Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Nîmes

Dovolenka Francúzsko Nîmes


Francúzska rieka Rhôna protína cez mesto Nîmes, ktoré sa nachádza v regióne Occitanie. Nîmes je mesto s bohatou históriou a kultúrou a je jedným z najkrajších miest na juhu Francúzska, ktoré stojí za návštevu.

V Nîmes sa nachádza niekoľko sviatostánkov, ktoré sa vynímajú svojou architektúrou a históriou. Najznámejším z nich je koloseum, úžasná stavba z 1. storočia pred Kr. Kde sa uskutočňovali rôzne zábavy, vrátane gladiátorských bojov, zápasov s divou zverou, ale aj koncertov. V súčasnosti sa v tomto amfiteátri konajú rôzne festivaly, ako je napríklad vínny festival.

Turistickou atrakciou v Nîmes sú aj antické a rímske pamiatky, ako je Fontaine Gardens, rímsky akvadukt a chrámy. V meste sa tiež nachádza múzeum s množstvom artefaktov a artefaktov z rímskej éry.

Nîmes ponúka aj krásne parky a záhrady, ktoré sa obklopujú mesto. Najkrajšie z nich je Les Jardins de la Fontaine, kde sa môžete prechádzať, relaxovať a obdivovať krásne fontány a sochy.

Mesto sú tiež známe rôznymi festivalmi, najmä Feria de Nîmes, ktorá sa koná každoročne v júli. Počas tohto festivalu sa mesto premení na miesto plné farieb, kde sa uskutočňujú corrida a súťaže v bullfightingu, ako aj súťaže v tancoch a hudbe.

Ak sa chcete zrelaxovať a užiť si plávanie, nemusíte sa dostať ďaleko od mesta. V blízkosti Nîmes sa nachádza množstvo krásnych pláží, ako sú Pláž Les Saintes-Maries-de-la-Mer a Pláž La Grande-Motte.

Dovolenka v Nîmes je ideálnou príležitosťou na spoznanie rímskej histórie a kultúry Francúzska, ale aj na oddych. Je to miesto plné príjemných zážitkov a krásnych miest k návšteve. Preto ak sa chcete cítiť ako v starovekom Ríme, Nîmes je miesto, ktoré musíte navštíviť.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Nîmes


Otázky:
1. Kde sa nachádza Nîmes?
2. Aké je počasie v Nîmes?
3. Aké sú hlavné turistické atrakcie v Nîmes?
4. Aké sú tradičné jedlá v Nîmes?
5. Ako sa dostanem do Nîmes z letiska / vlakovej stanice?
6. Aké sú najlepšie hotely v Nîmes?
7. Kedy sa koná slávny festival Feria de Nîmes?
8. Koľko stojí vstup do rímskych pamiatok v Nîmes?
9. Kedy je najlepší čas na návštevu Nîmes?
10. Aký je vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes?

Odpovede:
1. Nîmes sa nachádza v juhovýchodnej Francúzsku v regióne Occitanie.
2. Počasie v Nîmes sa vyznačuje teplým a slnečným stredomorským podnebím.
3. Hlavné turistické atrakcie v Nîmes zahŕňajú rímske pamiatky ako Arènes de Nîmes (rímsky amfiteáter) a Maison Carrée (rímsky chrám), ako aj ďalšie historické budovy a múzeá.
4. Tradičné jedlá v Nîmes zahŕňajú Picholine olivy, brandade (hustú zemiakovú kašu s rybou), tragétto (kyslú polštárovú cestu s cesnakovou omáčkou) a ratatouille (zeleninový štúdlový pokrm).
5. Do Nîmes sa môžete dostaviť na letisku Garons alebo vlakom z iných častí Francúzska.
6. Niektoré z najlepších hotelov v Nîmes zahŕňajú La Maison de Sophie, Hôtel Marquis de La Baume a Hôtel Côté Patio.
7. Slávny festival Feria de Nîmes sa koná každoročne na jeseň, bežne v septembri.
8. Vstup do rímskych pamiatok v Nîmes stojí približne 10 eur pre dospelých.
9. Najlepší čas na návštevu Nîmes je na jar alebo na jeseň, keď je počasie priaznivé a mesto nie je príliš preplnené turistami.
10. Vekový limit na konzumáciu alkoholu vo verejnosti v Nîmes je 18 rokov.


Ubytovanie Francúzsko Nîmes


Francúzsko je jednou z najobľúbenejších turistických destinácií na svete. Jeho bohatá história, nádherná architektúra a kultúrne dedičstvo privádzajú návštevníkov z celého sveta. Ak sa rozhodnete navštíviť Francúzsko, v nemeckom departemente Gard určite neobišlite mesto Nîmes.

Nîmes, známe aj ako "Rím Francúzska", je bohaté na históriu, ktorá siaha až do rímskej doby. Toto malebné mesto je domovom niektorých z najúžasnejších zachovaných rímskych pamiatok na svete. Medzi najznámejšie patrí amfiteáter Les Arènes, ktorý má kapacitu až 24 000 divákov a pôsobí ako miesto konania rôznych športových podujatí a kultúrnych predstavení. V blízkosti amfiteátra sa nachádza aj Maison Carrée, najlepšie zachovaný rímsky chrám na svete. Tento nádherný chrám je považovaný za jednu z najarchitektonicky hodnotnejších stavieb v celej Európe.

Okrem rímskych pamiatok ponúka mesto Nîmes aj mnoho ďalších zaujímavých miest, ktoré stojí za návštevu. Jeden z najkrajších je záhrada Jardins de la Fontaine, ktorá sa nachádza na mieste, kde sa koncom 17. storočia nachádzala rímska antická nádrž. Táto nádherná záhrada ponúka možnosť prechádzky medzi rímskymi ruínami, fontánami a sochami. Hlavným ťahákom je Stará veža Tour Magne, ktorá je jednou z najstarších stavieb v Nîmes a ponúka nádherný výhľad na mesto.

Čo sa týka ubytovania, mesto Nîmes ponúka širokú škálu možností. Nájdete tu luxusné hotely, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí radi bývajú v prvé triede. Tieto hotely sú vybavené modernými zariadeniami a ponúkajú širokú škálu služieb, ako je bazén, reštaurácia, wellness centrum a mnoho ďalších. Ak preferujete niečo pohodlnejšie a cenovo dostupnejšie, môžete si vybrať malé rodinné hotely alebo penzióny. Tieto ubytovacie zariadenia často ponúkajú príjemnú a domácu atmosféru a sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú autentický skúsenosti.

Okrem hotelov a penziónov je v Nîmes aj možnosť prenájmu súkromných apartmánov alebo domov, čo je ideálna voľba pre tých, ktorí chcú mať väčšiu slobodu a pohodlie. Väčšina týchto ubytovacích možností je situovaná v centre mesta, čo umožňuje jednoduchý prístup ku všetkým hlavným atrakciám mesta.

Nîmes je krásne a historické mesto, ktoré ponúka mnoho možností na objavovanie a relaxáciu. Jeho bohatá a rozmanitá ponuka ubytovania zaručuje, že si každý návštevník nájde to správne miesto pre svoje individuálne potreby a preferencie. Nech už sa rozhodnete zostať v luxusnom hoteli, útulnom penzióne alebo súkromnom apartmáne, váš pobyt v Nîmes bude určite nezabudnuteľný.


Počasie Francúzsko Nîmes


Francúzsko - Nîmes: Mesto s bohatou históriou a zaujímavým počasím

Francúzsko je známe svojou bohatou históriou, kultúrou a výnimočnou krajinou. Jedno z týchto nádherných miest je Nîmes, ktorého počasie je pre jeho návštevníkov vždy zaujímavé a neodolatelné.

Nîmes, ležiace v regióne Languedoc-Roussillon v jižnom Francúzsku, má teplé stredozemné podnebie. Ideálne počasie v Nîmes začína v máji, keď teploty stúpajú na príjemných 20 °C - 25 °C. Leto v Nîmes je horúce, s teplotami dosahujúcimi 30 °C a viac. Tieto teploty pretrvávajú až do septembra, čo robí z Nîmes vynikajúce miesto na dovolenku pre tých, ktorí milujú slnko a teplo.

Avšak, treba byť pripravený na hory dažďa v období jari a jesene, keď teploty sú ešte stále príjemné, ale príležitostné búrky občas zvýšia vlhkosť vzduchu. Zimy v Nîmes sú mierne a teploty zriedka klesnú pod 10 °C, čo znamená, že aj v zime môžete očakávať príjemné a teplé počasie.

Nîmes je taktiež známe ako „mesto vied“ a vo svojom dobovom centre ponúka množstvo historických pamiatok. Najznámejšou je rímska stavba aréna Nîmes, ktorá je dnes využívaná na koncerty a iné podujatia. Toto mesto je skutočne unikátne a ponúka návštevníkom aj množstvo iných atrakcií, ako sú zvyšky rímskych akvaduktov, antický chrám Maison Carrée alebo moderný majákovitý atraktívny mrakodrap La Tour Magne.

Keďže Nîmes leží celkom blízko Stredozemného mora, návštevníci si môžu nájsť útočisko na jednom z jeho krásnych pláží. V lete sa odporúča návštevníkom vydať sa do mestečka Le Grau-du-Roi alebo na pláže v okolí Montpellieru. Tam si môžu oddýchnuť a ochladit sa v priezračných vodách Stredozemného mora.

Ak ste fanúšikmi počasia s veľkým množstvom slnka a tepla, Nîmes je miestom, ktoré by ste si rozhodne nemali nechať ujsť. Toto krásne historické mesto ponúka vzrušujúce vyhliadky, vynikajúcu miestnu kuchyňu a jedinečné počasie, ktoré vám poskytne nezabudnuteľný zážitok.


Letenka Francúzsko Nîmes


Francúzske mesto Nîmes je jedným z klenotov južnej Francúzskej riviéry. Jeho bohatá história, architektonické skvosty a jedinečná atmosféra ho robia obľúbeným cieľom pre turistov z celého sveta. Ak plánujete navštíviť tento úchvatný kúsok krajiny, zvážte letenku do Nîmesu, ktorá je rýchla, pohodlná a priestranná možnosť dopravy.

Nîmes je obľúbené turistické miesto a má dobre vyvinutú sieť letísk, kde je možné pohodlne priletieť z rôznych krajín. Jej najbližším letiskom je Nîmes-Alès-Camargue-Cévennes letisko, ktoré je vzdialené len päť kilometrov od centra mesta. Mnoho nízkorozpočtových leteckých spoločností ponúka priame lety do tohto letiska, čo znamená, že letenky do Nîmesu budú dostupné za veľmi prijateľné ceny.

Po prílete na letisko nájdete jednoduchú a rýchlu prepravu do mesta. Môžete si prenajať automobil alebo si vziať taxi, ale najlepším spôsobom, ako dostať sa do centra mesta, je využiť verejnú dopravu. Od letiska je k dispozícii autobusová linka, ktorá vás pohodlne dovezie priamo do Nîmesu.

Keď sa dostanete do centra mesta, nechajte sa okúzliť bohatou históriou Nîmesu. Mesto je známe svojimi dobre zachovalými rímskymi pamiatkami, ako je napríklad Nîmeský amfiteáter, známy ako Arènes de Nîmes. Tento impozantný amfiteáter je jedným z najlepšie zachovaných na svete a ponúka úžasné výhľady na mesto z jeho vyvýšených sedadiel. Okrem amfiteátra si môžete pozrieť aj rímsky chrám Maison Carrée, ktorý je považovaný za jeden z najzachovalejších rímskych chrámov na svete.

Nîmes je aj mestom fontán, pričom jednou z najznámejších je Fontaine de Nîmes, ktorá je umiestnená v centre mesta. Táto fontána je pamiatka na dôležitú históriu mesta a je ideálnym miestom na oddych a relax po dlhom dni objavovania mesta. Okrem toho si v Nîmesu môžete užívať aj prechádzku po úzkych a malebných uličkách, obdivovať historické budovy a navštíviť tradičné kaviarne a reštaurácie, kde sa môžete naučiť viac o miestnej kultúre a gurmánskych pokrmoch.

Výhodou letenky do Nîmesu je, že okrem tohto fascinujúceho mesta máte tiež prístup k množstvu iných atrakcií v okolí. Môžete si naplánovať výlety do blízkych miest, ako je Avignon, známe svojím impozantným pápežským palácom, alebo do Arlesu, kde môžete obdivovať rímske amfiteátre a stredoveké budovy.

Celkovo, letenka do Nîmesu je ideálnym spôsobom, ako sa dostať do tohto nádherného kúsku Francúzskej riviéry. Svojim bohatým kultúrnym dedičstvom, krásnymi pamiatkami a jedinečnou atmosférou vás toto mesto nezklame. Takže, neváhajte a zarezervujte si letenku do Nîmesu už dnes a pripravte sa na nezabudnuteľnú dovolenku v tomto fascinujúcom francúzskom meste.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky