Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ekvádor Quilotoa Lagoon

Najčastejšie otázky a odpovede Ekvádor Quilotoa Lagoon


1. Čo je Quilotoa Lagoon?

Quilotoa Lagoon je kráterové jazero, ktoré sa nachádza v Ekvádore v provincii Cotopaxi. Jazero je obklopené krásnou krajinou obklopenou horami a pralesmi.

2. Ako sa dostať na Quilotoa Lagoon?

Najlepšou možnosťou je cestovať autobusom z hlavného mesta Quito, ktorý trvá približne 4 hodiny. Existujú aj súkromné prenájmy áut alebo taxíkov. Po príchode musíte absolvovať krátku turistickú cestu k jazeru.

3. Je Quilotoa Lagoon bezpečná pre turistov?

Áno, Quilotoa Lagoon je bezpečná pre turistov. Napriek tomu je však potrebné dodržiavať základné bezpečnostné opatrenia a dávať pozor pri chôdzi po okraji krátera.

4. Aká je najlepšia doba na návštevu Quilotoa Lagoon?

Najlepšou dobou na návštevu Quilotoa Lagoon je obdobie sucha, ktoré trvá od júna do septembra. V tomto období je obloha obvykle čistá, čím sa zaručí najlepšie výhľady na jazero a okolitú krajinu.

5. Je možné plávať v Quilotoa Lagoon?

Nie, plávanie v Quilotoa Lagoon nie je povolené. Voda v jazere je príliš studená a hĺbková a môže byť nebezpečná pre nepamätných plavcov.

6. Aké ďalšie aktivity sú k dispozícii v okolí Quilotoa Lagoon?

Okolie jazera je bohaté na turistické aktivity, ako sú túry, jazda na koniach, jazda na bicykli a kajakárstvo. Existuje niekoľko turistických chát, v ktorých sa môžete ubytovať, alebo si môžete vybrať u vchodu do rezervácie od miestnych obyvateľov a podporiť tak miestnu komunitu.

7. Musím platiť vstupné na Quilotoa Lagoon?

Áno, pre vstup do rezervácie je potrebné zaplatiť vstupné, ktoré sa líši v závislosti od miesta pochádzania turistov. Pri vstupe sa vyžaduje platba rozpočtu, ktorú je možné zaplatiť v hotovosti alebo kreditnou kartou.


Ubytovanie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je zemou, ktorá ponúka prírodné krásy, ktoré nadchnú každého, kto sa sem rozhodne prísť na dovolenku. Jedným z najkrajších miest, ktoré Ekvádor ponúka, je bezpochyby Quilotoa Lagoon. Ubytovanie v tejto oblasti je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú krásu a zároveň možnosť relaxovať a oddýchnuť si po náročných túrach.

Quilotoa Lagoon je kráterom stratovulkánu v nadmorskej výške 3 914 metrov. Vodná nádrž, ktorá sa v ňom nachádza, má nádhernú zelenkavú farbu, ktorá sa mení v závislosti od svetelných podmienok. Okrem toho sa na jej hladine odrážajú okolité kopec a vrchy, čím vytvárajú jedinečnú krajinu, ktorá je hodná pozornosti. Celková prechádzka okolo krátera zvyčajne trvá asi tri hodiny a stojí za to.

Ak si chcete túto nádhernú oblasť vychutnať, najlepšou možnosťou na ubytovanie sú hostely a rodinné penzióny. Na výber máte medzi rôznymi ubytovacími možnosťami, ktoré zodpovedajú každému rozpočtu a preferenciám. Niektoré hostely sa nachádzajú priamo v oblasti krátera a ponúkajú vám neuveriteľné výhľady na tuhle krásu. Ostatné ubytovacie zariadenia sú umiestnené v blízkosti, takže si môžete vybrať, či sa chcete ubytovať priamo pri kráteri, alebo radšej mať blízko k obchodom a reštauráciám.

Ak sa rozhodnete zostať v hosteli, môžete si vybrať medzi rôznymi možnosťami ubytovania od bežných izieb po spoločné priestory ako spálne, jedáleň alebo dokonca obývačku. V spoločných priestoroch sa môžete stretnúť so zvyškom backpackerov z celého sveta a zdieľať si zážitky alebo získavať tipy na ďalšie miesta, ktoré v Ekvádore určite stojí za návštevu.

Okrem toho, že vás hostely ponúkajú pohodlné a cenovo dostupné ubytovanie, väčšina z nich ponúka aj rôzne aktivity a ponuky, ako napríklad prenájom bicyklov, turistických výletov alebo výletov na koni. Tieto aktivity vám poskytnú príležitosť spoznať krásy okolia a rozmanitosť kultúry Ekvádora.

Celkovo je ubytovanie v oblasti Quilotoa Lagoon ideálnou voľbou pre tých, ktorí chcú zažiť krásu a relaxáciu v Ekvádore. Hostely a rodinné penzióny v oblasti ponúkajú ceny pre tých s rôznym rozpočtom, a preto sú ideálne pre každého cestovateľa. Táto nádherná oblasť určite stojí za to vidieť a ubytovanie v nej vám umožní prežiť to najlepšie, čo Ekvádor ponúka.


Letenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor: Objavte krásu Quilotoa Lagoon

Ekvádor je malebná krajina v juhoamerickom Andách, ktorá sa môže pochváliť množstvom prírodných zázrakov. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je tiež Quilotoa Lagoon, ktorá ponúka pohľady, ktoré vás okúzlia. Ak hľadáte cestovateľskú destináciu s úchvatnou krajinou a jedinečnou atmosférou, letenka do Ekvádoru by mohla byť tou správnou voľbou.

Quilotoa Lagoon je kráterové jazero, ktoré vzniklo po výbuchu sopky pred viac než 800 rokmi. Má jasnú modrú farbu vody, ktorá kontrastuje s okolitými zelenými horami a pôsobí takmer nebesky. Jazero je obkolesené strmými stenami a návštevníci majú možnosť vidieť toto jedinečné miesto zhora, keď stúpajú po jednom zo štyroch výhľadových bodov okolo jazera.

Pre mnohých cestovateľov je najlepší spôsob, ako sa dostať k tomuto vzácneho miesta, preskúmať okolité horské dedinky. Po príchode do mestečka Quilotoa, ktoré je najbližšie jazeru, môžete vyraziť pešo alebo na koni, aby ste sa dostali k výhľadovým bodom. Tí odvážnejší sa môžu pokúsiť zostúpiť až na breh jazera, čo je fyzicky náročnejšie, ale zároveň fantastický zážitok.

Po príchode k jazeru budete fascinovaní jeho krásou a pokojom, ktorý tu panuje. Môžete si oddýchnuť a relaxovať, alebo sa vydať na krátku prechádzku okolo jazera, aby ste skúmali jeho okolie. Poznávanie miestnych obyvateľov, ktorí žijú v blízkych dedinkách, je tiež veľkým lákadlom a umožňuje turistom spoznať autentický ekvádorský život.

Okrem krásnej prírody Quilotoa Lagoon ponúka aj možnosti na rôzne aktivity. Môžete sa vydať na kajak, čo je ideálny spôsob, ako sa priblížiť k jazeru a vychutnať si jeho pokoj. Milovníci turistiky si môžu vybrať z množstva turistických trás, ktoré vedú okolo jazera a ponúkajú úchvatné výhľady.

Ak máte chuť na dobrodružstvo, môžete sa dokonca pokúsiť o plávanie v jazere. Avšak je dôležité mať na pamäti, že teplota vody je pomerne chladná, preto si treba zobrať vhodné plávacie pomôcky a byť obozretný pri plávaní.

Cestovanie do Ekvádoru a navštívenie Quilotoa Lagoon je nezabudnuteľným zážitkom. Je to miesto, ktoré prináša pokoj a harmóniu a umožňuje cestovateľom zbaviť sa každodenného stresu a ponoriť sa do prírody v jej najčistejšej forme. Ak hľadáte odľahlejšie miesto, ktoré ešte nie je preplnené turistami, Quilotoa Lagoon je tou správnou voľbou.

Cestovná kancelária vám môže pomôcť s organizáciou letenky do Ekvádoru a plánovaním výletu k Quilotoa Lagoon. Nech už sa dostanete k jazeru akýmkoľvek spôsobom, jedno je isté - budete fascinovaní jeho krásou a nezabudnuteľným zážitkom, ktorý vám poskytne.


Počasie Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je považovaný za krajinu s rozmanitým a nádherným prírodným prostredím. Jedným z najvýraznejších prírodných úkazov v tejto oblasti je Quilotoa Lagoon – krásne jazerko, ktoré sa nachádza vo vulkanickom kráteri v horskom pásme Andes.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v provincii Cotopaxi v centrálnej časti Ekvádoru. Toto jazerko je jedným z najidy


Dovolenka Ekvádor Quilotoa Lagoon


Ekvádor je krajinou, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a atrakcií. Medzi najkrajšie miesta krajiny patrí bezpochyby Quilotoa Lagoon - kráterové jazero odvodené z sopky. Tá sa nachádza v západnej časti Ekvádoru v Andských horách a je to jedno z najkrajších miest, ktoré môžete navštíviť.

Quilotoa Lagoon sa nachádza v povodí rieky Guayllabamba a jej rozloha je približne 2,5 kilometra. Jeho nádherná modrá voda a pekné okolie dokážu skoro každého pohltiť. Všetko okolo je pokryté zelenými lesmi a vysokými horami, čo robí z miesta prírodný raj.

Úchvatný výhľad ponúka aj prechod okolo krátera, ktorý trvá približne štyri hodiny. Počas prechádzky po vysokých horách si môžete vychutnať nádherné výhľady na okolie, mnohé horské vrcholy a údolia aj s pastvinami, kde sa pasú ovce a kravy. Človek si tam pripadá malý, lebo v tomto krásnom a obrovskom svete vládne samotná príroda.

Okolité horské osady sú tiež veľmi pekné, kde sa môžete zoznámiť s každodenným životom miestnych ľudí. Okolie jazera Quilotoa poskytuje aj mnohé možnosti pre turistov a príležitosti na prechádzky rajskou prírodou.

Je dôležité si návštevu Quilotoa Lagoon naplánovať dobre a byť pripravený na náročnú cestu soťahmi horami a kamenitými cestami. Mnoho turistov sa rozhodne pre prístup do miesta autobusom zo známeho miesta ako je napr. Quito. Taktiež sú v oblasti k dispozícii pokojné hostely a ubytovanie s výhľadom na kráter.

Ak sa chcete dostať do vnútra krátera, potom by ste sa mali pripraviť na strmý zostup do miesta s kráterovým jazerom. Väčšina turistov sa však uspokojí s výhľadom z okraja krátera, ktorý takisto ponúka úžasné zážitky.

Navštívte toto krásne miesto a dovolte si nájsť pokoj v krásnej prírode, ktorá vás aj dnes dokáže ohromiť.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky