Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Split

Ubytovanie Chorvátsko Split


Chorvátsko a jeho krásne pobrežie sú obľúbeným miestom pre turistov z celého sveta. Split, hlavné mesto Dalmácie, je jedným z najnavštevovanejších miest v Chorvátsku a láka na seba ročne tisíce turistov. Keď si chystáte dovolenku v Spliti, ubytovanie je jedným z najdôležitejších faktorov, ktoré by ste mali zvážiť. V tomto článku vám predstavíme niektoré z najlepších možností ubytovania v Spliti.

Hotel Park

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, hotel Park je pre vás tou správnou voľbou. Nachádza sa v centre mesta a ponúka neustále vychytávky ako sú vírivky, masážne kúpele a bazény na streche hotela. Okrem toho má hotel Park prvotriedne reštaurácie a bary, ktoré slúžia všetkým druhom chutí.

Hotel Luxe

Ak hľadáte viac súkromia, ale naďalej sa chcete potešiť luxusom, Hotel Luxe bude vaša ideálna voľba. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a ponúka prvotriedne služby súkromného spa a bazéna. Na izbách máte súkromie, ale aj klimatizáciu, ktorá zabezpečí komfort vo vašich spiacich priestoroch.

Hostel Split

Hostel Split je optimálnou voľbou ak hľadáte cenovo dostupné ubytovanie, ktoré poskytuje pohodlie aj so základnými prístupmi. Nachádza sa v centre mesta a má dostatok zázemia pre návštevníkov Spliťanov ako i cestovateľov z celého sveta. Ak hľadáte privátnejšie možnosti, Hostel Split ponúka aj súkromné apartmány pre vaše pohodlie.

Villa Muller

Villa Muller sa nachádza v blízkosti Diokleciánovho paláca a ponúka skvelý výhľad na mesto a pobrežie Jadranského mora. Táto vila poskytuje ubytovanie súkromných izbách, apartmány aj štúdiá. Okrem toho ponúka aj chutné jedlá v reštauráciách a fantastické občerstvenie v bare. Villa Muller sa nachádza v strednej časti mesta, no stále od mestskej rušnejšie časti.

Podsumujúc, ubytovanie v Spliti vám môže sľúbiť mnoho zážitkov a pohodlia. Nech už hľadáte luxusné alebo cenovo dostupné ubytovanie, máte na výber množstvo možností. Rozhodnite sa pre ideálne ubytovanie v srdci mesta Split a užite si nezabudnuteľnú dovolenku v Dalmácii!


Počasie Chorvátsko Split


Chorvátsko Split je krásnym pobrežným mestečkom, ktoré je populárnou turistickou destináciou pre množstvo návštevníkov z celého sveta. Jednou z vecí, ktorá robí Split tak populárnym, je jeho príjemné stredomorské počasie.

Split má typické stredomorské podnebie, čo znamená, že má teplé a suché leto a miernu a vlhkú zimu. Letné mesiace v Spliti sú teplé a slnečné s priemernými dennými teplotami okolo 30 ° C. V zime sú teploty mierne s priemernými dennými teplotami okolo 10 ° C.

V lete je v Spliti málo zrážok a slnko svieti približne 12 hodín denne. Toto podnebie je ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť čas na pláži alebo návštevu množstva vonkajších atrakcií.

V zime a na jar sú v Spliti častejšie zrážky, ale to neznamená, že by to bolo zlé obdobie na návštevu tohto nádherného mesta. Množstvo turistov cestuje do Splitu v tomto čase roka, aby si užili miernejších teplôt a menej návštevníkov v porovnaní s vrcholovou sezónou v lete.

Celkové podnebie v Chorvátsku je ovplyvnené viacerými faktormi, vrátane prúdenia vzduchu a teploty Stredozemného mora. Tieto faktory prispievajú k výraznej rozmanitosti v počasí v jednotlivých regiónoch Chorvátska. V niektorých oblastiach krajiny môžu byť teploty o niekoľko stupňov vyššie alebo nižšie ako v iných oblastiach.

V každom prípade, Split je ideálnou destináciou pre tých, ktorí hľadajú teplé, slnečné a príjemné prostredie s množstvom možností na vonkajšie aktivity. Nech už sa rozhodnete navštíviť Split kedykoľvek počas roka, môžete si byť istí, že toto krásne mesto vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Split


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Splitu?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Splitu je od mája do septembra, keď je príjemné počasie a teplota mora je ideálna na plávanie.

2. Ako sa dostať do Splitu z letiska?
Odpoveď: Z letiska je možné sa dostať do Splitu taxíkom, autobusom, alebo vyzdvihnutím si prenájom auta.

3. Sú v Splitu dobre vybavené pláže?
Odpoveď: Áno, Split má množstvo dobre vybavených pláží s lehátkami, slnečníkmi a rôznymi vodnými športmi.

4. Aké sú najlepšie pamiatky v Splitu?
Odpoveď: Medzi najlepšie pamiatky v Splitu patrí Diokleciánov palác, Katedrála sv. Dujma, Marjan Park a Riva promenáda.

5. Kde si môžem vychutnať typické chorvátske jedlo v Splite?
Odpoveď: V centre Splitu sa nachádza veľa tradičných reštaurácií, kde si môžete vychutnať typické chorvátske jedlo ako je peka (pečenie pod pekáčom), dalmátska pašticáda alebo rizoto s morskými plodmi.

6. Aké je najlepšie miesto na nakupovanie v Splitu?
Odpoveď: Najlepšie miesto na nakupovanie v Splitu je Marmontova ulica, kde sa nachádzajú obchody so športovým oblečením, značkové butiky aj tradičné suveníry.

7. Ako sa môžem prepravovať po Splite?
Odpoveď: V Splitu sa môžete prepravovať mestskými autobusmi, taxíkom, alebo prenajatým bicyklom.

8. Aké sú populárne výlety z Splitu?
Odpoveď: Populárne výlety z Splitu zahŕňajú plavbu po priľahlých ostrovoch, návštevu Národného parku Krka a Medjugorie v Bosne a Hercegovine.

9. Kde si môžem kúpiť lístky na trajekty z Splitu na ostrovy?
Odpoveď: Lístky na trajekty môžete kúpiť na prístavovej stanici, alebo online cez webové stránky spoločnosti Jadrolinija.

10. Je bezpečné cestovať a pobyt v Splite?
Odpoveď: Áno, Split je považovaný za bezpečné miesto pre turistov, avšak je vždy dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia a mať na pamäti svoje cennosti.


Letenka Chorvátsko Split


Chorvátsko je slovinské a talianske stredomorie a je známe svojimi nádhernými plážami, kristáľovou vodou, kultúrnymi pamiatkami a pohostinnými miestami. Medzi najobľúbenejšie miesta patrí bezpochyby mesto Split, ktoré je najväčším mestom v oblasti Dalmácie. Pre turistov ponúka mnoho krásnych miest, a tak nečudo, že letenky do Chorvátska vždy rýchlo vypredajú.

Ak hľadáte letenky, potom vám odporúčam začať hľadať vopred, v najlepšom prípade možno aj nejaké mesiace pred cestou. To vám pomôže ušetriť na letenkách a navyše máte viac času na plánovanie vašich aktivít na dovolenke.

Najlacnejšími letenkami sú zvyčajne tie, ktoré sú lacnejšie v termínoch mimo sezóny. Ak plánujete cestu do Splitu v lete, mali by ste očakávať, že letenky budú drahšie. Na druhej strane, ak sa rozhodnete cestovať v nejakej menej rušnej sezóne, môžete očakávať výrazné zníženie cien leteniek.

Ak hľadáte vlakový lístok, bude to stáť podobne. Najlepšie je hľadať vopred. Vlaková doprava v Chorvátsku je pohodlná a spoľahlivá, ale v každom prípade odporúčame si kúpiť lístok vopred.

Ak ste si už zakúpili letenky a chystáte sa na cestu do Chorvátska, môžete sa tešiť na zaujímavé miesta v Spliti. Medzi týmito miestami sú Dioklecianov palác, ktorý bol postavený v 4. storočí a stojí dodnes, múzejné komplexy a múzea, ako aj zaujímavé a vzrušujúce pláže v blízkosti Splitu.

Ak chcete zažiť tínedžerskú atmosféru, potom je pre vás ideálne miesto Bacvice, kde nájdete spôsob, ako si užiť dobrý čas s priateľmi a nájsť nových priateľov. Ak sa chcete pokochať pohľadom na mesto, ktoré sa vám otvára z Jadranského mora, potom je pre vás ideálnym miestom pláž Marjan alebo stredoveké námestie v centre Splitu.

Chorvátsko a najmä Split určite stojí za návštevu a ak ste ešte nikdy v tejto krajine neboli, určite by ste mali Vám výlet na tieto miesta zahrnúť do svojho zoznamu. A nezabudnite si zakúpiť letenky vopred, aby ste si mohli užiť zážitok v krajine, ktorá si vás rozhodne získa.


Dovolenka Chorvátsko Split


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších destinácií dovolenkárov z celého sveta. So svojou krásnou pobrežnou čiarou, jasnou modrou vodou a bohatou kultúrou nie je prekvapením, že mnoho turistov volí práve Chorvátsko ako svoj letný dovolenkový cieľ. Jedno z najkrajších miest, ktoré stojí za to navštíviť je Split.

Split je druhé najväčšie mesto v Chorvátsku, nachádza sa na pobreží Jadranského mora a je veľmi bohaté na históriu a kultúrne dedičstvo. Jeho najznámejšou pamiatkou je Diokleciánov palác, ktorý bol postavený v 4. storočí rímskym cisárom Diokleciánom. Tento rozľahlý palác zaberá veľkú časť histórickej časti mesta a je zároveň aj jedným z najlepšie zachovaných rímskych palácov na svete. Prechádzka uličkami paláca vás prenesie do inej doby a poskytne vám úžasné fotografické príležitosti.

Okrem Diokleciánovho paláca je v Split-e ďalších mnoho historických pamiatok a zaujímavých miest na návštevu. Patria sem napríklad Katedrála svätého Dujama, ktorá je tiež zaradená na zoznam svetového dedičstva UNESCO, Jupiterov chrám, Peristyl, múzeá a ďalšie. Pre tých, ktorí majú záujem o históriu a kultúru, je Split skutočným rajom.

Ale Split je nielen o histórii, mesto ponúka aj nádherné pláže a príležitosti na rôzne vodné aktivity. Za niekoľko minút sa môžete dostať na miestne pláže, ktoré sú ideálne na opaľovanie a užívanie si jasných modrých vôd Jadranského mora. Ak ste dobrodruh, môžete si vyskúšať potápanie, šnorchlovanie alebo si prenajať loď a objaviť okolité ostrovy.

Split je tiež známy svojou živou atmosférou. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní, barov a nočných klubov, v ktorých sa môžete baviť a vychutnávať si chutné chorvátske jedlá, miestne víno a tradičnú hudbu. Hlavný mestský park Marjan je ideálnym miestom na prechádzky a cykloturistiku, ponúka krásne výhľady na mesto a more.

Ak plánujete dovolenku v Chorvátsku, nevynechajte Split. Je to miesto, ktoré vám ponúkne kombináciu histórie, kultúry, prírody a zábavy. Príďte a objavte krásy tohto jedinečného chorvátskeho mesta.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky