Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)

Ubytovanie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jedným z najpopulárnejších turistických miest, a to najmä preto, že ponúka návštevníkom úžasné pamiatky, ktoré sa nevyskytujú nikde inde na svete. Medzi tieto pamiatky patria aj pyramidy v Gíze, najznámejšie sú určite pyramidy Cheopsa a Sfingu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Gízu, mali by ste zvážiť aj možnosti ubytovania v tejto oblasti. Existuje mnoho hotelov, ktoré ponúkajú ubytovanie v blízkosti pyramidy Cheopsa a Sfingu, čo znamená, že si môžete užiť nádherný výhľad na tieto úžasné pamiatky prakticky z vašej izby.

Vybrať si hotel v Gíze nie je ťažké, pretože v tejto oblasti je mnoho hotelov. Môžete sa rozhodnúť pre luxusné hotely, ktoré ponúkajú prvotriedne služby, alebo sa rozhodnúť pre menej luxusný ale o to viac autentický pobyt v malej búdke v blízkosti pyramidy.

Ak sa rozhodnete ubytovať blízko pyramidy Cheopsa, máte prístup k jednej z najväčších turistických atrakcií sveta. Okrem možnosti preskúmať samotné pyramidy, môžete sa prejsť aj okolo areálu a užiť si krásu okolitého prostredia.

Ďalšou výhodou ubytovania v Gíze je, že si môžete vychutnať typické egyptské jedlá a nápoje. Vzhľadom na to, že Gíza je turistická oblasť, nájdete tam mnoho reštaurácií a kaviarní, ktoré ponúkajú rôzne jedlá a nápoje.

Ani nebudete musieť cestovať do centra Káhiry, pretože Gíza má všetko, čo potrebujete pre príjemný pobyt. Nájdete tu napríklad malé obchody, veľké obchody, ako aj tradičné trhy s množstvom suvenírov a darčekov.

Verejné dopravné spojenie v oblasti je pomerne dobré, takže sa môžete pohodlne prepraviť do miest, ktoré chcete navštíviť. Bez ohľadu na to, aké konkrétne miesta sa rozhodnete navštíviť, Gíza je určite miesto, kde nebudete nudiť a kde si určite užijete nezabudnuteľný pobyt.


Počasie Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je známy svojím slnečným a suchým podnebím, a tým je veľmi žiaduce miesto pre turistov, ktorí chcú preskúmať jeho históriu a starodávne pamiatky, ako je slávna Pyramída Cheopsa a Sfinga. Klima Gízy, kde sa nachádza táto slávna pamiatka, je typické pre celú krajinu.

Egypt Gíza sa nachádza na africkom kontinente, blízko brehov rieky Níl. Toto miesto je symbolom starovekej egyptská civilizácie a domovom niektorých z najväčších archeologických úžasných stavieb. Pyramída Cheopsa je jednou z najznámejších z týchto stavieb a jednou zo Sedem divov sveta. Sfinga, ktorá sa nachádza v blízkosti pyramídy, je ikonickým symbolom Egypta.

Počasie v Gíze je ovplyvnené svojou polohou v stredozemskom pásme. Je suché a horúce, a termály môžu dosiahnuť až 40°C v lete. Leto je najteplejším obdobím v Egypte, preto sa dôkladne natrite opaľovacím krémom a vyhýbajte sa nadmernej fyzickej aktivite.

Zimné mesiace, od decembra do februára, sú o niečo chladnejšie s priemerom teplôt okolo 18-20°C, čo je pre mnohých ľudí stále príjemné. Je to obdobie ideálne na prehliadku pamiatok a vychutnanie si slnečného počasia, v ktorej sa nemusíte obávať veľmi horúceho slnka.

Večery v Gíze sú často príjemne chladné, preto by sa vám zišli ľahké vrstvy oblečenia, aby ste sa cítili pohodlne. Môžete sa však dočkať miestnych poveternostných podmienok, ktoré môžu byť nepredvídateľné. Práve preto je dobré sledovať predpovede počasia pred vašou cestou a prípadne sa prispôsobiť.

Keď plánujete návštevu Egypta a Gízy, je dobré mať na pamäti, že sa nachádzate v púšti. Preto je dôležité mať s sebou dostatočné množstvo vody a udržiavať sa hydratovaným počas celého dňa. Nezabudnite si vziať aj ochranné slnečné okuliare a klobúk, aby ste sa chránili pred slnečným žiarením.

Celkovo je Gíza a Egypt výnimočné miesto s jedinečným počasím. Slnečné a suché podnebie vám umožňuje preskúmať starobylé expandujúce pamiatky bez väčších prekážok. Uistite sa však, že ste pripravení na teplotné zmeny a dodržujte všetky bezpečnostné opatrenia, aby ste si mohli bezpečne vychutnávať toto fascinujúce miesto.


Letenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt patrí medzi najvyhľadávanejšie turistické destinácie sveta, pretože ponúka úžasné pamiatky, kultúru, nádherné pláže a slnečné počasie. Jedno z najvýznamnejších miest v Egypte – Gíza s pyramídami, ktoré sú zároveň jednými z najznámejších pamiatok na svete.

Pre návštevy Gízy si treba zabezpečiť letenku, ktorá zvyčajne zahŕňa let z Európy, resp. zo Severnej Ameriky do Egypta, a následne ďalší let z Káhiry do Gízy. Letenky do Egypta si môžete kúpiť u mnohých spoločností, ktoré ponúkajú stovky letov denne z celého sveta.

Ako sa dostať do Gízy po prílete do Káhiry? Najvhodnejšou možnosťou je najať si taxík, ktorý Vás dovezie priamo k pyramídám Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa, a k slávnemu Sfingovi. Dajte si pozor na miestnych „návodičov“, ktorí Vám radi ponúknu svoje služby ako sprievodcu, pretože Vám za ne učtujú nadmerné sumy. Ak chcete viac informácii o histórii pyramíd, určite sa oplatí najať si skúseného sprievodcu, ktorý Vám ukáže tajomstvá týchto veľkolepých pamiatok.

Pyramídy a Sfinga sú nepochybne najväčšou atrakciou v Gíze. Pyramídy Cheopsa, Kefrensa a Mikerinosa sú také ohromujúce, že ich ťažko opísať slovami. Hlavná atrakcia je Cheopsova pyramída, najväčšia zo všetkých. Cheopsova pyramída sa nachádza na ploche 53 000 štvorcových metrov a bola postavená pred takmer 4500 rokmi. Pyramída Kefrensa je druhou najväčšou pyramídou a má výšku 143 metrov, zatiaľ čo pyramída Mikerinosa mala svoje pôvodné rozmery 65 metrov.

Napriek tomu, že pyramídy sú neuveriteľnými inžinierskymi dielami, najznámejšou ikonou v Gíze je Sfinga – mytická bytosť, ktorá je zosobnením egyptského kráľa alebo boha. Sfinga tvorí telo leva a tvár ľudskú, nachádza sa priamo pred Cheopsovou pyramídou. Legendy hovoria, že Sfinga sa môže dožiť až 16 000 rokov, čo dodáva ďalšiu hojnosť k týmto čarovným miestam.

Krátko po návšteve pyramíd a Sfingy môžete stráviť čas v blízkom kameňolome, ktorý predstavuje egyptskú históriu. Je to miesto, kde sa ťažili kamene na výstavbu pyramíd a iných starovekých pamiatok. Turisti môžu vyskúšať niektoré z nástrojov používaných na ťaženie kameňov a vidieť, ako sa kamene boli prenášané z jedného miesta na druhé.

Gíza ponúka neskutočné zážitky, ktoré si nikdy nezabudnete. Pretože ide o takú populárnu turistickú destináciu, odporúča sa plánovať návštevy, aby ste sa vyhli zbytočným radám a strateniu času. Pokiaľ máte v pláne navštíviť Gízu a pyramídy Cheopsa a Sfingy, neváhajte si zabezpečiť letenku a zažite jedno z najvýznamnejších zážitkov v histórii ľudstva.


Dovolenka Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


Egypt je jeden z najstarších a najmocnejších civilizácií na svete, ktorý ukrýva množstvo historických artefaktov a archeologických pamiatok. Ak hľadáte exotickú dovolenkovú destináciu, ktorá vám ponúkne pestrý program a nezabudnuteľné zážitky, určite by ste mali uvažovať o dovolenke v Egypte.

Hoci existuje množstvo krásnych destinácií v Egypte, ak máte radi históriu a kultúru, určite by ste nemali vynechať návštevu Gízy, ktorá je známa hlavne pre svoje pyramidy a Sfingu. Táto oblasť sa nachádza na západnom konci Káhiry a patrí medzi najnavštevovanejšie miesta v Egypte.

Pyramída Cheopsa je najväčšou z pyramid, ktoré sa nachádzajú v oblasti Gízy. Má výšku 147 metrov a bola postavená pred viac ako 4000 rokmi. Na vrchole pyramidy sa nachádza kaplnka, v ktorej bola pôvodne umiestnená socha faraóna. Ak sa rozhodnete ísť na vrchol pyramidy, budete môcť vidieť nádherný výhľad na celú oblasť Gízy.

Okrem pyramídy Cheopsa nájdete v Gíze aj pyramídy Chephren a Mycerinusa, ktoré sú rovnako dobre zachované a návšteva týchto dvoch miest vám ponúkne zaujímavý pohľad na starovekú architektúru a umenie.

Sfinga, ktorá sa nachádza v blízkosti pyramidy Cheopsa, je ďalšou neodmysliteľnou súčasťou návštevy Gízy. Sfinga je socha, ktorá má telo levíča a tvár faraóna. Jej výška je 20 metrov a je obklopená nádhernými záhradami a fontánami.

Okrem pamiatok vám Gíza ponúka aj množstvo ďalších zážitkov, ktoré si určite necháte zapamätať. Môžete ísť na prechádzku po mestskom námestí, navštíviť tradičné trhy a obchody, kde si môžete kúpiť miestne suveníry a rukodielnícke výrobky.

Dovolenka v Egypte je určite zážitkom, ktorý si budete pamätať celý život. Gíza vám ponúka množstvo príležitostí a zážitkov, ktoré by ste nemali vynechať. Ak sa chystáte na návštevu Gízy, nezabudnite si priniesť kvalitné obuv a oblečenie, pretože teploty tu bývajú veľmi vysoké. Zároveň nezabudnite na fotoaparát alebo mobilný telefón, pretože si z tejto nádhernej oblasti určite budete chcieť odniesť spomienky.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Gíza (vrátane pyramidy Cheopsa a Sfingu)


1. Kde sa nachádza Gíza v Egypte?
Gíza sa nachádza asi 20 km juhozápadne od Káhiry v Egypte.

2. Aké je hlavné zaujímavosťou v Gíze?
Hlavnou zaujímavosťou v Gíze sú Veľká pyramída Cheopsa a Veľká sfinga.

3. Ako staré sú pyramídy v Gíze?
Pyramídy v Gíze, vrátane pyramidy Cheopsa, sú približne 4 500 rokov staré.

4. Sú otvorené pre verejnosť pyramídy v Gíze?
Áno, pyramídy v Gíze sú otvorené pre verejnosť a môžete ich navštíviť.

5. Ako dlho trvá výstup na pyramidu Cheopsa?
Výstup na vrchol pyramidy Cheopsa môže trvať asi 10 - 15 minút.

6. Aké je zloženie pyramidy Cheopsa?
Pyramída Cheopsa je postavená z obrovských kameňových blokov, hlavne z vápencového kameňa.

7. Je možné vnútro pyramidy Cheopsa preskúmať?
Áno, je možné prejsť dovnútra pyramidy Cheopsa, ale nie všetky priestory sú prístupné verejnosti.

8. Aká je výška Veľkej sfingy v Gíze?
Veľká sfinga v Gíze dosahuje výšku asi 20 metrov.

9. Aké je jej vek?
Vznik Veľkej sfingy sa datuje do obdobia Starovekého Egypta, takže je približne 4 500 rokov stará.

10. Aké je zloženie Veľkej sfingy?
Veľká sfinga je postavená z jedného obrovského bloku vápencového kameňa.

11. Je možné vstúpiť dovnútra Veľkej sfingy?
Nie, momentálne nie je možné vstúpiť do vnútra Veľkej sfingy.

12. Aké sú teórie o pôvode a účele pyramidy Cheopsa?
Existuje niekoľko teórií o pôvode a účele pyramidy Cheopsa. Niektorí vedci veria, že slúžila ako hrobka faraóna Cheopsovi, zatiaľ čo iní majú teórie o jej náboženskom a astrálno-symbolickom význame.

13. Koľko ľudí pracovalo na výstavbe pyramidy Cheopsa?
Odhaduje sa, že na výstavbe pyramidy Cheopsa pracovalo asi 20 000 až 30 000 ľudí.

14. Aké ďalšie zaujímavosti sa nachádzajú v okolí Gízy?
Okrem pyramidy Cheopsa a Veľkej sfingy sa v okolí Gízy nachádzajú aj ďalšie menšie pyramidy a archeologické miesta, ako je Dér el-Bahrí a Meket-Rehaty.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky