Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)

Najčastejšie otázky a odpovede Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


1. Kde sa nachádzajú modré vodopády Etiópia?
Modré vodopády, známe tiež ako Tis Issat, sa nachádzajú v Etiópii.

2. Aký je iný názov pre modré vodopády Etiópia?
Modré vodopády sú tiež známe pod názvom Tis Issat, čo v amharčine znamená "vodný dym".

3. Ako sa tam dostanem?
Modré vodopády sa nachádzajú blízko mesta Bahir Dar na severovýchode Etiópie. Môžete sa tam dostať letecky alebo autovlakom z Addis Abeby a potom cestovať autom alebo loďou do Bahir Dar.

4. Aká je veľkosť modrých vodopádov Etiópia?
Modré vodopády majú výšku približne 45 metrov a sú široké až 400 metrov, čo ich robí jedným z najväčších vodopádov v Afrike.

5. Koľko vody tieto vodopády pretekajú?
Modré vodopády pretekajú v období dažďov, obvykle od júna do septembra, s priemerným prietokom vody okolo 400 kubických metrov za sekundu. V suchých mesiacoch, ako je január až máj, môže byť prietok omnoho nižší.

6. Majú modré vodopády niečo spoločné s Nílom?
Áno, modré vodopády sú jedným z hlavných prítokov rieky Níl, ktorá preteká cez Etiópiu.

7. Sú modré vodopády turisticky prístupné?
Áno, modré vodopády sú turisticky prístupné a patria medzi hlavné turistické atrakcie v Etiópii. Môžete si vziať loďovú prehliadku po rieke a vodopádoch alebo si ich pozrieť z viacerých vyhliadkových miest.

8. Aké ďalšie atrakcie sú v blízkosti modrých vodopádov?
V blízkosti modrých vodopádov sa nachádza aj jazero Tana, najväčšie jazero v Etiópii, ktoré je známe svojimi kláštorami a bohatstvom fauny. Tiež môžete navštíviť historické mesto Gondar, ktoré je známe svojimi prastarými mešitami a pevnosťou.

9. Aký je najlepší čas na návštevu modrých vodopádov?
Najlepší čas na návštevu modrých vodopádov je v období dažďov, od júna do septembra, keď vodopády majú najvyšší prietok vody.


Letenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je fascinujúcou a záhadnou krajinou, plnou historických pamiatok a prírodných krás. Patrí medzi ne aj nádherná vodná kaskáda Blue Nile Falls, známa tiež pod názvom Tis Issat, čo v amharčine znamená "dym vody". Táto ohromujúca prírodná zázrak sa nachádza na rieke Modrý Níl, v blízkosti mesta Bahir Dar.

Blue Nile Falls sa považuje za jednu z najväčších vodopádov v Afrike a patrí medzi hlavné turistické atrakcie Etiópie. Keďže kaskáda sa nachádza v pomerne odľahlej lokalite, cesta k nim je dobrodružná a nezabudnuteľná. Najlepšie je využiť miestneho sprievodcu, ktorý vás povedie bezpečne k vodopádom a zároveň vám poskytne bohaté informácie o histórii a miestnych zvykoch.

Cesta začína v Bahir Dare, kde sa nalodíte na drevený čln a vydáte sa po rieke Modrý Níl smerom k vodopádom. Počas jedného až dvoch hodín plavby si budete môcť vychutnávať úchvatnú prírodu a celkovú atmosféru tohto miesta. Keď sa priblížite k vodopádom, začujete ich hlučný rámus a uvidíte obrovský oblak rozprsknutej vody, ktorý stúpa do výšky.

Keď pristávate na brehu, čaká na vás krátka prechádzka po skalách, ktorá vás zavedie ešte bližšie k Blue Nile Falls. V tomto momente už budete mať pocit, akoby ste sa ocitli v inom svete. Nepopísateľné množstvo vody padajúceho zo skalných stien a vytvárajúceho dymovitý oblak vám vezme dych. Obdivovať tento prírodný div spojený s ohromujúcou silou sa nedá opísať slovami, je to zážitok, ktorý si človek pamätá navždy.

Okrem nevšednej krásy ponúka Blue Nile Falls aj možnosti rôznych aktivít. Adrenalínoví nadšenci si môžu vyskúšať rafting v rieke Modrý Níl, zatiaľ čo milovníci prírody sa môžu vydať na prechádzky po okolitých lesoch a obdivovať miestnu faunu a flóru. V blízkom okolí sa nachádza aj kláštor Ura Kidane Mehret, ktorý patrí medzi najstaršie a najznámejšie kláštory v Etiópii.

Ak teda plánujete cestu do Etiópie, nezabudnite zaradiť návštevu Blue Nile Falls (Tis Issat) do svojho itinerára. Táto fascinujúca prírodná krása vás ohromí svojou veľkoleposťou a zanechá na vás nezmazateľný dojem. Voda, ktorá padá so zreteľom, spôsobuje, že miestni obyvatelia veria, že táto kaskáda je darom od bohov. Vychutnajte si tento dar a ponorte sa do úžasného a čarovného sveta Etiópie.


Dovolenka Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia je africká krajina, ktorá ponúka množstvo prírodných krás a kultúrnych pamiatok. Medzi najznámejšie miesta patrí Blue Nile Falls, tiež známe ako Tis Issat. Tieto vodopády sú umiestnené asi 30 km juhozápadne od Bahir Dar a sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v krajine.

Blue Nile Falls sú zaujímavé nielen pre svoju krásu, ale aj preto, že sú považované za zdroj najdlhšej rieky na svete - Níl. Sú celkom vysoké s výškou 45 metrov a šírkou 400 metrov a sú veľmi obľúbené medzi návštevníkmi, ktorí sa radi vydajú na turistický výlet.

Najlepším časom na návštevu Blue Nile Falls je obdobie dažďov, kedy sú vodopády ešte väčšie a majestátnejšie. Na druhej strane, ak plánujete návštevu v období sucha, potom sa pripravte na vyschnuté koryto a menej impozantné vodopády.

Prístup k Blue Nile Falls si vyžaduje niekoľko kilometrov čakania na autobus, ktorý si turisti prenajímajú z Bahir Dar. Po príchode na miesto návštevníci absolvujú krátky výlet na kanoe, ktorý im umožní dostať sa bližšie k vodopádom. V týchto kanoe sa viac ako dobrou dostanete blízko k vodopádom a môžete si ich od málopriazdného zorného uhla pozrieť.

Cestou k vodopádom narazíte aj na niekoľko miest, kde na vás čakajú miestni obyvatelia, ktorí vám radi predajú svoje produkty ako sú rôzne handmade suveníry, v modeskom prevedení, ale aj rôzne keramické výrobky, či drevorezby.

Okolie Blue Nile Falls ponúka návštevníkom množstvo miest na turistiku a treking. Najlepšou možnosťou je prechod spomedzi vodopádov, kde môžete zažiť nielen krásu prírody, ale aj adrenalín a iné veci, ktoré vám takýto zážitok ponúka.

Celkovo je Blue Nile Falls perfektným miestom pre turistov, ktorí hľadajú prírodné krásy a dobrodružstvo. Tí, ktorí sa rozhodnú navštíviť túto lokalitu a zvládnu túto cestu, určite nebudú ľutovať a budú si vracia spomienky na tento krásny kúsok Afriky.


Počasie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia bola po mnoho rokov známa ako krajina, ktorá má často problémy s nedostatkom vody a suchom. Blue Nile Falls ale ukazujú, že krajina sa môže pochváliť aj veľmi impozantnými vodopádmi a zaujímavým počasím.

Blue Nile Falls, známy aj ako Tis Issat, sú umiestnené v oblasti Amharska, v severnej Etiópii. Vodopády sú vysoké 45 metrov a sú okrem Victoria Falls v Afrike najväčšou atrakciou pre turistov. Blue Nile Falls sú súčasťou modrej Níly, ktorá preteká z Etiópie cez Sudán až do Egypta.

Počasie v tejto oblasti Etiópie sa vyznačuje tropickým, vlhkým klimatom so slnečnými zimami a daždivými letami. Zvyčajne sú teploty stále vysoké, v priemere okolo 27 stupňov Celzia cez celý rok. Najteplejšia doba je od apríla do mája, kedy sa teploty v popoludňajších hodinách môžu vyšplhať až na 35 stupňov.

Ak sa tu ale chcete vidieť vodopády v ich najväčšej kráse, musíte si prísť na návštevu počas dažďového obdobia v júni až septembri. V tomto období sa totižto voda hromadí a vodopád sa rozrastie na svoju plnú krásu.

Ak hľadáte skvelú destináciu v Etiópii, kde sa môžete popritom aj ochladiť pri pohľade na impozantné vodopády, Blue Nile Falls sú skutočne šikovnou voľbou. Okrem toho, že si môžete pozrieť jedny z najväčších vodopádov Afriky, môžete sa v tejto oblasti Etiópie tiež naučiť niečo o živote a kultúre miestnych obyvateľov.


Ubytovanie Etiópia Blue Nile Falls (Tis Issat)


Etiópia, krajina nachádzajúca sa v severovýchodnej Afrike, je domovom mnohých krásnych prírodných divov. Medzi nimi sa nachádza aj Blue Nile Falls, známa tiež ako Tis Issat, čo znamená "horúca voda" v amharčine, oficiálnom jazyku Etiópie. Tento impozantný vodopád leží na rieke Modrý Níl a je jedným z hlavných turistických miest v tejto krajine.

Blue Nile Falls sa nachádza v blízkosti mesta Bahir Dar, ktoré je známe svojou krásnou prírodou a historickými miestami. Je to ideálne miesto pre turistov, ktorí hľadajú kombináciu dobrodružstva a pokojného prostredia.

Ubytovanie v okolí Blue Nile Falls je dostupné v rôznych cenových rozpatoch, čo znamená, že si môžete vybrať správnu možnosť, ktorá vyhovuje vašim preferenciám a rozpočtu. Pre tých, ktorí uprednostňujú luxusné ubytovanie, sú k dispozícii niektoré luxusné hotely, ktoré ponúkajú pohodlie a výhľady na úžasnú krajinu v okolí vodopádu. Tieto hotely majú obvykle vybavené izby, klimatizáciu, reštaurácie a niektoré dokonca aj bazény, čo poskytuje ideálny prostredie na oddych a relaxáciu po návšteve vodopádu.

V prípade, že preferujete ubytovanie s menším rozpočtom, môžete si vybrať z mnohých cenovo dostupnejších možností. Tieto zahrňujú rodinné penzióny, hostely a apartmány nachádzajúce sa v blízkosti Blue Nile Falls. Tieto ubytovacie zariadenia môžu poskytnúť základné zariadenia, ako sú izby súkromným alebo spoločným zariadením, spoločné kuchyne a prístup k internetu. Mnohé z týchto možností sú tiež ideálne pre návštevníkov, ktorí si želajú bližší kontakt s miestnou kultúrou a prírodou.

Okrem ubytovania ponúka okolie Blue Nile Falls aj mnoho ďalších aktivít, ktoré by ste si mali vychutnať. Môžete si vypožičať loď a preplaviť sa po rieke Modrý Níl, čo vám umožní mať ešte blížšie pohľady na vodopád a jeho okolie. Okolie vodopádu je tiež ideálne pre turistov, ktorí si radi vychutnávajú prechádzky po prírode a túry. Počas týchto výletov môžete objaviť európsku prírodu, pestrofarebné kvety, endemické vtáky a dokonca aj niektorú z divokých zvierat, ktoré obývajú tento región.

Ak plánujete navštíviť Etiópiu a Blue Nile Falls, nezabudnite zaradiť ubytovanie do vášho zoznamu. Bez ohľadu na to, či si zvolíte luxusné ubytovanie alebo cenovo dostupnejšiu možnosť, budete mať príležitosť nechať sa obmývať krásou tohto impozantného vodopádu a okolia. Blue Nile Falls je pravdepodobne jedným z najkrajších prírodných divov, ktoré Etiópia ponúka, a pobyt v blízkosti tohto miesta vám umožní zažiť nezabudnuteľné dobrodružstvo.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky