Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Rovaniemi

Letenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je nádherná krajina bohatá na prírodu, kultúru a zaujímavosti. Jedným z najzaujímavejších miest v tejto krajine je Rovaniemi, hlavné mesto Laponska. Pre skutočný zážitok z cestovania do Rovaniemi je najlepšou voľbou letenka.

Rovaniemi je známe ako územie Ježiška a najlepšie miesto na sledovanie polárnej žiary. Toto mesto je vzdialené približne 800 kilometrov severne od Helsínk a let trvá približne hodinu a pol. Existuje niekoľko spoločností, ktoré poskytujú lety do Rovaniemi a je možné nájsť výhodné letenky z rôznych krajín Európy.

Po prílete do Rovaniemi môžete zažiť niečo, čo je pre väčšinu ľudí jedinečné. V hlavnom meste Laponska je mnoho zaujímavých miest a aktivít, ktoré vám umožnia skúmať pôvodnú fínsku kultúru a prírodu. Po príchode na letisko môžete navštíviť vežu, ktorá vás vítá symbolicky stavmi Laponska. Ak máte šťastie, môžete tiež stretnúť Ježiška, jeho domov je totiž v blízkosti Rovaniemi.

Jedným z hlavných turistických atrakcií v Rovaniemi je Santa Park, ktorý je ideálnym miestom na návštevu pre rodiny s deťmi a všetkých, ktorí chcú zažiť kúzlo Vianoc po celý rok. V Santa Parku môžete stretnúť samotného Ježiška, navštíviť jeho dielňu a dokonca si vytvoriť vlastný darček.

Ďalšou zaujímavosťou je Muzeum Arktikum, kde sa môžete dozvedieť viac o živote v Arktíde. Zistite o kultúre Laponska, tvárte sa oči v oči so skutočným polárnym medveďom a sledujte animované kiná o živote v tejto časti sveta.

Pre tých, ktorí milujú prírodu a dobrodružstvo, Rovaniemi ponúka mnoho možností. Môžete sa vydať na husacie farmy, kde si môžete vyskúšať jazdu v koči ťahanom psov, alebo dokonca sa zúčastniť polárneho safari na snežných skútroch. Nezabudnite tiež navštíviť jednu z najväčších atrakcií Rovaniemi - polárny kruh. Tu môžete prejsť cez neviditeľnú hranicu medzi severným a južným polárnym kruhom a sledovať krásu polárnej žiary.

Po aktívnom dni môžete ochutnať tradičnú fínsku kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií v Rovaniemi. Nezabudnite si vyskúšať tiež lokálny alkohol, najmä známu fínsku vodku.

Rovaniemi je jedinečné miesto, ktoré ponúka mnoho príležitostí na objavovanie prírodných a kultúrnych pokladov Fínska. Letenka do tohto mesta je prvým krokom na ceste k úžasnému dobrodružstvu. Takže neváhajte a začnite plánovať svoje nezabudnuteľné cestovanie do Fínska Rovaniemi hneď teraz!


Počasie Fínsko Rovaniemi


Rovaniemi je hlavné mesto fínskej provincie Laponsko a tiež najväčšie mesto v oblasti. Nachádza sa v severnej časti Fínska, tesne pod polárnym kruhom. Táto poloha znamená, že počasie v Rovaniemi je teplejšie v letných mesiacoch a chladnejšie v zimných mesiacoch.

Leto v Rovaniemi

Letá v Rovaniemi sú miernymi a vlhkými mesiacmi. Teploty dosahujú denné maxima okolo 20-25°C, avšak nočné teploty môžu klesnúť na 10°C. Letá sú oveľa svetlejšie v porovnaní s ostatnými ročnými obdobiami, s denným svetlom trvajúcim až 24 hodín. V lete je tiež možné vidieť polárne svetlo - krásne svetelné efekty v nočnej oblohe, ktoré sú spôsobené interakciou slnečných lúčov s magnetickým poľom Zeme.

Jeseň v Rovaniemi

S príchodom jesene teploty začínajú klesať a dni sa začínajú skracovať. Teploty sa pohybujú okolo 10-15°C s nočnými teplotami okolo 0°C. Jesenné obdobie je často daždivé a veterné.

Zima v Rovaniemi

Zima v Rovaniemi je často veľmi chladná a suchá. Teploty môžu klesnúť na -30°C a menej, takže je dôležité sa obliekať teple a dodržiavať bezpečnostné opatrenia, keď sa vyráža von. Dni sú veľmi krátke, s denným svetlom trvajúcim len niekoľko hodín. Zima v Rovaniemi prináša aj jednu z najkrajších atrakcií - polárne svetlo. Tento krásny zjavný efekt je viditeľný v nočnej oblohe počas zimných mesiacov.

Jar v Rovaniemi

Jar v Rovaniemi sa začína v marci s miernym zvýšením teplôt. Dni sa začínajú predlžovať a vtáci a zvieratá začínajú opäť ukazovať svoju aktivitu. Teploty sa pohybujú okolo 0-5°C a nočné teploty sa zvyčajne pohybujú okolo -5°C.

Celkovo počasie v Rovaniemi závisí od ročného obdobia, takže je dôležité sa na to pripraviť a vybrať si vhodné oblečenie a vybavenie na pobyt v tejto oblasti. Avšak nech už to bude akokoľvek, Rovaniemi ponúka krásne a fascinujúce prírodné scenérie, ktoré určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Rovaniemi


1. Aké je hlavné mesto Fínska?
Odpoveď: Hlavné mesto Fínska je Helsinki.

2. Kam chodiť v Rovaniemi?
Odpoveď: V Rovaniemi môžete navštíviť Santa Claus Village, Arktické centrum Rovaniemi, Joulukka, Ounasvaara Ski Resort a veľa ďalších atrakcií.

3. Ako sa dostanem z Helsínk do Rovaniemi?
Odpoveď: Môžete sa dostať z Helsínk do Rovaniemi lietadlom, vlakom alebo autobusom. Lietadlo je najrýchlejšia možnosť, trvá to približne 1,5 hodiny letu.

4. Kedy je najlepší čas navštíviť Rovaniemi?
Odpoveď: Najlepší čas navštíviť Rovaniemi je zimná sezóna od novembra do marca, keď je možné zažiť polárnu noc a prípadne aj stretnúť sa so Santa Clausom.

5. Aký je priemerný teplota v Rovaniemi?
Odpoveď: Priemerná teplota v Rovaniemi sa pohybuje od -15 ° C v zime do 20 ° C v lete.

6. Ako sa tam dostanem zo Santa Claus Village?
Odpoveď: Môžete sa dostať zo Santa Claus Village do Rovaniemi autobusom, taxíkom alebo vlastným autom.

7. Koľko stojí vstup do Santa Claus Village?
Odpoveď: Vstup do Santa Claus Village je bezplatný, ale niektoré atrakcie a aktivity môžu mať poplatok.

8. Kde môžem vidieť husky?
Odpoveď: Môžete vidieť husky v rôznych huskies farmách a výcvikových centrách v Rovaniemi.

9. Môžem vidieť polárnu žiaru v Rovaniemi?
Odpoveď: Áno, Rovaniemi je známe ako jedno z najlepších miest na svete na pozorovanie polárnej žiary.

10. Aké sú najlepšie aktivity na zimu v Rovaniemi?
Odpoveď: Medzi najlepšie aktivity na zimu v Rovaniemi patria jazda na sánkach tažených sobmi, jazda na psom zvieratke, motorky na snehu, návšteva Santa Park a pozorovanie polárnej žiary.


Dovolenka Fínsko Rovaniemi


Fínsko je krajina plná prírodného bohatstva a kúziel, sú to miesta, ktoré si vyžadujú návštevu. Jedným z najpopulárnejších miest v Fínsku je Rovaniemi, ktoré je známe ako domov Santa Clausa a ako miesto, kde môžete zažiť magické polárne svetlo.

Rovaniemi sa nachádza v severnej časti krajiny a je hlavným mestom Fínskeho Laponska. Celý región je obklopený nekonečnou divokou prírodou, hustými lesmi, jazerami a riekami. Je to miesto, kde môžete zažiť skutočnú arktickú atmosféru.

Jednou z najväčších atrakcií Rovaniemi je návšteva Santa Parku. Santa Park je vlastne podzemná jeskynia, kde môžete vidieť dielňu Santa Clausa, stretávať sa s jeho pomocníkmi a dokonca stretnúť samotného Santa Clausa. Je to skutočne magické miesto, kde sa aj dospelí môžu cítiť ako deti.

Okrem Santa Parku si môžete vychutnať aj iné zážitky. Rovaniemi je jedným z najlepších miest na svete, kde môžete sledovať polárne svetlo. Toto farebné divadlo, ktoré sa objavuje na nočnej oblohe, je jedným z najohromujúcejších prírodných javov. Existuje mnoho spoločností, ktoré organizujú nočné výlety na sledy ťahané psami alebo motorových saní a poskytujú vám jedinečnú príležitosť vidieť toto magické svetlo.

Ak máte radi zimné športy, Rovaniemi je miestom pre vás. Región je plný zimných aktivít ako lyžovanie, snowboarding, plávanie v zamrznutých jazerách a riečnych rafting. Môžete si tiež vyskúšať jazdu na sania ťahaných sobmi, čo je skutočne zaujímavý zážitok.

Rovaniemi je tiež domovom niekoľkých kultúrnych pamiatok, ktoré si zaslúžia návštevu. Napríklad Arktické centrum Rovaniemi je miesto, kde môžete zistiť viac o prírode a živote v arktických oblastiach. Muzeum Rovaniemi vám ponúka možnosť spoznať históriu regiónu a Laponskú univerzitu, kde môžete zistiť viac o štúdiu Arktídy.

Samozrejme, počas vašej návštevy by ste si nemali nechať ujsť príležitosť sledovať a skúmať úžasnú prírodu v okolí Rovaniemi. Pravidelné výlety do národných parkov, ako je Napapiiri, sú skvelým spôsobom, ako objaviť okolitú krajinu, prechádzky v lese, fotografovať divoké zvieratá a vychutnať si čerstvý arktický vzduch.

Rovaniemi je skutočne jedinečné miesto, ktoré ponúka nielen zážitky, ktoré si budete pamätať celý život, ale aj možnosť získať hlbšie porozumenie arktickej krajiny a jej kultúry. Takže neváhajte a plánujte si dovolenku do Rovaniemi!


Ubytovanie Fínsko Rovaniemi


Fínsko a jeho mesto Rovaniemi sú známe predovšetkým ako domovom Santa Clausea. Toto miesto v samom srdci Laponska ponúka jedinečnú skúsenosť, ktorou je polárna noc a polárny deň. Ak sa chystáte navštíviť Rovaniemi, je dôležité zabezpečiť si ubytovanie, ktoré bude pre vaše potreby ideálne.

Rovaniemi ponúka množstvo možností ubytovania, pretože je turisticky veľmi vyhľadávaným miestom. Možno si vybrať z hotelov, apartmánov, súkromných chatiek či budov, ktoré slúžia ako hostel. Ceny za ubytovanie sa pohybujú od približne 50 eur za noc v hosteli až po 250 eur a viac za luxusné hotely.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo špeciálne, môžu sa rozhodnúť pre niektorú z populárnych možností v Laponsku, ako napríklad sklenené iglu. Táto možnosť ponúka úžasný pohľad na polárne svetlo. Sklenené iglu sú k dispozícii od približne 300 eur za noc.

Ďalšou možnosťou je zúčastniť sa tzv. "apartmánových safári". Táto skúsenosť umožní ubytovať sa v súkromnom apartmáne a zároveň si užiť čaro Laponska. Táto ponuka je väčšinou ovplyvnená danou sezónou a ponúka činnosti ako napríklad jazdu na snežných skútroch, polárne svetlo a tradičné fínske sauny.

Ak hľadáte lacnejšie možnosti ubytovania v Rovaniemi, hostel alebo súkromná izba v apartmáne môže byť ideálnou voľbou. Hostely sú zvyčajne lokalizované v centre mesta, čo znamená, že budete len krátky prechádzka od hlavných atrakcií. Taktiež súkromné izby v apartmánoch ponúkajú praktický a nezávislý pobyt v Rovaniemi, a to za cenu začínajúcu na približne 50 eur za izbu.

Vzhľadom na to, že Laponsko je populárnou turistickou destináciou, odporúča sa včas zabezpečiť si ubytovanie pred odchodom. Dôležité je zohľadniť tiež polohu a vzdialenosť od hlavných atrakcií, ktoré chcete navštíviť. Celkové náklady na ubytovanie závisia od zvolenej možnosti, no v každom prípade bude to nezabudnuteľné zážitok.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky