Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Káhira (hlavné mesto)

Počasie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je známy ako krajina s horúcim a suchým podnebím a to platí aj pre jeho hlavné mesto Káhiru. Počasie v Káhire je typické pre stredomorské podnebie s vysokými teplotami a minimálnymi zrážkami.

Káhira sa nachádza v severovej časti Egypta a je najväčším mestom Afriky. Známa je najmä svojimi historickými pamiatkami, najmä veľkou pyramídou v Gíze a Egyptským múzeom. Mesto leží pri brehu rieky Níl a jeho geografická poloha prispieva k jeho charakteristickému počasiu.

Letné počasie v Káhire je veľmi horúce a suché. Od júna do augusta teploty dosahujú priemerne 35 až 40 °C a môžu sa dokonca vyšplhať až k 45 °C. Tieto extrémne teploty sa spájajú s veľmi nízkou vlhkosťou, čo znamená, že horúčava je dosť znášateľná. Napriek tomu je odporúčané sa chrániť pred slnkom, nosiť ľahké oblečenie a nezabúdať na dostatočný príjem vody.

Zimy v Káhire sú jemné a relatívne teplé. Od decembra do marca sa teploty pohybujú medzi 18 a 23 °C. Nočné teploty môžu byť chladnejšie, dosahujúce približne 10 až 13 °C. Zimný obvod Káhiry neprináša žiadne zrážky, ale je vhodné mať s sebou ľahký sveter alebo bundu na nosenie počas chladných večerov.

Rok v Káhire je rozdelený do troch hlavných období - jarného, letného a jesenného. Keďže vlhkosť je v podstate minimálna, počas týchto období by vás prírastok priemerných teplôt mohol zaskočiť. Nevýhodou je aj tá, že vietor dokáže priniesť piesok a prach z púšte, ktorým môže byť niekedy ovplyvnená kvalita vzduchu.

Ak plánujete návštevu Káhiry, je vhodné zvážiť tieto faktory a prispôsobiť sa miestnym podmienkam. Je to miesto, kde je nevyhnutné mať so sebou opaľovací krém, slnečné okuliare a ľahké oblečenie. Dôležité je aj piť veľa vody, aby ste zabránili dehydratácii, a vyhnúť sa pobytu na priamom slnku počas najhorúcejších hodín.

Celkovo povedané, počasie v Káhire je typické pre horúcu a suchú časť Egypta. Teploty sú vysoké a zrážky minimálne. Preto je dobré sa pri návšteve Káhiry prispôsobiť miestnym podmienkam a podniknúť opatrenia na zmiernenie vplyvov horúčavy.


Ubytovanie Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt sa môže pochváliť nielen krásnymi pamiatkami, ale aj rozmanitými možnosťami ubytovania pre turistov. Ak sa chystáte navštíviť Káhiru, hlavné mesto Egypta, môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie podľa svojho vkusu, potrieb a financií.

Pre tých, ktorí si chcú užiť luxusné ubytovanie, Káhira ponúka množstvo možností. Môžete si zvoliť medzi 5-hviezdičkovými hotely ako je The Nile Ritz Carlton, Four Seasons Hotel Cairo at Nile Plaza alebo Sheraton Cairo Hotel and Casino. Tieto hotely sú vybavené modernou technológiou, vonkajšími a vnútornými bazénmi, spa centrami a fitness centrami. V niektorých prípadoch ponúkajú aj nádherný výhľad na Níl a historické pamiatky.

Ak túžite po autentickejšom zážitku, môžete si vybrať z množstva tradičných buddyjských hotelov. Tieto hotely sú vybudované v starých palácoch a každý pokoj má svoje vlastné jedinečné dekorácie a vibrácie. Niektoré z týchto hotelov vrátane Le Riad Hotel de Charme a Golden Hotel Cairo, ponúkajú aj tradičné jedlá a nápoje, ako je napríklad marocký čaj a syr Haloumi.

Na druhej strane, pre tých, ktorí uprednostňujú cenovo dostupné a jednoduché ubytovanie, Káhira ponúka množstvo hosteli a airbnb zariadení. Hostely ako je Cairo Plaza Guest House a Wake Up! Cairo Hostel sú dostupné a ponúkajú uprostred mesta pokoje sú vybavené zariadením a ochotným personálom, ktorý vám pomôže zorientovať sa v meste.

Napriek tomu, ak sa ocitnete v Káhire a nebudete vedieť, kde sa ubytovať, môžete sa poradiť s miestnymi obyvateľmi, turistickými sprievodcami alebo cestovnými agentúrami. Niektoré z týchto agentúr ponúkajú aj kompletné balíčky, ktoré zahŕňajú ubytovanie, stravu a vstupy do historických pamiatok.

Ubytovanie v Káhire môže byť tak jednoduché alebo luxusné, ako si želáte. Je to preto, že hlavné mesto Egypta ponúka mnoho možností pre turistov a návštevníkov, aby si mohli užiť ich pobyt v Egypte. Bez ohľadu na to aké ubytovanie si vyberiete, bude to určite nezabudnuteľný zážitok.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Káhira (hlavné mesto)


Otázky a odpovede o Egypte (súvisiace najmä s jeho hlavným mestom Káhirom) môžu zahŕňať nasledovné:

1. Akú menej si musím priniesť do Egypta?

Na dovolenku do Egypta môžete priniesť eurá, doláre alebo iné bežné meny, ktoré môžete kúpiť v bánkach alebo zmenárňach v Káhire a iných veľkých mestách.

2. Ako sa najlepšie dopravím v Káhire?

V Káhire môžete používať taxi, autobusy, alebo prepravné služby pripomínajúce metro. Džungľa dopravy môže byť vysťažená hlavne pre turistov, preto sa nebojte odporučiť MHD. Pokojne si môžete zaplatiť aj soukromého vodiča.

3. Ktoré miesta v Káhire by som si nemal nechať ujsť?

V Káhire sa nachádza mnoho nádherných miest, ktoré by ste mali navštíviť, ako napríklad Napoleónova pevnosť, múzeum starožitností, veľa čajovní, mešít. a Špinavý Al-Kalaa.

4. Môžem piť vodu z vodovodu v Káhire?

Nepijte vodu tu z vodovodu, ktorá nie je filtrovaná, v balených fľašiach.

5. Je v Káhire bezpečné cestovať ako turista?

Egypt je do istej miery bezpečná krajina, ale v turistických oblastiach sa môžu vyskytnúť drobné kriminality a nečestnosti.Veľmi pokojne by ste mali preto zákaz, aby ste naložili svoje cennosti v trezoru vo vašom hoteli a používali rozum, ako sa pohybujete v meste.

6. Koľko stojí jedlo a pitie v Káhire?

Ceny jedla a pitia sa môžu líšiť v závislosti od miesta a úrovne reštaurácií, no v priemere si na raňajky alebo večeru zaplatíte okolo 200-300 Kč. Za drinky, čaj a kávu zaplatíte zhruba 30-50 Kč na jedného napoj.

7. Ako si zabezpečím ubytovanie v Káhire?

Ubytovanie v Káhire si môžete zabezpečiť priamo cez zadarmo hotel. V poslednej dobe letia čoraz viac služieb typu Booknig.com, kde si môžete nájsť ubytovanie v rôznych cenových kategóriách.

8. Aké atrakcie na vás v Káhire čakajú?

Tu je pár najzaujímavejších miest v Káhire, ktoré by ste si určite nemali po pobyte v Egypte nechať ujsť:
- Veľká pyramída v Gize
- Koptská štvrť v Káhire
- Egyptské múzeum
- Mohamed Ali mešita
- Kafurov mešita
- Islamské mestárece
- Staroegyptská nekropola v Sakkare

Dúfajme, že vám tieto odpovede pomôžu lepšie sa zorientovať v Egypte a jeho hlavnom meste Káhire. Či ste tam pre dovolenku alebo na pracovnej ceste, mali by ste nájsť mnoho miest k návšteve a vecí na zníženie kulturálnej úrovne a zážitkov.


Letenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je fascinujúca krajina so svojou starovekou históriou a bohatou kultúrou. Ak plánujete navštíviť tento úžasný kúsok sveta, letenka do hlavného mesta Káhiry je veľmi populárnou voľbou.

Káhira je najväčším mestom v Egypte a považuje sa za jedno z najdôležitejších miest na Strednom východe. Je známa svojimi historickými pamiatkami, bohatou archeologickou dedičinou a živou atmosférou.

Cestovatelia, ktorí túžia po dobrodružstve, budú nadšení nekonečným množstvom zážitkov, ktoré Káhira ponúka. Jedným z najznámejších miest je Gízská pyramída, ktorá patrí medzi Sedem divov sveta. Tieto pyramídy sú považované za jeden z najdôležitejších archeologických nálezov v histórii ľudstva a predstavujú jednoducho ohromujúce a unikátne stavby.

Majetníka Teba, múzeum umiestnené priamo pri pyramídach, ponúka prehľad o histórii starovekého Egypta. Môžete sa tam naučiť o faraónoch, hieroglyfoch a rôznych artefaktoch, ktoré sú dôkazom života počas tejto doby. Je to úplne fascinujúce miesto pre každého, kto chce spoznať históriu tohto nádherného miesta.

Okrem histórie je Káhira tiež dôležitým centrom pre modernú egyptskú kultúru. Mesto je plné rušných trhov a obchodných ulíc, kde cestovatelia môžu objavovať miestne remeslá, umenie a tradičné egyptské jedlá. Tu môžete ochutnať autentické jedlá ako kushari, foul medammes alebo falafel.

V samotnom centre Káhiry sa nachádza Tahrírové námestie, ktoré sa stalo symbolom protestov počas arabskej jari v roku 2011. Toto námestie je dôležitým politickým a kultúrnym miestom, kde sa zhromažďuje a stretáva miestne obyvateľstvo.

Aby ste sa mohli vydať na toto vzrušujúce dobrodružstvo, musíte zabezpečiť si letenku do Káhiry. Existuje mnoho leteckých spoločností, ktoré poskytujú priame lety z rôznych častí sveta. Pred cestou si však overte platné víza a zdravotné predpisy, aby ste mali všetko potrebné na cestu.

Vzhľadom na svoju dôležitosť a jej kúzlo je Káhira veľmi obľúbeným turistickým miestom. Preto je dôležité zabezpečiť si letenku vopred a zariadiť si svoju dovolenku podľa vašich preferencií. Budete mať príležitosť objaviť úžasné miesta a zažiť jedinečnú egyptskú kultúru.

Ak túžite po dobrodružstve a chcete spoznať históriu a súčasnosť Egypta, letenka do Káhiry je ideálnou voľbou pre vás. Zatancujte si na zvuku arabských rytmov, ochutnajte tradičné jedlá a objavujte úžasné miesta, ktoré vás presvedčia, že Káhira je skutočne jedným z najnádhernějších miest na svete.


Dovolenka Egypt Káhira (hlavné mesto)


Egypt je krajina bohatá na históriu a kultúru. Je známa predovšetkým svojimi archeologickými pamiatkami a starovekými pyramidami. Dovolenka v Egypte môže byť nezabudnuteľným zážitkom, najmä v jeho hlavnom meste Káhire.

Káhira je jedným z najväčších miest v Afrike a je domovom viac ako 20 miliónov obyvateľov. Mesto sa nachádza na brehu rieky Níl, ktorá má významnú úlohu v egyptskom živote. Káhira je známa svojim chaotickým mestským ruchom, rušnými trhmi a oživujúcou atmosférou.

Ak tí žijete v strede Káhiry, dostanete sa do kontaktu s bohatou egyptskou kultúrou. Tu si môžete prehliadnuť históriu v múzeách, ako je Egyptské múzeum, ktoré je domovom celej zbierky starovekých egyptských artefaktov. Môžete sa prechádzať po kráľovských hrobkách a objaviť záhady faraónskej éry.

Ak milujete umenie, Níla by ste nemali vynechať. Rieka ponúka úžasné scenérie a romantické výhľady. Môžete si prenajať tradičnú dhow loď a plaviť sa po rieke, obdivovať nádherné pamiatky, ako sú Cairo Tower a egyptské povestné mosty.

Veľkou atrakciou Káhiry je aj veľký bazár nazývaný suq Khan El-Khalili. Je to obrovský trh, kde môžete kúpiť rôzne suveníry, ako sú tradičné egyptské šperky, keramika, textílie a kože. Môžete si tu skúsiť aj tradičný egyptský jarmok a vychutnať si typické egyptské jedlá, ako napríklad falafel, hummus a kushari.

Dopadnite sa do niektorého z kaviarní a vychutnajte si známu egyptskú kávu. Egypt je známy svojou kávou, ktorá je silná a aromatická. Je to skvelý spôsob, ako si oddýchnuť od zhonu mesta a pozorovať život okolo seba.

Okrem toho by ste si nemali nechať ujsť návštevu slávneho egyptského divadelného predstavenia. Káhira má bohatú divadelnú scénu, kde môžete vidieť tradičné egyptské tance a hudbu. Je to jedinečná príležitosť ponoriť sa do miestneho umeleckého prostredia a pocítiť egyptskú kultúru.

Keď si zoberiete dovolenku v Káhire, nemali by ste vynechať výlet do slávneho egyptského pyramídového komplexu. Nachádza sa asi hodinu jazdy od mesta a je domovom niekoľkých najznámejších pyramidových štruktúr, medzi ktorými je najväčšia Pyramída Cheopsova. Tento unikátny historický zázrak je jednou z najnavštevovanejších turistických atrakcií na svete.

Dovolenka v Káhire je plná možností na objavovanie histórie, kultúry a exotiky Egypta. Je to miesto, kde sa staroveké a moderné stretávajú, vytvárajúc jedinečnú atmosféru a zážitok pre každého návštevníka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky