Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Novigrad

Letenka Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko, krajina krásnych pláží a úchvatných scenérií, ponúka množstvo možností na dovolenku. Jedným z najobľúbenejších miest na pobyt je Novigrad, krásne mesto nachádzajúce sa na pobreží Jadranského mora. Ak sa rozhodnete navštíviť tento kúsok rajského prírodného klenotu, nezabudnite si zabezpečiť letenku.

V Novigrade nájdete krásne pláže, ktoré sú ideálne pre milovníkov slnka a mora. Čistá voda a biely piesok pritiahne nielen turistov, ale aj miestnych obyvateľov. Môžete si dať slnečník a lehátko, alebo si zobrať vlastné osvetlenie a striebrné foťáky, aby ste si zachytili tieto nevyčísliteľné zážitky.

Okrem pláží sa môžete prejsť centrom mesta, kde objavíte množstvo historických pamiatok a zaujímavostí, ako napríklad gotické kostoly, kalendárium s názvom "Grimani" alebo mestské múzeum. Pre viac erotických zážitkov môžete navštíviť aj množstvo barov a retaurácií, kde sa podávajú tradičné chorvátske jedlá.

Cestu do Novigradu si môžete zabezpečiť letenkou z Bratislavy, ktorá trvá približne 5 hodín a lístky sa dajú zohnať za priaznivé ceny. Nemusíte si robiť starosti s autobusovou dopravou alebo hľadaním ubytovania, pretože sa o to postarajú kvalitné služby, ktoré Vám umožnia vychutnať si dovolenku plne zrelaxovaní.

Mesto Novigrad je doslova perfektným miestom pre letnú dovolenku. Krásne pláže, historické zaujímavosti a nekonečné zážitky sú len niektoré z dôvodov, prečo sa sem vydať. Preto neváhajte a zabezpečte si letenku do Novigradu tak čoskoro, ako to bude možné. Užite si dokonalý letný pobyt a vráťte sa domov s plným srdcom a najkrajšími spomienkami.


Ubytovanie Chorvátsko Novigrad


Novigrad, malé rybárske mestečko na pobreží Chorvátska, je ideálnou destináciou pre tých, ktorí túžia po pokojnom a relaxačnom pobytu pri mori. Jeho malebné uličky, historické budovy a prístavná atmosféra vytvárajú nezabudnuteľnú atmosféru.

V Novigrade nájdete rôzne možnosti ubytovania, ktoré vyhovujú každému rozpočtu a preferenciám. Pre tých, ktorí preferujú luxus a komfort, sú k dispozícii luxusné hotely s výhľadom na more. Tieto hotely ponúkajú moderné a elegantné izby, klimatizáciu, bazény, wellness centrá a mnoho ďalších vybavení. Ubytovanie v týchto hoteloch je ideálne pre páry alebo rodiny, ktoré hľadajú upokojujúci pobyt s vysokým štandardom služieb.

Pre tých, ktorí preferujú väčšiu slobodu a nezávislosť, sú k dispozícii aj apartmány a súkromné domy na prenájom. Tieto možnosti ubytovania sú skvelé pre tých, ktorí chcú mať viac priestoru a vybavenie kuchyne, aby si mohli sami pripravovať jedlo. Apartmány a domy často ponúkajú súkromné terasy alebo balkóny s výhľadom na more, čo umožňuje hostiteľom relaxovať a užívať si krásny výhľad.

Pre tých, ktorí preferujú kamenné pláže a prírodné krásy, je možné sa ubytovať v jednom z mnohých kempov, ktoré sa nachádzajú v okolí Novigradu. Tieto kempy ponúkajú stany alebo miesta pre karavany, kde si hostia môžu vybudovať svoj vlastný tábor a užívať si prírodu. Kempy sú vybavené sprchovými kútmi, toaletami, reštauráciami a mnohými ďalšími zariadeniami, ktoré spríjemňujú pobyt na pláži.

Okrem úžasného ubytovania je Novigrad známy aj svojou bohatou históriou a kultúrou. Mesto má pevnosť zo 13. storočia, ktorá je otvorená pre verejnosť a ponúka prehliadku cez múzeum s historickými artefaktmi a výhľadom na celé mesto. Okolie Novigradu je tiež ideálne pre turistov, ktorí túžia po dobrodružstve. Sú tu dostupné cyklotrasy, turistické trasy a možnosti vodných športov, ktoré poskytujú príležitosť preskúmať všetky krásy tejto oblasti.

Pre gastronomického nadšenca je mesto tiež rajom. V mnohých reštauráciách a konobách môžete ochutnať tradičné chorvátske jedlá ako čerstvú rybu, morské plody a ďalšie miestne špeciality. Ochutnávka týchto jedál je skvelý spôsob, ako zapracovať miestnu kultúru a chuťové poháriky do vášho pobytu.

Krátko povedané, ubytovanie v Novigrade ponúka niečo pre každého. Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusný hotel, súkromný apartmán alebo rodinný kemp, Novigrad vám poskytne nezabudnuteľný pobyt a mnoho príležitostí na objavovanie krás tejto čarovnej destinácie.


Dovolenka Chorvátsko Novigrad


Dovolenka je pre mnohých ľudí vytúženým obdobím roka. Je to čas, keď si môžeme oddýchnuť a načerpať nové sily. Chorvátsko je dlhodobo jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií, a jedným z jej skvostov je aj malé pobrežné mestečko Novigrad.

Novigrad je malebné rybárske mestečko, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Jeho charakteristickou črtou je zachovaná stredoveká architektúra, ktorá dodáva mestu jedinečný ráz. Mnohé historické budovy, uličky a námestia pôsobia, akoby sa na chvíľu vrátili do minulosti. Prechádzka mestom vás prenesie do atmosféry minulých storočí a dá vám možnosť spoznať bohatú históriu Novigradu.

Okrem toho je Novigrad známe aj svojimi krásnymi plážami a čistým morom. Veľa pláží tu získalo prestížnu Modrú vlajku, ktorá sa udeľuje za kvalitu vody a služby na pláži. Turisti majú možnosť si vybrať medzi plážami so zlatým pieskom, kamenistými plážami alebo malými zátokami vytesanými do údolia. Pre tých, ktorí preferujú aktívny oddych, tu máte možnosť zapojiť sa do rôznych vodných športov, ako je potápanie, plachtenie či wakeboarding.

Jednou z najväčších predností Novigradu je jeho gastronómia. Miestne reštaurácie a terasy ponúkajú bohatý výber domácej chorvátskej kuchyne. Medzi najobľúbenejšie jedlá patrí čerstvá ryba a morské plody, ktoré si môžete vychutnať priamo zo zálivu. Okrem toho sa tu vyrába aj vynikajúci olivový olej, ktorý je neodmysliteľnou súčasťou každého jedla. Ak ste milovníkom dobrého jedla, určite sa vám v tejto malebnej rybárskej obci bude páčiť.

Počas svojho pobytu v Novigrade máte tiež možnosť navštíviť blízke historické mestá ako Rovinj, Poreč či staroveký mestský štát Motovun. Každé z týchto miest má svoje vlastné čaro a ponúka množstvo zaujímavostí. Pre milovníkov histórie a kultúry sú tieto výlety nevyhnutnosťou.

Ak teda túžite zažiť skutočne unikátnu dovolenku, mali by ste zvážiť Novigrad v Chorvátsku. Toto malebné rybárske mestečko vás určite očarí svojou atmosférou, krásnymi plážami a bohatou kultúrou. Nech už sa rozhodnete relaxovať na jemnom piesku, objavovať históriu okolitých miest alebo vychutnávať miestne špeciality v reštauráciách, jedno je isté - Váš pobyt v Novigrade bude nezabudnuteľný.


Počasie Chorvátsko Novigrad


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe. Táto krajina ponúka nádherné pláže, historické pamiatky a bohatú kultúru. Medzi populárne letoviská patrí aj Novigrad, ktorý sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova.

Novigrad je malebné prímorské mesto s bohatou históriou a pohodlnými možnosťami ubytovania. Turisti sem prichádzajú hlavne kvôli jeho krásnym plážam a jasnému modrému moru. Počasie v Novigrade je typické pre stredomorský región s mierne teplými letami a miernymi zimami.

Leto v Novigrade trvá zvyčajne od júna do septembra a je to najobľúbenejšie obdobie pre turistov. Teploty sa pohybujú medzi 25 - 30 stupňami Celzia, čo je ideálne na relaxáciu na pláži alebo na vodné športy. Morská teplota dosahuje okolo 20 - 24 stupňov Celzia, čo je perfektné na plávanie a potápanie. Dážď je v tomto období minimálny a väčšinou dominuje slnečné počasie.

Jeseň v Novigrade je stále príjemná a teplá. Teploty klesajú na približne 20 stupňov Celzia v septembri, 17 - 18 stupňov v októbri a 13 - 15 stupňov v novembri. Aj keď je menej návštevníkov, mnoho turistov stále prichádza na dovolenku, aby si užili pekné jesenné počasie a menej preplnené pláže.

Zima v Novigrade je mierna so stredne teplými teplotami. Pravdepodobnosť sneženia je minimálna a teploty sa pohybujú medzi 9 - 12 stupňami Celzia. Mnoho miestnych obyvateľov a turistov sa stretáva v historickom centre mesta, kde sa môžu tešiť z vianočných trhov a kultúrnych podujatí.

Jar je prebúdzajúcou sa sezónou v Novigrade. Teploty stúpajú na približne 15 - 18 stupňov Celzia v marci a apríli. Toto obdobie je ideálne pre milovníkov turistiky a objavovania okolitej prírody. Záhrady kvitnú a všetko sa zelená, čo poskytuje nádherné scenérie.

Celkovo je počasie v Novigrade príjemné a vhodné pre dovolenkových turistov počas väčšiny roka. Môžete sa tešiť na slnečné dni a priemerné teploty, ktoré poskytujú dokonalé prostredie na relaxáciu na pláži alebo na prechádzku historickým mestom. Nezáleží na tom, kedy sa rozhodnete navštíviť Novigrad, vždy budete mať možnosť objaviť jeho krásy a získať skvelé zážitky.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Novigrad


1. Kam sa dá v Chorvátsku cestovať?
V Chorvátsku je množstvo krásnych miest a destinácií, ako napríklad Zagreb, Split, Dubrovník, Plitvické jazerá, Zadar a mnoho ďalších.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Chorvátska?
Najlepšie obdobie na návštevu Chorvátska je typicky od mája do septembra, keď je teplota príjemná a more dostatočne teplé na kúpanie.

3. Aké sú najkrajšie pláže v Chorvátsku?
V Chorvátsku je veľa nádherných pláží, medzi ktoré patrí Plaža Zlatni Rat v Bol, pláž Punta Rata v Brela, pláž Zrće v Novalji a pláž Rajska plaža v Loparu.

4. Aké sú typické jedlá v Chorvátsku?
Typické jedlá v Chorvátsku sú rôzne grilované mäso (napr. čevapi), rakoviny, čerstvé morské plody, klobása a sýry ako napríklad paški sir.

5. Do ktorého mesta v Chorvátsku sa oplatí ísť pre kultúrne zážitky?
Pre kultúrne zážitky sa oplatí ísť napríklad do starobylého Dubrovníka, kde sa nachádza množstvo historických pamiatok a úžasná atmosféra.

6. Ako sa dá cestovať po Chorvátsku?
V Chorvátsku je možné cestovať autom, autobusom, vlakom, trajektom alebo si prenajať auto.

7. Aké sú populárne destinácie blízko Novigradu?
Populárne destinácie blízko Novigradu sú Poreč, Rovinj a Umag, kde nájdete krásne pláže, historické pamiatky a príjemnú atmosféru.

8. Aké sú ceny v Chorvátsku?
Ceny v Chorvátsku sa líšia v závislosti od miesta a sezóny, ale v priemere sú pomerne prijateľné. Napríklad priemerná cena za jedlo v reštaurácii je približne 10-15 eur.

9. Má Chorvátsko dobré možnosti na športové aktivity?
Áno, Chorvátsko ponúka veľa možností na športové aktivity, ako napríklad turistiku, potápanie, jachting, windsurfing, plachtovanie, golf a mnoho ďalších.

10. Aké sú najlepšie ubytovacie možnosti v Novigrade?
V Novigrade nájdete rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov po apartmány a kempy. Niektoré populárne hotely sú napríklad Hotel Nautica, Hotel Cittar a Hotel Maestral.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky