Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Egypt Safaga

Počasie Egypt Safaga


Egypt je krásna krajina, ktorá sa nachádza v severnej Afrike. Mnohí turisti sem prichádzajú za krásnymi plážami, farebnými koralmi pod morskou hladinou a teplým slnkom. Ak hľadáte exotický dovolenkový cieľ, tak neváhajte a navštívte mesto Safaga.

Safaga je malé priamorske mesto nachádzajúce sa na východnom pobreží Egypta. Mesto sa nachádza asi 50 km južne od Hurghady a je známe svojimi nádhernými plážami a zázračnými koralmi v Rudom mori. Celoročne je tu teplé počasie s minimálnymi zmenami v teplote.

Ak sa chystáte do Safagy v lete, počasie je tu horúce a suché s teplotami okolo 35 - 40 stupňov Celzia. V zime je počasie o niečo chladnejšie, ale stále príjemné a teploty dosahujú priemerne 25 stupňov Celzia. Hlavnou záujmovou oblasťou turistov v Safage sú pláže. Na pláži si môžete užívať slnečné lúče, alebo si môžete vyskúšať rôzne vodné športy, ako napríklad šnorchlovanie alebo potápanie.

V Safage sú aj zaujímavé kultúrne pamiatky. Napríklad môžete sa ísť pozrieť na staré mesto Port Safaga alebo navštíviť Katedrálu križovníkov v centru mesta.

V rovnakej oblasti sa nachádza aj známe letovisko Hurghada, ktoré je asi najväčším turistickým strediskom Egypta. Hurghada je známa svojimi nádhernými plážami a farebnými koralmi, ktoré ponúkajú unikátny pohľad pod morskou hladinou. Býva tu taktiež navštevovaným miestom, kde turisti ochutnávajú miestnu kuchyňu, nakupujú suveníry alebo prechádzajú sa po zaujímavých miestach.

Určite by ste si mali vyskúšať aj tradičnú výletnú jazdu na kameľoch, kde okrem iného poznáte zaujímavé miesta v okolí Hurghady. Návšteva Egyptu a mesta Safaga je určite jedinečným zážitkom, ktorý si budete pamätať na celý život.

Ak hľadáte miesto s letom celoročne a rôznymi zaujímavými aktivitami, tak navštívte Egypt a letovisko Safaga. Tam strávite nielen nezabudnuteľnú dovolenku, ale aj obohatíte sa o skúsenosti z inej kultúry.


Ubytovanie Egypt Safaga


Egypt je známy svojimi krásnymi plážami a pohostinnou atmosférou. Jednou z obľúbených destinácií pre turistov je Safaga, ktorá sa nachádza na Južnom Sinaji. Safaga je prístavné mesto, ktoré sa nachádza na brehu Rudého mora a je obľúbené medzi milovníkmi potápania a surfovania.

Ak plánujete navštíviť Safagu, mali by ste zvážiť ubytovanie v niektorom z miestnych hotelov. V meste Safaga nájdete veľký výber hotelov rôznej kategórie, takže si budete môcť vybrať ubytovanie, ktoré vyhovuje vašim požiadavkám a rozpočtu.

Jeden z najlepších hotelov v Safage je La Residence des Cascades. Tento luxusný hotel sa nachádza na samom brehu mora a ponúka nádherný výhľad na pláž a korálový útes. Hotel disponuje jedným z najlepších wellness centier v regióne, kde si môžete dopriať relaxačnú masáž alebo pobyt v saune. Okrem toho si môžete vychutnať plávanie v bazéne s morskou vodou alebo si zahrať golf na blízkom golfovom ihrisku.

Ak preferujete menší a útulnejší hotel, potom by ste mohli zvážiť ubytovanie v hoteli Imperial Shams Abu Soma. Tento hotel sa nachádza v zálive Abu Soma, v ktorom sa nachádza niekoľko malých ostrovčekov. Hotel ponúka krásne moderné izby s výhľadom na more alebo do záhrady. K dispozícii sú aj rôzne reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú egyptskú kuchyňu a medzinárodné jedlá.

Pre tých, ktorí si radi užívajú nákupy a nočný život, je ideálnym miestom na ubytovanie hotel Shams Safaga Resort & Dive Center. Tento hotel sa nachádza v blízkosti centra mesta, kde nájdete množstvo obchodíkov, trhov a reštaurácií. Okrem toho ponúka hotel bohatý nočný život, s tematickými večerami, živou hudbou a tanečnými šou.

Nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek hotel v Safage, určite nebudete sklamaní. Safaga ponúka nádherné pláže, teplé slnko a bohatý podmorský svet, ktorý vás ohromí. Či už plánujete relaxovať na pláži, surfovať na vlnách alebo objavovať podmorský svet pri potápaní, Safaga má všetko, čo potrebujete.

Takže, kedy si zarezervujete svoje ubytovanie v Safage a začnete objavovať krásy Egypta?


Dovolenka Egypt Safaga


Egypt je jedným z najobľúbenejších cieľov pre dovolenku v rôznych častiach krajiny. Safaga, ktoré sa nachádza 53 km južne od Hurghady, je výbornou voľbou pre turistov, ktorí chcú stráviť svoj čas na pláži a zároveň objaviť históriu Egypta.

Pláže v Safage sú písečné a čisté a ideálne miesto na prechádzky. Väčšina pláží je však prístupná iba prostredníctvom miestnych rezortov. Ideálnou aktivitou na pláži je potápanie, pretože Safaga sa nachádza v oblasti známej pre potápačov svojim korálovým útesom a množstvom rýb a drobných živočíchov, ktoré sa tu dajú vidieť. Ak nie ste skúsený potápač, sú k dispozícii inštruktori, ktorí vám pomôžu pri vašich prvých krokoch.

Pokiaľ vás zaujíma históriu, Safaga má pre vás veľa miest, ktoré stoja za návštevu. Najznámejšie z nich je Egyptské múzeum v Le Caire, ktoré je domovom mnohých pradávnych artefaktov, vrátane slávnej Tutanchamonovej masky. Ďalším miestom, ktoré by ste nemali prehliadnuť, je Luxor, kde nájdete impozantné chrámy a hrobky faraónov. Pozrite si tiež Karnak, ktorý je jedným z najväčších chrámov na svete s obrovskými svätyňami a stĺpmi.

Okrem potápania a histórie je v Safage možné tiež jazdiť na ťažkých strojoch ako sú napríklad ATV motorky. Ak sa rozhodnete preťažiť svoj mozog, navštívte beduínske dediny, ktoré sú plné tradícií a kultúrnej histórie.

Na záver by sme chceli zdôrazniť, že v Safage sú dostupné rôzne druhy ubytovania, od luxusných hotelov až po menšie apartmány, ktoré spĺňajú požiadavky turistov a sú pomerne cenovo dostupné.

Celkovo by sme mohli skonštatovať, že Safaga je skutočným rajom pre turistov, ktorí túžia po peknych plážách, potápaní a objavovaní histórie Egypta. Doporučujeme vám preto stráviť vašu nasledujúcu dovolenku práve tu.


Najčastejšie otázky a odpovede Egypt Safaga


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Safagy v Egypte?
Odpoveď: Najlepšie obdobie na návštevu Safagy je v zimných mesiacoch od novembra do marca, keď sú teploty mierne a prijateľné.

2. Ako sa dostanem do Safagy?
Odpoveď: Safagu môžete dosiahnuť letecky cez medzinárodné letisko Safaga alebo cestou cez Káhiru a potom prejsť na miestne letisko.

3. Je Safaga vhodná pre potápačov?
Odpoveď: Áno, Safaga je veľmi obľúbenou destináciou pre potápačov vďaka jasným vodám a korálovým útesom.

4. Aké atrakcie a aktivity sú k dispozícii v Safage?
Odpoveď: V Safage môžete navštíviť čarovný útes Tobia Arba, ktorý je bohatý na podmorský život, vyskúšať si kiteboarding alebo sa vydať na výlet po poušti.

5. Existujú nejaké histórické pamiatky v blízkosti Safagy?
Odpoveď: Áno, v blízkosti Safagy sa nachádzajú známe historické pamiatky, ako je staroveké mesto Luxor s egyptskými chrámami a údolím kráľov.

6. Ako je bezpečnosť v Safage?
Odpoveď: Safaga je všeobecne považovaná za bezpečné miesto na návštevu. Je však vždy dôležité dodržiavať zvyčajné bezpečnostné opatrenia a sledovať aktuálne varovania o bezpečnosti.

7. Aké sú možnosti ubytovania v Safage?
Odpoveď: V Safage nájdete rôzne možnosti ubytovania, vrátane luxusných rezortov, stredne veľkých hotelov a lacnejších hostelov pre turistov s menším rozpočtom.

8. Ako je to s jazykom a komunikáciou v Safage?
Odpoveď: Oficiálnym jazykom v Egypte je arabčina, ale mnoho občanov hovorí aj anglicky, najmä tí, ktorí sú v kontakte s turistami.

9. Aké aktivity a zážitky sú vhodné pre rodiny s deťmi v Safage?
Odpoveď: Rodiny s deťmi si v Safage môžu vychutnať dobrodružné potápanie, plážové aktivity, ako je šnorchlovanie a vozenie sa na kajaku, a tiež návštevu niektorých miestnych zábavných parkov.

10. Potrebujem vízum na návštevu Safagy v Egypte?
Odpoveď: Áno, pre väčšinu návštevníkov je potrebné získať turistické vízum pred vstupom do Egypta. Môžete ho získať na egyptskej ambasáde alebo na letisku pri prílete.


Letenka Egypt Safaga


Egypt Safaga - Skvostný raj pre milovníkov potápania

Egypt Safaga je malé a tiché mesto, ktoré sa nachádza v krásnom Egyptskom letovisku Hurghada. Mnohí ľudia ho však prehliadajú, keďže Hurghada je oveľa známejšia a populárnejšia destinácia. Ale pre tých, ktorí sú nadšenými potápačmi, je Safaga skutočným skvostom.

Letenky do Egypta, najmä do Hurghady, sú ľahko dostupné z mnohých miest a krajín. Po príchode sa môžete rozhodnúť vybrať si taxík, ktorý vás dopraví do Safagy, čo je približne 50 km vzdialené od Hurghady. Taktiež je však možné si zabezpečiť transfer zo letiska priamo do mesta.

Safaga je obľúbená destinácia pre potápačov z celého sveta. Je známa svojimi úchvatnými koralovými útesmi a pestrofarebnými morskými obyvateľmi. V tejto oblasti sa nachádzajú niektoré z najlepších miest na potápanie na svete, ako napríklad Ras Abu Soma, Panorama Reef a Salem Express. Tieto miesta ponúkajú nádhernú podmorskú scenériu s nespočetnými druhmi rýb, korálov a iných morských tvorov.

Potápači majú možnosť objaviť úchvatné korálové záhrady a počas potápania možno naraziť aj na obrovské morské žraloky. Safaga je tiež domovom pre veľkú populáciu delfínov, ktorí často priťahujú pozornosť turistov.

Ak ešte nie ste skúsený potápač, nemusíte sa báť. V Safage existuje mnoho potápačských centier a škôl, ktoré ponúkajú kurz pre začiatočníkov. Skúsení inštruktori vás naučia základy potápania a doprevadia vás peknými miestami, kde si túto aktivitu môžete vychutnať.

Okrem potápania je Safaga aj výborným miestom na relax. Letoviská v tomto regióne ponúkajú príjemné a pohodlné ubytovanie s výhľadom na more. Môžete si oddýchnuť na piesočnatej pláži alebo si vychutnať množstvo vodných športov, ako je napríklad windsurfing alebo kitesurfing.

Ak máte chuť na kultúru a históriu, určite sa vyberte na výlet do starého egyptského mesta Luxor, ktoré je iba pár hodín jazdy autom od Safagy. V Luxore sú možnosti na preskúmanie mnohých slávnych miest, ako sú Dólne mesto, Karnak a Údolie kráľov.

Egypt Safaga je nehynúci raj pre potápačov a ľudí, ktorí túžia po dobrodružstve a objavovaní podmorskej scenérie. Letenka do tohto krásneho miesta vám otvorí dvere do vzrušujúceho sveta pod hladinou mora. Tak neváhajte a naplánujte si dovolenku, ktorú nezabudnete!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky