Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Avignon

Počasie Francúzsko Avignon


Francúzsko je známe svojimi rôznorodými klimatickými podmienkami a jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest v tejto krajine je Avignon. Nachádza sa na juhu Francúzska a pýši sa slnečným a teplým počasím väčšinu roka.

Avignon má stredomorské podnebie, čo znamená, že sa tu tešíte teplým letom s miernymi zimami. Letá sú dlhé a horúce, s priemernými teplotami sa pohybujúcimi okolo 30 stupňov Celzia. Táto oblasť tiež ponúka veľké množstvo slnečných dní, čo je skvelé pre turistov, ktorí chcú stráviť čas na pláži alebo prirodzených krásach v okolí.

Zimy v Avignone sú miernymi a suchými. Priemerné teploty sa držia okolo 10 stupňov Celzia. Aj keď to nie je tak chladné ako na severnejšej časti Francúzska, stále sa môže stať, že zažijete chladné a veterné dni. Práve v tejto sezóne môžete zažiť aj viac daždivých dní, pretože zrážky sú v tejto oblasti častejšie.

Jeseň a jar v Avignone sú obdobia s teplejším a miernym podnebím. Teploty sa pohybujú medzi 15 a 20 stupňami Celzia, čo je ideálne pre tých, ktorí sa chcú vybrať na prechádzku po meste, obdivovať historické pamiatky alebo objavovať okolitú prírodu.

Ak plánujete návštevu Avignonu, leto je obdobím, kedy mesto žije najviac. Mesto sa každoročne mení na epicentrum kultúry a umenia vďaka slávnemu festivalu Avignonského divadla. Toto medzinárodné podujatie je domovom rôznych divadelných predstavení, koncertov a umeleckých vystúpení, ktoré pritahujú návštevníkov z celého sveta.

Avignon je skutočným rajom pre milovníkov slnka a prírody. Okolie plné viníc a olivových hájov ponúka možnosti na prechádzky, cykloturistiku a výlety. Pre tých, ktorí sa chcú vyhnúť veľkým davom turistov, jar a jeseň sú perfektným obdobím na návštevu, keďže je menej turistov a príroda začína ožívať.

Francúzsko je krajinou s bohatou históriou a krásnou prírodou a Avignon je jedným z najlepších miest na objavovanie toho všetkého. Chcete si užiť slnečné dni, prechádzky po malebných uličkách a ochutnávku výnimočnej francúzskej kuchyne? Potom sa neváhajte vydať do Avignonu a zažiť jedinečnú atmosféru tohto nádherného mesta v južnom Francúzsku.


Dovolenka Francúzsko Avignon


Dovolenka v Avignone v južnej Francúzsko je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Avignon sa nachádza v oblasti Provence-Alpes-Côte d'Azur, kde nájdete krásne pláže, fascinujúce hory a niektoré z najlepších viníc vo Francúzsku.

Návšteva Avignonu by mala začať v histórickej časti mesta, ktorá patrí na zoznamov svetového dedičstva UNESCO. Tu nájdete nádhernú pažáciovú palác, ktorý mal kedysi slúžiť ako sídlo pápežov v 14. storočí. Palác je dnes otvorený pre verejnosť a turisti si môžu prezrieť jeho rôzne sály, kaplnky a nádherný, dobovo zariadený interiér. Okrem toho na vás čaká množstvo múzeí a galérií, kde sa oboznámite s históriou a kultúrou mesta.

Po prehliadke kultúrnych pamiatok sa vydajte do mesta, aby ste ochutnali niektoré z miestnych kulinárskych špecialít. V Avignone nechýbajú reštaurácie s príjemnou atmosférou, kde si môžete pochutnať na grilovanom mieste, osolených syroch a domácich dezertoch. Milovníci vína by mali určite navštíviť niektorú z mnohých vinární, ktoré ponúkajú niektoré z najlepších víno produkovaných v okolí.

Dovolenka v Avignone nie je kompletná bez návštevy okolitého prírodného prostredia. Nádherné okolie ponúka prechádzky po krásnych olivových hájoch, cyklistické túry po okolitom kraji a výlety na nedotknuté pláže na pobreží. Môžete sa tiež pokochať panoramatickým výhľadom na mesto z Pont d'Avignon, ktorý sa stal aj ľudovou piesňou.

V Avignone je počas celého roka množstvo festivalov a podujatí, vrátane Festivale d'Avignon, ktorý je jedným z najprestížnejších festivalov divadla na svete. Ak sa rozhodnete pre návštevu v lete, posledný týždeň v júli a prvý týždeň v auguste sú určite obdobím, kedy treba lôžko v hoteli rezervovať vopred.

Celkovo Avignon ponúka skvelú kombináciu kultúry, histórie, vynikajúcej gastronómie a nádherného prírodného prostredia. Preto, ak hľadáte dovolenku v južnej Francúzsku, Avignon by mal byť na vrchole vašeho zoznamu.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Avignon


1. Kde sa nachádza Avignon?
Avignon je mesto vo Francúzsku, v regióne Provence-Alpes-Côte d'Azur.

2. Aké je hlavné symbolické miesto v Avignone?
Najznámejšou pamiatkou v Avignone je Pápežský palác, ktorý sa nachádza v stredovekom opevnenom centre mesta.

3. Koľko je vstupné do Pápežského paláca?
Aktuálne vstupné do Pápežského paláca je 12 eur pre dospelých a 8 eur pre deti do 18 rokov. Existujú však aj rôzne zľavy a výhodné kombinované vstupenky.

4. Aké sú najlepšie spôsoby, ako sa dostať do Avignone?
Avignon má dobre vybudovanú dopravnú infraštruktúru. Vzdušnou dopravou sa dá do Avignone dostať cez letisko Marseille Provence, odkiaľ je možné cestovať vlakom alebo autobusom. Avignon má aj vlastnú železničnú stanicu, ktorá ponúka rýchle a pohodlné spojenia s inými mestami vo Francúzsku.

5. Aké sú typické jedlá v Avignone?
Avignone je známe svojou tradičnou provensálskou kuchyňou. Medzi typické jedlá patrí ratatouille, bouillabaisse, tapenade, a rôzne druhy syrov a klobás.

6. Kedy je najlepší čas na návštevu Avignone?
Najlepší čas na návštevu Avignone je od jari do jesene, keď je počasie teplejšie a slnečné. Tiež sa odporúča vyhnúť sa hlavnym turistickým sezónam, ako sú júl a august, kedy je mesto veľmi rušné.

7. Existujú nejaké festivaly vo Avignone?
Áno, Avignon je známy pre svoj slávny medzinárodný festival divadla, ktorý sa koná každý rok v júli. Je to najväčší festival divadla na svete a priláka mnoho návštevníkov z celého sveta.

8. Kam sa môžem ubytovať v Avignone?
V Avignone je veľa možností na ubytovanie. Môžete si vybrať medzi luxusnými hotelmi, malými rodinnými penziónmi alebo si rezervovať ubytovanie cez Airbnb.

9. Čo je európsky parlament vo Francúzsku?
V Avignone sa nachádza sídlo Európskeho parlamentu, ktorý je jednou z vedúcich inštitúcií Európskej únie. V tomto sídle sa konajú zasadnutia a stretnutia poslancov z rôznych krajín.

10. Aké sú najbližšie atrakcie vo vzdialenosti od Avignone?
Vo vzdialenosti od Avignone sa nachádzajú ďalšie krásne destinácie, ako je napríklad mestá Arles a Nimes, ktoré sú známe svojimi rímskymi pamiatkami. Taktiež blízko je aj región Luberon, ktorý je známy svojimi krásnymi dedinkami a vinicami.


Letenka Francúzsko Avignon


Ak plánujete navštíviť Francúzsko, určite nezabudnite zahrnúť Avignon do vašich cestovateľských plánov. Okúzľujúce mesto je obklopené historickými hradbami a je známe pre svoju katedrálu Notre-Dame-des-Doms a Palais des Papes, ktoré sú súčasťou svetového dedičstva UNESCO. Zatiaľ čo návštevníci tu prídu na chuť nádherným výhľadom na rieku Rhônu a upokojujúcim zážitkom v záhradách Rocher des Doms, turistické atrakcie tejto oblasti sa však neobmedzujú len na tieto pamiatky.

Najprv si však musíte vybaviť letenku do Avignonu. Našťastie existuje mnoho spoločností ponúkajúcich letenky do Avignonu s množstvom príletov a odletov. Väčšina letov do Avignonu sa uskutočňuje s prestupom v Paríži, takže sa odporúča si skontrolovať vaše lety skôr, ako sa vyberiete na cestu.

Po prílete do letiska Avignon, môžete nájsť autobusovú a taxiskovú službu, ktorá vás rýchlo a pohodlne privedie do centra mesta. Ak radi cestujete vlakom, môžete využiť francúzsku železničnú sieť, ktorá vás z letiska privezie až do hlavnej stanice Avignon TGV.

Keď sa dostanete do centra mesta, budete mať veľa možností stráviť váš čas. Pokojné prechádzky po starom meste je príjemnou aktivitou, ktorá vás prenesie späť v čase. Obliekanie sa do kostýmov a následovanie trasy Dámy z Avignonu, miestnej tradície, je ďalšou zábavnou aktivitou, ktorá vás dostane do francúzskej kultúry.

V okolí Avignonu je množstvo obcí, ktoré vám ponúknu pohľad na miestne vinice a potravinárske výrobky, ktoré sú charakteristické pre oblasť. Pôjdete si prechádzať vinohradmi a ochutnáte sýry, chleby a víno medzi Poligny a La Garde-Adhémar, cez Uchaux a Cairanne.

Nebudete ľutovať, že ste si zvolili letenku do Avignonu, pretože toto francúzske mesto vás nadchne svojou krásou, kultúrou a gurmánskymi zážitkami. Ak teda hľadáte romantický únik alebo si jednoducho chcete užiť dovolenku vo Francúzsku, let do Avignonu bude skvelou voľbou!


Ubytovanie Francúzsko Avignon


Francúzsko sa môže pochváliť mnohými turistickými atrakciami, ktoré ročne pritiahnu milióny návštevníkov. Jedným z najkrajších miest v krajine je mesto Avignon, ktoré sa nachádza na juhu Francúzska, v regióne Provence. Mesto Avignon je známe svojou krásnou architektúrou, obklopeným tichým prostredím a pestrou ponukou kultúrneho diania.

Ubytovanie v Avignone je bohaté a ponuka je rozmanitá. Od luxusných hotelov až po kempy, preverené hotely a nízko nákladové hostely, Avignon má pre každého niečo. Medzi najobľúbenejšie miesta na ubytovanie patria staré kusy koloniálneho obdobia, ktoré boli zrekonštruované a premenené na hotely a apartmány. Tie sú ideálne pre tých, ktorí sa radi ponoria do histórie a kultúry mesta.

V Avignone je aj niekoľko moderných hotelov, ktoré sú vybavené všetkými podnetmi súčasného sveta. Tieto hotely poskytujú vynikajúce služby, ako sú bazény, tenisové kurty, fitness centrá a spa. Hotel La Mirande je bez pochýb najluxusnejším hotelom v Avignone a ponúka nezávislosť, ktorú nemôže ponúknuť žiadny iný hotel.

Ak hľadáte ubytovanie pre menšie budget, potom je ideálna voľba pre vás hostel. Avignon má niekoľko hosteli, ktoré sú cenovo dostupné a ponúkajú skutočne dobré možnosti. Medzi najobľúbenejšie hostely patria Hostel Central, Les trois matons a Auberge de Jeunesse.

Osoby, ktoré hľadajú niečo medzi hotely a hostely, by mohli mať záujem o penzióny a bed and breakfasts. Tieto typy ubytovania sú o niečo drahšie ako hostely, ale cenovo výhodnejšie ako hotely. Ideálne pre rodiny a skupiny, ktoré sa chystajú prežiť noc v meste.

V Avignon sú aj kempy, ktoré ponúkajú odľahlé a príjemné prostredie pre turistov. Základné vybavenie určené pre kempovanie ako stan, spacák či vrecková lampa, si môžete prenajať priamo na mieste. Ceny kempov sú vynikajúce a časom sa stanú ešte viac prijateľnými.

Nakoniec, nezabudnite si včas zarezervovať ubytovanie, aby ste sa uistili, že budete mať miesto pre svoje potreby. Avignon ponúka mnoho rôznych možností ubytovania, ktoré vyhovujú každému, od luxusných hotelov po kempy. Návšteva Avignonu bude určite nezabudnuteľnou skúsenosťou.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky