Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Francúzsko Pau

Letenka Francúzsko Pau


Letenky do Francúzskeho mesta Pau sú teraz dostupné za výborné ceny. Hlavným letiskom v Pau je Letisko Pau Pyrénées, ktoré sa nachádza v malom susednom meste Lons, iba 10 km jazdy od centra mesta Pau.

Pau je krásne historické mesto v juhovýchodnej Francúzsko, ktoré ponúka množstvo príležitostí pre turistov, ktorí hľadajú vzrušenie aj oddych. Mesto má bohaté dejiny, ktoré sa datujú až do 14. storočia, a preto ponúka mnoho historických pamiatok a architektonických zázrakov.

Pre milovníkov prírody je Pau ideálnym miestom pre prechádzky po jaskyniách alebo kajakárske túry po rieke Gave de Pau. Pau sa nachádza aj v blízkosti malebných vrchov Pyrenees, ktoré sú ideálnou destináciou pre zimné športy, ako je lyžovanie alebo snowboarding.

Okrem toho, má Pau veľa ďalších zaujímavých miest, ktoré potrebujú byť navštívené. To mesto v sebe uchováva starú architektúru a anglický park, ktorý ponúka bohatý rast rôznych odrôd kvetov a stromov. Mesto má aj mnoho známych parkov, kde miestni ženy odpocívajú a relaxujú.

Ak sa chystáte navštíviť Francúzsko a hľadáte miesto, kde môžete stráviť pár dní, neváhajte a zarezervujte si letenku do Pau. Tento šarmantný juhovýchodný región ponúka nádhernú atmosféru, ktorá je ideálna pre turistov, ktorí chcú objaviť niečo nové a zaujímavé.

Veľa leteckých spoločností ponúka letenky do Pau za výborné ceny, takže si môžete dovoliť stráviť niekoľko dní v tomto krásnom meste bez toho, aby ste prekročili svoj rozpočet. Takže si prenajmite auto a objavte krásy tohto nádherného mesta.


Počasie Francúzsko Pau


Počasie vo francúzskom meste Pau môže byť pomerne predvídateľné a príjemné počas celého roka. Nachádzajúce sa v regióne Akvitánsko v juhozápadnej časti Francúzska, Pau má kontinentálne podnebie s vplyvom oceánu.

Leto v Pau trvá od júna do septembra a je obľúbeným obdobím pre turistov. Teploty sa pohybujú od priemernej najnižšej teploty približne 15 °C až po najvyššiu priemerne 25 °C. Počas týchto mesiacov je pravdepodobné, že zažijete slnečné a pomerne suché dni. Občasné letné búrky a zrážky však nemôžu byť vylúčené.

Jeseň v Pau nastupuje od októbra do decembra a prináša zmierňovanie teplôt. Priemerná najnižšia teplota sa pohybuje okolo 9 °C a najvyššia okolo 18 °C. Toto obdobie je obzvlášť krásne vďaka zmenám farebnosti lístia a je populárne pre návštevy horských oblastí okolo Pau.

Zima v Pau sa považuje za miernu, ale s niekoľkými chladnými dňami. Január je najchladnejším mesiacom, priemerne s najnižšou teplotou okolo 4 °C a najvyššou okolo 11 °C. Aj keď sneh nie je tak častý, môžete si užiť krásne zimné scenérie v okolitých horách.

Jar v Pau je známa svojou výraznou zelenou krajinou a kvetmi, ktoré prežívajú svoj vrchol. Od marca do mája teploty postupne stúpajú, s priemernou najnižšou teplotou okolo 7 °C a najvyššou okolo 17 °C. To je ideálny čas na prechádzky a objavovanie prírody v okolí mesta.

Pau je tiež známe ako mesto s vysokou úrovňou slnečného svetla počas celého roka. Toto je výhodou, ktorú si môžete užiť počas všetkých štyroch ročných období.

Ak plánujete návštevu Francúzska, Pau poskytuje príjemné počasie počas väčšej časti roka. Nech už sa rozhodnete ísť v lete alebo jeseni, zima alebo na jar, môžete sa tešiť na krásne dni, ktoré vás očaria svojou prírodnou krásou a pohodlným počasím.


Ubytovanie Francúzsko Pau


Francúzske mesto Pau sa nachádza na juhozápade krajiny, v regióne Nová Akvitánia. Je to malebné mesto, ktoré ponúka krásne historické pamiatky, kultúrne podujatia a úžasné možnosti na turistiku. Ak plánujete navštíviť Pau, môžete sa tešiť na mnoho ubytovacích možností.

Ak hľadáte luxusné ubytovanie, je pre vás najlepšou voľbou Grand Hotel Pau. Tento hotel sa nachádza na námestí Place Royale, v historickom centre mesta. Ponúka krásne izby a apartmány, ktoré sú vybavené modernými zariadeniami, ale zachovávajú si pôvodný šarm. Okrem toho má hotel aj bazén, wellness centrum a reštaurácie, takže sa nemusíte vôbec starať o to, ako sa najesť alebo prezentovať.

Pre tých, ktorí hľadajú ubytovanie súvisiace s turistikou, je najlepšou voľbou Camping du Lac de Pau. Tento kemp sa nachádza len 10 minút jazdy od Pau, v krásnej prírodnej oblasti. Má veľa miest na stanovanie a karavany, alebo môžete vybrať aj z hotových ubytovacích jednotiek. V kempingu si tiež môžete prenajať bicykle alebo kajaky a preskúmať okolitú krajinu.

Pre tých, ktorí hľadajú lacné ubytovanie, je najlepšou voľbou hotel Appart'City Pau Centre. Tento hotel sa nachádza v centre mesta a ponúka izby za rozumné ceny. Izby sú jednoduché, ale útulné, a majú základné zariadenia pre komfortný pobyt. Okrem toho má hotel aj reštauráciu a parkovisko, takže naživu môžete zostať nezávisle na svojom rozpočte.

Francúzske mesto Pau ponúka množstvo možností na ubytovanie, od luxusných hotelov až po skromné kempy a hotely. Bez ohľadu na vaše preference, určite si nájdete to správne miesto na váš pobyt v tejto krásnej časti Francúzska.


Najčastejšie otázky a odpovede Francúzsko Pau


Q: Kde sa nachádza Pau?
A: Pau sa nachádza v juhozápadnej Francúzsku, v regióne Akvitánsko.

Q: Aké je počasie v Pau?
A: Počasie v Pau je miernym až teplým, so strednou teplotou v lete okolo 25 stupňov Celzia a v zime okolo 10 stupňov Celzia.

Q: Aká je najlepšia doba na návštevu Pau?
A: Najlepšia doba na návštevu Pau je na jar alebo na konci leta, keď je počasie najkrajšie a je tu menej turistov.

Q: Ako sa dostanem do Pau?
A: Do Pau sa môžete dostať vlakom, autobusom alebo autom.

Q: Aké sú najlepšie miesta na návštevu v Pau?
A: Niektoré z najlepších miest na návštevu v Pau sú Národné múzeum a zámok, Palác Beaux-Arts, Park Beaumont a Jardin des Vignaux.

Q: Aké sú typické jedlá v Pau?
A: Niektoré z typických jedál v Pau sú Foie Gras, Cassoulet, Confit canard a Tarte à la broche.

Q: Aké sú najlepšie hotely v Pau?
A: Niektoré z najlepších hotelov v Pau sú Hotel Parc Beaumont, Hotel Bristol a Hotel Palais des Pyrenees.

Q: Aké sú najlepšie aktivity v Pau?
A: Niektoré z najlepších aktivít v Pau sú návšteva Národného múzea a zámku, prechádzka po parku Beaumont, vychutnávanie miestnych jedál a pitie ako Jurançon víno.


Dovolenka Francúzsko Pau


Francúzske mesto Pau je zamilované do pestrofarebných kyvadiel Pyrenejského pohoria a jeho krás. Nachádza sa v jihozápadnej oblasti Francúzska, blízko hraníc s Španielskom, a je obľúbeným cieľom turistov, ktorí túžia spoznať bohatú kultúru, históriu a prírodu tohto regiónu.

Pau sa pyšní svojou bohatou históriou, ktorá siaha až do obdobia stredoveku. Jeho nádherné historické centrum je plné úzkych uličiek, vzdušných námestí a impozantných pamiatok. Jednou z najvýznamnejších atrakcií je zámok Pau, ktorý sa nachádza na vrchole kopcov a ponúka nádherné výhľady na mesto. Tento zámok slúžil niekoľko storočí ako rezidencia francúzskych kráľov a dnes je otvorený verejnosti ako múzeum. V jeho zbierkach nájdete vzácne umelecké diela a historické artefakty.

Okrem zámku ponúka Pau aj množstvo ďalších pamätihodností, ako napríklad Katedrálu Notre-Dame-de-Pau, ktorá je známa svojou nádhernou gotickou architektúrou, alebo Boulevard des Pyrénées, nádhernú promenádu s výhľadmi na úchvatné panorama Pyreneí. Pre milovníkov umenia je tu aj múzeum výtvarných umení s rozsiahlou zbierkou diel francúzskych a európskych umelcov.

Okrem svojho kultúrneho dedičstva je Pau obklopené nádhernou prírodou. Jeho poloha na severe Pyrenejí je ideálna pre turistov, ktorí sa chcú venovať horským aktivitám. Môžete si vybrať napríklad turistiku v okolí, cyklistiku alebo jazdu na koni. Pyreneje sú tiež obľúbeným miestom pre lyžovanie a pohybové aktivity v zime. Prírodné parky a jazerá v okolí sú dokonalým miestom na relaxáciu a oddych.

Pau je tiež známe svojou gastronomickou scénou. Vo veľké množstvo reštaurácií a kaviarní môžete ochutnať tradičné francúzske jedlá a nápoje, vrátane slávneho vína z regiónu Bearn. Francúzska kuchyňa je známa svojou kvalitou a rôznorodosťou, a Pau vám ponúka jedinečnú príležitosť spoznať ju v celej jej sláve.

Dovolenka v Pau je skvelou voľbou pre tých, ktorí hľadajú kombináciu histórie, kultúry a prírody. Mesto sa pýši svojím bohatým dedičstvom a ponúka mnoho možností na aktívny a oddychový pobyt. Nech už ste milovník histórie, prírody, umenia alebo dobrého jedla, Pau vám určite vyhovie. Takže neváhajte a plánujte dovolenku v tomto úžasnom francúzskom meste!


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky