Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Česko Hrad Karlštejn

Ubytovanie Česko Hrad Karlštejn


Český Hrad Karlštejn sa nachádza v blízkosti Prahy a patrí k najnavštevovanejším a najznámejším hradom v Českej republike. Je to miesto s nezameniteľnou históriou, jedinečnou architektúrou a krásnou prírodou. Ak sa rozhodnete navštíviť tento hrad, potrebujete aj vhodné ubytovanie.

V okolí hradu Karlštejn nájdete mnoho možností pre ubytovanie. K dispozícii sú hotely, penzióny, apartmány aj kempy. Všetky ponúkajú svoje služby na vysokom kvalitnom úrovni a sú vhodné pre všetky druhy návštevníkov.

Ak hľadáte niečo luxusnejšie, môžete si vybrať niektorý z hotelov. Z nich najpopulárnejšími sú Hotel Karlštejn, Hotel Koruna a Hotel Berounka. V každom z nich nájdete vynikajúcu obsluhu a pohodlné ubytovanie. Ponúkajú služby ako vyhrievaný bazén s výhľadom na hrad, sauna a wellness centrum. Ceny za noc v hoteli sa pohybujú od 80 eur.

Penzióny sú zvyčajne o niečo lacnejšie ako hotely a väčšina z nich ponúka raňajky. Penzión U Kříže, Penzión Pod Draci skalou a Penzión Karlštejn majú skvelé hodnotenia od návštevníkov a nachádzajú sa v blízkosti hradu. Ceny sa pohybujú okolo 50 eur za noc.

Ak hľadáte ubytovanie pre viac ľudí, môžete si vybrať apartmán. Apartmány sú prevažne s kompletnou kuchyňou, kúpeľňou a spojenej obývačky s jedálenským stolom. Apartmány tu ponúkajú ubytovanie pre 2 až 6 osôb. Vyberte si z apartmánov ako Apartmán Karlštejn, Apartment Alena Karlštejn či Apartment Ve Veži. Ceny za noc sa pohybujú od 40 eur.

Ak hľadáte niečo lacnejšie, môžete sa rozhodnúť pre kempovanie. Kemping Karlštejn poskytuje ubytovanie pre karavany alebo stany a je ideálny pre tých, ktorí milujú prírodu a ticha. V kempingu môžete nájsť detské ihriská, grilovacie miesta a veľký bazén. Ceny sa pohybujú od 12 eur za noc a hore.

Pri návšteve hradu Karlštejn je vhodné si zabezpečiť ubytovanie vopred. Všetky uvedené možnosti sú bezpečné, pohodlné a poskytujú vám možnosť pobytu v tesnej blízkosti hradu. Užite si pohodlný a pokojný pobyt s rodinou alebo priateľmi a objavte krásy hradu Karlštejn.


Počasie Česko Hrad Karlštejn


Česko je známe svojou krásnou architektúrou a úchvatnými hradmi. Jedným z najkrajších hradov je hrad Karlštejn, ktorý sa nachádza na juhozápade Česka, iba niekoľko kilometrov od mesta Beroun.

Keďže sa jedná o stredoveký hrad, väčšina turistov a návštevníkov prichádza na jeho prehliadku počas jarného a letného obdobia. Počas týchto období sú teploty pomerne miernym, s priemernými teplotami dosahujúcimi okolo 20 stupňov Celzia. To znamená, že návštevníci môžu relaxovať v nádhernom prostredí hradu a užívať si jeho krásy bez toho, aby sa potili alebo trpeli horúčavami.

Jesen a zima na druhej strane môžu byť o niečo náročnejšie pre návštevníkov, pretože teploty sa môžu dostávať pod nulu a príležitostne môže byť zima a veterno. Avšak, jesenné farby prírody poskytujú nádhernú kulisu pre návštevy hradov a zimné obdobie prináša možnosť kúskykravosti uprostred zasneženej krajiny a hlbokých lesov.

Čo sa týka zrážok, hrad Karlštejn môže byť navštívený kedykoľvek počas roka. V lete, menej zrážok tiež znamená, že atrakcie, ako napríklad bohatá záhrada okolo hradu, bude zelená a plná kvetov. V zime a na jar, zrážky môžu oživiť zeleň a pre návštevníkov priniesť krásny výhľad.

V každom prípade, nech už sa rozhodnete navštíviť hrad Karlštejn počas ktoréhokoľvek obdobia, budete si užívať krásneho a bohatého prostredia, ktoré ponúka. Stačí sa zapojiť do prehliadok alebo prejsť sa po krásnom lesnom prostredí, ktoré okolo hradu nájdete. Hrad Karlštejn určite stojí za návštevu a prostredie ho robí tým krajším a romantickým.


Dovolenka Česko Hrad Karlštejn


Český Karlštejn, známy svojím nádherným hradom, je dokonalou voľbou pre dovolenku v Českej republike. Tento malebný hrad sa nachádza v obci Karlštejn, len niekoľko kilometrov juhozápadne od Prahy. Svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a nádherným okolím láka návštevníkov zo všetkých kútov sveta.

Hrad Karlštejn bol postavený v druhej polovici 14. storočia za kráľa Karla IV. ako miesto pre uchovávanie vzácnych kráľovských korunovačných klenotov a svätých relikvií. Je to obchodné miesto s rozľahlými palácovými komplexmi, kde sa uskutočňovali korunovácie a dôležité politické stretnutia. Hrad je tiež známy svojím unikátnym umením stredovekých majstrov, pretože je bohato zdobený freskami a sochami.

Vstup na hrad vedie cez malú dedinku, kde sa nachádzajú rôzne reštaurácie, kaviarne a suvenírky, ktoré ponúkajú autentické české jedlá a remeselné výrobky. Na prehliadku hradu je potrebné sa dopredu rezervovať, ale stojí za to, pretože vám umožní objaviť jeho vnútorné opevnenie, nádherné kaplnky a oslnivé rozhľady na okolitú prírodu.

Po návšteve hradného komplexu sa môžete vydať na prechádzku do okolia, ktoré je obklopené malebnou českou krajinou. Existuje mnoho turistických trás, ktoré vám umožnia objaviť rôzne prírodné krásy, ako sú jaskyne, kaňony a vodopády. Okrem toho je v okolí možné aj jazdiť na bicykli, jazdiť na koni a pozerať vtáky.

Ak sa rozhodnete stráviť viac ako jeden deň v Karlštejne, môžete si zarezervovať ubytovanie v niektorom z blízkych penziónov alebo hotelov. Je však dôležité si ho zabezpečiť dopredu, pretože táto oblasť je obľúbeným cieľom turistov.

Karlštejn je tiež ideálnou východiskovou bodkou pre návštevu Prahy, hlavného mesta Českej republiky. Praha je iba krátku cestu autom alebo vlakom od Karlštejna, a tak môžete využiť túto príležitosť, aby ste uvideli aj ďalšie pamiatky a atrakcie, ktoré mesto ponúka.

Dovolenka v Českom Karlštejne je teda skvelým výberom pre milovníkov histórie, architektúry a prírody. Tento nádherný hrad a jeho okolie vás určite očaria a poskytnú vám nezabudnuteľné zážitky.


Letenka Česko Hrad Karlštejn


Hrad Karlštejn je jedným z najznámejších a najnavštevovanejších českých hradov. Nachádza sa v blízkosti Prahy a jeho pôvod sa datuje do 14. storočia. Pre svoju bohatú históriu, krásnu architektúru a jedinečnú polohu vo výšinách Karlštejn priťahuje návštevníkov z celého sveta.

Ak sa rozhodnete navštíviť hrad Karlštejn z Česka a nechcete sa trápiť s dlhými cestami autom alebo vlakom, letenka je výbornou voľbou. Praha má totiž dve medzinárodné letiská - Václava Havla a Letiště Kbely, ktoré ponúkajú rôzne letecké spoje do mnohých európskych a svetových destinácií.

Cesta z Česka na letisko Václava Havla trvá iba pár hodín, čo je pohodlné a rýchle riešenie pre tých, ktorí majú obmedzený čas na cestovanie. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z tohto letiska do mnohých miest vrátane letiska v blízkosti hradu Karlštejn. Po prílete na miesto určenia si môžete prenajať vozidlo alebo využiť miestnu verejnú dopravu a rýchlo sa dostať na hrad.

Návšteva hradu Karlštejn je pre milovníkov histórie a architektúry naozaj nezabudnuteľným zážitkom. Hrad je považovaný za ikonický symbol českého stredoveku a jeho interiéry sú zariadené nádhernými nástennými maľbami, výtvarnými pokladmi a unikátnymi vyrezávanými drevenými dielami. Pri prehliadke hradu sa dostanete do najdôležitejších miestností, vrátane kaplnky, veží a kráľovských komnát, kde boli uložené cennosti s vysokými historickými a kultúrnymi hodnotami.

Vrátite sa v čase a ponorte sa do atmosféry, ktorá vytvára dojem, že sa nachádzate priamo v stredoveku. Každý krok vás prevedie históriou a vy si budete môcť vychutnať krásu tohto nádherného miesta.

Letenka je vynikajúci spôsob, ako sa dopraviť z Česka na hrad Karlštejn pohodlne a rýchlo. Ak plánujete svoju cestu vopred a zabezpečíte si letenku s dostatočným predstihom, môžete si užiť svoju návštevu bez stresu a s využitím celého potenciálu, ktorý hrad Karlštejn ponúka.

Ak ste milovníkom histórie, architektúry alebo jednoducho chcete objaviť krásu Česka, letenka na hrad Karlštejn je pre vás jednoznačne správnou voľbou! Užijte si nezabudnuteľnú cestu a zážitok z návštevy tohto úchvatného hradu.


Najčastejšie otázky a odpovede Česko Hrad Karlštejn


Otázky a odpovede týkajúce sa Česka, hradu Karlštejnu a jeho návštevy:

1. Ako sa dostať na hrad Karlštejn?

Na hrad sa dá dostať vlakom z Prahy alebo autobusom z Kladna. Existuje aj možnosť osobnej dopravy.

2. Ako dlho trvá prehliadka hradu Karlštejna?

Prehliadka trvá približne 60-90 minút. Trasa prehliadky zahŕňa horné i dolné hradisko s obrazárnou.

3. V akých jazykoch prebieha prehliadka hradu Karlštejna?

Prehliadka hradu prebieha v češtine, angličtine, nemecku, francúzštine, taliančine, španielčine nebo ruštině.

4. Môže sa na hrad Karlštejn vstúpiť s psom?

Áno, môžete sa dostať so psom, ale len na výšku hradu. Pokiaľ však vezmete psa, mali by ste si byť istí, že budete schopní ho udržať na vodítku.

5. Aké sú otváracie hodiny hradu Karlštejna?

Hrad Karlštejn je otvorený pre verejnosť od utorka do nedele od 9:00 do 17:00. V zimnom období (od listopadu do marca) sú otváracie hodiny kratšie a hrad je zatvorený vo všetky pondelky.

6. Koľko stojí vstupenka na hrad Karlštejn?

Vstupné na hrad závisí od typu prehliadky a veku návštevníka. Pre dospelých sa pohybuje od 220–370 Kč. Zľavy sú poskytované deťom a skupinám.

7. Aké pamiatky sa na hrade Karlštejn nachádzajú?

Na hrade sú k dispozícii 4 prehliadky, každá zameraná na iné aspekty hradu. Každá prehliadka turistovi umožní navštíviť niektoré z najcennejších pamiatok hradu, ako sú kaple či kráľovská komnata.

8. Môžem si do hradu priniesť jedlo a nápoje?

Nie, so sebou na hrad nemôžete priniesť jedlo ani nápoje. V objekte samotnom existuje obchod so suvenírmi a reštaurácia, kde si môžete kúpiť občerstvenie potrebné počas vášho pobytu.

9. Aké atrakcie mimo hradu sa v okolí nachádzajú?

V okolí hrade sa nachádza množstvo tradičných českých horských miest, ako je napr. Karlínovy Lázně, Křivoklátsko, Koněpruské a Jesenické údolí a Skryjská jezírka.

10. Môžem si zohnať sprievodcu po hradnej prehliadke?

Áno, prehliadky hradu sa konajú so špeciálnym sprievodcom a so špeciálnym audiopríručkou. Prehliadky a príručky v rôznych jazykoch sú k dispozícii na prihlásenie vstupu na internete alebo priamo na mieste.

Pozn.: Odpovede boli zverejnené z verejne dostupných zdrojov a môžu sa líšiť v závislosti od aktuálnej situácie na mieste a od preferencií každého turistu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky