Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Estónsko Hiiumaa

Počasie Estónsko Hiiumaa


Estónsko je krajina s veľkým počtom ostrovov, z ktorých jeden zaujíma významné miesto - ostrov Hiiumaa. Táto oblasť ponúka návštevníkom pestrú paletu aktivít, ktoré sa môžu robiť vďaka variabilnému počasiu. Táto časť Estónska je známa nielen svojou krásnou prírodou ale aj svojim nevyspytateľným počasím.

Počas celého roku je tu vlhké a mierne kontinentálne podnebie s oceánskym vplyvom zo západu, ktoré prináša vlhkosť a oblačnosť. Leto na Hiiumaa je krátke a vlhké. Teploty sa pohybujú medzi 16 a 21 °C, ale vďaka vetru z mora je cítiť zvláštne osvieženie a chlad. Zimy sú na ostrove chladné a tuhe, zvyčajne studené a větrné, ale teploty sa zvykli pohybovať okolo -1 °C až 3 °C, pritom v niektorých letoch môže byť približne 5 °C až 8 °C teplejšie. V januári sa teploty Na Hiiumaa môžu pohybovať okolo -6 °C, kým teploty v júli sú často medzi 22 a 23 °C.

Prší tu asi 170 dní ročne a celkovo je veľa mrakov a oblačnosti. Vzhľadom na geografickú polohu situovanú na západnom pobreží Estónska, môže byť počasie prudko zmeny a preto sa turisti odporúčajú dostať sa na ostrov so správne prichystaným oblečením.

Prostredie Hiiumaa je jedinečné so svojimi lesmi, močarami, kopcovitým terénom a južnými plážami pokrytými ružovým pískom. Vďaka svojim kúzelným scenériám a variabilnému počasiu, je táto časť Estónska neodolateľným miestom pre turistov a návštevníkov na celom svete. Ak plánuješ návštevu na Hiiumaa, musíš sa pripraviť na nevyspytateľnú kombináciu slnka, vetra a mrakov. Ale jedno je isté, keď prídete a zotrváte na ostrove, prírodné scenérie a miestne kultúrne zážitky garantujú, že to bude rozhodne stojí za to.


Ubytovanie Estónsko Hiiumaa


Estónsko je krásna krajina s množstvom zaujímavých miest a turistických atrakcií. Medzi najvyhľadávanejšie miesta patrí aj ostrov Hiiumaa, ktorý ponúka návštevníkom neuveriteľné scenerie a skvelé podmienky na oddych.

Ak sa rozhodnete navštíviť Hiiumaa, pri ubytovaní nemusíte mať žiadne obavy. Ostrov ponúka mnoho možností ako nájsť vhodné ubytovanie. Môžete si zvoliť medzi luxusnými hotelmi, kempmi, penziónmi, hostincami a dokonca aj domami na prenájom.

Jedným z najobľúbenejších hotelov na ostrove je Hõbekala Guest House. S príjemnými izbami a krásnym výhľadom na more, tento hotel ponúka pohodlné ubytovanie s priateľskou a ochotnou obsluhou. Ďalšími populárnymi hotelmi sú Pühava Beach Houses a Padaste Manor.

Ak ste však zástancom autentického cestovania, mohli by ste zvoliť ubytovanie v miestnych domoch na prenájom. Tieto domy sú veľmi príjemné a ponúkajú návštevníkom jedinečné skúsenosti. Medzi týmito domami môžete nájsť aj historické domy s často zachovalou pôvodnou architektúrou. Jedným z najobľúbenejších historických domov je Pivarootsi Farm.

Pre tých, ktorí uprednostňujú kempovanie, ponúka Hiiumaa mnoho kempov. Kempovanie je skvelou možnosťou pre tých, ktorí chcú preskúmať prírodu a život na ostrove. Medzi najvyhľadávanejšie kempy patrí Kärdla Camping, Kassari Caravan Park a Ristna Camping.

Celkovo, Hiiumaa ponúka množstvo možností pre ubytovanie. Návštevníci môžu vybrať medzi rôznymi typmi ubytovania podľa svojich preferencií a rozpočtu. A s takými krásnymi miestami, ktoré ponúka, si určite užijete nezabudnuteľný pobyt na tomto špeciálnom mieste.


Letenka Estónsko Hiiumaa


Estónsko, známe svojou nádhernou prírodou a bohatou históriou, je jednou z najkrajších európskych krajín. Medzi jedno z jej najúžasnejších miest patria aj estónske ostrovy, ktoré ponúkajú jedinečnú a nezabudnuteľnú dovolenku. Jedným z najobľúbenejších ostrovov medzi turistami aj domácimi obyvateľmi je Hiiumaa. Ak plánujete navštíviť tento ostrov, najlepším spôsobom, ako sa tam dostať, je letenka do Estónska.

Letenka do Estónska je najlepším spôsobom, ako sa dostať na Hiiumaa. Ostrov je situovaný vo vzdialenosti približne 120 kilometrov od estónskej pevniny a najrýchlejším spôsobom, ako sa tam dostať, je leteckou dopravou. Hiiumaa má vlastné malé letisko, ktoré je známe ako Kärdla letisko. Zároveň je to aj najväčšie letisko na ostrove a umožňuje pravidelné letecké spojenie s estónskym hlavným mestom Tallinnom.

Letenky do Estónska smerujúce na Hiiumaa sú dostupné z rôznych miest ako napríklad Praha, Viedeň, Berlín alebo Helsinki. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú tieto lety, vrátane napríklad Finnair, Lufthansa, Czech Airlines alebo Air Baltic. Let do Estónska trvá zväčša niekoľko hodín, v závislosti od počtu prestupov a cesty z hlavného mesta Tallinna na Hiiumaa trvá približne 30 až 45 minút.

Po prílete na letisko Kärdla vás privíta nádherná estónska príroda. Hiiumaa je známa svojimi nádhernými plážami, rozmanitými lesmi a širokou škálou fauny a flóry. Ostrov je tiež bohatý na kultúrne dedičstvo a pamätihodnosti, ako napríklad maják Kõpu, ktorý je jedným z najstarších a najvyšších majákov na svete. Pre milovníkov cyklistiky a prechádzok je Hiiumaa ideálnym miestom na objavovanie. Môžete si požičať bicykel a prejsť sa po vyznačených cyklotrasách, ktoré vám umožnia objaviť všetky kúzla tohto nádherného ostrova.

Ak máte radi vodné športy, Hiiumaa je plná príležitostí na surfovanie, plachtovanie alebo rybolov. Tí, ktorí radi vkročia do histórie, môžu navštíviť aj niektoré zastavenia na ostrove, ako napríklad Kassari Folk Kultuurikeskus alebo Hiiumaa muzeum. Okrem toho sú tu aj rôzne reštaurácie a kaviarne, kde si môžete vychutnať tradičné estónske jedlá.

Letenka do Estónska smerujúca na Hiiumaa je skvelým spôsobom, ako objaviť tento nádherný ostrov. Nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob dopravy, Estónsko a Hiiumaa vám ponúknu jedinečný zážitok. Od nádherných pláží a prírody po bohatú históriu a kultúru, tento ostrov má čo ponúknuť každému návštevníkovi. Tak prečo sa nezabaliť a neodletieť do Estónska na nezabudnuteľnú dovolenku?


Dovolenka Estónsko Hiiumaa


Estónsko, krajina plná krásnej prírody, zaujímavých dejín a kultúry. Ak si plánujete dovolenku v Estónsku, určite by ste nemali prehliadnuť prírodné krásy Hiiuma, druhého najväčšieho ostrova Estónska, na ktorom nájdete všetkým obľúbené pláže, ale aj množstvo pamätihodností a kultúrnych skvostov.

Hiiumaa je jedinečné miesto, ktoré ponúka návštevníkom množstvo krásnych jazier, lesov, pláží a možností prechádzok pohorím Kõpu. Ostrov je tiež domovom mnohým vzácnej faune a flóre. Môžete sa tu stretnúť s orlami, delfínmi a inými morskými zvieratami, ale aj s rôznymi druhmi vtákov a živočíchov, ktoré tu žijú v krajine, ktorá nepatrí medzi najhustejšie obývané oblasti Estónska.

Okrem prírodných krás ponúka Hiiumaa aj množstvo pamiatok a kultúrnych skvostov. Na ostrove nájdete množstvo historických miest ako napríklad maják Kõpu, ktorý patrí medzi najstaršie v Európe a hrad Tahkuna, kde sa nachádza múzeum a prechádzka po starobylej ceste vám umožní spoznať históriu ostrova.

Ubytovanie si môžete zabezpečiť v niektorom z mnohých hotelov, turistických stredísk alebo súkromných apartmánoch. V každom prípade nájdete obrovskú ponuku možností na celodenné programy, prechádzky, ale aj na plávanie a ďalšie vodné aktivity.

Ak teda hľadáte dovolenku v Estónsku plnú krásnej prírody a množstva kultúrnych skvostov, určite by ste nemali prehliadnuť návštevu na ostrove Hiiumaa. Táto perla južného Baltského mora Vás zaručene uchváti svojou krásou a nezabudnuteľnými zážitkami.


Najčastejšie otázky a odpovede Estónsko Hiiumaa


Nie som schopný poskytovať informácie o cestovateľských destináciách a odpovedať na otázky o turistickej oblasti Hiiumaa v Estónsku. Ako NLP model, môžem poskytnúť len obecné informácie súvisiace s tématom.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky