Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)

Dovolenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojou krásnou prírodou a bohatou kultúrou, a jedno z najkrajších miest na tejto krajine je ostrov Bohol. Nachádza sa v oblasti regiónu Visayas, severovýchodne od hlavného mesta Manila. Tento ostrov je domovom mnohých fascinujúcich miest, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills.

Panglao Island je ostrov v blízkosti Boholu, ktorý je jedným z najobľúbenejších miest pre turistov. Ostrov je známy svojimi nádhernými bielymi plážami, tyrkysovými vodami a živým koralovým útesom. Je ideálnym miestom pre oddych a relaxáciu, ale aj pre šnorchlovanie, potápanie a iné vodné aktivity. Pláže ako Alona Beach a Dumaluan Beach sú obľúbenými miestami pre turistov. Môžete sa tu ponoriť do priezračných vôd a počítať ryby a rôzne farebné morské živočíchy.

Okrem pláží je Panglao Island aj domovom niekoľkým živým vrcholom, ktoré sú zaujímavosťou pre turistov. Balicasag Island je napríklad známy svojím bohatým podmorským životom a je obľúbeným miestom pre potápanie. Môžete tu stretnúť rôzne druhy rýb, korálov a dokonca aj morských korytnačiek. Ďalším miestom, ktoré stojí za návštevu, je Virgin Island, ktorá je známa svojím bielym pieskom a pôvabnou lagúnou. Môžete si tu vychutnať piknik na pláži a objaviť okolité koraly.

Ďalšou atrakciou Boholu sú Chocolate Hills, ktoré sú vyhlásené za geologickú formáciu a národnú geografickú znamenitosť. Sú to viac ako 1 200 kužeľovitých kopcov, ktoré sa nachádzajú v provincii Bohol. Počas suchého obdobia sa tieto kopce menia na hnedé farby, čo im dodáva podobnosť s čokoládou a dáva im ich názov. Môžete ísť na vyhliadku na vrchu kopcov, z ktorého si môžete vychutnať úchvatný výhľad na okolitú krajinu a kopce.

Okrem týchto hlavných atrakcií je na ostrove Bohol mnoho ďalších miest, ktoré stojí za návštevu. Môžete navštíviť Baclayon Church, najstarší kamenný kostol v krajine, ktorý bol postavený v roku 1596. Ďalšou možnosťou je navštíviť Tarsier Conservation Area, kde môžete vidieť endemického druhu opíc tarsiera. Tieto malé a roztomilé tvory sú známe svojimi veľkými očami a dlhými prstami.

Voľačo pre tých, ktorí majú radi aktívne aktivity, môžete ísť aj na riečnu plavbu po rieke Loboc, alebo si prenajať bicykel a objaviť okolité dedinky a riady rižových polí.

Dovolenka na Filipínach na ostrove Bohol je skutočne ohromujúca. S jeho úchvatnou prírodou a krásnymi miestami je to ideálny cieľ pre oddych a objavovanie. Pláže Panglao ostrova, vrátane Panglao Island a Chocolate Hills, sú iba niektorými z miest, ktoré treba vidieť. Nezáleží na tom, či ste milovník pláží, šnorchlovania, potápania alebo len obdivujete prírodné zákutia, ostrov Bohol vás určite nezostane sklamaný.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


1. Ako sa dostanem z Manily na Bohol?
Odpoveď: Môžete si kúpiť letenky z Manily do letiska v Tagbilarane, hlavnom meste Boholu. Existujú tiež medziostrovné trajekty z Cebu City do Tagbilaranu.

2. Aké sú najlepšie miesta na navštívenie na Bohole?
Odpoveď: Najpopulárnejšie miesta na Bohole sú Panglao Island, Chocolate Hills, Loboc River a Tarsier Sanctuary.

3. Koľko trvá prehliadka Chocolate Hills?
Odpoveď: Prehliadka Chocolate Hills trvá obvykle 30-45 minút.

4. Ako sa dostanem na Panglao Island z Tagbilaranu?
Odpoveď: Môžete si prenajať tricykel alebo taxi, alebo použiť verejnú dopravu, ako je jeepney alebo habal-habal (motorky).

5. Kedy je najlepšie navštíviť Bohol?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Boholu je v období sucha od decembra do mája.

6. Kde si môžem kúpiť suveníry na Bohole?
Odpoveď: Môžete kúpiť suveníry na trhoch v Tagbilarane. Existujú tiež suvenírové obchody v Panglao Island a niekoľko turistických miestach, ako je napríklad Tarsier Sanctuary.

7. Existujú na Bohole pláže s bledobežovým pieskom?
Odpoveď: Áno, Panglao Island má pláže s belasým pieskom. Najobľúbenejšie pláže sú Alona Beach a Dumaluan Beach.

8. Aké je hlavné jedlo na Bohole?
Odpoveď: Hlavné jedlo na Bohole je Cebuano-style Lechon. Bohol tiež ponúka množstvo morských jedál, ako sú ryby, krevety, a iné plody mora.

9. Potrebujem si zobrať proti komárom, ak idem na Bohol?
Odpoveď: Bohol má občasné výskyty komárov. Je však odporúčané si zobrať proti komárom, aby ste sa chránili pred možnými chorobami, ktoré sa vyskytujú cez komáre.

10. Ako dlho by som mal ostať na Bohole?
Odpoveď: Odporúčané obdobie na návštevu závisí od toho, čo chcete vidieť a robiť na Bohole. Odporúčame minimálne 3-5 dní, aby ste mohli navštíviť hlavné turistické atrakcie v regióne.


Ubytovanie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte miesto na dovolenku, ktoré kombinuje krásnu prírodu, pláže a kultúrne zážitky, potom je ostrov Bohol na Filipínach ideálnou voľbou. Nachádza sa v regióne Visayas a ponúka množstvo aktivít a atrakcií pre turistov.

Jedným z najpopulárnejších miest na ostrove Bohol je Panglao Island. Tento ostrov je známy svojimi bledými piesočnatými plážami a krištáľovo čistou vodou. Na Panglao Island nájdete množstvo reštaurácií a letovísk, kde si môžete vychutnať miestne jedlá a relaxovať na pláži. Pre milovníkov vodných športov sú k dispozícii rôzne možnosti, vrátane potápania a šnorchlovania, vďaka vynikajúcej viditeľnosti na dne mora.

Okrem pláží ponúka Bohol aj množstvo ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jedným z nich sú slávne Chocolate Hills, ktoré sa nachádzajú v meste Carmen. Tieto kopcovité formácie sú približne 1,268 rovnomerne rozšírených kopcov, ktoré pripomínajú čokoládové gule počas suchého obdobia. Ich krása a nezvyčajný tvar ich urobili jedným z najikonickejších miest na Filipínach.

Ďalším miestom, ktoré určite stojí za návštevu, je Boholský menštrážny les, kde nájdete najmenší primát na svete - tarsier. Tieto drobné, očarujúce tvory s veľkými očami sú jedným z najväčších zážitkov pre turistov. Majú jedinečné schopnosti a sú chránené právom so zreteľom na ich zraniteľný status.

V Bohole si môžete tiež pozrieť starobylé chrámy a kláštory, ktoré odrážajú bohatú kultúru ostrova. Jedným z nich je napríklad Baclayon Church, ktorá je jedným z najstarších kostolov na Filipínach. Ďalšou atrakciou je Blood Compact Shrine v meste Tagbilaran, ktorý symbolizuje historickej význam udalosti spojených s príchodom Španielskych dobyvateľov na ostrov.

Ak ste dobrodruh, nevynechajte rieku Loboc, kde sa môžete vydať na plavbu na lodičke a vychutnať si unikátny výhľad na koruny stromov a divokú prírodu okolo.

V oblasti Bohol nájdete množstvo možností na ubytovanie. Od luxusných plážových rezortov na Panglao Island až po cenovo dostupné hotely a penzióny v meste Tagbilaran. Niektoré hotely v Bohole ponúkajú aj výhľad na Chocolate Hills a umožňujú hostiam užívať si krásu týchto prírodných útvarov priamo z ich izby.

V Bohole je k dispozícii veľa odlišných možností vybavenia a typov ubytovania, takže si môžete vybrať podľa svojich preferencií a rozpočtu.

Celkovo, ostrov Bohol je miestom, kde nájdete to najlepšie z Filipín - nádhernú plážovú scenériu, prírodné krásy a fascinujúcu kultúru. Nech už sa rozhodnete navštíviť Panglao Island, Chocolate Hills alebo sa dostať mimo turistické trate a objaviť skryté poklady ostrova, jedna vec je istá - návšteva Boholu bude nezabudnuteľným zážitkom.


Počasie Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Filipíny sú známe svojimi tropickými plážami a krásnym počasím a to isté platí aj pre ostrov Bohol a jeho hlavné turistické destinácie - Panglao Island a Chocolate Hills.

Bohol je ostrov nachádzajúci sa v západnej časti Filipín, kde sa stretáva juhovýchodná Ázia s Tichomorím. Počasie tu je celoročne horúce a vlhké s teplotami okolo 28 stupňov Celzia. Väčšina turistov navštevuje Bohol v období od novembra do mája, kedy je najlepšie počasie, so suchými a teplými dňami.

Panglao Island, ktorý sa nachádza na južnom konci ostrova Bohol, je populárnym miestom pre turistov, ktorí hľadajú krásne pláže a tichý relax. Teploty na Panglao Island sa pohybujú okolo 27 stupňov Celzia počas letných mesiacov a poklesnú o pár stupňov v zime. Voda tu je celoročne teplá, priemerná teplota je 27 stupňov Celzia.

Chocolate Hills sa nachádzajú v centre ostrova Bohol a sú jednou z najpopulárnejších turistických atrakcií na Filipínach. Tento unikátny geologický útvar tvorí približne 1 200 kopcov, ktoré sú postavené na sebe a majú tvar čokoládových hompáľov. Teploty v tomto regióne sú podobné ako na ostatnom ostrove Bohol, s teplotami okolo 28 stupňov Celzia.

V súlade s celkovým počasím Filipín sa Bohol môže stať cieľom pre milovníkov slnečného počasia a krásnych pláží. Bez ohľadu na to, či plánujete stráviť čas na pláži, alebo sa pasovať na dobrodružstvo v Chocolate Hills, Bohol má pre vás niečo v zásobe.


Letenka Filipíny Bohol (vrátane Panglao Island a Chocolate Hills)


Ak hľadáte čarovné miesto, ktoré vás odvezie do tajomnej krajiny, je len jedno miesto, ktoré by ste nemali vynechať - Filipíny Bohol. Tento ostrov leží v južných oblastiach Filipín a ponúka ohromujúci prales, pohorie a klietky s množstvom maurských záberov. Najväčšie atrakcie Boholu zahŕňajú pláže Panglao Island a záhadné Chocolate Hills.

Cesta na Bohol je priamočiara, najlepšou možnosťou je letenka na Bohol na letisku Tagbilaran. Prvé, čo si všimnete, keď pristanete, je vôňa mora a tropického ovocia. Všetko je tak prirodzené a krásne, že sa okamžite zamilujete do tohto miesta.

Akonáhle pristanete, môžete sa vybrať na vašu cestu na Panglao Island. Pláže Panglao sú považované za jedny z najlepších na svete. Modrá voda a biely piesok spolu s palmami a kokosovými palmami tvoria krásnu panorámu, ktorá vám vezme dych. Ich krištáľovo čistá voda umožňuje kúpanie a potápanie sa pre milovníkov vodných športov.

Následne navštívte starobylé miesta na Bohole, medzi nimi aj záhadné Chocolate Hills. Sú to dve stovky rovnomerne zarovnaných pahorkov do výšky až 50 metrov, ktoré mimoriadne pripomínajú tampóny so čokoládou. Povest hovorí, že sa pôvodom z kúzelného páru, ktorí zahanbili bohyňu olympských hier, a tak ona rozhodla sa tieto pahorky vytvoriť ako náprotivok. Tieto pahorky sú fantastické pre fotografie. Je tu tiež múzeum, kde si môžete prezrieť rôzne umelecké predmety, ktoré boli použité pre miestne rituály.

V Bohole, okrem toho, môžete vidieť mnoho historických chrámov, rovnako ako pokojných, vzrušujúcich džungľových túr a úchvatné vodopády. Bohol je tiež domovom Tararských opíc, ktoré sú krotké a majú radi ľudské okružia.

Rozhodnúť sa na cestu na Filipíny Bohol môže byť najlepším rozhodnutím, ktoré ste kedy urobili. Turistické oslavy, ako aj miestne tradície sú určite niečím, čo si budete pamätať celý život. Pokojné pláže Panglao, záhadné Chocolate Hills a ostatné atrakcie v Bohole, všetky tieto nezabudnuteľné pamiatky sú dôvodom pre dovolenku na tomto mieste. Ak hľadáte únik z hektického mesta alebo tíšiaci sa typ dovolenky, Filipíny Bohol je to miesto, kde nájdete pokoj a oddych.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky