Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Dahab

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Dahab


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Dahabu v Egypte?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Dahabu je zvyčajne od októbra do apríla, keď je počasie príjemné a teploty sú mierne.

2. Aké aktivity a atrakcie môžem v Dahabu vyskúšať?
Odpoveď: V Dahabu si môžete vyskúšať viaceré aktivity ako šnorchlovanie, potápanie, jazdu na kamoši alebo jazdy na kitesurfing. Môžete tiež navštíviť známe miesta ako Modrú jamu alebo ho nadnárodný park Sinai.

3. Ako sa dostanem z Káhiry do Dahabu?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob ako sa dostať z Káhiry do Dahabu je letecky. Existujú pravidelné lety z medzinárodného letiska v Káhire do letiska v Dahabe. Alternatívnym možnosťou je cesta autom alebo autobusom, čo však môže trvať dlhšie.

4. Čo je známe v Dahabu?
Odpoveď: Dahab je známe svojimi krásnymi plážami, farebným korálovým útesom a šnorchlovaním a potápaním. Je to tiež populárne miesto pre kitesurfing a jazdu na kamoši. Medzi ďalšie známe atrakcie patrí Modrá jaskyňa a Sinai National Park.

5. Aké sú najlepšie pláže v Dahabe?
Odpoveď: Medzi najlepšie pláže v Dahabe patria Lagoona Beach, Eel Garden Beach a Laguna Beach. Všetky tieto pláže ponúkajú krásny biely piesok, čistú vodu a úžasné možnosti na potápanie a šnorchlovanie.

6. Čo by som si nemal nechať ujsť pri návšteve Dahabu?
Odpoveď: Pri návšteve Dahabu by ste si nemali nechať ujsť šnorchlovanie alebo potápanie v farebných korálových útesoch, výlet do Modrej jaskyne, jazdu na kamoši alebo výlet do Sinai National Park.


Letenka Egypt Dahab


Egypt je fascinujúcou krajinou s bohatou históriou, nádhernými plážami a fascinujúcimi miestami na preskúmanie. Ak plánujete dovolenku v Egypte a hľadáte ideálne miesto na relaxáciu a objavovanie, nezabudnite zahrnúť do svojho itinerára miesto s názvom Dahab.

Dahab je malebné letovisko na pobreží Červeného mora, nachádzajúce sa iba približne 80 kilometrov východne od vyhľadávaného letoviska Sharm El Sheikh. Odlišuje sa svojou pokojnou a uvoľnenou atmosférou a je známe ako raj pre milovníkov potápania a windsurfing. Taktiež je to vhodné miesto pre tých, ktorí hľadajú oddych a relaxáciu v nádhernom prostredí.

Cesta do Dahabu je možná cez medzinárodné letisko v Sharme El Sheikhu, kam môžete lietať z rôznych častí sveta. Po pristátí v Sharm El Sheikhu môžete ľahko dopraviť do Dahabu vlakom, autobusom alebo taxíkom. Táto krátka cesta ponúka nádherné výhľady na pobrežie Červeného mora a slávne Sinajské pohorie.

Po príchode do Dahabu budete okamžite fascinovaní krásami tejto oblasti. Jednou z hlavných atrakcií je Blúzová diera, ktorá ponúka jedinečnú príležitosť na potápanie v jednom z najkrajších miest Červeného mora. Môžete obdivovať farebné koraly, rybky a ďalšie podmorské tvory vo vode, ktorá je považovaná za jednu z najjasnejších a najkrajších na svete.

Pre tých z vás, ktorí žiadajú viac adrenalínu, je tu ponuka windsurfingového a kitesurfingového športu. V Dahabe je veľa windsurfingových škôl, kde si môžete prenajať všetko potrebné vybavenie a priamo na mieste sa naučiť základy a pokročilé techniky. Silný, konštantný vietor a ideálna teplota vody poskytujú dokonalé podmienky pre tieto športy.

V meste Dahab môžete tiež objaviť mnoho zaujímavých miest a zážitkov. Jedným z nich je slávny trh s darčekmi, kde si môžete zakúpiť tradičné egyptské výrobky ako napríklad obľúbené čajové kanvice, farebné šperky a punčochy s výšivkami. Okrem toho môžete navštíviť aj miestnu kaviareň a ochutnať niektoré z tradičných egyptských jedál, ako sú falafel alebo hovädzie kúsky na smažení.

Na konci dňa si môžete vychutnať západ slnka na jednej z nádherných pláží v Dahabe. Červené more vytvára úžasné farebné odtiene, ktoré vytvárajú romantickú atmosféru. Môžete si vychutnať chvíľu relaxu na lehátku, zaplavovať si nohy v čistom piesku a obdivovať dokonalý výhľad na Červené more.

Návrat do hotela je jednoduchý s množstvom možností prechádzok alebo taxi služieb. Vzhľadom na to, že Dahab je relatívne malé letovisko, všetko je v blízkosti a ľahko dostupné.

Dahab je skutočne neodolateľné miesto na oddych a dovolenku. S jeho nádhernými plážami, fascinujúcim podmorským svetom a pokojnou atmosférou je to malý kúsok raja na Zemi. Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku, neváhajte a rezervujte si letenku do Egypta a čas strávený v Dahabe nechajte, aby vám zostal v srdci naveky.


Dovolenka Egypt Dahab


Egypt je pre mnohých cestovateľov jedným z najobľúbenejších cieľov na dovolenku nielen kvôli svojej bohatej histórii a kultúre, ale aj kvôli svojim krásnym plážam a úchvatnej podmorskej faune. Jedným z najkrajších miest na dovolenku v Egypte je bezpochyby Dahab.

Dahab, ležiaca na pobreží Červeného mora, je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú pokojnú a relaxačnú dovolenku. Mesto je známe svojimi nádhernými plážami s jemným pieskom a tyrkysovou vodou. Ak túžite po oddychu a slnení sa, nikde inde sa nebudete cítiť lepšie ako na pláži Lagoon.

Pre tých, ktorí sú vo vodných športoch, je Dahab rajom. Mesto je svetoznáme pre svoju vynikajúcu ponuku vodných športov vrátane potápania, šnorchlovania, windsurfingu a kitesurfingu. Podmorský svet v Dahabe neprekonateľný. Môžete objavovať úchvatné koralové útesy, kde sa skrývajú rôzne druhy ryb a iných morských tvorov. Pre tých, ktorí si túžia vyskúšať ponorený život, je tu množstvo potápačských stredísk, ktoré ponúkajú potápačské kurzy pre začiatočníkov aj skúsených potápačov.

Okrem nádherných pláží a vodných aktivít, Dahab ponúka aj možnosť preskúmať okolitú krajinu. Pre tých, ktorí sa neboja dobrodružstva, je možnosť ísť na safari do púšte. Aby ste zažili skutočný egyptský dobrodruh, môžete si prenajať štvorkolky a prejsť sa cez pešiu púšť. Nebudete len obdivovať úžasné scenérie, ale tiež sa môžete zastaviť v beduínskych táboroch a ochutnať tradičnú egyptskú kuchyňu.

Dahab je tiež známe svojimi trhmi, na ktorých môžete nájsť rôzne suveníry a miestne remeslá. Môžete si kúpiť kvalitné a unikátne predmety ako je tradičný egyptský šperk alebo rukodielo. Tu možete zažiť typickú atmosféru orientálneho bazáru a stretnúť sa s priateľskými miestnymi obyvateľmi.

Ak sa chcete oddýchnuť od ruchu mesta a zažiť nezabudnuteľnú dovolenku, Dahab je tou správnou voľbou. S krásnou prírodou, pokojnou atmosférou a množstvom aktivít ponúkajúcich zábavu a dobrodružstvo, je to miesto, ktoré určite stojí za návštevu. Takže neváhajte a plánujte dovolenku v Egypte v Dahabe a zažite nezabudnuteľné zážitky.


Počasie Egypt Dahab


Dahab je populárna turistická destinácia v Egypte, ktorá sa nachádza na pobreží Červeného mora. Patrí medzi najkrajšie miesta na svete pre potápanie a surfovanie, no jeho atraktívnosť je ovplyvnená aj počasím.

Klima v Dahabe je desertné. V lete teploty vystupujú na 40°C a v zime klesajú na 20°C. Morské vody sú teplé celý rok a teplota vzduchu je mierna v porovnaní s inými oblasťami Egypta.

Zima v Dahabe je obdobie s najsilnejšími a najpríjemnejšími vetrovmi, ktoré umožňujú ideálne podmienky pre surf, kitesurf a windsurfing. V zime sa počasie v Dahabe považuje za najpríjemnejšie, pretože teploty sú pohodlné a nemusíte bojovať s veľkými horúčavami.

Jarné obdobie v Dahabe znamená búrky, ale v zime sú šance na dážď minimálne. Ako sa blíži jeseň, počasie sa stáva prijemnejším. Teplota vzduchu je nižšia a v morskej vode je viac chladu. Toto obdobie tiež poskytuje dobré podmienky pre rôzne druhy turistiky, napríklad prechádzky po pustatinach a výlety do okolitých hôr.

Leto v Dahabe môže byť veľmi horúce. V tejto dobe roka sa môžete stretnúť s vysokými teplotami a veľmi horúcimi dňami. Nočné teploty sú takisto vysoké, čo znamená, že nemusíte obliekať ťažké oblečenie. Najlepšie je prísť v lete do Dahabu, ak máte radi viac slnka a chcete sa okúpať v teplej vode.

V záverečnej analýze je počasie v Dahabe na väčšinu ľudí vhodné, ak chcete ísť potápať, surfovať, kitesurfing a windsurfing. Na druhej strane, ak chcete urobiť výlet mimo turistického sektoru, tak zima a jar sú tie najlepšie ročné obdobia pre turistiku. V konečnom dôsledku, nech už prídete kedykoľvek, Dahab ponúka jedinečné skúsenosti a neopakovateľnú atmosféru, ktorá Vás uchváti.


Ubytovanie Egypt Dahab


Dahab sa nachádza na severovýchode Egypta a je obľúbenou turistickou destináciou pre svoje nádherné pláže a vynikajúce potápanie. Ak si plánujete dovolenku v Egypte, určite by ste si mali vziať čas a preskúmať túto malebnú destináciu.

Jedným z hlavných faktorov, kvôli ktorým je Dahab tak populárny, je jeho ubytovanie. Existuje tu široká ponuka hotelov a rezortov, ktoré spĺňajú potreby a preferencie rôznych návštevníkov.

Pre tých, ktorí hľadajú luxusné ubytovanie, existujú luxusné rezorty, ktoré ponúkajú úchvatné izby a apartmány, vynikajúce stravovanie a širokú škálu zábavy. Väčšina z týchto rezortov má vlastné súkromné pláže a bazény, kde sa môžete oddýchnuť a užiť si slnko a priezračné more.

Pre tých, ktorí majú o niečo menší rozpočet, existuje mnoho cenovo dostupných hotelov a penziónov, ktoré na vás čakajú v Dahabe. Väčšina z týchto ubytovacích zariadení sa nachádza blízko pláže a v centre mesta, čo vám umožňuje ľahký prístup k obchodom, reštauráciám a turistickým atrakciám.

Dahab je tiež známy svojimi Beduínskymi kempmi, ktoré ponúkajú jedinečný zážitok. Tieto kempy sú obklopené prirodzenou krásou a poskytujú vám možnosť bližšie preskúmať a zažiť miestnu kultúru. Kempy ponúkajú jednoduché, ale pohodlné ubytovanie a pre tých, ktorí sa radi pohybujú v prírode, je to ideálna voľba.

Bez ohľadu na to, v akom type ubytovania sa rozhodnete zotrvať, v Dahabe vám nebudú chýbať možnosti, ako sa zabaviť. Ak ste nadšený potápač, môžete sa tešiť na niektoré z najlepších potápačských miest na svete. Obľúbeným miestom je slávna Modrá diera, ktorá je známa svojou úchvatnou faunou a flórou.

Okrem potápania môžete tiež využiť iné vodné športy, ako je kajakovanie, kitesurfing alebo jazerárenie. V blízkosti Dahabu sa nachádza aj krásna poušť Sinai, ktorú si môžete preskúmať na koni alebo na dobrodružnej excuzii na horských bicykloch.

Dahab je aj miestom, kde sa stretáva množstvo kultúr. Pri výberoch reštaurácií budete mať možnosť ochutnať rôzne druhy miestnej kuchyne, ako aj svetové jedlá. Niektoré reštaurácie ponúkajú aj tradičné tanec a hudbu, čo vytvára jedinečnú atmosféru.

Nabité alebo pokojné, luxusné alebo cenovo dostupné, Dahab má ubytovanie, ktoré vyhovuje každému. Bez ohľadu na typ ubytovania, ktoré si vyberiete, určite budete mať príjemný pobyt a budete si môcť užiť krásy tejto egyptská destinácie.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky