Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Levi

Dovolenka Fínsko Levi


Fínsko je jedinečnou krajinou so svojou obrovskou prírodou, ktorá ponúka mnoho možností zábavy. Jednou z hodnotených aktivít je letná a zimná dovolenka v Levom.

Levi, ktorý sa nachádza v srdci fínskej Laponie, je najväčším strediskom lyžovania v Severnej Európe. Je to miesto, ktoré ponúka neustále zábavu a prežitky pre všetkých vekových kategórií. V Levi sa nachádza mnoho lyžiarskych svahov a moderných zjazdoviek, ktoré sú vybavené najmodernejšími lanovkami a vleky. Navyše, stredisko je vybavené najnovšími bezpečnostnými opatreniami v prípade havárie na zjazdovke.

Pre tých, ktorí sa nechcú lyžovať, sú v Levi ešte iné možnosti zábavy, ako napríklad jazda na sánkach, psí záprah po zasnežených pláňach alebo prechádzky na snežnom skútri. Pre milovníkov wellness sa v stredisku nachádzajú tiež spa a bazény.

Podnebie v Leve je dosť chladné, pretože sa nachádza na severe Fínska. V zime je tu často viac ako 30 centimetrov snehu a teplota klesne na -20°C. Preto je nutné si zobrať teplé oblečenie a chrániť sa pred mrazom. Nie je však dôvod, prečo by vás to malo odradiť od návštevy. Naopak, ledený vzduch a sneh vám dodajú energiu a harmoniu.

Okrem zimných aktivít je tu počas leta pre vás k dispozícii mnoho príležitostí na prechádzky po prírode alebo na rybolov v okolitých jazerách. Levi ponúka aj nezabudnuteľné zážitky ako napríklad prechádzka v horskom lanovom parku alebo na ľadovom kartingu.

Vzhľadom na všetky tieto aktivity a možnosti si môžete byť istí, že dovolenka v Leve bude nezabudnuteľný zážitok. A pre tých, ktorí chcú ochutnať fínske tradičné jedlo a poznať kultúru, je k dispozícii množstvo reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá ako ryby a hydinu.

Celkovo, dovolenka v Leve je ideálna pre ľudí, ktorí cítia kód fínskej prírody a chcú si užiť zimné či letné zážitky v harmónii s prírodou. Preto, ak plánujete svoju nasledujúcu dovolenku, neváhajte a vyberte si Levi – miesto plné zábavy a nezabudnuteľných zážitkov.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Levi


1. Ako sa dostanem do Leveho v Fínsku?
- Do Fínska sa dá dopraviť letecky, vlakom, autom alebo autobusom. Z hlavných fínskych miest je možné použiť priame spojenia do Leveho.

2. Aké je najlepšie obdobie na návštevu Leveho v Fínsku?
- Levo v Fínsku je známe predovšetkým svojimi zimnými aktivitami. Preto je najlepšie obdobie návštevy od decembra do apríla, keď je dostatok snehu na lyžovanie a sáňkovanie.

3. Aké turistické atrakcie ponúka Levo?
- Levo je obľúbeným cieľom pre milovníkov zimných športov, ako je lyžovanie, snowboarding, jazda na sáňkach a turistiku v horách. Okolie Leva ponúka tiež možnosti sledovania sietí pre zvieratá a návštevu Sami kultúry.

4. Koľko stojí jedlo a ubytovanie v Leve?
- Ceny jedla a ubytovania v Leve sa líšia v závislosti od vybraného typu reštaurácie alebo hotela. V priemere môžete očakávať, že za jedlo zaplatíte okolo 10 - 20 eur, zatiaľ čo cena ubytovania sa pohybuje okolo 100 - 200 eur za noc.

5. Aké sú najlepšie lyžiarske strediská v Leve?
- Niektoré z najlepších lyžiarskych stredísk v Leve sú Levi Ski Resort, Ylläs Ski Resort a Iso-Syöte Ski Resort. Všetky tieto strediská ponúkajú rôzne trate pre všetky úrovne jazdcov.

6. Aké ďalšie aktivity je možné robiť v Leve okrem lyžovania?
- Okrem lyžovania je možné v Leve robiť aj ďalšie aktivity ako je jazda na sáňkach, skialpinizmus, zimná rybačka, jazda na snežných skútroch, plachtenie na lyžiach (snowkiting) a sledovanie životného štýlu Sami ľudí.

7. Ako je zabezpečená doprava v Levom?
- Doprava v Levom je dobre zabezpečená. Mesto má verejnú dopravu, kde sa môžete dostať do rôznych častí mesta a okolia. Okrem toho sú k dispozícii aj taxíky a prenájom áut pre tých, ktorí uprednostňujú vlastnú mobilitu.

8. Aké sú typické jedlá v Leve a Fínsku?
- V Leve a Fínsku sú typické jedlá ako ryby (šťuka, súška), diviaky, losos, zemiaky, raci a rôzne druhy hub. Vlajkovým špecialitou je tiež škorica a typické fínske sladkosti ako pulla (sladké pečivo) a runebergova torta.

9. Koľko dni je vhodné stráviť v Levom?
- Odporúča sa stráviť v Leve minimálne 2 až 3 dni na vychutnanie si lyžovania a ďalších zimných aktivít. Ak máte záujem aj o sledovanie zvierat a spoznávanie Sami kultúry, môže byť vhodné stráviť v Leve až 5 dní.

10. Ako je počasie v Leve?
- Počasie v Leve sa v zime pohybuje v stredu -10 až -20 stupňov Celzia, s väčšou pravdepodobnosťou veľkého množstva snehu. V lete sa teploty pohybujú okolo 15 až 25 stupňov Celzia s väčšou dávkou slnečného svetla.


Ubytovanie Fínsko Levi


Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, ktorá pritahuje turistov z celého sveta. Jedným z najobľúbenejších a turisticky najatraktívnejších miest v krajine je Levi. Toto malebné mestečko vo fínskom Laponsku neustále láka návštevníkov svojimi krásnymi zimnými a letnými aktivitami. Ak sa rozhodnete navštíviť toto miesto, nezabudnite si zabezpečiť ubytovanie v blízkosti prírody.

Levi je jedným z najväčších a najpopulárnejších lyžiarskych stredísk vo Fínsku. Jeho zimná sezóna trvá od novembra do mája. Toto stredisko ponúka širokú škálu zjazdových tratí pre lyžiarov a snowboardistov všetkých úrovní a schopností. S 43 zjazdovkami a 27 vlekovými zariadeniami je toto miesto ideálne pre rodiny, začiatočníkov aj pokročilých športovcov.

Okrem lyžovania a snowboardingu, môžete si v Levi vychutnať aj iné zimné aktivity. Môžete vyskúšať jazdu na snežných skútroch po zamrznutých jazerách a hustých borovicových lesoch, vzrušujúce sánkovanie na špeciálnych sánkach a dokonca sa môžete pripojiť k husacích záprahom a preskúmať okolitú prírodu.

Ak sa rozhodnete navštíviť Levi v lete, nebudete sklamaní. Laponia, kde sa mestečko nachádza, je jedným z najpresťahovalejších miest na svete a má niekoľko národných parkov a chránených oblastí. Môžete si vychutnať túru po divokých prírodných stezkách a obdivovať úchvatnú krajinu s pomedzi brázdy, jazerá a majestátne borovicové lesy. Na rieke Ounasjarvi môžete skúsiť aj rybárčenie, ktoré je jednou z obľúbených aktivít miestnych obyvateľov.

V blízkosti Levidu sú tiež termálne kúpaliská súčasťou mnohých hotelov a ubytovacích zariadení. Po náročnom dni plnom aktivít si môžete dopriať niekoľko hodín odpočinku vo wellness centre a oddychovať v horúcej vode. Tieto kúpaliská sú ideálne na relaxáciu a regeneráciu po fyzickej únave.

Levi ponúka širokú škálu ubytovacích možností pre rôzne rozpočty. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, príjemnými chatkami a apartmánmi alebo kempingmi. Niektoré hotely ponúkajú aj možnosť rezervácie pobytu so stravou, pričom môžete vychutnať autentickú fínsku kuchyňu a skúsiť miestne delikatesy.

Ak hľadáte nezabudnuteľnú dovolenku v prírode, navštívenie Levi je skvelou voľbou. Brázdy, jazerá, lesy a hory ponúkajú dych berúce scenérie, a zimné aj letné aktivity vás určite neoceniteľný zážitok. Nech už si vyberiete akúkoľvek formu ubytovania v Levide, budete mať prístup k týmto úžasným prírodným zážitkom, ktoré vám zostanú v pamäti na celý život.


Počasie Fínsko Levi


Fínsko je známe svojou krásnou prírodou, rozsiahlou lesnou krajinou a malebnými jazerami. Mesto Levi, nachádzajúce sa v severozápadnej časti krajiny, je jedným z najpopulárnejších cieľov pre turistov, nielen kvôli svojim prírodným krásam, ale aj kvôli svojmu unikátnemu počasiu.

Levi sa nachádza na severe Fínska, v blízkosti polárneho kruhu, čo ovplyvňuje jeho podnebie. Počasie v Levom je charakteristické pre tajúce snehové zimy a chladné letá. Zimy sú tu dlhé a chladné, so snehom pokrytou krajinou a teplotami smerujúcimi k mínusovým hodnotám. Priemerná teplota v zime sa pohybuje okolo -10 °C, ale môže dosiahnuť až -30 °C.

Tieto extrémne teploty vytvárajú dokonale podmienky pre zimné športy, ako napríklad lyžovanie, snowboarding a sanie. Levi je domovom mnohých lyžiarskych stredísk, ktoré ponúkajú rôzne zjazdovky pre začiatočníkov aj skúsenejších lyžiarov. Zimné športy sú tu populárne nielen medzi turistami, ale aj medzi samotnými obyvateľmi, ktorí si radi užívajú zimné radovánky.

Letá v Levom sú chladnejšie v porovnaní s inými krajinami, ale teploty sa zvyčajne pohybujú okolo 10 - 15 °C. Letná sezóna je však krátka a počas nej sa dni výrazne predlžujú. Turisti sa sem vyberajú v lete nielen kvôli aktívnemu oddychu v prírode, ale aj kvôli možnosti sledovania polárnych slnečných súmrakov, ktoré sú tu úchvatné.

Priemerné množstvo ročných zrážok v Levi je pomerne nízke, čo vytvára ideálne podmienky pre turistov počas celého roka. Toto suchšie podnebie robí turistiku a vonkajšie aktivity príjemnejšími, aj keď si treba pamätať na dostatočné hydratáciu, najmä v horúcich letných mesiacoch.

Fínsko je prekrásna krajina so svojimi jedinečnými prírodnými scenériami a zvláštnym počasím. Levi je príkladom toho, ako počasie môže vytvoriť unikátnu atmosféru a ponúkať turistom mnoho možností na aktívny oddych. Nech už sa tu vyberiete v zime alebo v lete, počasie v Levom vás určite ohúri.


Letenka Fínsko Levi


Levi je príjemné a malebné fínske mestečko, ktoré sa nachádza v Laponsku. Je obľúbeným cieľom turistov, najmä v zimnom období, pretože ponúka skvelé možnosti na zimné športy a pozorovanie severného svetla. Aby ste sa tam dostali, je potrebné zabezpečiť leteckú letenku do tejto destinácie.

Zväčša sa odporúča letieť do blízkeho letiska v Kittilä, ktoré je vzdialené iba 15 kilometrov od Leva. Väčšina európskych leteckých spoločností ponúka priame lety do Kittilä v zimnom období. Ak cestujete z iného kontinentu, môžete si zvoliť spojený let cez Helsinki a potom pokračovať na vnútroštátny let do Kittilä.

Cena letenky do Levi sa líši podľa dátumu cestovania a krajiny, z ktorej cestujete. Je však možné nájsť cenovo výhodné ponuky, ak si vopred zadefinujete termín cesty a porovnáte ceny rôznych leteckých spoločností. Je tiež dobré sledovať a využívať príležitostné ponuky, ktoré môžu byť dostupné v určitých obdobiach.

Po prílete na letisko v Kittilä je veľmi pohodlné a jednoduché dostať sa do Leva. Sú tu k dispozícii rôzne možnosti prepravy, ako napríklad taxi, autobus alebo dokonca prenájom áut. Taxi je najrýchlejšou a najpohodlnejšou možnosťou, ale môže byť trochu drahšia. Autobusová doprava je lacnejšia alternatíva, avšak treba si pred cestou overiť aktuálne jazdné poriadky.

Po príchode do Leva vás očarí krása tohto miesta. Mestečko ponúka niekoľko lyžiarskych stredísk s rôznymi lyžiarskymi trasami pre začiatočníkov aj pokročilých. Priaznivé podmienky pre lyžovanie sú tu takmer počas celého zimného obdobia. Okrem toho môžete vyskúšať aj snowboarding, skialpinizmus, bežecké lyžovanie a rôzne iné aktivity.

Levi však nie je iba zimným rajom, ponúka aj mnoho možností pre letné aktivity. Môžete sa vydať na turistiku, jazdu na bicykli, rybárske výpravy alebo pozorovanie vtákov. Je tu tiež niekoľko wellness centier, kde si môžete užiť odpočinok a relaxáciu.

Čaro Leva je umocnené aj pozorovaním legendárneho severného svetla, alebo Aurora Borealis, ktoré je v tomto regióne rozšírené. Aby ste mali väčšiu šancu na pozorovanie tohto úžasného prírodného javu, odporúča sa navštíviť Levi od septembra do apríla.

Ak si vyberiete letenku do Fínska a presnejšie do Leva, určite sa vám táto destinačka zapáči. Je tu niečo pre každého - od dobrodružných športových aktivít po pokojné a relaxačné chvíle v prírode. Navštívte Levi a prežite nezabudnuteľnú dovolenku v jednom z najkrajších miest v severnej Európe.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky