Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Ston

Dovolenka Chorvátsko Ston


Dovolenka na Chorvátskom polostrove je vždy skvelou voľbou pre každého, kto sa chce pomaly vyzliecť zo stresov a ponoriť sa do krásnej prírody plnej mora, slnka a bohato sa členitej krajiny. V týchto krásach nájdete aj jedno z malých ale veľmi zaujímavých miest na Chorvátskom pobreží - mestečko Ston.

Ston sa nachádza priamo na polostrove Pelješac, ktorý je známy svojimi vinicami, rybárskymi osadami a krásnymi plážami. Mesto samo o sebe je ako z pohľadu histórie, tak i prírodnej krásy zaujímavé. Ston bol vybudovaný kvôli špeciálnej úlohe, na ktorej sa podieľala aj jeho vzácna poloha. Ston bol vybudovaný hlavnou funkciou ochrany Dubrovníka a súčasne mal zabezpečiť kontrolovaný prístup k čerstvej vode.

Veľkým klenotom Stonu je najväčší kamenný múr v Európe, ktorý bol postavený v 14. storočí. Jeho dĺžka je viac ako 5 kilometrov. Inou zaujímavou pamiatkou je útesovitý polostrov Pelješac, ktorý je pokrytý borovicovými a cyprešovými hajmi s prekrásnymi plážami, ktoré sú veľkým lákadlom pre turistov.

Ston ponúka aj ďalšie turistické a vodné aktivity, ako napríklad potápanie, rybolov, jazdenie na koni, turistiku do okolitých miest a návštevu známej obce Orebic.

Tento maličký kúsok chorvátskeho pobrežia má návštevníkovi veľa ponúknuť a je ideálnym cieľom pre tých, ktorí si želajú trochu oddychu a návrat k prírode. Rovnako je ale skvelou voľbou aj pre tých, ktorí majú radi históriu a kultúru.

Ak ešte neviete, kde sa chcete túto dovolenku vydať, dajte Stonu šancu a nezabudnite ochutnať skvelé domáce víno a morské plody, ktoré sú všade omnipresentné. Ak hľadáte dokonalý mix histórie, kultúry a prírody, Ston bude pre vás tou správnou voľbou.


Počasie Chorvátsko Ston


Počasie v Chorvátsku je veľmi rozmanité vzhľadom na jeho geografickú polohu a rôznorodosť prírodných prostredí. Ston, malé pobrežné mesto na juhu Chorvátska, nie je výnimkou a ponúka návštevníkom rozmanité počasie počas celého roka.

Ston leží na polostrove Pelješac, ktorý sa v tichomorskom regióne stretáva s Jadranským morom. Táto poloha prináša mierny stredomorský podnebný typ s relatívne miernymi zimami a teplými letami.

Letné obdobie je v Stoni načasované od júna do augusta. Teploty sa pohybujú medzi 25 až 30 stupňov Celzia, pričom v najteplejších mesiacoch môžu byť aj vyššie. Návštevníci si môžu užívať slnečné a teplé dni, ideálne na ležanie na pláži, opaľovanie sa, plávanie v mori a výlety do okolitých ostrovoch.

Jeseň v Stoni prichádza v septembri a októbri. Teploty sa stále držia na príjemných úrovniach okolo 20 stupňov Celzia, ale môžu sa vyskytnúť aj príležitostné dažďové sprchy. Toto obdobie je vhodné pre tých, ktorí preferujú menej preplnené pláže a chcú si užiť pokojnejšiu dovolenku.

Zima v Stoni sa prejavuje od novembra do februára. Teploty klesajú na približne 10 stupňov Celzia a môžu sa objaviť chladné nočné mrazy. Aj keď sneženie je zriedkavé, nie je vylúčené. Zimné mesiace sú menej navštevované turistami, ale môžu byť ideálne pre tých, ktorí preferujú kultúrne a historické atrakcie mesta bez davov ľudí.

Jar v Stoni prichádza v marci a apríli. Teploty sa zvyšujú okolo 15 až 20 stupňov Celzia, a príroda sa prebúdza do života. To je obdobie, kedy sa miestne ovocné stromy začnú kvitnúť a Ston sa mení na farebný raj. Toto obdobie je tiež ideálne pre turistov, ktorí rady chodia na výlety a prechádzky v prírode.

Vzhľadom na svoju polohu na pobreží Jadranského mora, Ston ponúka návštevníkom aj množstvo slnečných hodín počas celého roka. Priemerná ročná teplota je okolo príjemných 15 až 20 stupňov Celzia.

Pred návštevou Stonu je vždy dobré sledovať predpoveď počasia, pretože aj keď je klima v tomto regióne veľmi priaznivé, môže sa vyskytnúť príležitostné zhoršenie počasia. Ale bez ohľadu na to, aké je počasie, Ston je stále miestom s bohatou históriou, skvelými plážami a vynikajúcou kuchyňou.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Ston


Najčastejšie otázky a odpovede o Chorvátsku, konkrétne o Ston:

1. Kde sa nachádza Ston?
Ston je mesto a prístav na polostrove Pelješac, v južnej časti Chorvátska.

2. Aké je vzdialené od Dubrovníku?
Ston je vzdialený približne 50 kilometrov od Dubrovníka.

3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Stonu?
Hlavnou atrakciou Stonu je známa stredoveká hradba, najdlhšia stredoveká stena na svete. Ďalšou obľúbenou atrakciou sú solné polia, kde sa môžete dozvedieť viac o tradičnom procese dobývania soli.

4. Kde môžem ochutnať čerstvé morské plody v Stonu?
V Stonu je veľa reštaurácií a bufetov, ktoré ponúkajú čerstvé morské plody, najmä ústredne známe stonové ústredne obrúskové malže.

5. Ako môžem navštíviť ostrov Korčulu z Stonu?
Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať na ostrov Korčulu z Stonu, je vziať miestny trajekt z prístavu v Orebici, ktorý sa nachádza v blízkosti Stonu.

6. Sú v Stonu nejaké pláže?
Áno, Ston má niekoľko pláží, najznámejšou je Pláž Prapratno, ktorá sa nachádza v blízkosti dedinky, na severnej časti polostrova Pelješac.

7. Je v Stonu možné sa ubytovať?
Ston ponúka rôzne možnosti ubytovania, vrátane hotelov, súkromných apartmánov a hostincov. Je vhodné si rezervovať ubytovanie vopred, najmä v letných mesiacoch.

8. Aký je režim cestovania do Stonu?
Chorvátsko je členom Európskej únie a patrí do schengenského priestoru. EÚ občania môžu cestovať do Stonu bez víz. Pre ostatných turistov je potrebné si skontrolovať vízové požiadavky podľa svojho štátu.

Toto sú len niektoré z najčastejších otázok a odpovedí o Chorvátsku a Stonu. Ak máte konkrétne otázky, odporúčame sa poradiť s vaším cestovným agentom alebo dohľadať ďalšie informácie online.


Letenka Chorvátsko Ston


Ston je malé mestečko nachádzajúce sa na juhu Chorvátska. S bohatou históriou a úchvatnou prírodou je to ideálne miesto pre milovníkov kultúry a prírody. A ak plánujete navštíviť Ston, samozrejme budete potrebovať letenku.

Letenka do Stonu je jednoduchým a komfortným spôsobom, ako sa dostať do tohto nádherného kúta Chorvátska. Môžete si vybrať z rôznych leteckých spoločností a letových časov, ktoré vám najviac vyhovujú. Ston má vlastné letisko, kde sa uskutočňujú pravidelné lety z rôznych krajín Európy.

Po prílete na letisko v Stonu je možné využiť rôzne dopravné prostriedky, ako sú taxíky, autobusy alebo prenájom áut, aby ste sa dostali do samotného mesta. Cesta do Stonu ponúka nádherný výhľad na okolitú krajinu, čím sa cestovanie stáva skutočným zážitkom.

Po príchode do mesta sa môžete pustiť do objavovania jeho kultúrnych pamiatok a historických miest. Ston je známy vďaka svojim zachovalým hradbám, ktoré boli postavené v 14. storočí a sú najdlhším opevneným systémom v Európe. Môžete sa prechádzať po ceste, ktorá vedie po celej hradbe, a obdivovať krásne výhľady na mesto a okolitú prírodu.

Okrem hradieb môžete navštíviť aj ďalšie historické miesta, ako je napríklad Stonská katedrála z 14. storočia, kostol svätého Michala a radnica. Tieto pamiatky vám poskytnú prehľad o bohatej histórii tohto regiónu.

Okrem kultúry sa môžete tiež tešiť na oddych a relaxáciu na pláži. Ston má niekoľko krásnych pláží s jemným bielym pieskom a tyrkysovou vodou. Môžete sa kúpať, slnenie alebo sa len oddávať plážovým aktivitám. Okrem pláží si môžete užiť aj rybolov či jachting.

Ak ste gurmánsky nadšenec, musíte sa určite ochutnať místne špeciality. Ston je známy ako najväčší producent a pestovateľ ústříc v Chorvátsku a jeho blízkosti. Môžete ochutnať čerstvé ústřice a iné plody mora, ktoré sú tradične prípravované tak, ako sa to robí už stáročia.

Ston je jedným z tých miest, ktoré musíte zažiť na vlastnej koži. A s letenkou do tohto malebného mestečka si môžete naplánovať svoju dovolenku a preskúmať všetko, čo Ston má ponúknuť. Nech už ste záujemcom o históriu, kultúru, prírodu alebo jedlo, Ston určite nezostane za vašimi očakávaniami. Takže neváhajte a získajte si letenku do tohto úžasného miesta už dnes!


Ubytovanie Chorvátsko Ston


Chorvátsko je známe svojimi krásnymi plážami, priamymi slnečnými svetlami a pohostinnými ľuďmi. Ak sa chystáte navštíviť túto nádhernú krajinu, mali by ste zvážiť pobyt v malebnom mestečku Ston, ktoré ponúka úžasné ubytovacie možnosti pre turistov.

Ston je malebná rybárska dedinka, ktorá sa nachádza na polostrove Pelješac v južnom Chorvátsku. Má bohatú históriu a je známa svojimi historickými pamiatkami, najmä stredovekú hradbu s najdlhším kamenným opevnením na svete. Toto UNESCO pamiatkové miesto pritahuje turistov z celého sveta.

Tým, čo robí ubytovanie v Ston jedinečným, je možnosť vybrať si medzi rôznymi typmi ubytovania až podľa vašich preferencií. Ak chcete byť v srdci centra mesta, môžete si vybrať z radu malých a útulných hotelov alebo penziónov, kde si môžete vychutnať skutočný prístup k miestnej kultúre a tradíciám.

Pokiaľ preferujete pokojnejšie prostredie, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie priamo na pláži. Ston ponúka niekoľko plážových rezortov a apartmánov, ktoré majú priamy prístup k jemnému piesočnatému pobrežiu a čistému modrému moru. Môžete si zvoliť luxusný all-inclusive rezort alebo súkromný apartmán, v ktorom si môžete oddýchnuť a relaxovať počas vášho pobytu.

Okrem toho Ston ponúka aj množstvo malých súkromných vil a domov, ktoré sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto ubytovacie možnosti sa nachádzajú mimo centra mesta a poskytujú väčšiu súkromnosť a pokoj. Môžete si užívať súkromný bazén, záhradu a terasu s nádherným výhľadom na okolitú prírodu.

Či už si vyberiete ktorýkoľvek typ ubytovania v Ston, budete mať blízko k miestnym reštauráciám, kaviarňam a obchodom, kde si môžete vychutnať tradičnú chorvátsku kuchyňu a nakúpiť suveníry.

Čo sa týka atrakcií a aktivít, v Ston nebudete sklamaní. Môžete navštíviť historickú hradbu a prejsť sa po jej dlhých múroch, navštíviť tzv. "More soli", kde môžete vidieť tradičnú výrobu soli, alebo sa vydať na výlet po okolitých vinohradoch a ochutnať niektoré z najlepších chorvátskych vín.

Ak hľadáte ideálne miesto na oddych a užívanie si krásnej prírody a kultúry, Ston v Chorvátsku je pre vás ten správny. Ubytovanie v tomto malebnom mestečku vám poskytne všetko potrebné na dokonalú dovolenku.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky