Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Chorvátsko Umag

Počasie Chorvátsko Umag


Počasie v Chorvátsku, presnejšie v meste Umag, je veľmi príjemné a typické pre stredomorský región. Toto malebné pobrežné mestečko sa nachádza na severozápade Chorvátska, v regióne Istrijská župa, pri hraniciach s Talianskom a Slovenkou. Jeho poloha na pobreží Jadranského mora prináša do Umagu mierne a teplé počasie počas väčšej časti roka.

Jar v Umagu je veľmi príjemná a ideálna pre všetky vonkajšie aktivity. V marci a apríli teploty začínajú stúpať a pohybujú sa okolo 15°C až 20°C. Množstvo slnečných dní je väčšie a príroda začína kvitnúť, čo robí z mesta nádherné miesto na prechádzky po pobereží alebo na objavovanie okolitého vidieka.

Leto je samozrejme najobľúbenejším obdobím pre turistov, ktorí prichádzajú do Umagu oddýchnuť si na pláži. Teploty sa pohybujú okolo 25°C až 30°C, s častými teplými vetrami, ktoré prinesú osvieženie. Jadranské more sa zohrieva na príjemných 20°C až 25°C, čo z neho robí ideálne miesto na kúpanie a vodné športy. Letné mesiace sú tiež veľmi slnečné a návštevníci si môžu užívať dlhé dni plné slnka a tepla.

Podzim v Umagu je mierne chladnejší, avšak stále príjemný. Teploty sa pohybujú od 15°C do 20°C a postupne klesajú s blížiacim sa koncom roka. Množstvo slnečných dní je stále dostatočné, no prší častejšie ako v lete. Aj napriek tomu je jeseň krásnym obdobím na objavovanie okolitého vidieka, prechádzky po pláži alebo návštevu prírodných rezervácií.

Zima v Umagu je mierna a teploty sa pohybujú okolo 10°C až 15°C. Snaha je veľmi zriedkavá a zvyšuje sa pravdepodobnosť výskytu daždivých dní. Napriek tomu je Umag stále atraktívnym miestom na návštevu v zime vďaka svojej zachovanej histórii a typickému stredomorskému šarmu.

Celkovo vzaté, počasie v Umagu je príjemné po väčšinu roka a poskytuje ideálne podmienky na dovolenku u mora. Turistov privádza sem teplé a slnečné leto, no aj málo známe obdobia jari a podzimu majú svoje neodškriepiteľné čaro. Takže nech už sa rozhodnete navštíviť Umag kedykoľvek počas roka, pravdepodobne nebudete sklamaní.


Najčastejšie otázky a odpovede Chorvátsko Umag


1. Ako sa dostanem do mesta Umag v Chorvátsku?
- Môžete sa tam dostať autom, vlakom, autobusom alebo lietadlom. Umag je dobre spojený so zvyškom Chorvátska a Európou.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Umagu?
- Najlepšou dobou na návštevu Umagu je v letných mesiacoch, keď je teplo a pláže sú ideálne na kúpanie a slnenie sa. Avšak, mnoho ľudí tiež navštevuje Umag počas jarnej a jesennej sezóny, keď je menej turistov a teploty sú tiež príjemné.

3. Aké sú najlepšie pláže v Umagu?
- Niektoré z najlepších pláží v Umagu sú Katoro, Aurora, Stella Maris a Savudrija. Sú známe svojou čistotou, jemným pieskom a čistou vodou.

4. Aké podujatia a festivaly sa konajú v Umagu?
- V Umagu sa každoročne koná niekoľko podujatí a festivalov, vrátane Umag Night, ktorá je hudobná udalosť, kde sa konajú koncerty a DJ sety. Tiež sa koná ATP turnaj v tenise, ktorý pritiahne svetové tenisové hviezdy.

5. Aké sú najlepšie reštaurácie v Umagu?
- Niektoré z najlepších reštaurácií v Umagu sú Konoba Buoni Amici, Restoran Luna a Konoba Morgan. Ponúkajú tradičné chorvátske jedlá, čerstvé morské plody a vynikajúce víno.

6. Ako sa môžem vybrať na výlety zo Umagu?
- Môžete si prenajať auto a vyraziť na výlety do okolitých malebných dediniek a mestečiek. Tiež sa organizujú výlety do Istrijského vnútrozemia a návšteva známych turistických miest, ako je Rovinj a Pula.

7. Aké sú zaujímavosti a turistické atrakcie v Umagu?
- Niektoré z hlavných turistických atrakcií v Umagu sú staré mestské hradby, kostol svätého Pelagija, akvárium a múzeum čipky. Tiež je tu veľa prírodných krás, ako je Park Prirode Škarline.

8. Kde môžem ubytovať v Umagu?
- V Umagu je veľa hotelov, apartmánov a súkromných ubytovní, ktoré ponúkajú rôzne možnosti ubytovania pre každý rozpočet. Môžete si vybrať medzi luksusnými rezortmi pri pláži alebo útulnými penziónmi v historickom centre mesta.

9. Koľko stojí cestovanie do Umagu?
- Náklady na cestovanie do Umagu sa líšia v závislosti od mnohých faktorov, vrátane ročného obdobia, typu ubytovania, stravovania a aktivity, ktoré si plánujete. Je však možné cestovať na rôzne rozpočty, a to od lacnejších možností až po luxusné.

10. Je v Umagu možné platiť kartou?
- Áno, v Umagu je možné platiť kartou vo väčšine reštaurácií, obchodoch a hoteloch. Avšak, môže sa stať, že niektoré menšie podniky preferujú platby v hotovosti, preto je vždy dobré mať nejaké hotovostné prostriedky s sebou.


Ubytovanie Chorvátsko Umag


Chorvátsko je jednou z najobľúbenejších letných destinácií strednej Európy a ponúka množstvo krásnych miest na pobyt. Jedným z týchto miest je malé a pôvabné mesto Umag, ktoré sa nachádza na západnom pobreží Istrijského polostrova.

Umag je známy svojou nádhernou prírodnou scenériou, jasným tyrkysovým morom a bohatým kultúrnym dedičstvom. Mesto je ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú oddych, relax a zároveň aj možnosti aktívneho vyžitia.

Jednou z kľúčových vecí pri plánovaní dovolenky v Umagu je samozrejme ubytovanie. Mesto ponúka množstvo možností pre každého turistu. Ak hľadáte luxus a pohodlie, môžete si vybrať z rôznych luxusných hotelov a rezortov nachádzajúcich sa priamo na pobreží. Tieto hotely majú často vlastné pláže, bazény a wellness centrá, kde si môžete dopriať oddych a relax počas vašej dovolenky.

Pre tých, ktorí preferujú viac nezávislý spôsob dovolenky, je v Umagu veľa možností prenajať si súkromné apartmány, vily alebo chalupy. Tieto ubytovacie možnosti vám poskytnú viac súkromia a flexibilitu. Mnohé z týchto apartmánov a vil majú vlastný prístup k moru, čo znamená, že si môžete vychutnať plážové dni bez toho, aby ste museli cestovať.

Okrem toho, Umag ponúka aj možnosť ubytovania v kempoch. Kempovanie je perfektnou voľbou pre tých, ktorí majú radi prírodu a chcú byť blízko mora. Kempy v Umagu majú moderné vybavenie, sanitárne zariadenia a niektoré dokonca poskytujú aj elektriku a wifi. Táto možnosť je cenovo dostupná a umožňuje vám preskúmať okolitú prírodu prostredníctvom túr a prechádzok.

Ubytovací výber v Umagu je naozaj široký a závisí od pravidiel a preferencií každého jednotlivca. Nech už sa rozhodnete pre luxusný hotel, súkromný apartmán alebo kempovanie, vždy budete mať prístup k krásam Umagu a jeho okolia. Mesto ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní, obchodov a nočných zábav, čo vám zaručí neustálu zábavu a relaxáciu.

Ak plánujete letnú dovolenku v Chorvátsku, určite by ste mali zvážiť umiestnenie Umagu. Jeho krásne scenérie, príjemné počasie a bohaté možnosti ubytovania vám zaručia nezabudnuteľnú dovolenku až pri mori. Užite si krásy Chorvátska a objavte pôvab Umagu.


Dovolenka Chorvátsko Umag


Článok o dovolenke v Chorvátsku v Umagu

Dovolenka v Chorvátsku je vždy skvelou voľbou, a keďže je to krajina s dlhou pobrežnou líniou, ponúka množstvo nádherných miest na návštevu. Medzi tieto obľúbené destinácie patrí aj mesto Umag, známe svojou krásnou prírodou a pohostinnými obyvateľmi.

Umag sa nachádza na severozápade Istrii, jednom z chorvátskych polostrovov. Jeho vzdialenosť od slovenských hraníc je relatívne krátka, čo z neho robí ideálnu voľbu pre krátky výlet alebo dlhší pobyt.

Ponúka množstvo pláží, ktoré sú obľúbené medzi milovníkmi slnka a mora. Pláže v Umagu majú piesčito-štrkovité dno a jasnú modrú vodu, čo robí z Umagu príťažlivý cieľ pre rodiny s deťmi. Návštevníci môžu využívať plavbu na lodičkách, potápať sa alebo sa venovať rôznym vodným športom, ako je napríklad vodné lyžovanie alebo wakeboarding.

Okrem pláže je v Umagu aj množstvo historických a kultúrnych pamiatok. Staré mesto je plné úzkych uličiek a historických budov, ktoré sú dôkazom bohatej minulosti mesta. Návštevníci si môžu prezrieť Umbarskú stredovekú vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na mesto a okolité prostredie. Okrem toho sa v Umagu nachádza aj množstvo kostolov a kaplniek, ktoré odhaľujú bohatú kresťanskú históriu tohto regiónu.

Po celý rok sa v Umagu koná množstvo rôznych kultúrnych a umeleckých podujatí. Najznámejšie z nich je Medzinárodný turnaj vo tenise, ktorý sa koná každoročne v júli. Tento turnaj privádza do mesta množstvo tenisových fanúšikov z celého sveta a je jedným z najväčších podujatí tejto športovej disciplíny v regióne.

Okrem tenisu je v Umagu tiež možnosť vychutnať si skvelú gastronómiu a vychutnať si miestne lahôdky. Chorvátska kuchyňa je známa svojimi čerstvými morskými plodmi, olivovým olejom a mnohými ďalšími chutnými jedlami. Návštevníci si môžu vychutnať kvalitné jedlá v miestnych reštauráciách alebo sa rozhodnúť pre piknik na jednej z pláží, kde si pripravia grilované ryby alebo mäso.

Dovolenka v Umagu je skutočným zážitkom pre každého milovníka slnka, mora, kultúry a dobrodružstva. Návšteva tohto nádherného chorvátskeho mesta vám poskytne príležitosť odpočinúť si, objavovať nové miesta a vychutnať si chvíle strávené s priateľmi a rodinou.

Takže neváhajte - plánujte svoju dovolenku v Chorvátsku a objavujte krásy Umagu!


Letenka Chorvátsko Umag


Umag je malé priemorské mesto na západnom pobreží Istrie, ktoré je obľúbeným cieľom pre dovolenkárov z celej Európy. Ak plánujete navštíviť tento krásny kúsok Chorvátska, vždy je najlepšie zabezpečiť si letenku s dostatočným predstihom. V tomto článku sa pozrieme na najlepšie tipy ako nájsť najlacnejšiu letenku do Umagu.

Existuje viacero možností, ako sa dostať do Umagu. Najväčším letiskom v blízkosti mesta je letisko Pula, ktoré je vzdialené približne hodinu a pol jazdy autom. Letecké spoločnosti ako Ryanair a British Airways poskytujú priame lety do Puly z rôznych miest Európy, vrátane Londýna, Dublinu, Bruselu, Berlína a Milána.

Možnosťou je tiež let do letiska v Terstu, ktoré je asi 45 minút jazdy autom od Umagu. Možno sa tam dostať priamym letom z Londýna alebo môžete letieť na letisko v Benátkach a potom jazdiť autom alebo vlakom do Terstu. V blízkosti Umagu sa nachádza aj letisko v Rijeke a Záhrebe.

Ak hľadáte najlacnejšiu letenku, odporúča sa vyhľadať lety v nízkych sezónach, mimo leta a top turistickej sezóny. Tiež skúste hľadať lety niekoľko mesiacov vopred a sledovať zľavy a ponuky. Buďte flexibilní, pokiaľ ide o dátumy, a hľadajte lety počas pracovných dní, ktoré môžu byť lacnejšie ako lety cez víkend.

Väčšina cestovných agentúr a letiskových webov ponúka možnosť porovnať ceny leteniek a nájsť najlacnejšiu možnosť pre váš cestovný rozpočet. Okrem toho môžete hľadať ponuky pre letenky do blízkych letísk a potom cestovať ďalej do Umagu vlakom alebo autobusom.

Po prílete na letisko v Pule alebo Terste môžete využiť služby miestnych taxíkov alebo si prenajať auto. Cesta autom do Umagu trvá asi hodinu a pol. Ak by ste radšej nechceli jazdiť, existuje aj možnosť využitia autobusového spojenia z letiska do mesta.

Umag ponúka krásne pláže, okrem toho má pešiu zónu, prechádzky, a množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné chorvátske jedlá a nápoje. Zároveň je ideálny východiskový bod pre objavovanie Istrie, kde si môžete vychutnať krásne historické mestečká, vinice a olivové háje. Preto si zabezpečte letenku a poďte za dovolenkou do krásneho mesta Umag.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky