Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Boracay Island

Počasie Filipíny Boracay Island


Boracay Island, nachádzajúci sa v Západnom Visayase na Filipínach, je známym turistickým miestom so svojou krásnou plážou, jasnou modrou vodou a exotickou prírodou. No jedným z faktorov, ktorý ovplyvňuje túto destináciu, je aj jej počasie.

Boracay Island zažíva dva hlavné obdobia: suchý a mokrý. Suché obdobie trvá od novembra do mája a je považované za ideálny čas na návštevu tohto rajského ostrova. Teploty v tomto období sa pohybujú okolo 25-32°C, s minimálnymi zrážkami. Slnečné dni a modré oblohy sú pre turistov lákadlom. Mnoho ľudí si preto vyberá túto dobu pre svoju letnú dovolenku, vrátane vianočných a novoročných sviatkov.

Na druhej strane, mokré obdobie trvá od júna do októbra a prináša so sebou silné dažde a búrky. V tomto období prichádzajú cyklóny a búrky z Tichého oceánu, čo vedie k deštrukcii a záplavám v niektorých oblastiach. Teploty sa však nepatrne menia, zatiaľ čo vlhkosť vzduchu stúpa. Niektorí turisti využívajú toto obdobie, aby sa vyhli veľkému množstvu ľudí a mohli si užiť ostrov v tichejšej atmosfére.

Väčšina turistov si volí obdobie sucha, keďže počas nich majú ideálne podmienky na vychutnanie si krás pláže a vodných športov, ako je potápanie, surfovanie a jachting. Búrky a silné dažde v období dažďov môžu priamo ovplyvniť tieto aktivity a narušiť dovolenku.

Je však dôležité mať na pamäti, že počasie je nevyspytateľné a môže sa meniť z dňa na deň. Aj v období sucha sa môžu objaviť príležitostné búrky alebo dažde. Preto je vždy dobré mať so sebou pršiplášť a dávať pozor na miestne predpovede počasia, ktoré vám pomôžu plánovať aktivity.

Boracay Island je jedným z najkrásnejších miest na Filipínach a jeho počasie hrá významnú úlohu v atraktivite ostrova. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete navštíviť tento ostrov, mali by ste si určite užiť jeho nekonečné piesočnaté pláže, miestne delikatesy a pohostinnosť filipínskeho ľudu.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Boracay Island


Čo je Boracay Island?
Boracay Island je malý ostrov v Filipínskom arhipelagu, známy svojimi krásnymi bielymi plážami a turistickými atrakciami.

Ako sa dostanem na Boracay Island?
Pre dopravu na ostrov Boracay je potrebné sa najprv dostaviť do mesta Caticlan na ostrove Panay. Zo


Dovolenka Filipíny Boracay Island


Ak hľadáte miesto na dovolenku, kde nájdete krásne pláže a jasnú modrú vodu, potom by ste mohli uvažovať o Boracay Island na Filipínach. Toto miesto sa často označuje za jedno z najkrajších miest na svete a v posledných rokoch sa stalo populárnym cieľom pre milovníkov západného pobrušovania.

Boracay Island sa nachádza v strednej časti Filipín v zálive v blízkosti ostrova Panay. Ostrov je 7 km dlhý a zhruba 1 km široký. Táto oblasť je posiatá zelenými kokosovými palmami, ktoré vytvárajú nádherné pozadie pre jasne modrú vodu.

Ak chcete vychutnať krásne pláže, potom neexistuje lepšie miesto ako Boracay Island. White Beach, ktorá je najväčšou plážou na ostrove, je rozkladaná pozdĺž zálivu až do útesov. Táto pláž je známa pre svoje biele piesky a teplo turisticky orientované prostredie.

K dispozícii sú aj iné pláže, ako napríklad Puka Beach, ktorá sa nachádza na severu ostrova a je známa pre svoje kryštálové modré vody a bielu korálkovú kameninu. Na juhovýchode ostrova je pláž Bulabog, ktorá je ideálna pre kitesurfing a windsurfing, vďaka stabilných vetroch.

Okrem krásnych pláží ponúka Boracay Island aj možnosti pre podvodné dobrodružstvá. Vrátane snorklovania a ponoru, kde môžu návštevníci vidieť povestné korálové útesy a farebné morskej živočíchy, ako napríklad malty a ryby.

Menšia obec Boracay Town sa nachádza v strede ostrova a má malézhromaždenie obchodov, reštaurácií a barov. Popri tom nájdete turistické atrakcie, ako napríklad kávu z odrôd kávovníka Robusta, ktorá sa pestuje len na Filipínach.

Odporúčame vyskúšať aj miestnu kuchyňu, ktorá je bohatá na ryby a morské plody, ako aj kerri acehov, ktoré je podávané s kokosovým mliekom.

Výlety na ostrov môžu zahrňovať výlety na ostrov Crocodile, kde sa návštevníci môžu potápať v krásnej jasnej vode a vidieť morské živočíchy a korálové útesy. Taktiež môžete absolvovať prehliadku ostrova na jednom z tradičných parádnych vozidiel nazývaných "tricycles".

V zime, od novembra do februára, môžu byť návštevníci Boracay Island očarovaní súmrakmi, ktoré poskytujú krásne pozadie pre nádherné pláže.

Ak hľadáte miesto, kde sa môžete oddýchnuť a vychutnať si krásy prírody, potom odporúčame Boracay Island na Filipínach ako ideálne miesto na dovolenku. Od krásnych pláží a podvodných dobrodružstiev až po miestnu kuchyňu a kultúru, Boracay Island má veľa ponúknuť.


Letenka Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedným z najkrásnejších ostrovov na Filipínach a je to miesto, kde sa sníva o dokonalej dovolenke. Ostrov sa nachádza na západnom pobreží ostrova Panay a je známy pre svoje jasnú tyrkysovú vodu a čisté bielé pláže.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku na ostrove, tak Boracay je ideálne miesto pre vás. Ale ako sa tam dostanete? Najlepšou možnosťou je letenka. Existuje mnoho spoločností, ktoré ponúkajú letenky na Boracay Island, a to rôznymi tranzitnými bodmi a letiskami.

Keď si budete vyberať letenku, mali by ste si všimnúť, že na Boracay neexistuje priamy let. Najlepšie možnosti sú lety do Manily alebo Cebu City a potom prechod na let do letiska Malay (Godofredo P. Ramos Airport), ktoré je najbližšie k Boracay Island. Výhodou je, že lety sú k dispozícii z viacerých miest na Filipínach aj z iných krajín.

Keď ste pristáli, môžete sa dostať na trhu v Caticlone alebo Tabon Port a odtiaľ sa môžete dostať k prístavu na Boracay Island. Z prístavu viete prejsť na ostrov lodou. Cesta trvá približne 20 minút.

Pri nákupe letenky by ste mali pamätať na to, že najlepším časom na návštevu Boracay Islandu je v období od decembra do mája, pretože v tejto dobe ostrov ponúka najlepšie počasie. V horúcich mesiacoch by ste sa však mali pripraviť na vysoké teploty a vyššiu vlhkosť, ktorá môže mať vplyv na váš pobyt.

Viac ako 350 tisíc turistov navštevuje Boracay Island každý rok, preto je dôležité dbať na ekologické správanie a nezanechávať stopy na kráse ostrova. Od roku 2018 platí na ostrove zákaz používania plastových vreciek a plastových slamiek, aby sa minimalizoval negatívny vplyv turizmu na životné prostredie.

Ak sa chystáte navštíviť Boracay Island a chcete sa dostať tam letenky sú najlepšou voľbou. S príchodom na ostrov, môžete očakávať dokonalé zážitky v podobe jasnej tyrkysovej vody, bielej pláže a celkového oddychu a relaxu.


Ubytovanie Filipíny Boracay Island


Boracay Island je jedným z najobľúbenejších destinácií na Filipínach a ponúka nádherné pláže s bielym pieskom, azúrovú vodu a bohatý život pod vodou. Milovníci prírody, dobrodružstiev a plážových aktivít nájdu na Boracay Island všetko, čo si môžu priať.

Počas posledných rokov Boracay Island prešiel dôležitým procesom obnovy a rekonštrukcie v snahe chrániť a zachovať jeho prirodzené bohatstvo. Bolo vykonaných niekoľko opatrení, aby sa minimalizoval vplyv cestovného ruchu na životné prostredie a na kvalitu ubytovania na ostrove.

V súčasnosti je na Boracay Island dostupné množstvo rôznych typov ubytovania, ktoré spĺňajú rozmanité potreby a rozpočet cestovateľov. Od luxusných rezortov až po cenovo dostupné penzióny, existujú možnosti pre všetkých.

Ak sa rozhodnete stráviť dovolenku na Boracay Island, môžete si vybrať medzi rôznymi oblasťami, ktoré ponúkajú ubytovanie. White Beach je najznámejšou a najvyhľadávanejšou plážou na ostrove. Nachádza sa tu množstvo luksusných rezortov s prvotriednou obsluhou a vybavením. Táto časť ostrova je tiež známa svojimi nekonečnými možnosťami zábavy, reštauráciami, barmi a obchodmi. Ak hľadáte aktívnu a živú atmosféru, White Beach je ideálnym miestom pre vás.

Naopak, ak preferujete pokojnejšiu atmosféru a prírodné krásy, mali by ste sa pozrieť na ubytovanie v oblasti Puka Shell Beach alebo Bulabog Beach. Tieto pláže sú známe svojou opustenou a romantickou atmosférou. Nájdete tu menšie rezorty a penzióny, ktoré sú omnoho menej preplnené a ponúkajú väčšiu súkromie a relaxáciu.

Okrem toho, v blízkosti oblastí White Beach, Puká Shell Beach a Bulabog Beach je možnosť si prenajať súkromný dom alebo apartmán. Tieto možnosti sú ideálne pre veľké skupiny alebo rodiny, ktoré chcú mať súkromie a pohodlie počas svojho pobytu.

Všetky druhy ubytovania na Boracay Island sú dobre udržiavané a ponúkajú moderné vybavenie, vrátane klimatizácie a Wi-Fi pripojenia. Niektoré rezorty majú wellness centrá, bazény a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičnú aj medzinárodnú kuchyňu.

Je dôležité si však rezervovať ubytovanie vopred, najmä počas hlavnej turistickej sezóny, ktorá sa koná od novembra do mája. V tejto období sa popyt na ubytovanie výrazne zvyšuje a ceny môžu byť vyššie.

Boracay Island je skutočne jedným z rajských miest na Filipínach a ponúka rôznorodosť ubytovania pre každého cestovateľa. Bez ohľadu na váš štýl, rozpočet alebo preferencie, môžete si byť istí, že na Boracay Island nájdete ideálne ubytovanie, kde si môžete vychutnať nádherné pláže a prírodu, ako aj aktivity a zábavu, ktorú tento ostrov ponúka.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky