Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Selce

Počasie Chorvátsko Selce


Selce je krásne letovisko a turistické stredisko v Chorvátsku, ktoré sa nachádza na pobreží Jadranského mora. Jeho poloha umožňuje turistom užívať si slnečné pláže, jasné more a krásne výhľady na okolitú krajinu. Ak však plánujete navštíviť Selce, mali by ste sa zaujímať aj o počasie v tejto oblasti.

Selce sa nachádza v strednej Dalmácii a má stredomorské podnebie. Počas celého leta tu prevláda teplo a slnečno, s pomerne nízkou zrážkovou aktivitou. Teploty v Selci sa pohybujú v lete medzi 25 °C a 30 °C, pričom môžu občas dosiahnuť aj teplotu až okolo 35 °C.

V zimnom období je počasie v Selci o niečo chladnejšie, ale stále relatívne mierny, priemerná teplota je okolo 12 - 14 °C. Zimné mesiace sú aj mierne zrážkové, ale väčšina zrážok v Selci padne v zime.

Letná turistická sezóna v Selci sa začína v júni a trvá až do septembra. Počas týchto mesiacov sú teploty najvyššie a turisti si môžu užívať slnečné dni a jasné nebo. V júli a auguste však môže byť aj dosť vlhko, čo môže byť pre niektorých ľudí nepríjemné.

Naopak, máj a október sú obdobiami, kedy sa Selce menej navštevuje, ale pre tých turistov, ktorí sa rozhodnú prísť v tomto období, je tu stále príjemné počasie s teplotami okolo 20 °C - 25 °C bez vysokého vlhkosti.

Všeobecne platí, že počasie v Selci je priaznivé pre väčšinu turistov a umožňuje im užívať si plážový pobyt, ale aj rôzne vodné športy alebo prechádzky po okolitom vidieku. Ak sa chystáte na dovolenku do Selca, nezabudnite si pribaliť opaľovacie krémy a lehké oblečenie na horúce dni, ale aj niečo teplejšie na chladnejšie večery.


Dovolenka Chorvátsko Selce


Selce je malé a malebné letovisko na chorvátskom pobreží, ktoré sa nachádza v Kvarnerskom zálive. Súčasťou prímorskej obce Crikvenica, Selce je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú pokojné a relaxačné dovolenky pri mori. Toto typické jadranské letovisko ponúka krásne pláže, kľudnú atmosféru a vynikajúcu dostupnosť k rôznym atrakciám a zaujímavostiam.

Selce je obľúbenou destináciou turistov vďaka svojej bohatej histórii a nádhernému prírodnému prostrediu. Prechádzka po malebnom promenádnom pásme, ktoré sa tiahne popri jadranskom pobreží, je nevyhnutnosťou pre každého návštevníka. Na jednej strane sa týči horský masív Velebit a na druhej strane sa otvára nekonečné modré more.

Pláže v Selce sú známe svojou krásou a čistotou. Modrá vlajka, ktorou sú niektoré pláže ocenené, je dokladom ich vysokých hygienických a environmentálnych štandardov. Jemný piesok a čistá voda prilákajú turistov z celého sveta. Okrem kúpania si môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad windsurfing, vodné lyžovanie alebo potápanie.

Pre tých, ktorí majú radi aktívnu dovolenku, Selce a jeho okolie ponúkajú širokú škálu možností. Môžete si prenajať bicykel a preskúmať okolitú prírodu, alebo sa vydať na túru do prírodnej rezervácie Medvjednica, ktorá je známa svojimi prekrásnymi panoramatickými výhľadmi. Ak preferujete vodné aktivity, môžete sa vybrať na rybolov alebo si prenajať loď a objaviť miestne skalnaté zátoky a opustené pláže.

Selce je tiež bohaté na kultúrne a historické dedičstvo. Môžete navštíviť miestne múzeum a spoznať históriu regiónu, alebo navštíviť jednu z niektorých kostolov a kaplniek v okolí. Určite by ste nemali vynechať návštevu blízkeho mesta Crikvenica, kde môžete navštíviť stredoveký hrad Frankopan alebo prejsť sa po starom prístavnom meste.

Selce je aj ideálnym miestom pre gurmánov. Miestne reštaurácie ponúkajú širokú paletu tradičných chorvátskych jedál, ktoré sú založené na čerstvých morských plodoch a zelenine. Nebudete mať problém nájsť čerstvé ryby, najmä tuňáka a sadovnicu, ktoré sú miestne špeciality.

Selce je miestom, kde si môžete oddýchnuť a načerpať nové sily. Jeho príležitosti na relaxáciu a zábavu sú takmer neobmedzené. Nech už hľadáte dobrodružstvo, kultúrnu skúsenosť alebo len pokojnú dovolenku pri mori, Selce vám to všetko ponúka.


Ubytovanie Chorvátsko Selce


Chorvátsko je známe svojou nádhernou pobrežnou krajinou, krásnymi plážami a krištáľovo čistým morom. Jednou z najobľúbenejších destinácií v Chorvátsku je malebná dedinka Selce. Selce je charakteristickým prímorským letoviskom, ktoré ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre návštevníkov.

Ubytovanie v Selce zahŕňa rôzne možnosti, od exkluzívnych hotelov a apartmánov po súkromné domy a kempy. Pre tých, ktorí si radi užívajú všetky pohodlia, sú k dispozícii luxusné hotely s elegantným dizajnom a prvotriednou službou. Väčšina hotelov sa nachádza v blízkosti pláže, čo umožňuje hostom ľahký prístup k moru a využívanie všetkých výhod letoviska.

Pre tých, ktorí uprednostňujú súkromie a nezávislosť, sú k dispozícii aj samostatné apartmány a domy na prenájom. Tieto ponúkajú zariadenú kuchyňu a vlastný priestor, kde si hostia môžu oddýchnuť a cítiť sa ako doma. Veľa apartmánov je situovaných v blízkosti pláží a majú balkóny alebo terasy s výhľadom na more, čo je pre mnohých hostí veľkou výhodou.

Ak preferujete prírodný zážitok, môžete si vybrať ubytovanie v jednom z miestnych kempov v Selce. Tieto kempy sú obklopené lesmi a nachádzajú sa priamo pri mori. Poskytujú základné vybavenie pre stanovanie a karavany a sú ideálne pre tých, ktorí chcú pociťovať priamu blízkosť prírody.

Okrem rôznych možností ubytovania ponúka Selce aj množstvo aktivít pre návštevníkov. Môžete sa vydať na prechádzku po nádhernom pobrezí, vyskúšať si vodné športy ako napríklad potápanie alebo plávanie, alebo sa len tak relaxovať na niektorej z mnohých pláží. Selce je tiež výborným východiskovým bodom na objavovanie okolitých historických miest a prírodných parkov.

V Selce si hostia môžu vychutnať aj bohatú gastronomickú ponuku. Miestne reštaurácie a kaviarne ponúkajú tradičné chorvátske jedlá, založené na čerstvých morských plodoch a miestnych surovinách. Ak radi ochutnávate nové chute, nenechajte si ujsť lokálne špeciality, ako sú brodet (rybacia polievka), čišćenja (rybový šalát) alebo domáce vínka.

Celkovo je ubytovanie v Selce vynikajúcou voľbou pre dovolenku plnú krásnych pláží, vzrušujúcich aktivít a autentických gastronomických skúseností. Bez ohľadu na to, či uprednostňujete luxusné hotely, útulné apartmány alebo prírodný kemp, Selce má čo ponúknuť pre každého návštevníka. Takže neváhajte a vyberte si svoje ubytovanie v tomto skvelom chorvátskom letovisku. Vaša dovolenka v Selce bude určite nezabudnuteľná.


Letenka Chorvátsko Selce


Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť od všetkého a relaxovať pri krásnom a pohodlnom prostredí, Selce v Chorvátsku je ideálna voľba. Selce je malé mestečko na brehu mora s krásnym plytvaním krištáľovo čistého Jadranského mora a sa radi by ste sem dostali, zvážte letenku do Chorvátska a urobte si dovolenku v krásnych Selce.

Keďže Selce nie je až taký preplnený turistami ako niektoré iné destinácie v Chorvátsku, návštevníci si môžu užiť ticho a kľud, ktoré sa v ťažisku veľkých turistických zón často stratia. No v Selce na vás čakajú krásne cesty lemované stromami a kvetinami, nádherné pláže a príjemné teplé slnko.

Ak by ste radi spoznali viac o histórii Selce a jeho okolie, vyberte sa do mesta Crikvenica, ktoré je len pár kilometrov od Selce. V Crikvenici nájdete viacero historických pamiatok a budov, ktoré vás zavedú do minulosti a predstavia vám históriu miestnej kultúry a civilizácie.

Pre tých, ktorí sa radi pohybujú a športujú, je Selce skvelé miesto. Sú tu k dispozícii mnohé aktivity, ako je tenis, basketbal, futbal, vodné športy a mnoho ďalších. Na širokom plytvaní sú k dispozícii nielen lôžka na opaľovanie a vonkajšie sprchy, ale aj rôzne reštaurácie, kaviarne a bary.

Pre tých, ktorí preferujú zažívať dobrodružstvo, môžu sa vydať na výlety do prírody a navštíviť okolité ostrovy. Taktiež sa tu nachádza Crikvenický akvárium, kde si môžete prezrieť rôzne druhy morských živočíchov.

Letenku do Selce v Chorvátsku si môžete zakúpiť online alebo v miestnom cestovnom kancelárii. Ceny lístkov sú zvyčajne prispôsobené sezónam a na výber je z mnohých národných a medzinárodných spojov.

Nakoniec, ak hľadáte miesto s krásnymi plážami, teplým morom a príjemným spôsobom života v Chorvátsku, Selce je skvelou voľbou. S nádhernými pamiatkami, skvelými aktivitami a krásnymi miestami, ktoré sa dajú navštíviť, si môžete byť istí, že bude vaša dovolenka v Selce nezabudnuteľná.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Selce


Otázky:

1. Aké je počasie v Selce?

2. Ako sa dostať do Selce?

3. Kde sa nachádza najbližšie letisko?

4. Aké sú ceny ubytovania v Selce?

5. Sú v Selce pláže?

6. Aké aktivity môžem robiť v Selce?

7. Kde sa nachádza najbližšie väčšie mesto?

8. Aká je miestna kuchyňa v Selce?

9. Je v Selce možné zaplatiť kartou?

10. Aké sú najzaujímavejšie miesta na návštevu v okolí Selce?

Odpovede:

1. Počasie v Selce je zvyčajne slnečné a teplé, so strednou teplotou okolo 25°C v lete.

2. Na auto sa môžete dostať cez Rakúsko alebo Maďarsko, na autobusovú alebo vlakovú stanicu môžete prísť z Rijeky alebo Záhrebu.

3. Najbližšie letisko sa nachádza v Rijeke, asi 30 km od Selce.

4. Ceny ubytovania v Selce sa pohybujú od 30€ za noc za apartmán pre dve osoby.

5. V Selce sa nachádzajú krásne kamienkové pláže so zázemím pre turistov.

6. V Selce sa dá plávať, slnenie, jazdiť na bicykli, turistiku alebo jednoducho oddychovať.

7. Najbližšie väčšie mesto je Rijeka, asi 30 km od Selce.

8. Miestna kuchyňa v Selce je založená na rybách a morských plodoch, ale ponuka zahŕňa aj tradičné chorvátske jedlá.

9. Áno, mnoho miest prijíma platbu kartou, ale je lepšie mať hotovosť, pretože niektoré prevádzky karty neprijímajú.

10. Najzaujímavejšie miesta v okolí Selce sú ostrov Krk, mesto Crikvenica, národný park Risnjak a Chorvátske Hory.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky