Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Filipíny Coron Island

Dovolenka Filipíny Coron Island


Coron Island je jedným z najkrajších miest na Filipínach a patrí medzi najobľúbenejšie turistické destinácie v krajine. Táto malebná ostrovná oblasť sa nachádza v provincii Palawan a ponúka návštevníkom nespočetné množstvo úžasných prírodných krás.

Prvou vecou, ktorá pritiahne turistov na Coron Island, sú jeho nádherné pláže a tyrkysové lagúny. Toto miesto ponúka množstvo rozmanitých pláží s jemným bielym pieskom a krištáľovo čistou vodou. Medzi najpopulárnejšie pláže patrí Banol Beach, kde si môžete užívať zlaté slnko a sýtu plávanie v chladnom mori. Okrem toho tu nájdete aj Malcapuya Island, kde môžete relaxovať pod palmami a pozerať na malebný výhľad na okolité ostrovy.

Ale Coron Island nie je len o plážach. Táto oblasť je tiež domovom mnohých úchvatných prírodných javov vrátane slávneho Coron Bay. V tejto zálive sa nachádza množstvo potopených japonských vojnových loďí z druhej svetovej vojny, ktoré sú teraz domovom pre bohatý podmorský život a sú obľúbeným miestom pre potápanie. Tento podmorský svet je bohatý na koraly, ryby a iné morské tvory, čo poskytuje skvelé možnosti na pozorovanie vodného sveta.

Ďalšou zaujímavosťou Coron Island je jeho unikátne geologické útvary. Táto oblasť je posiatá strmými vápencovými útesmi a skalami. Medzi najpopulárnejšie miesta patria Twin Lagoon a Kayangan Lake. Twin Lagoon je dvojica lagún, ktoré sa spojili malým otvorom medzi obrovskými vápencovými útesmi. Toto miesto je vyhľadávané nielen pre svoju nádheru, ale aj pre možnosť preplávať cez otvor zo jednej lagúny do druhej. Kayangan Lake je potom jasnou zrkadlovou vodou a obklopený strmými vápencovými útesmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Coron Island, nezabudnite tiež navštíviť Coron Town. Toto mestečko ponúka množstvo reštaurácií, kaviarní a obchodov, kde si môžete kúpiť miestne rukodielky a suveníry. Okrem toho môžete tiež preskúmať San Agustin Parish Church, starý kostol postavený počas španielskej koloniálnej éry.

Na Coron Island sa dostanete buď letecky z Manily alebo cez letisko Busuanga. Následne musíte absolvovať krátku plavbu na ostrov Coron. Keďže tento ostrov je turisticky populárny, mali by ste si zabezpečiť ubytovanie vopred.

Coron Island je dokonalým miestom pre dovolenku pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo. Jeho malebná pláže, úchvatné prírodné útvary a bohatý podmorský život nechávajú na návštevníkoch nezabudnuteľný dojem. Je to určite miesto, ktoré by ste mali zaradiť na svoj zoznam cestovateľských destinácií.


Počasie Filipíny Coron Island


Coron Island sa nachádza vzdialená od hlavného ostrova Filipín a jeho počasie je tropické monzúnové. Sú tu dve hlavné obdobia - suché a mokré.

Počas suchého obdobia, ktoré sa bežne vyskytuje od decembra do mája, sa pravdepodobnosť dažďa znižuje a teploty stúpajú. Priemerné dni s dažďom sa znižujú a väčšinou sú slnečné a teplé. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 32 stupňami Celzia. Toto obdobie je obľúbené pre turistov, ktorí chcú plávať v jasných a čistých vodách a objavovať podmorský svet.

Na druhej strane, mokré obdobie, ktoré zahŕňa mesiace júl a august, prináša viac zrážok. Teploty sa zvyčajne nezmenia, ale vlhkosť vzduchu je vysoká, čo môže spôsobiť pocit horúčavy. V týchto mesiacoch môžu zachvátiť silné dažde a búrky, takže outdoorové aktivity môžu byť obmedzené. Napriek tomu sa počas mokrého obdobia návštevníci môžu tešiť zo zelenej a bujnej vegetácie, ktorá vytvára nádherné scenérie.

Okrem toho treba zvážiť, že Coron Island sa nachádza v oblasti zasiahnutej tropickými cyklónami, ktoré sa môžu vyskytnúť počas celého roka, najmä v období od júna do novembra. Je dôležité sledovať počasie a prípadne používať vhodné vybavenie, ak sa ocitnete na ostrove počas týchto období.

Vzhľadom na svoju polohu a geografickú povahu, Coron Island ponúka celoročne teplé a vlhké podnebie. Turisti si za túto oblasť vyberajú predovšetkým kvôli jeho krásnym plážam a krištáľovo čistému moru, kde môžu objavovať živý podmorský svet. S ohľadom na možnosť dažďov a cyklónov je však nevyhnutné byť pripravený na nečakané zmeny počasia a dodržiavať bezpečnostné pokyny.

Mimo počasia je Coron Island známy svojimi úchvatnými scenériami, korálovými útesmi, potápaním a vodnými aktivitami. Je to ideálne miesto pre dobrodružníkov a prírodných milovníkov, ktorí hľadajú únik z reality a stretnutie s prírodou.


Najčastejšie otázky a odpovede Filipíny Coron Island


1. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Coron Islandu?
- Najlepšie obdobie na návštevu Coron Islandu je v období medzi decembrom a aprílom, keď je suché počasie a príjemné teploty.

2. Ako sa dostanem na Coron Island?
- Najbežnejším spôsobom je lietadlom doletieť na letisko Coron Busuanga. Z letiska je potom možné ísť trajektom alebo lodiou na Coron Island.

3. Aké aktivity a atrakcie ponúka Coron Island?
- Coron Island ponúka množstvo atrakcií, ako sú nádherné pláže, potápanie a šnorchlovanie v jasnom vode s korálovými útesmi a výlety na známe miesta, ako je Twin Lagoon a Kayangan Lake.

4. Kde sa dá ubytovať na Coron Islandu?
- Coron Island ponúka rôzne typy ubytovania od luxusných hotelov po cenovo dostupné penzióny a bungalovy. Niektoré populárne možnosti ubytovania sú Coron Soleil Garden Resort, Two Seasons Coron Island Resort & Spa a Asian Grand View Hotel.

5. Ako sa dostanem z Coron Islandu do centra mesta Coron Town?
- Z Coron Islandu sa dá dostať do centra mesta Coron Town pomocou rýchlej lode, ktoré premávajú pravidelne cez celý deň.

6. Aké sú miestne jedlá a kam sa dá dobre najesť na Coron Islande?
- Miestna kuchyňa na Coron Islande ponúka rôzne morské plody a tradičné filipínske jedlá. Niektoré obľúbené reštaurácie sú Kawayanan Grill Station, La Sirenetta Seafood Restaurant a Sinugba sa Balay.

7. Aké je počasie na Coron Islande?
- Coron Island má tropické podnebie s vysokou vlhkosťou počas celej roka. Teploty sa pohybujú v rozmedzí od 25 ° C do 32 ° C.

8. Je potrebné získať víza na Filipíny?
- Pre väčšinu návštevníkov z väčšiny krajín nie je potrebné získať víza na Filipíny, ak plánujú pobyt kratší ako 30 dní. Avšak, je vždy dobré skontrolovať aktuálne vízové požiadavky pred cestou.

9. Koľko dní by som mal stráviť na Coron Islande?
- Odporúča sa stráviť aspoň 3-4 dni na Coron Islande, aby ste mali dostatočný čas na preskúmanie hlavných atrakcií a vychutnanie si krás prírody ostrova.

10. Aké sú ďalšie blízke destinácie od Coron Islandu?
- Niektoré ďalšie populárne destinácie v blízkosti Coron Islandu sú El Nido, Bohol a Cebu. Sú to nádherné miesta s úchvatnou prírodou a kultúrnymi atrakciami na objavovanie.


Ubytovanie Filipíny Coron Island


Coron Island je jedným z najkrajších a najnavštevovanejších ostrovov na Filipínach. Tento ostrov sa nachádza v provincii Palawan, ktorá je známa svojou prírodnou krásou a jedinečnými plážami. Coron Island je obľúbeným cieľom turistov z celého sveta vďaka svojim úchvatným krajinám a bohatstvu podmorského života.

Jedným z hlavných dôvodov, prečo sú ľudia priťahovaní Coron Islandom, je jeho úchvatná krajina. Ostrov ponúka množstvo skalnatých útesov, strmých útesov a zálivov, ktoré boli vytvorené dlhé roky eroziou. Tieto útvary vytvárajú jedinečné scenérie, ktoré si môžete vychutnať pri prechádzke alebo objednaní lodnej vyhliadkovej jazdy.

Okrem svojej nádhernej krajiny je Coron Island tiež známy svojimi rozmanitými príležitosťami na potápanie. V okolí ostrova sa nachádza niekoľko potopených vrakov, ktoré sú domovom pre rôzne druhy rias a morského života. Tí, ktorí majú radi potápanie, si môžu užívať pozorovanie korálových útesov a farebného morského života, vrátane rýb, morských žiab a iných morských tvorov.

Keď príde na ubytovanie na Coron Islande, turisti majú širokú škálu možností. Existuje mnoho hotelov a plážových rezortov, ktoré ponúkajú prvotriedne ubytovanie a širokú škálu služieb. Mnoho z týchto rezortov je situovaných priamo na pláži, čo ponúka jedinečnú možnosť relaxovať a užívať si nádherné výhľady na okolitú prírodu.

Okrem toho je tu aj možnosť rezervácie ubytovania v tradičných obydlích miestnych obyvateľov, známych ako "kubo". Tieto kubánske chatky sú postavené z prírodných materiálov, ako je drevo a palmové lístie, a ponúkajú autentický zážitok z miestnej kultúry. Mnoho návštevníkov si vyberie túto možnosť, aby zažilo život miestnych a videlo, ako sa tradične žilo na Coron Islande.

V blízkosti ubytovacích zariadení na Coron Islande nájdete aj množstvo reštaurácií a obchodov, ktoré ponúkajú miestne jedlá a produkty. Môžete si vychutnať tradičné filipínske jedlá, ako je adobo (marinované mäso), sinigang (kyslá polievka) a halo-halo (meškaný dezert). Okrem toho tu nájdete aj mnoho obchodov s rukodielkami a suvenírmi, kde si môžete kúpiť unikátne a miestne vyrobené predmety.

Coron Island je skutočným rajom pre milovníkov prírody a dobrodruhov. Jeho úchvatná krajina, bohatý podmorský život a možnosti potápania sú len niektoré z atrakcií, ktoré privádzajú turistov sem. S výberom ubytovania z hotelov a plážových rezortov až po tradičné miestne chatky, si každý nájde vhodné miesto na pobyt. Ak hľadáte miesto, kde si môžete oddýchnuť, objavovať a zažiť neskutočnú prírodu a kultúru, určite by ste mali navštíviť Coron Island na Filipínach.


Letenka Filipíny Coron Island


Coron Island je jedným z najkrajších ostrovov na Filipínach. Leží v južnom Tichom oceáne a je známy svojou nádhernou prírodou, krištáľovo čistými plážami a úchvatnými korálovými útesmi.

Ak sa rozhodnete navštíviť Coron, prvým krokom je zabezpečiť si letenku. Existuje niekoľko leteckých spoločností, ktoré ponúkajú lety z rôznych častí Filipín do hlavného mesta ostrova, ktorým je Coron Town. Cesta tam trvá približne jednu a pol hodiny a ponúka krásny pohľad na ostrovy a oceán.

Po prílete na letisko v Coron Town sa môžete vydať do jedného z mnohých rezortov a hotelov, ktoré ostrov ponúka. Niektoré z nich sa nachádzajú priamo na pláži a poskytujú výhľad na tyrkysové vody a scenériu útesov. Iné ponúkajú luxusné bungalovy a wellness centrá, kde si môžete oddýchnuť a užiť si zároveň.

Ak ste milovníkmi adrenalínu a dobrodružstva, Coron má pre vás veľa ponúk. Môžete sa vydať na potápanie a objaviť podvodný svet okolo ostrova. V okolí sa nachádza niekoľko potopených japonských vrakov z druhej svetovej vojny, ktoré sú obľúbenými miestami pre potápačov. Môžete tiež navštíviť Maldivy Coron, ktoré sú skupinou malebných ostrovov v blízkosti hlavného ostrova.

Pre tých, ktorí uprednostňujú pohodu a oddych, Coron ponúka aj možnosť vyraziť na lodičkou po okolitých plážach a vychutnať si slnko a bielu piesčitú pláž. Môžete tiež navštíviť slávny Jazierko Coron, ktoré je známe jasnou modrou farbou kvôli vysokému obsahu vápnika vo vode.

Miestnym kultúram sa tiež môžete priblížiť návštevou trhov a miestnych dedín. Filipínska kultúra je bohatá a farebná a obyvatelia Coronu sú veľmi priateľskí a pohostinní. Môžete si vyskúšať tradičné filipínske jedlo, ako napríklad adobo (marinované mäso), pancit (rezancová miešanica) alebo halo-halo (dezert s ovocím a ľadom).

Celkové náklady na letenku do Coronu sa líšia v závislosti od vášho miesta odletu a voľby leteckej spoločnosti. Avšak, nech už sa rozhodnete pre akýkoľvek spôsob dopravy, návšteva Coron Island bude bezpochyby nezabudnuteľným zážitkom. Takže si zabezpečte svoju letenku a pripravte sa na dobrodružstvo v jednom z najkrajších kútov Filipín.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky