Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Fínsko Turku

Najčastejšie otázky a odpovede Fínsko Turku


1. Aký je najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Turku?
Odpoveď: Najlepším spôsobom je využiť verejnú dopravu. Existuje priamy autobusový spoj, ktorý vás dovezie do centra mesta.

2. Aké sú najpopulárnejšie turistické atrakcie v Turku?
Odpoveď: Medzi najpopulárnejšie atrakcie patrí Turun hrad, Turun katedrála, múzeum Aboa Vetus & Ars Nova a Luostarinmäki starodávne drevené dedičstvo.

3. Kam môžem ísť na dobré jedlo v Turku?
Odpoveď: V Turku je veľa skvelých reštaurácií. Niektoré populárne možnosti sú zámocká reštaurácia Kähwā, reštaurácia Pinella a reštaurácia Tårget.

4. Ktoré pláže sú najbližšie k Turku?
Odpoveď: Najbližšie pláže sa nachádzajú na ostrove Ruissalo, ktorý je vzdialený asi 20 minút jazdy od centra mesta.

5. Ako sa dostať z Turku do Helsinki?
Odpoveď: Najjednoduchším spôsobom je cestovať vlakom. Vlaky medzi Turku a Helsinkami premávajú pravidelne a cesta trvá približne 2,5 hodiny.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Turku?
Odpoveď: Turku je krásne v každom ročnom období, ale letné mesiace sú obzvlášť populárne. Ak sú vám prijateľné nižšie teploty, môžete navštíviť Turku aj v zime a zažiť atmosféru vianočných trhov.

7. Kde sa môžem ubytovať v Turku?
Odpoveď: V Turku je mnoho hotelov a hostí. Niektoré populárne možnosti sú Hotel Radisson Blu Marina Palace, Hotel Scandic Julia a Guesthouse Turku.

8. Aké sú najlepšie miesta na nakupovanie v Turku?
Odpoveď: Centrum mesta Turku je plné obchodov a obchodných centier. Niektoré populárne miesta na nakupovanie sú Hansakortteli a Kauppakeskus Skanssi.

9. Čo môžem robiť vo voľnom čase v Turku?
Odpoveď: Vo voľnom čase v Turku môžete navštíviť múzeá, prechádzať sa počasie voľnými priestormi, relaxovať v parku alebo si vychutnať miestnu kuchyňu v jednej z mnohých reštaurácií.

10. Mám sa naučiť základné fínske frázy, ak idem do Turku?
Odpoveď: Nie je to nevyhnutné, ale je vždy potešiteľné a užitočné, ak sa aspoň niektoré frázy naučíte. Fíni ocenia, keď sa snažíte hovoriť ich jazykom, aj keď väčšina ľudí v Turku hovorí plynnou angličtinou.


Ubytovanie Fínsko Turku


Fínsko je krajina, ktorá ponúka nádhernú prírodu, bohatú kultúru a množstvo historických pamiatok. Jedným z najpopulárnejších miest na návštevu je Turku, hlavné mesto regiónu Fínsko-Východ a bývalé hlavné mesto celej krajiny.

Ak hľadáte ubytovanie v Turku, máte na výber množstvo možností. Od luxusných hotelov až po cenovo dostupné hostely, v Turku je pre každého niečo vhodné.

Ak si želáte pobyt v centrálnom mieste, môžete si vybrať z mnohých hotelov, ktoré sa nachádzajú v samotnom centre Turku. Tieto hotely ponúkajú pohodlné ubytovanie, priestranné izby a skvelý servis. Niektoré z nich majú aj wellness zázemie a reštaurácie, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlá. Cena za ubytovanie v týchto hoteloch sa môže líšiť v závislosti od sezóny a typu izby, ale vo všeobecnosti je turistami považovaný za príjemný a rozumný.

Pre tých, ktorí preferujú viac neformálne ubytovanie a chcú zažiť miestnu atmosféru, môže byť zaujímavou možnosťou ubytovanie v tradičných fínskych chatkách. Tieto chatky sú často umiestnené na okraji mesta a ponúkajú pokoj a súkromie. Sú vybavené všetkým potrebným zariadením a dokážete si v nich pripraviť jedlo. Keďže Turku je pri Baltickom mori, niektoré chatky majú aj výhľad na more a neďaleké pláže.

Pre cestovateľov s menším rozpočtom sú ideálnym riešením hostely v Turku. Tieto hostely ponúkajú cenovo dostupné ubytovanie a spoločné priestory, kde môžete stretnúť iných cestovateľov a vymieňať si zážitky. Niektoré z hosteli majú aj spoločenské izby alebo terasy, kde si môžete vychutnať fínske slnko.

Okrem týchto bežných možností je v Turku aj niekoľko netradičných foriem ubytovania. Napríklad môžete sa rozhodnúť pre ubytovanie v historickom zámku alebo v tradičnej fínskej farme. Táto alternatíva vám umožní zažiť autentickú stránku fínskeho vidieka a spoznať miestnych ľudí.

Nezáleží na tom, pre aký typ ubytovania sa rozhodnete v Turku, jedno je isté - budete mať príležitosť objaviť bohatú kultúru tohto regiónu a vychutnať si nádhernú prírodu Fínska. Turku je jedno z tých miest, ktoré vás uchvátia svojou krásou a pohostinnosťou, a nech už si vyberiete akýkoľvek spôsob ubytovania, vaša cesta sem bude jedinečným zážitkom.


Počasie Fínsko Turku


Fínske mesto Turku sa nachádza na juhozápade Fínska a patrí medzi najstaršie mestá krajiny. Mesto je okrem svojej histórie aj známe svojím jedinečným počasím.

Turku, ako aj všetky mestá Fínska, si užíva štyri ročné obdobia. V zime, od decembra do februára, sa teploty pohybujú okolo -5°C a v niektorých prípadoch aj ďalej do mínusových čísel. Počas zimy sa v Turku vyskytuje veľa snehu a ľadových krúh, ktoré poskytujú príležitosť na rôzne zimné aktivity ako sú korčuľovanie, bežkovanie alebo sánkovanie.

Jarné mesiace od marca do mája sú v Turku premenlivé a často bývajú daždivé. Teploty sa začínajú zvyšovať a pohybujú sa okolo 0-10°C. Práve jeseň a jar sú najzaujímavejšie obdobia z hľadiska sledovania zmeny prírody. Stromy prechádzajú z bezlistého zimného obdobia do jarného kvitnutia.

Leto, od júna do augusta, prináša do Turku vyššie teploty, ktoré sa môžu pohybovať okolo 20-25°C. Dnes sa Turku stáva čoraz populárnejším letným turistickým miestom. V lete sa môžete vybrať na vodné aktivity alebo si užiť plážové počasie na miestnej pláži.

Jeseň v Turku je krásna kvôli farám listov a malým stvoreniam. Teploty sa pohybujú okolo 5-15°C a prichádza s daždivými dňami. Jeseň prinesie do Turku aj zapáchajúcu vôňu dospelých v porastoch a slnko ostáva okolo 8 hodín denne.

Celkové počasie v Turku je prevažne vlhké. Dáždove stredné počasie prvých 6 mesiacov v roku. Keďže sa Turku nachádza pomerne na severe, obzvlášť v zime, svetlo sa na oblohe objavuje skoro a zotavuje sa oveľa skôr, než by sa dalo očakávať v západných krajinách.

Suma summarum, aj keď je počasie v Turku prevažne miernejšie, stále ponúka veľa možností pre návštevníkov, ktorí žiadajú počasie, ktoré je dobrodružné a zároveň umožňuje relaxáciu. Bez ohľadu na ročné obdobie pripravte sa na mierne počasie a príležitosti na rôzne aktivity, ktoré vám Turku môže ponúknuť.


Dovolenka Fínsko Turku


Dovolenka v Fínsku: Turku - Skvost pri Baltickom mori

Fínsko je známe svojou nádhernou prírodou, modernou architektúrou a unikátnou kultúrou. Jedným z najkrajších miest v tejto krajine je Turku, ktoré sa nachádza pri Baltickom mori. Ak plánujete dovolenku v Fínsku, rozhodne by ste nemali vynechať tento skvost.

Turku je najstarším mestom vo Fínsku a ponúka bohatú históriu a kultúru. Jedným z najväčších lákadiel tohto mesta je Turun linna (hrad Turku), ktorý je jedným z najväčších stredovekých hradov vo Fínsku. Tento nádherný hrad je plný historických artefaktov a ponúka fascinujúci pohľad do minulosti. Okrem toho si môžete vychutnať výhľad na more z hradných múrov.

Ďalším miestom, ktoré by ste určite mali navštíviť, je katedrála Turun tuomiokirkko. Táto katedrála je jednou z najpopulárnejších pamiatok Turku a nachádza sa na brehu rieky Aura. Je postavená v gotickom štýle a jej veže ponúkajú úchvatný výhľad na mesto.

Okrem historických pamiatok si môžete vychutnať aj prírodnú krásu Turku. Vyzlečte sa v turistických topánkach a choďte na prechádzku do Turku archipelág (Turku arhipelág), ktorý predstavuje sietu tisícok ostrovčekov. Môžete si zapožičať kajaky alebo sa vydať na loďskú rozpravu a objavovať tieto nádherné ostrovy. Tento región je skutočným rajom pre prírodných nadšencov.

Turku je tiež miestom bohatým na kultúru. Odporúčame navštíviť Muzeum umenia Aboa Vetus & Ars Nova, ktoré ponúka kombináciu histórie a súčasnej umenia. Ako kultúrnejšia alternatíva môžete navštíviť aj profesionálnu divadelnú produkciu vo Fínskej národnej opere a Turku filharmóniu.

Ako sa na dobrú dovolenku patrí, nemôžete vynechať skvelé jedlo. Turku vám ponúka široký výber reštaurácií, kde si môžete vychutnať tradičné fínske jedlo, ako je ryba, jelenina alebo marhule.

Turku má veľa ubytovacích možností, od luxusných hotelov po cenovo dostupné hostely. Ak preferujete atmosféru starého mesta, môžete si vybrať z hotelov v centre mesta. Ak preferujete prírodnú atmosféru, môžete sa ubytovať v blízkosti archipelágu.

Turku je skutočným skvostom pri Baltickom mori a ponúka kombináciu prírodných krás, histórie a kultúry. Ak hľadáte nové a fascinujúce miesto pre vašu dovolenku, Turku je ideálnym miestom na objavovanie. Nech už sa rozhodnete pre návštevu historických pamiatok, prírodných krás alebo kultúrnych podujatí, Turku vám určite naplní vaše očakávania.


Letenka Fínsko Turku


Fínsko je krajina, ktorá si získala srdcia mnohých turistov. Jeho roztomilé mestečká, zasněžená krajina a jedinečná kultúra svätoznámej saune robia z neho miesto, kde sa naozaj dá relaxovať a oddýchnuť si od hektického každodenného života. A aký lepší spôsob, ako sa tam dostať, než cestou do druhého najväčšieho mesta Fínska, ktorým je Turku.

Letenka do Turku nie je narýchlo jednoduchá, pretože nie je veľa špecifických leteckých spoločností, ktoré tam lietajú. No to však neznamená, že cesta zo Slovenska do Turku je neprístupná. Ak si teda plánujete výlet do Turku, nie je to nemožné. Môže to síce byť trochu komplikovanejšie, ale za to stojí.

K dispozícii sú dve možnosti ako sa do Turku dostať – letom zo Slovenska do Helsínk a potom autobusom, alebo transferom do Turku a cestou na lodi. Helsinky majú pripojenie cez celú Európu, preto nájdete mnoho letov. Ak si pre vášu cestu zvolíte Helsinky, nezabudnite si naplánovať podrobné informácie o ciestach z letiska, alebo si rezervovať transfer na dopravnom portáli. Transfer autobusom z Helsinky do Turku býva najpohodlnejšou a najlacnejšou voľbou. Cesta autobusom z Helsínk do Turku trvá približne 2 hodiny.

Druhou možnosťou, ako sa dostať do Turku, je loď. Z Helsínk sa do Turku dostanete príjemnou cestou okolo ostrovov výletnou dopravou. Turku má vlastný prístav a z Helsínk sa do Turku môžete dostať na shuttle lodí vrátane Viking Line a Finnlines. Lodné cesty sú súčasťou turistiky a ponúkajú úchvatné výhľady na morské panorámy.

Turku má mnoho zaujímavostí pre turistov, ako je napríklad obejdovanie historických miest, ako sú Turun Linna - hrad, katedrála Turku, muzeum Aboa Vetus & Ars Nova – múzeum moderného umenia, a mnoho ďalších. Turku je miesto plné histórie a množstva kultúrnych akcií po celý rok. Ak si radi užívate relax pri mori, môžete tráviť dovolenku v jednom z apartmánov pri pláži.

Všetko, čo potrebujete, aby ste si zaslúžili dovolenku, je zabezpečenie letenky odletu zo Slovenska, priekopníctvo a plánovanie času a návštevy sídliska Turku. Užite si túto nádhernú krajinu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky