Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Amiens

Počasie Francúzsko Amiens


Počasie vo Francúzskom meste Amiens je ovplyvnené kontinentálnym podnebím. Mesto sa nachádza v severnej časti krajiny, v regióne Hauts-de-France. Amiens je známe svojou bohatou históriou a nádhernou architektúrou, no je dobré poznať aj charakteristiku miestneho počasia, aby ste sa mohli primerane pripraviť na vašu návštevu.

Amiens zažíva výrazné ročné obdobia. Letá sú často teplé a vlhké, s priemernými teplotami v rozmedzí 20-25 °C. Môžu však byť aj teploty nad 30 °C, predovšetkým v júli a auguste. Počas týchto mesiacov je Amiens populárnou turistickou destináciou, a preto je najlepšie mať pri sebe ochranný krém proti slnku a ľahkú oblečenie.

Jeseň sa v Amiens začína v septembri a pokračuje do decembra. V tomto období teploty klesajú a môžu byť dostatočne chladné na to, aby ste potrebovali teplejšie oblečenie. Septebrské teploty sa pohybujú okolo 16-20 °C, dážď je častý v celom regióne, takže nezabudnite na dáždnik alebo nepremokavú bundu.

Zimy v Amiens sú chladné a zima sa prejavuje od decembra do marca. Teploty sa pohybujú vo výške od -1 °C do 7 °C, s občasnými periódami mrazu a sneženia. Amiens vyzerá nádherné, keď je pokrytý vrstvou snehu, ale nezabudnite si priniesť teplé oblečenie a boty, keď tu navštívite počas zimných mesiacov.

Jar v Amiens je znova miernym obdobím, kedy teploty stúpajú na približne 10-15 °C. Príroda sa prebúdza k životu a záhrady v meste sú plné kvetov a farieb. Apríl a máj sú obdobím, kedy sa v meste konajú rôzne festivaly a podujatia, a tak je to výborný čas na návštevu.

Celkovo je Amiens známe svojimi nepredvídateľnými zrážkami počas celého roka. Preto je dôležité byť pripravený a mať so sebou dostatok oblečenia na rôzne poveternostné podmienky. Odporúča sa mať so sebou slnečné okuliare, dážďovú obuv a vrstvové oblečenie, ktoré je možné prispôsobiť meniacim sa teplotám.

Ak plánujete navštíviť Amiens, je tiež dobré sledovať predpovede počasia pred odchodom a prispôsobiť svoje plány podľa toho. Amiens je ohromujúce a historické mesto, ktoré môžete objaviť v akomkoľvek ročnom období, len si pred odchodom predstavte, aké počasie môžete očakávať a pripravte si svoje výbavy na to.


Dovolenka Francúzsko Amiens


Francúzsko je známe svojou bohatou kultúrou a históriou. Jedno z menej známych, ale očarujúcich miest, ktoré možno navštíviť, je Amiens. Mesto ležiace na rieke Somme v severnom Francúzsku je ideálnym miestom pre relaxačnú dovolenku, ktorá ponúka kombináciu kultúry, umenia a prírodných krás.

Amiens je najväčším mestom v pikardskom regióne a pýši sa peknou klasickou architektúrou. Jeho najznámejšou atrakciou je Katedrála Panny Márie - majestátny gotický kostol, ktorý je zapísaný v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO. Je to najväčšia gotická katedrála vo Francúzsku a ponúka nádherné umenie a architektúru. Turisti môžu prejsť jej vežami až na vrchol a vychutnať si úchvatný výhľad na mesto.

Okrem katedrály je v Amiens ďalších veľa histórických pamiatok, ako napríklad gotický biskupský palác, Le Jardin des Plantes - starý botanický záhradný park, a Maison de Jules Verne - dom, v ktorom slávny spisovateľ žil a pracoval.

Amiens ponúka aj množstvo umenia a kultúry. Môžete si vychutnať návštevu múzea v umelohrade Les Hortillonnages, ktoré sa nachádza na niekoľkých umelých ostrovoch v kanáloch mesta. Tento komplex sa skladá z mnohých záhrad s výsadami rastlín a kvetov, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre zmysly.

Po prechádzke po meste sa môžete zastaviť v niektorom z tradičných francúzskych kaviarní a ochutnať miestnu kuchyňu. V Amiens je známa quiche, typický francúzsky špenátový koláč, a tiež slávny dezert Macaron d'Amiens - lízanky nasiaknuté mandľovou a vanilkovou arómou.

Amiens je tiež dobrou základňou na objavovanie pikardskej krajiny. Môžete navštíviť niektoré z malebných dediniek, ktoré sa rozprestierajú v okolí mesta, alebo sa vybrať na pikardskú pláž na pobrezí kanálu La Manche. Pikardsko je tiež domovom svetoznámej bitky na rieke Somme z prvej svetovej vojny a množstva vojnových pamiatok.

Dovolenka v Amiens je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúry, histórie a prírodných krás. Mesto ponúka množstvo atrakcií, jedinečnú atmosféru a autentické francúzske zážitky. Takže, ak plánujete dovolenku vo Francúzsku, neobíďte Amiens!


Ubytovanie Francúzsko Amiens


Francúzske mesto Amiens, ktoré sa nachádza vo východnej Francúzsku, je známe svojím kultúrnym dedičstvom, katedrálou Notre-Dame a bohatou históriou. Pre mnohých turistov je toto mesto jedným z najobľúbenejších miest na návštevu. Ak plánujete stráviť niekoľko dní v Amiens, budete potrebovať dobré ubytovanie. Tu je pár tipov na to, kde sa ubytovať v Amiens.

Hotely v Amiens

Mnoho návštevníkov Amiens uprednostňuje ubytovanie v hoteloch. Mestečko Amiens poskytuje pre turistov množstvo možností na ubytovanie vo viacerých cenových reláciách. Nájdete tu hotelové reťazce a tiež menšie hotely, ktoré poskytujú kvalitné ubytovanie a služby.

Ak hľadáte luxusnejšie ubytovanie, potom môžete zvážiť pobyt v Royal Hôtel Amiens. Nachádza sa v centre mesta a ponúka štandardné hotelové vybavenie a služby. Vzhľadom na svoju výhodnú polohu, je ideálny pre návštevníkov, ktorí sa chcú vydať na výlety po okolí. Hotel poskytuje zabezpečené parkovanie, Wi-Fi a služby prania a žehlenia.

Inou možnosťou sú menšie hotely, ako je Hotel Le Prieuré. Nachádza sa v centre mesta, len pár minút chôdze od katedrály Notre-Dame. Hotel je ideálny pre tých, ktorí hľadajú kvalitné, no cenovo dostupné ubytovanie. Ponúka Wi-Fi, raňajky a parkovanie.

Apartmány v Amiens

Ak preferujete spontánnosť a slobodu, v Amiens nájdete aj niekoľko apartmánov, ktoré vám umožnia viesť si vlastnú domácnosť počas vašej návštevy mesta.

Le Logis d'Amiens je populárny apartmán, ktorý ponúka ubytovanie s vlastnou kuchyňou a samostatným vstupom. Nachádza sa v historickom centre a poskytuje dobrú polohu pre návštevy miestnych atrakcií. Apartmán je prepracovaný a ponúka dostatok miesta pre 1 až 4 osoby.

Ak potrebujete viac priestoru, môžete zvážiť pobyt v apartmáne La Suite Saint Firmin. Nachádza sa v blízkosti katedrály Notre-Dame a je vhodný pre 4 až 6 osôb. Ponúka plne vybavenú kuchyňu, parkovanie a prístup k Wi-Fi.

Hostely v Amiens

Pre tých, ktorí hľadajú cenovo dostupné ubytovanie, sú hostely v Amiens ideálnou možnosťou. Poskytujú vám základné vybavenie za nízke ceny, s možnosťou stretnutia ľudí z celého sveta.

Hostel Au Rêve Chatoyant je populárny medzi turistami a študentmi. Nachádza sa v blízkosti centra mesta a poskytuje kvalitné ubytovanie za nízku cenu. Hostel ponúka Wi-Fi, spoločnú kuchyňu a výnimočné služby.

Ďalšou možnosťou je hostel Capsule Hotel Amiens, ktorý ponúka štýlové, moderné spací kabíny. Nachádza sa blízko centra mesta a je ideálny pre trochu privátu a kľud. Hostel ponúka služby prania, Wi-Fi a raňajky.

Všetky výššie uvedené možnosti poskytujú adekvátne ubytovanie za férovú cenu. Rozhodovanie o tom, kde sa ubytovať, závisí od vašich individuálnych preferencií. Uistite sa však, že si zarezervujete miesto na obľúbenej dovolenke s dostatkom možností, ktoré Amiens ponúka.


Letenka Francúzsko Amiens


Ak plánujete cestu do Francúzska, návšteva mesta Amiens by mohla byť skvelou voľbou. Toto malebné mesto sa nachádza v severnej časti krajiny a ponúka množstvo historických pamiatok, krásnych parkov a vynikajúcu kuchyňu.

Cesta do Amiens je jednoduchá a pohodlná. Môžete sa tam dostať letecky, čo je najrýchlejší a najpohodlnejší spôsob cestovania. Medzinárodné letisko v Paríži je najbližším letiskom, ktoré ponúka letecké spojenie do Amiens. Existujú pravidelné lety, ktoré trvajú zhruba jednu hodinu, čo je veľmi výhodné. Po príchode na letisko v Paríži si môžete požičať auto alebo využiť verejnú dopravu a cesta do Amiens by mala trvať približne dve hodiny.

Keď prídete do Amiens, nevynechajte návštevu jeho najznámejšej pamiatky - katedrály Notre-Dame. Táto gotická katedrála je považovaná za jednu z najkrajších v celej Európe a je zapísaná na zozname svetového dedičstva UNESCO. Je to skvelé miesto na poznávanie histórie a architektúry. Nezabudnite sa pozrieť na jej slávnu fasádu a vnútorný interiér s veľkými vitrážami.

Po návšteve katedrály si môžete vybrať niektorý z mnohých parkov v meste a relaxovať. Jeden z najkrajších je Parc Saint-Pierre, ktorý ponúka rozmanité kvetinové záhony, rybníky a zeleň. Je to úžasné miesto na piknik alebo neformálne prechádzky.

Okrem toho Amiens ponúka aj bohatú kultúrnu scénu. Môžete navštíviť Múzeum Picardie, kde nájdete zbierky umenia a histórie z regiónu. Navštívte aj Mégacité, moderné výstavisko, kde sa konajú rôzne výstavy, koncerty a podujatia.

Ak milujete gastronómiu, Amiens vám tiež nepríde na kráse. Toto mesto je známe ako hlavné mesto "fica au macre", čo je miestna špecialita z mäsa a cibuľových koláčikov. Nájdete tu veľa reštaurácií, ktoré ponúkajú tradičné jedlá a regionálne víno.

Vzhľadom na svoju polohu v severnom Francúzsku je Amiens ideálnou zastávkou na ceste do iných veľkých miest, ako je Paríž alebo Lille. Môžete si rezervovať ubytovanie v Amiens na niekoľko dní a zároveň si užiť jeho krásu a históriu.

Ak hľadáte miesto, kde môžete zažiť históriu, umenie a prírodu, letenka do Amiens je skvelou voľbou. Jeho bohaté dedičstvo a malebné prostredie vás určite očaria. Nechajte sa uniesť krásou tohto úžasného mesta a zažite nezabudnuteľnú dovolenku vo Francúzsku.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Amiens


1. Čo by som si nemal/a nechať ujsť pri návšteve Amiensu?
Odpoveď: Určite by ste si nemali nechať ujsť návštevu katedrály Notre-Dame d'Amiens, ktorá patrí medzi najväčšie gotické katedrály na svete. Odporúčame tiež prechádzku okolo rieky Somme a návštevu mestských parkov a záhrad.

2. Kedy je najlepší čas na návštevu Amiensu?
Odpoveď: Najlepší čas na návštevu Amiensu je od mája do septembra, kedy je počasie teplejšie a menej daždivé. Avšak, ak si chcete užiť vianočnú atmosféru, odporúčame návštevu v decembri, kedy mesto ozdobí vianočná výzdoba.

3. Ako sa dostať do Amiensu z Paríža?
Odpoveď: Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do Amiensu z Paríža, je vlakom. Cesta trvá približne hodinu a pol, a je k dispozícii niekoľko vlakov denné.

4. Kde sa dá v Amiensu najlepšie nakupovať?
Odpoveď: Najlepšie nákupné miesta v Amiensu sú hlavne v centre mesta - napríklad Grand'Rue, Rue des Trois Cailloux, Rue des Vergeaux alebo Rue de la République. Tu môžete nájsť obchody so značkovým oblečením, kozmetikou, ale aj tradičné obchody so suvenírmi a miestnymi špecialitami.

5. Kam ísť na večeru v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu môžete nájsť mnoho kvalitných reštaurácií s tradičnou francúzskou kuchyňou - napríklad L’Auberge du Moulin, Restaurant L’Echanson, alebo Restaurant le Quai. Väčšina reštaurácií sa nachádza v centre mesta.

6. Aké sú možnosti ubytovania v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu je veľa možností ubytovania - od lacných hostelov až po luxusné hotely. Odporúčame napríklad Hotel Marotte, Hotel Mercure Amiens Cathedrale, alebo Hotel Le Saint Louis.

7. Aké sú vstupné poplatky do katedrály Notre-Dame d'Amiens?
Odpoveď: Vstup do katedrály Notre-Dame d'Amiens je väčšinou zdarma, avšak môžu sa vyskytnúť poplatky za návštevu veží a iných častí katedrály. Poplatky sa môžu líšiť podľa sezóny a veku návštevníka.

8. Čo iné sa okrem návštevy katedrály dá robiť v Amiensu?
Odpoveď: V Amiensu sa dá robiť mnoho vecí, ako napríklad prechádzať sa po historickom centre mesta, navštíviť múzeá a galérie, alebo sa ísť pozrieť na mnohé parky a záhrady. Pre tých, ktorí si potrpia na kultúru, odporúčame navštíviť Múzeum Picardie alebo Múzeum Július Verne.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky