Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Luxorský chrám

Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Luxorský chrám


1. Aké je históriu Luxorského chrámu?
- Luxorský chrám bol postavený egyptskými faraónmi počas 18. až 20. dynastie (cca 1550 až 1070 pred n.l.). Odvtedy bol chrám viackrát prestavaný a rozšírený.

2. Kde sa nachádza Luxorský chrám?
- Luxorský chrám sa nachádza v Luxore, v hornom Egypte.

3. Kedy je otvorený Luxorský chrám pre návštevníkov?
- Luxorský chrám je otvorený dennodenne od 6:00 do 18:00.

4. Koľko stojí vstupné do Luxorského chrámu?
- Vstupné do Luxorského chrámu závisí od krajiny, z ktorej pochádzate, ale zvyčajne sa pohybuje okolo 200 egyptských libier.

5. Ktoré známe miesta sa nachádzajú v Luxorského chrámu?
- V Luxorském chráme sa nachádza mnoho známych miest, medzi nimi napríklad Obrovská sála s kolumnami, sály faraóna Ramesesa II., chrámy Amona, Mut a Khonsu, sochy sfingy a mnoho ďalších.

6. Koľko času mi treba na návštevu Luxorského chrámu?
- Odporúča sa mať aspoň pol dňa na návštevu Luxorského chrámu, ale niektorí návštevníci sa v chráme zdržia aj celý deň.

7. Ako sa dostanem do Luxorského chrámu?
- Do Luxoru sa dá dostať vlakom, autobusom alebo lietadlom. Od centra mesta sa na Luxorský chrám dá dostať taxíkom alebo krátkou prechádzkou.

8. Je Luxorský chrám dostupný pre turistov s obmedzenou pohyblivosťou?
- Áno, Luxorský chrám je prispôsobený na návštevu pre turistov s obmedzenou pohyblivosťou. V chráme sa nachádzajú chodníky a rampy pre vozíky a invalidné osoby.

9. Môžem v Luxorskom chráme fotografovať?
- Áno, v Luxorskom chráme sa smie fotografovať, len je potrebné platiť poplatok za fotografovanie.

10. Ako sa oblečiem na návštevu Luxorského chrámu?
- Odporúča sa obliecť sa konzervatívne a zakryť ramená a kolená. Nie je dovolené vstupovať do chrámu s nohavicami či kraťasmi a s odkrytým vrchným delom tela.


Dovolenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je krajina, ktorá fascinuje svojou históriou a kultúrou. Luxorský chrám je jedným z najkrajších a najdôležitejších pamiatok v Egypte. Pokiaľ plánujete dovolenku v Egypte, nemali by ste vynechať návštevu tohto fantastického chrámu.

Luxorský chrám sa nachádza v meste Luxor, na východnom brehu rieky Níl. Chrám bol postavený pred viac ako 3 000 rokmi ako miesto uctievania bohov a slúžil aj ako miesto pre kráľovské ceremónie. Chrám je rozdelený na niekoľko častí, ktoré boli postavené rôznymi faraónmi a v rôznych obdobiach. Najznámejšie časti Luxorského chrámu sú Velký chrám, chrám Ramesse II. a Chrám kráľov.

Velký chrám je najväčší a najdôležitejší chrám v Luxore. Vstupujete do neho cez dve 25 metrové pylonové brány a vstupujete do nádvorí, ktoré je omietnuté zlatom. V centre nádvoria sú obrovské sochy faraónov, ktoré stvárajú dojem, že sú strážcami chrámu. V chráme sa nachádza množstvo malých miestností, koridorov a oltárov, z ktorých každý má svoj význam a históriu.

Chrám Ramesse II. bol postavený vládcom, ktorýmu pripisovali veľkú dôležitosť v egyptských dejinách. Chrám obsahuje obrovské sochy, koridory zdobené hieroglyfmi a oltáre. Najväčšou atrakciou chrámu sú obrovské sochy kráľov, ktoré sú umiestnené v neobvyklých polohách a dodávajú celému chrámu osobitý charakter.

Chrám kráľov obsahuje unikátne fresky a nádherné sochy. Ide o miesto pohrebu mnohých faraónov, preto sú fresky a sochy zamerané na témy z života po smrti. Tento chrám bol pravdepodobne najdôležitejším miestom pre kresťanov za obdobia cisárskeho grécko-rímskeho Egypta.

Návšteva Luxorského chrámu je nezabudnuteľným zážitkom pre každého, kto má záujem o egyptskú históriu a kultúru. Ak plánujete dovolenku v Egypte, mali by ste radiť túto atrakciu na svoj zoznam must-see miest. Nenechajte si ujsť túto zážitkovú návštevu.


Letenka Egypt Luxorský chrám


Egypt je krajina, ktorá pýta sa o vás presne toľko, koľko vy žiadate od nej. Starobylé pamiatky, fascinujúca história a exotická kultúra lákajú návštevníkov z celého sveta. Medzi najznámejšie atrakcie v Egypte patrí Luxorský chrám, ktorý je považovaný za jeden z najnádhernějších starovekých monumentov na svete. Ak ste fanúšikom histórie a túžite spoznať egyptské zázraky, letenka do Luxoru vám otvorí bránu k niektorým z najpôsobivejších starovekých pamiatok na svete.

Letenky do Egypta sú bežne dostupné z celého sveta, takže nemáte žiadne výhovorky, prečo by ste nemali navštíviť tento úžasný kraj. Luxor, "svetlo" v arabčine, je jedným z najdôležitejších historických miest a je známy svojimi kráľovskými hrobkami, chrámami a impozantnými sochami. Na západnom brehu rieky Níl sa nachádza sopečný vrch Thebes, ktorý kedysi slúžil ako hlavné mesto egyptských faraónov.

Luxorský chrám je jedným z najväčších chrámov na svete a je venovaný bohom Amonovi, Mut a Chonsu. Jeho monumentalita a architektonická krása sú úžasné. Keď prechádzate okolo týchto pamiatok, budete obdivovať ich starobylú veľkoleposť a precízenú vyhotovenosť. Chrám bol postavený na počesť kráľovských obetí, faraónov a bohov a jednoducho vás pohltí svojou atmosférou a históriou.

Návšteva Luxorského chrámu vám umožní spoznať starovekú egyptskú civilizáciu a objaviť tajomstvá a rituály, ktoré sa tu kedysi odohrávali. Stĺpy, fresky a sochy vás potešia svojim šarmom a detailmi. V chráme môžete vidieť aj známy sfingový aláminium, ktorý je známy svojou dĺžkou a krásou.

Okrem chrámu si môžete vychutnať aj ďalšie historické pamiatky v blízkosti Luxoru. Karnacký chrám, Údolí kráľov, Údolí kráľovien a chrám Hatshepsut sú len niektoré z miest, ktoré by ste nemali vynechať. Tieto miesta vám umožnia získať lepšie pochopenie egyptských dejín a toho, ako takáto vyspelá civilizácia dokázala dosiahnuť taký pokrok.

Ak máte radi dobrodružstvo a chcete sa ponoriť do histórie, letenka do Egypta a návšteva Luxorského chrámu vám ponúka jedinečnú príležitosť spoznať tieto úžasné pamiatky. Skúste si predstaviť, ako sa budete cítiť, keď stojíte pred týmito impozantnými zázrakmi a absorbujete ich krásu.

Egypťania poznali tajomstvá a učenosti, ktoré nám dodnes fascinujú a inšpirujú. Ich dedičstvo pretrváva a je tu, aby sme ho objavili a ochránili. Takže neváhajte a vycestujte do Egypta, aby ste spoznali túto jedinečnú časť sveta a zažili jej krásu na vlastné oči. Luxorský chrám vás privíta so svojou starobylou slávou a urobí z vás svedkov úžasnej histórie.


Ubytovanie Egypt Luxorský chrám


Egypt je známy svojou bohatou históriou a kultúrou. Krajina plná starobylých pamiatok, ktoré prilákajú tisícky turistov z celého sveta. Jednou z týchto majestátnych pamiatok je chrám v Luxore.

Luxorský chrám je jednou z najznámejších pamiatok starovekého Egypta. Nachádza sa na východnom brehu rieky Níl v meste Luxor, ktoré sa nachádza približne 670 kilometrov južne od hlavného mesta Káhira. Tento chrám bol postavený za vlády faraóna Amenhotepa III. a dokončený jeho vnukom Ramesesom II. Jeho stavba začala asi v roku 1400 pred naším letopočtom a trvala 200 rokov.

Samotný chrám je veľkolepým príkladom starovekej egyptsko-núbiskej architektúry. Chrám bol zasvätený bohom Amonovi, Mut a Chonsu, ktorí boli hlavnými božstvami tohto miesta. Jeho obrovské sloupové sály, nádvorí a svätyne sú pokryté nádhernými hieroglyfmi a reliéfmi, ktoré pripovedajú príbehy o faraónoch a ich božských ochrancoch.

V Luxorskom chráme sa nachádza aj slávna socha Kolosálneho siediaceho faraóna, známeho tiež ako Memnon. Táto socha mala kedysi výšku približne 18 metrov a bola vytesaná z jedného kusu žulového kamene. Dnes sa Memnonova socha čiastočne nachádza v zlomenom stave, ale je stále jednou z najfotografovanejších pamiatok v meste Luxor.

Luxorský chrám je nielen prekvapujúcou pamiatkou, ale je aj dôležitým miestom pre mnohých náboženských oddaných. Každoročne sa tu konajú rôzne náboženské oslavy a ceremoniály, ktoré prilákajú tisícky návštevníkov z celého sveta. Medzi najznámejšie z týchto osláv patrí Amonov festival, ktorý sa koná v okolí júla a augusta.

Luxorský chrám je obklopený krásnym záhradami a výhľadom na rieku Níl. Turisti majú tiež možnosť navštíviť archeologické múzeum, ktoré sa nachádza v blízkosti chrámu. Múzeum obsahuje množstvo artefaktov a relikvií, ktoré boli odhalené počas rôznych archeologických výskumov v Luxorských chrámových komplexoch.

Ak plánujete návštevu Egypta, nesmiete vynechať Luxorský chrám. Je to miesto s fascinujúcou históriou a nádhernou architektúrou, ktoré vás vrátia do doby, keď Egypt bol najmocnejšou civilizáciou na svete. Ubytovanie v tomto regióne ponúka niekoľko možností - od luxusných hotelov až po jednoduché penzióny. Mnohé z týchto ubytovaní ponúkajú výhľad na chrám, čo je skvelý bonus pre turistov.

Luxorský chrám je jedinou takouto pamiatkou na celom svete. Jeho impozantná krása a históriu budú fascinovať každého návštevníka a dávajú mu šancu zažiť kúsok starovekej kultúry Egypta. Je to miesto, kde si môžete predstaviť, aké to bolo v tých dávnych časoch, keď faraóni vládli nad touto krajinou.


Počasie Egypt Luxorský chrám


Luxorský chrám je jednou z najznámejších historických pamiatok v Egypte. Nachádza sa v meste Luxor, v dnešnom juhovýchodnom pobreží Egypta. Je to veľmi dôležité miesto pre turistov a archeológov, pretože ponúka jedinečný pohľad na minulosť tohto fascinujúceho regiónu.

Okrem jeho umeleckej hodnoty je chrámový komplex tiež fascinujúcim miestom z meteorologického hľadiska. Egypt, ako tínedžer, bol známy svojim horúcim a suchým podnebím. Odletený chrám v Luxore je obklopený púšťou a saharou, čo prispieva k jeho špecifickému počasiu.

Väčšinu roka je tu vysoká teplota, ktorá môže dosahovať až 40 °C. V letných mesiacoch, najmä júl a august, dosahuje tepelné maximum. To môže spôsobiť, že pre turistov bude ťažké sa pohybovať po vonku, a preto sa odporúča návštevu chrámu Luxor skôr v mesiacoch, ako je september a október, kedy je počasie miernejšie.

Zimné mesiace, ako je december a január, prinášajú nižšie teploty, ale napriek tomu ešte stále dosahujú priemerné teploty okolo 25 °C. To je ideálny čas na návštevu chrámu, pretože teplota je príjemnejšia a nie tak vyčerpávajúca.

Okrem vysokých teplôt je chrám v Luxore tiež známy pre svoje minimálne zrážky. Väčšinu roka tu neprší, a preto je miestna púšť veľmi suchá. V období leta môžete očakávať úplne bezoblačné oblohy, čo vytvára scenériu, ktorá je úžasná pre fotografiu. Návštevníci by si však mali vziať so sebou dostatok vody, aby predišli dehydratácii.

Je zrejmé, že počasie v Egypte, najmä v Luxore, môže byť extrémne. Je dôležité si vybrať správny čas na návštevu Luxorského chrámu, aby ste sa vyhli extrémnym teplotám. Pre mnohých turistov je najlepší čas na návštevu v zime, kedy je počasie oveľa príjemnejšie.

Bez ohľadu na počasie je však chrám Luxor fascinujúcou destináciou pre všetkých, ktorí sa zaujímajú o históriu a egyptskú kultúru. Jeho staroveké veže a sloupy vytvárajú nádhernú atmosféru, ktorá pohltí každého návštevníka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky