Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Rovinj

Letenka Chorvátsko Rovinj


Letenky do Chorvátska sú veľmi obľúbené u milovníkov dovolenky pri mori. A medzi viacerými krásnymi letoviskami v Chorvátsku sa nachádza aj Rovinj, jedno z najpopulárnejších miest na pobreží Jadranského mora. Toto malebné mesto si zaslúži byť na zozname každého cestovateľa, ktorý túži zažiť jeho nezameniteľný čaro.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova a je známy svojou bohatou históriou a prírodnou krásou. Jeho staré mesto, ktoré sa nachádza na malej poloostrove, je obklopené modrým morom a úzkymi kamennými uličkami. Rovnako ako v mnohých častiach Chorvátska, aj v Rovinji môžete vidieť vplyvy rímskej, byzantskej, románskej a benátskej kultúry.

Pri návšteve Rovinji nestrácajte čas a vyšplhajte sa na zvonice kostola Sv. Eufémie. Odtiaľto budete mať úžasný výhľad na celé mesto, jeho priestory a okolitý prístav. Kaplnka svätého Tomáša z Villa Maurovic vás tiež ohromí svojimi freskami a jedinečnosťou.

Okrem historických pamiatok si vychutnajte prechádzku romantickými ulicami plnými malých obchodíkov a reštaurácií s tradičnou chorvátskou kuchyňou. Skúste miestne jedlá s čerstvými morskými plodmi a zeleninou, ktoré sú typické pre tento región.

Ak máte radi plážové dobrodružstvá, Rovinj má mnoho skrytých pláží a zátok, kde si môžete oddýchnuť a relaxovať. Najznámejšie pláže v Rovinji sú Lone Bay, Golden Cape a Cuvi Beach. Všetky tieto pláže sú čisté a majú azúrové more, ktoré zaručuje príjemné okúpanie.

Navyše, Rovinj je vhodným východiskovým bodom pre výlety na okolité ostrovy, ako napríklad ostrovy Katarina a Crveni Otok. Môžete si prenajať malú loď, lodný taxík alebo catamaran. Týmto spôsobom sa dostanete do odľahlých zátok a miest, ktoré sú inak ťažko prístupné.

Ak chcete skúsiť niečo iné, navštívte Leska, malebnú rybársku dedinu nedaleko Rovinja. Táto oblasť je obklopená krásnou prírodou a ponúka fantastický výhľad na Rovinj zo skál nad mestom.

Letenky do Rovinja môžete získať na rôznych online portáloch alebo prostredníctvom cestovných kancelárií. Najlepší čas na návštevu tohto úžasného mesta je v lete, keď je počasie teplé a slnečné.

Chorvátsko je skutočným rajom pre dovolenkových nadšencov a Rovinj je perla tejto krajiny. So svojou bohatou históriou, nádhernými plážami a pôsobivou prírodou je Rovinj miestom, ktoré si zamilujete. Ak plánujete cestu do Chorvátska, nezanedbajte tento malebný kúsok sveta. Určite nebudete ľutovať!


Počasie Chorvátsko Rovinj


Chorvátsko Rovinj je jedno z najkrajších miest na Istre. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora a bohatá história mu dávajú množstvo lákadiel pre turistov. Rovinj má mediteránsky podnebí, najteplejšie mesiace sú júl a august, kedy teploty dosahujú priemerne 28°C. V zimných mesiacoch teploty klesajú na približne 6°C, ale zriedkavo pod mrazový bod.

Jarné počasie v Rovinji

Jarné mesiace sú na pobreží Istrie nádherné. Teploty sa postupne zvyšujú, čo je ideálna doba na prehliadky pamiatok a návštevu pláží. Priemerné teploty v marci a apríli dosahujú približne 16 až 17°C. Teplota vody v mori je ešte dostatočne nízka na kúpanie sa, ale počasie umožňuje, aby sa turisti poznali s miestnymi atrakciami bez prehriatia sa.

Leto v Rovinji

Leto je obdobie najvyšších teplôt v Rovinji. Teploty sa pohybujú v rozmedzí 25 až 30°C. Miestne pláže a hojdacie siete prilákajú turistov, ktorí sa chcú ochladiť v Jadranskom mori. Rovinj v lete tiež organizuje rôzne festivaly, v ktorých sa môžu návštevníci zúčastniť na koncertoch a folklórnych akciách.

Jeseň v Rovinji

Jeseň doslova prichádza do Rovinji znenazdajky. Septembrové počasie je stále teplé a ideálne pre turistov, ktorí stále hľadajú miesto, kde sa môžu kúpať a užívať si slnečné lúče. Priemerné teploty v septembri dosahujú 22°C. V októbri teploty klesajú na 16°C. Zatiaľ čo niektoré pláže v okolí Rovinji zostávajú otvorené aj v jeseni, turisti si môžu vychutnať jarnú atmosféru, prehliadky pamiatok a návštevu miestnych trhov.

Zima v Rovinji

Tomu, kto hľadá uštipačné mrazy a sneh, Rovinj asi neponúkne tú najlepšiu zimnú atmosféru. Práve naopak, zima tu býva mierna a teploty sa pohybujú na úrovni 6 do -2°C s minimom snehu. Jeseň a zima sú však stále vhodné na návštevu Rovinji, keďže ideálne slúžia pre turistov, ktorí chcú relaxovať a vychutnať si atmosféru mesta bez davov ľudí.

Vzhľadom na svoje teplé a slnečné počasie počas väčšiny roka, Rovinj je ideálnou destináciou pre turistov, ktorí hľadajú miesto, kde si užijú pláže a slnečné lúče a celkovú jemnú atmosféru chorvátskeho pobrežia.


Ubytovanie Chorvátsko Rovinj


Rovinj je nádherné pobrežné mesto v Chorvátsku, ktoré láka návštevníkov svojou bohatou históriou, úchvatnou architektúrou a kultúrnym dedičstvom. Ak sa rozhodujete navštíviť túto krásnu destináciu, ubytovanie je jednou z kľúčových vecí, o ktorých treba premýšľať.

Rovinj ponúka širokú škálu možností ubytovania, od luxusných hotelov po súkromné apartmány a penzióny. Turisti majú možnosť vybrať si z rôznych typov ubytovania podľa svojich potrieb a preferencií.

Ak preferujete luxusné ubytovanie, Rovinj ponúka niekoľko luxusných hotelov s výhľadom na more a s vysokým štandardom služieb. Tieto hotely zvyčajne majú elegantne zariadené izby, klimatizáciu, bazén, wellness centrum, reštaurácie s vynikajúcim gastronomickým zážitkom a mnoho ďalších zariadení a služieb, ktoré prispievajú k bezproblémovému a luxusnému pobytu.

Pre tých, ktorí preferujú súkromie a samostatnosť, Rovinj ponúka množstvo súkromných apartmánov a rekreačných domov. Tieto ubytovacie možnosti sú obľúbené medzi rodinami a skupinami priateľov, pretože poskytujú dostatok priestoru a zabezpečujú komfort ako doma. Väčšina apartmánov a rekreačných domov je vybavená kuchyňami, čo umožňuje hostom variť vlastné jedlá a ušetriť trochu peňazí. Taktiež majú často prístup k záhrade, terase alebo balkónu, čo dáva hostom príležitosť relaxovať a užívať si výhľad na okolitú prírodu.

V prípade, že hľadáte cenovo dostupnejšie možnosti ubytovania, Rovinj ponúka aj množstvo penziónov a malých hotelov. Tieto ubytovacie zariadenia zvyčajne ponúkajú pohodlné izby a jednoduché zariadenie, čo je ideálne pre turistov, ktorí plánujú väčšinu času stráviť vonku a istým spôsobom len potrebujú miesto na oddych a prenocovanie.

Okrem tradičných ubytovacích možností môžu turisti v Rovinji využiť aj moderné ubytovanie ako Airbnb a podobné platformy. Tieto platformy umožňujú rezervovať ubytovanie u miestnych hostiteľov, čo môže byť skvelý spôsob, ako spoznať miestneho obyvateľa, zistiť viac o kultúre a tradíciách, a získať odporúčania o najlepších miestach na návštevu a stravovanie.

Nezáleží na tom, aký typ ubytovania si vyberiete, Rovinj vám poskytne nádhernú základňu pre objavovanie tohto krásneho chorvátskeho mesta. Nachádza sa tu množstvo historických pamiatok, pláže s tyrkysovou vodou a príležitosti na aktívny oddych, ako je potápanie, plachtenie a bicyklovanie.


Dovolenka Chorvátsko Rovinj


Dovolenka v Chorvátsku je obľúbená nielen medzi Slovákmi a Čechmi, ale aj medzi turistami z celého sveta. Ak hľadáte miesto na oddych, kde si môžete užiť krásnu prírodu, kúpanie v mori, šnorchlovanie, ale aj množstvo kultúrnych a historických pamiatok, potom je Rovinj ideálny cieľ.

Rovinj sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova, na brehu Jadranského mora. Mesto je obklopené nádhernými plážami, ktoré poskytujú dokonalého ducha k odpočinku a kúpaniu. Okrem toho, Rovinj ponúka bohatú históriu a kultúru, ktorá sa odráža v každom rohu a konári.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku v Rovinji, určite si nenechajte ujsť prehliadku starého mesta. Jeho úzke uličky, kamenné domy s farebnými fasádami vás vrátia o niekoľko storočí do minulosti. Rovinj bol kedysi dôležitým námorným centrom a vďaka tomu sa tu nachádza množstvo historických pamiatok. Stredoveké opevnenie a veže, Barokový kostol sv. Eufémie, katedrála sv. Tomáše a mnoho ďalších budov svojím krásnym architektonickým štýlom odrazujú množstvo kultúrnych vplyvov, ktoré sa na Rovinji odrážajú.

Aj pre milovníkov prírody Rovinj ponúka mnoho možností. V jeho okolí sa nachádza množstvo parkov a prírodných rezervácií, ako napríklad Limský záliv, ktorý je vyhlásený pre svoje scenickej krásy a svieži ryby bujné aj na zdraviu prospešné omega-3 mastných kyselín. Tu si môžete užiť nádherný výhľad na more a prístavy rybárskej lodeníc a prehrať okúzľujúcej rastlinnej svet vokolí.

Rovinj je domovom aj pre množstvo úžasných pláží. Mnoho z nich ponúka kritériá pre získanie tzv. modrých vlajiek pričom oceňujú kvalitu vody a zázemie. Pláže v blízkosti centra mesta sú vhodné pre rodiny s deťmi, zatiaľ čo ďalšie pláže vo vzdialenejších oblastiach ponúkajú viac súkromia a intímneho spracovania. Okrem toho, množstvo pláží ponúka aj isté druhy vodných športov, ktoré vám jazyky pobyt ešte viac obohatia.

V Rovinji si môžete vybrať z veľa luksusných hotelov, rybárskych chát a súkromných apartmánov. Nájdete tu aj množstvo reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné chorvátske jedlá pričom aj miestne vína. Okrem toho, Rovinj ponúka aj množstvo obchodov s miestnymi suvenírmi, ktoré by vám uchránili pekné spomienky na vašu dovolenku.

Rovinj súčasne ponúka diaľkové výlety na ostrovy a plachtenie na miestnych jachtách. Medzi miestne atrakcie patria prehliadka olivových hájov, včelínu a vinárstiev. Mnohí turisti zvyknú tráviť čas prieskumom zaujímavých miest v okolí Rovinju, ktoré sú ľahko prístupné autom alebo autobusom.

V Rovinji sa nachádza aj niekoľko maliarskych diel zo 15. až 18. storočia, ktoré sú vystavené v miestnych múzeách. Rovinj je tiež domovom k mnohým umelcom, ktorí sem prichádzajú za inšpiráciou.

Celkovo, dovolenka v Rovinji vás pravdepodobne nadchne. S nádhernými plážami, zaujímavou kultúrou a históriou, množstvom možností na výlety a vynikajúcim jedlom a vinom, ste istí, že tu prežijete nezabudnuteľnú dovolenku. Tak si teda zarezervujte svoju dovolenku hneď teraz a zažite to, čo na Rovinji môžete.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Rovinj


Najčastejšie otázky a odpovede týkajúce sa Chorvátska a mesta Rovinj sú:

1. Aké letiská sú najbližšie k Rovinju?

- Letisko Pula je najbližšie letisko k Rovinju, nachádza sa asi 40 km od Rovinja.

2. Aké sú najlepšie pláže v Rovinje?

- Niektoré z najlepších pláží v Rovinje sú pláž Lone, pláž Cuvi a pláž Mulini.

3. Ako sa najlepšie dostanem z miesta Rovinj do mesta Pula?

- Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom alebo autom. Existuje aj možnosť využiť trajekt, ale sú to príležitostné spoje.

4. Ako si môžem prenajať loď v Rovinji?

- Prenájom lode je k dispozícii v niektorých miestach v Rovinji. Väčšinou nájdete prenájom lodí v blízkosti prístavu.

5. Kedy je najlepší čas na návštevu Rovinju?

- Najlepší čas na návštevu Rovinju je od mája do septembra, keď je počasie teplejšie a menej daždivé.

6. Aké sú najlepšie reštaurácie v Rovinji?

- Niektoré z najlepších reštaurácií v Rovinji sú Restoran Monte, Restaurant Blu, La Puntulina a Batelina.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákup v Rovinjie?

- Najlepšie miesta na nákup v Rovinji sú trhy na otvorenom, kde si môžete kúpiť čerstvé ovocie a zeleninu. Okrem toho sú k dispozícii aj obchody s oblečením, darčekmi a suvenírmi.

8. Čo by som nemal vynechať pri návšteve Rovinju?

- Pri návšteve Rovinju sa určite nesmiete vyhnúť prechádzke po starom meste, návšteve kostola svätého Eufrázia, návšteve pláže Lone a ochutnávke miestnych chutí v reštauráciách.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky