodlí vášho ubytovania.

Nebudete mať problém nájsť ubytovanie v Českom Krumlove na všetky druhy rozpočtov. Cena závisí od typu ubytovania a jeho umiestnenia. V sezóne by ste mali byť vopred pripravení rezervovať si izbu, pretože tento turistický raj môže byť dosť rušný.

Česky Krumlov je fantastické miesto na návštevu a ponúka úžasné atrakcie a historicke naučné miesta. Uistite sa, že ste si rezervovali kvalitné ubytovanie pre váš pobyt, aby ste si mohli oddýchnuť a načerpať energiu pred ďalším dobrodružstvom v tomto pôvabnom české meste.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky