Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Savonlinna

Ubytovanie Fínsko Savonlinna


Savonlinna je malebné mesto nachádzajúce sa na juhovýchode Fínska. Toto kúzelné miesto si zachovalo svoju pôvodnú fínsku atmosféru a obklopené je nádhernou prírodou. Pre turistov, ktorí sem prichádzajú, je jedným z najdôležitejších aspektov ich cesty samozrejme aj ubytovanie.

Savonlinna ponúka širokú škálu možností pre ubytovanie, či už sú to hotely, penzióny, súkromné apartmány alebo kempy. Voľba závisí od preferencií a rozpočtu jednotlivých turistov.

Ak preferujete komfort a luxus, v Savonlinne nájdete niekoľko luxusných hotelov, ktoré ponúkajú príjemné ubytovanie a všetky moderné vybavenia. Sú tu aj hotely s wellness centrami a bazénmi, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí si chcú dopriať oddych a relaxáciu.

Pre tých, ktorí uprednostňujú príjemnú a útulnú atmosféru, je ideálnou voľbou penzión. Penzióny v Savonlinne sú známe svojou pohostinnosťou a jedinečným charakterom. Často sa nachádzajú v historických budovách a ponúkajú autentický fínsky zážitok.

Ak preferujete väčšiu slobodu a súkromie, môžete sa rozhodnúť pre súkromný apartmán. V Savonlinne nájdete množstvo pekných apartmánov, ktoré sú dobre vybavené a ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov. Tieto apartmány vám umožnia cítiť sa ako doma a užiť si plnú nezávislosť počas vášho pobytu.

Pre milovníkov prírody a tých, ktorí preferujú nižšie náklady, sú kempy skvelou voľbou. V Savonlinne môžete nájsť niekoľko kempov, ktoré ponúkajú buď stanovacie miesta alebo chatky. Toto je ideálne pre tých, ktorí chcú stráviť viac času vonku v prírode a zažiť autentický kempingový zážitok.

Najlepšie je, že ktorúkoľvek možnosť ubytovania si zvolíte, vždy budete mať prístup k nádhernému okoliu Savonlinny. Mesto sa nachádza priamo pri jazere Saimaa, najväčšom jazere v Fínsku, a je obklopené prírodnými rezerváciami a národnými parkami. To znamená, že po dni strávenom objavovaním pamiatok a zaujímavostí mesta si môžete vychutnať krásu okolia a relaxovať v prírode.

V každom prípade, bez ohľadu na to, aké ubytovanie si v Savonlinne zvolíte, určite nebudete sklamaní. Toto kúzelné fínske mesto ponúka nielen úžasné pamiatky a prírodné scenérie, ale aj skvelé možnosti ubytovania, ktoré vám pomôžu vytvoriť si nezabudnuteľný a pohodlný pobyt.


Letenka Fínsko Savonlinna


Savonlinna je malebné mesto, nachádzajúce sa na východnom pobreží Fínska. Svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami si získava srdcia návštevníkov z celého sveta. Ako sa sem dostať? Jednou z možností je zvoliť si letenku do Savonlinny.

Savonlinna má svoje vlastné letisko, ktoré je pre návštevníkov skvelou voľbou, ak chcú cestovať rýchlo a pohodlne. Letisko je dobre spojené s hlavnými letoviskami a mestami v Európe, čo znamená, že nájsť letenku do Savonlinny nie je ťažkou úlohou.

Existuje viacero leteckých spoločností, ktoré ponúkajú letenky do Savonlinny. Medzi najznámejšie patria Finnair, Norwegian Air Shuttle a easyJet. Tieto spoločnosti operujú z mnohých európskych miest a ich lety sú pravidelné. Zeptejte sa svojho cestovného agenta alebo vyhľadajte letenku na internete, aby ste našli najlepší let do Savonlinny zo svojho miesta.

Cesta do Savonlinny letom je zážitkom, ktorý by ste nemali premeškať. Počas letu budete mať možnosť obdivovať prekrásnu panorámu Fínska z vtáčej perspektívy. Keď sa blížite k letisku v Savonlinne, uvidíte úžasné jazero Saimaa, ktoré sa rozprestiera okolo mesta. Toto jazero je najväčším sladkovodným jazerom v Európe a je obklopené nádhernou prírodou.

Po pristátí na letisku v Savonlinne vás čaká ďalšia výhoda – krátka vzdialenosť do centra mesta. Mesto je veľmi kompaktné a je možné ho ľahko preskúmať pešo. Môžete si prenajať auto alebo využiť verejnú dopravu, ak chcete navštíviť okolité destinácie a prírodné pamiatky.

Savonlinna je známa svojím hradom Olavinlinna, ktorý je považovaný za jednu z najkrajších stredovekých pevností na severnej pologuli. Každoročne sa tu koná slávny operný festival, ktorý priláka množstvo umelcov a návštevníkov z celého sveta. Okrem toho môžete navštíviť aj múzeum Savonlinna, ktoré vám poskytne dôležité informácie o histórii a kultúre mesta.

Ak máte radi prírodu, v Savonlinne nebudete sklamaní. Mesto sa nachádza v blízkosti národného parku Kolovesi, kde môžete obdivovať nádherné jazerá a lesovú krajinu. Mnoho miestnych turistov obľubuje aj plavbu po jazere Saimaa na lodi alebo kajaku.

Letenka do Savonlinny je skvelou voľbou pre tých, ktorí chcú objaviť krásy Fínska a zároveň sa vyhnúť preplneným turistickým destináciám. Toto krásne mesto vás očarí svojou prírodou, historickými pamiatkami a pokojnou atmosférou. Nezabudnite si zorganizovať letenku, aby ste sa mohli vydať na nezabudnuteľný pobyt v Savonlinne.


Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Savonlinna


1. Ako sa dostanem do Savonlinny?
Odpoveď: Do Savonlinny sa môžete dostať autom, vlakom alebo autobusom. Najbližšie letisko je v meste Kuopio.

2. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Savonlinne?
Odpoveď: Najznámejšou atrakciou je hrad Olavinlinna, ktorý je známy ako jedno z najväčších stredovekých hradov na severe Európy. Okrem toho môžete navštíviť takzvaný Savonlinna operný festival, ktorý sa koná v lete.

3. Kedy sa koná Savonlinna operný festival?
Odpoveď: Savonlinna operný festival sa koná každý rok v júli. Trvá asi tri týždne a sú v ňom predstavené známe opery vo fascinujúcom priestore hradu Olavinlinna.

4. Aké sú možnosti ubytovania v Savonlinne?
Odpoveď: V Savonlinne nájdete rôzne možnosti ubytovania, od luxusných hotelov po pohodlné apartmány a penzióny. Existujú aj campingy a chalupárske chaty pre tých, ktorí preferujú pobyt v prírode.

5. Aké aktivity a výlety môžem robiť v Savonlinne?
Odpoveď: Okrem návštevy hradu Olavinlinna môžete v Savonlinne vyskúšať rôzne vodné športy ako kajakovanie, plachtenie a rybolov. Môžete si tiež prenajať bicykel a prechádzať sa po krásnom okolí jazera Saimaa.

6. Aké je typické jedlo v Savonlinne?
Odpoveď: Fínska kuchyňa je známa svojimi čerstvými a kvalitnými prísadami. V Savonlinne si môžete vychutnať typické fínske pokrmy ako ryby a zeleninu grilované na otvorenom ohni, alebo tučné a chutné rybacie polievky.

7. Je v Savonlinne možnosť nákupov?
Odpoveď: V Savonlinne sú rôzne obchody, malé butiky a darčekové predajne, kde si môžete kúpiť tradičné fínske suveníry ako drevené remeslá a textílie.

8. Koľko dní by som mal stráviť v Savonlinne?
Odpoveď: Odporúča sa stráviť v Savonlinne minimálne dva dni, aby ste mohli navštíviť hrad Olavinlinna, vychutnať si niektoré vodné aktivity a objaviť okolité prírodné krásy.


Počasie Fínsko Savonlinna


Fínsko Savonlinna je oblast, ktorá leží v južnej časti Fínska a je známa svojou krásnou prírodou a historickými pamiatkami. Savonlinna sa nachádza na severe Európy, a preto tu predovšetkým panuje kontinentálne podnebie s chladnými a suchými zimami a teplými letami.

Zima v Savonlinne prináša so sebou typické zimné počasie s minimom slnečného svitu a veľmi nízkymi teplotami. Teploty v zime sa pohybujú medzi -5°C a -15°C. Aj keď teploty sú nízke, zima v Savonlinne je často suššia ako iné oblasti Fínska, takže sa určite vyplatí navštíviť miesto aj v tomto ročnom období.

Leto v Savonlinne je krásne a ideálne na vonkajšie aktivity. Teploty sa pohybujú priemerne okolo 20°C a je tu dostatok slnečného svitu. Letné mesiace sú často veľmi krátke v porovnaní s inými oblasťami Fínska, ale stále sú dostatočne dlhé na to, aby sa tu dobre zrelaxovalo. V čase letného slnovratu sa na oblohu v Savonlinne neprináša tma a oblasť zostáva osvetlená po celú noc.

Savonlinna má aj svoje typické mikroklíma, ktoré sú ovplyvnené jazerami a riekami, ktoré sa nachádzajú v blízkosti tohto miesta. V závislosti od polohy a nadmorskej výšky sa počasie v rôznych častiach Savonlinnu môže líšiť. Tieto faktory môžu ovplyvniť ako teploty, tak aj množstvo zrážok.

Celkovo možno povedať, že počasie v Savonlinne je v zime chladné a suché a v lete teplé a slnečné. Bez ohľadu na ročné obdobie, Savonlinna ponúka návštevníkom množstvo aktivít a výletov, ktoré sa dajú vychutnať v prírodnom prostredí tohto krásneho miesta.


Dovolenka Fínsko Savonlinna


Fínsko je krajina tajomne krásy a netturisticky vyspelá oblasť Savonlinna vychádza z toho konceptu. Je to jeden z najkrajších regiónov v tejto rozmanitej krajine, plnej prirodzených scenérií, krásnych jazier a iných nádherných miest. Savonlinna je ideálnym cieľom pre tých, ktorí hľadajú pokoj, pôvab a oddych.

Savonlinna je veľmi populárna turistická destinácia a hlavnou atrakciou regiónu je majestátny hradu Olavinlinna, ktorý oplýva dlhou históriou a mnohomiliónmi príbehov. Hrad sa datuje až do 15. storočia a bol postavený medzi dvoma Ďumbieroma, v krásnej scenérii ostrova Kyrönsalmi v jazere Saimaa, ktorý je najväčším jazerom v krajine.

Hrad je dnes otvorený pre návštevníkov, ktorí si tu môžu prezrieť jeho mnohé zákutia, nádherné záhrady a vežu, ktorá ponúka úžasný výhľad na celý Savonlinna. Okrem toho môžete vychutnať množstvo kultúrnych podujatí a festivalov, ktoré sa tu konajú po celý rok.

Medzi ďalšie atrakcie Savonlinny patrí mnohojazycný Muzeum Saimaa, ktorý ponúka zaujímavé informácie o histórii regiónu a jeho prírodných scenériách. Záhrada Saihitei je tiež plná kvetov a zeleného rastlinstva, ktoré urobia váš pobyt tu nepoznanou zápletku. Skúsení turisti si vychutnávajú jazdu malých špeciálnych plavidiel s pohľadom na zaujímavosti Severnej Európy a krásne scenérie ostrova Kyrönsalmi.

Savonlinna je tiež ideálnym miestom pre turistov, ktorí sa radi venujú rôznym outdoorovým aktivitám. Zážitky roku si môžete z neho vziať počas vašej cesty – môžete si prenajať cyklo alebo vodné športové vybavenie, ktoré vám umožnia objavovať tento krásny región a preskúmať jeho mnohé zákutia. Ak sa radi horúcejšiem klímam niektoré z jazier v regióne majú podmienky pre kupanie.

Dovolenka v Savonlinne je ideálna pre každého, kto hľadá kľudné a pokojné prostredie, ktoré sa oplatí objavovať. S priateľmi alebo rodinou sa budete môcť oddýchnuť, opaľovať sa na slnku, obdivovať miestne krásy a plne prírodné scenérie, ktoré tento región ponúka. A k tomu, voľný čas môžete stráviť prechádzkami po krásnych, historických uliciach Savolinnu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky