Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Dominikánska republika Isla Saona

Najčastejšie otázky a odpovede Dominikánska republika Isla Saona


1. Kde sa nachádza Isla Saona?
Isla Saona sa nachádza v Karibiku, na juhu Dominikánskej republiky.

2. Ako sa dostanem na Isla Saona?
Najbežnejším spôsobom je absolvovať loďový výlet z rôznych prístavov na juhu Dominikánskej republiky, napríklad z Bayahibe alebo Punta Cana.

3. Koľko trvá loďová cesta na Isla Saona?
Trvanie cesty závisí od miesta odchodu, bežne to trvá približne 2 až 3 hodiny.

4. Aké sú hlavné atrakcie na Isla Saona?
Medzi hlavné atrakcie patria nádherné pláže, ako je pláž Canto de la Playa, podmorský národný park East National Park, kde si môžete vychutnať potápanie a pozorovanie korálových útesov, a prírodné lagúny, napríklad Laguna de las Garzas a Laguna de Bávaro.

5. Aké iné aktivity ponúka Isla Saona?
Okrem kúpania a opaľovania na pláži, na Isla Saona si môžete užiť aj rôzne vodné športy, ako je šnorchlovanie, potápanie, vodné bicykle a kajaky.

6. Môžem stráviť noc na Isla Saona?
Nie, na Isla Saona nie sú k dispozícii ubytovacie zariadenia na noc. Je to malý ostrov, ktorý sa bežne navštevuje počas jednodňových výletov.

7. Je potrebné si priniesť vlastnú stravu a pitie na Isla Saona?
Nie, počas výletu na Isla Saona si môžete vychutnať raňajky a obed, ktoré sú zvyčajne zahrnuté v cene výletu. Tiež sú k dispozícii občerstvenie a nápoje počas celého dňa.

8. Aké je klima na Isla Saona?
Isla Saona má tropické klima s vysokou vlhkosťou. Teploty sú priemerné celý rok a pohybujú sa od 20 do 30 stupňov Celzia.

9. Môžem si vziať so sebou plážovú výbavu na Isla Saona?
Áno, odporúča sa si zobrať so sebou vlastnú plážovú výbavu, ako sú osušky, slnečné smetie a opaľovacie krémy. Niektoré výletné plavby poskytujú lehátka a slnečníky, ale nie vždy sú k dispozícii pre všetkých návštevníkov.

10. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Isla Saona?
Najlepšie obdobie na návštevu Isla Saona je počas suchého obdobia, ktoré trvá od decembra do apríla. V tomto období je menej pravdepodobné, že by ste zažili zrážky a počasie je teplejšie.


Dovolenka Dominikánska republika Isla Saona


Ak sa chystáte na dovolenku v Dominikánskej republike, návšteva Isla Saona by mala byť povinnou zastávkou. Isla Saona je malý ostrov v Karibiku, ktorý sa nachádza na východnom pobreží Dominikánskej republiky. Je to skutočný ráj na zemi so svojimi bielymi piesočnatými plážami, tyrkysovou vodou a prírodnou krásou.

Cesta na Isla Saona z väčších miest, ako je Punta Cana alebo Bayahibe, trvá asi hodinu a pol loďou. Počas tejto cesty sa budete môcť obdivovať scenériou, ktorá je pokojná a idylická. Po príchode na Isla Saona budete okúzlení jej nekonečnou plážou s jemným bielym pieskom, ktorý sa tiahne na kilometre. Je to miesto, kde si môžete oddýchnuť, opaľovať sa a nikam sa neponáhľať.

Jednou z najväčších atrakcií Isla Saona je plavba na katamaráne alebo lodi s priehľadným dnom, počas ktorej môžete obdivovať morské živočíchy, ako sú farebné ryby a koraly. Mnoho turistov tu vyrába aj potápanie, kde môžu preskúmať miestne podmorské scenérie a objaviť morské živočíchy v ich prirodzenom prostredí.

Ak si radi užívate aktívny oddych, môžete sa zúčastniť volného šnorchlovania, hrania plážového volejbalu alebo skoku z lodi. Detskí milovníci zvierat budú mať šancu splávať s delfínmi alebo plávať v blízkosti morských želv.

Okrem toho, že je Isla Saona ideálnym miestom pre dovolenku na pláži, ponúka aj prírodné divy, ktoré možno vidieť. Možno sa stretnete s mangrovami, ktoré poskytujú útočisko mnohým druhom vtákov a morských živočíchov. Prechádzajúc sa po ostrove, môžete tiež nájsť lagúny a jazerá s pitnou vodou, v ktorých sa môžete osviežiť.

Po celodennom preskúmaní a užívaní si krásy Isla Saona si môžete pochutnať na čerstvých morských plodoch a iných tradičných dominikánskych jedlách, ktoré sú k dispozícii na ostrove. Bude to čas pre vás, aby ste si vychutnali autentickú kuchyňu z domáceho prostredia.

Na záver, keby ste sa stretli s miestnymi obyvateľmi na Isla Saona, budete mať možnosť spoznať a skúsiť ich tradície a kultúru. Mnohí z nich sú priateľskí a ochotní podeliť sa o svoje príbehy a skúsenosti z ostrova.

Dovolenka na Isla Saona v Dominikánskej republike ponúka zážitky, ktoré vám zostanú v pamäti navždy. Od nádherných pláží a čistej vody po prírodné krásy a miestnu kultúru, toto miesto je dokonalým útočiskom od každodenného ruchu a stresu. Takže ak plánujete dovolenku v Dominikánskej republike, nevynechajte návštevu tohto malého, ale nádherného ostrova.


Počasie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je tropická krajina, ktorá je známa svojimi plážami, palmami a slnkom. Jednou z najkrajších pláží v krajine je Isla Saona, ktorá je súčasťou Parque Nacional del Este. Toto miesto priláka mnoho turistov z celého sveta, ktorí sem prichádzajú plávať v jasných a transparentných vodách Karibského mora a užiť si tropické slnko.

Isla Saona má tropické podnebie, čo znamená, že teploty tu sú vysoké počas celého roka. Priemerné teploty sa pohybujú okolo 30 stupňov Celzia, čo je celkom na teplé strany. V lete môžu teploty dosahovať až 35 stupňov, zatiaľ čo v zime sa teploty držia okolo 28 stupňov. Večery sú teplejšie ako dni, pričom teploty sa zvyčajne pohybujú medzi 23 a 25 stupňov.

Keďže je Isla Saona na Karibskom mori, v lete tu môže byť vlhko. Vlhkosť sa môže niekedy pohybovať nad 80%, čo znamená, že sa môžete cítiť unavení a potením sa viac ako obvykle. Vlhký vzduch je však pokojnejší a menej prachový ako v miestach s nižšou vlhkosťou.

Ak plánujete návštevu Isla Saona, mali by ste si dávať pozor na hurikány. Hurikánové sezóny sú v tomto regióne v lete a na jeseň, pričom hurikány tu môžu byť nebezpečné. Existuje však nielen nebezpečenstvo hurikánov, ale aj iný druh búrok, ktoré môžu narušiť váš pobyt na tejto krajine.

Celkovo je však počasie na Isla Saona pomerne stabilné a počas celého roka tu môžete nájsť pekné počasie. Ak chcete zažiť tropický klenot krajiny Dominikánskej republiky, Isla Saona je určite miesto, ktoré by ste nemali premeškať.


Letenka Dominikánska republika Isla Saona


Isla Saona, skrytý trpár raj na Dominikánskej republike

Dominikánska republika sa pyšní svojimi krásnymi piesočnatými plážami, krištáľovo čistým morom a bohatou biodiverzitou. Medzi jej najkrajšie ostrovy patrí bezpochyby Isla Saona, ktorá leží pri východnom pobreží krajiny a je veľmi obľúbená medzi turistami.

Toto nádherné ostrovné územie je súčasťou Národného parku del Este, a jeho krása je nepopierateľná. Isla Saona je malým ostrovom s rozlohou približne 110 kilometrov štvorcových, čo z neho robí ideálny cieľ pre jednodňový výlet z blízkeho turistického strediska Punta Cana.

Cesta k Isla Saona začína výletom trajektom alebo katamaránom z rôznych pláží na juhovýchodnom pobreží Dominikánskej republiky. Počas plavby sa môžete obdivovať nádherným panoramatickým výhľadom na okolité modré more a vychutnávať brízy vetra v smrkaní morskou vodou. Počas tejto tridsať až šesťdesiat minútovej plavby si môžete vychutnať nádherný pohľad na pobrežie, pláže, rybárov a iné miestne scenérie.

Po príchode na Isla Saona vás privíta biele piesočné pláže, ktoré sa netajujú svojou krásou. Ostrov je pokrytý bujnou zeleňou, palmami a kokosovými palmami, čo vytvára nádhernú scenériu na nekonečné fotografie. Voda v okolí Isla Saona je takmer nepredstaviteľne jasná, pričom môžete vidieť dno mora aj z väčšej hĺbky.

Na plážach Isla Saona sa môžete voľne prechádzať, opaľovať, relaxovať alebo si len tak vychutnávať príjemnú atmosféru. Môžete si tiež zanoriť nohy do vody a pozorovať ryby, ktoré vás obklopujú. Ak sa rozhodnete preskúmať viac, môžete si prenajať kajak alebo loďku, čo je skvelý spôsob, ako objaviť viac zátočín a štvanic okolo ostrova.

Jedným z hlavných lákadiel Isla Saona je jeho podvodný svet. Pobrežie ostrova je domovom množstva farebných korálových útesov a rôznych druhov rýb. Ak máte so sebou výbavu na potápanie, budete milo prekvapení spektakulárnymi miestami, ktoré môžete objaviť pod hladinou. Ak nie ste skúsení potápači, môžete si v blízkosti ostrova vychutnať aj šnorchlovanie a sledovať podmorský život zo hladiny.

Okrem prírodného krásu je Isla Saona tiež známa svojou bohatou históriou. Nájdete tu miesto zvané "Starý prístav", ktoré malo strategický význam v koloniálnej ére na Karibiku. Môžete tu vidieť stopy po starých opevneniach, zvyšky bývalých budov a ďalšie pamiatky.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, návšteva Isla Saona vám poskytne všetko, čo potrebujete. Od úchvatných pláží až po pohľad na biodiverzitu pod hladinou mora, táto časť Dominikánskej republiky vás len tak ľahko neopustí. Nepremeškajte možnosť spoznať tento skrytý trpár raj a zažiť jedinečnú dovolenku na Isla Saona.


Ubytovanie Dominikánska republika Isla Saona


Dominikánska republika je jednou z najpopulárnejších dovolenkových destinácií v Karibiku. Táto krajina ponúka všetko, čo si turista môže priať – nádherné pláže, jasnú vodu s možnosťou potápania a šnorchlovania a samozrejme, nezabudnuteľné zážitky. Nedávno som mala možnosť navštíviť najkrajšie miesto v Dominikánskej republike – Isla Saona.

Isla Saona, s rozlohou len 110 km², je ostrovom v Karibskom mori. Je to malý kúsok raja s nádhernými plážami, tichými borovicovými lesmi a jasnou turkozovou vodou. Isla Saona je súčasťou Národného parku Cotubanamá. Ostrov získal svoje meno po miestnych obyvateľoch Taínovia, ktorí tam kedysi žili.

Ako sa tam dostať?

Isla Saona sa nachádza asi 15 km juhozápadne od poberežia Dominikánskej republiky. Existuje niekoľko možností, ako sa tam dostať. Najbežnejšou možnosťou je zorganizovať si celodenné výlety z miest, ako sú Punta Cana, La Romana alebo Bayahibe. Výlet trvá asi 2 hodiny a cestujete na rôznych typoch lode. K dispozícii sú motorové člny alebo luxusnejšie lode s klimatizáciou. Cena výletu sa líši v závislosti od vašej polohy a od typu cesty - čln alebo plachtenie. Pred začatím výletu si nezabudnite zobrať náhradné oblečenie, plážovú bielizeň, slnečné okuliare a slnečné ochranné krémy.

Ubytovanie

Isla Saona ponúka rôzne typy ubytovania, v závislosti od vašich požiadaviek. Na ostrove nájdete mnoho malých hotelov, ale aj luxusných rezortov. Niektoré ponúkajú plán stravovania a all-inclusive balíčky s obmedzeným prístupom k meštiakom.

Isla Saona ponúka dokonalú dovolenku pre tých, ktorí hľadajú odpočinok na pláži, ale aj pre tých, ktorí sa radi potápajú, šnorchlujú alebo objavujú senzančné svetové pamiatky. Návšteva tohto malého ostrova s jeho čistou plážou a turkozovou vodou vás určite poteší a bude jedným z najlepších zážitkov na vašej dovolenke v Dominikánskej republike.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky