Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Gambie Wassu Stone Circles

Letenka Gambie Wassu Stone Circles


Ak sa zaujímate o málo známe a tajomné kultúrne miesta, Gambie by mohla byť miesto, ktoré by sa vám mohlo páčiť. Krajina v Západnej Afrike ponúka množstvo nádherných miest na návštevu, a jedným z nich je Wassu Stone Circles.

Wassu Stones Circles je zvláštne miesto v juhozápadnej Gambii. V tomto mieste sa nachádza obrovské množstvo kamenných kruhov, ktoré boli postavené pred viac ako 1 000 rokmi. Tieto kruhy sa nachádzajú v rade a z každého z kruhov vychádza rad menších kameňov. Celý komplex sa skladá z viac ako 20 kruhov a je veľmi dobre zachovaný.

Wassu Stone Circles sú považované za dôležitú časť kultúry, ktorá existovala v Afrike v období pred príchodom európskych kolonizátorov. Tieto kruhy sú považované za miesto, kde boli pochovaní významní ľudia a súvisia s mnohými spirituálnymi a náboženskými praktikami. Kruhy sú často označované ako "hrobky", ale pravdepodobne to nie je všetko, čo predstavujú.

Wassu Stone Circles sú jedným z najdôležitejších miest v Gambii a boli zahrnuté do zoznamu svetového kultúrneho dedičstva UNESCO v roku 2006. Ak by vás táto miestnosť zaujímala, mal by ste navštíviť Gambiu, miesta sú otvorené pre turistov a sú vzdialené asi 200 kilometrov z juhovýchodu od hlavného mesta Banjul.

Letenky na Gambiu sa dajú zohnať za rozumné ceny. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň zoznámenie sa s históriou kultúry, môžu byť Wassu Stone Circles tou najlepšou volbou. Nevynechajte príležitosť zoznámiť sa s týmto fascinujúcim miestom a zažiť tak zaujímavý pobyt v Gambii.


Ubytovanie Gambie Wassu Stone Circles


V strede Gambie, približne 30 km východne od mesta Brikama, sa nachádza nádherná pamiatka, ktorá patrí medzi najdôležitejšie africké kultúrne dedičstvo. Ide o kamenne krúžky, ktoré sú známe ako Wassu Stone Circles. Tieto kamenné zvláštne tvary boli v roku 2006 zahrnuté do zoznamu UNESCO ako súčasť svetového dedičstva.

Wassu Stone Circles je súbor sto jedného kruhu kamenných stĺpov s priemerom okolo dvoch do troch metrov, ktoré pochádzajú z obdobia medzi rokmi 750 až 1000 nášho letopočtu. Kamene boli získané z okolitých oblastí a okolo každého zostroja sa nachádzajú menšie kamenné objekty. Podľa viacerých teórií mohli tieto stavby slúžiť ako účtovné zariadenia, miesto pre pohreby alebo ako astrologické pozorovanie.

Okrem fascinujúcej histórie ponúka Wassu Stone Circles aj krásne okolie s bohatou faunou a flórou, ktoré sú vhodné pre pozorovanie. Môžete vidieť tu slonov, antilopy, opice a rôzne druhy vtákov.

V blízkosti Wassu Stone Circles sa nachádza aj niekoľko vidieckych dedín a mnoho príležitostí pre turistov na ubytovanie. Môžete si vybrať z rôznych možností od hotelov po kempovanie pod holým nebom.

Ak hľadáte nezvyčajný zážitok a zároveň záujmavú históriu, tak by ste mali vyskúšať pobyt pri Wassu Stone Circles v Gambii. Táto pamiatka určite stojí za návštevu.


Najčastejšie otázky a odpovede Gambie Wassu Stone Circles


1. Čo sú Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sú súčasťou národného parku Wassu Stone Circles v Gambii. Sú to kruhové kamenné útvary, ktoré sa nachádzajú na území africkej krajiny.

2. Kde sa nachádzajú Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sa nachádzajú v blízkosti dediny Wassu, ktorá leží na juhu Gambie.

3. Koľko kruhov tvorí Gambia Wassu Stone Circles?
V Gambia Wassu Stone Circles sa nachádza približne 11 kamenných kruhov rôznych veľkostí. Niektoré z nich majú veľkosť až 10 metrov.

4. Akou kultúrou sú Gambia Wassu Stone Circles spojené?
Gambia Wassu Stone Circles sú spojené s poslednou fázou prehistorického afrického kráľovstva Wassu.

5. Akú je história Gambia Wassu Stone Circles?
História Gambia Wassu Stone Circles siaha až do 7. storočia nášho letopočtu. Tieto kamenné kruhy boli postavené ako súčasť náboženských a rituálnych miest pre starovekú africkú komunitu.

6. Čo je zaujímavé na Gambia Wassu Stone Circles?
Gambia Wassu Stone Circles sú zaujímavou turistickou atrakciou, pretože sa jedná o jedno z najväčších kamenných kruhových útvarov v Afrike.

7. Akú hodnotu majú Gambia Wassu Stone Circles pre miestnych obyvateľov?
Gambia Wassu Stone Circles majú veľký kultúrny a historický význam pre miestnych obyvateľov Gambie. Sú považované za posvätné miesta a sú súčasťou gambijskeho dedičstva.

8. Je možné navštíviť Gambia Wassu Stone Circles?
Áno, Gambia Wassu Stone Circles sú otvorené pre verejnosť a turisti ich môžu navštíviť. Sú mnohokrát zaradené ako súčasť organizovaných turistických trás v GAMBII.


Dovolenka Gambie Wassu Stone Circles


Gambia je malá vyprahlá krajina v západnej Afrike so zaujímavou históriou a bohatou kultúrou. Je známa svojimi úžasnými plážami a exotickou prírodou, ale má aj mnoho pamiatok a archeologických záznamov, ktoré svedčia o dlhoročnej prítomnosti starovekých civilizácií. Jednou z najzaujímavejších pamiatok v krajine sú Wassu Stone Circles, ktoré sú zároveň aj jedným z najdôležitejších historických miest na svete.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú v južnom regióne Gambie, blízko dedinky Wassu v regionálnej prefektúre Central River. Sú to jedny z najväčších kruhových kamenových zoskupení na africkom kontinente a sú považované za jedinečný archeologický nález. Tieto kamenné kruhy sú staré približne 1200 rokov a boli vytvorené pôvodnými miestnymi kmeňmi, ktorých kultúra a spôsob života sa vyvíjali v tejto oblasti.

Celkovo sa v regióne nachádza okolo 50 kamenných kruhov, pričom najväčší z nich má priemer až 30 metrov. Každý kruh je zložený z obrovských stojín, ktoré sú postavené vedľa seba a tvoria kruhový tvar. Každá jednotlivá stojina je obdĺžnikového tvaru a môže dosahovať výšku až 2 metre.

Pôvod a účel týchto kamenných kruhov zostáva tajomstvom. Okolie Wassu Stone Circles bolo pôvodne obývané ľuďmi zo spoločnosti, ktorá sa podobala modernému animizmu. Miestni uvádzajú rôzne teórie o tom, ako sa kamenné kruhy používali vo fáze ich vývoja, avšak žiaden z nich nie je potvrdený stopercentne. Názory sa líšia, niektorí tvrdia, že kruhy slúžili ako miesta uctievania alebo modlitby, zatiaľ čo iní veria, že mali rituálny či astronomický význam. Niektoré hypotézy tvrdia, že kameň bol čarovný a chránil osadenstvo obyvateľstva pred zlými duchmi.

V roku 2006 boli Wassu Stone Circles zapísané do zoznamu svetového dedičstva UNESCO. Tento krok posilnil význam a ochranu týchto archeologických záznamov. Navyše, na mieste je tiež malé múzeum, ktoré poskytuje informácie o histórii a kultúre týchto kamenných kruhov.

Ak sa chystáte na dovolenku v GAMBII, návšteva Wassu Stone Circles by sa nemala prehliadnuť. Táto pamiatka je nielen pre fascinujúcu históriu, ktorú ponúka, ale aj pre nádherné prostredie, v ktorom sa nachádzajú. Cesta na miesto vás zavedie cez vidiecke oblasti s panenskou krajinou a malebnými dedinkami. Môžete sa tam dostať na vlastnú päsť alebo sa pripojiť k skupinovej prehliadke, ktorú organizujú miestni turistickí sprievodcovia.

Wassu Stone Circles je skutočne jedinečnou a fascinujúcou pamiatkou, ktorá ponúka návštevníkom zaujímavý pohľad do minulosti Gambie. Nehovoriac o tom, že vás tento historický záznam pohltí do svojich tajomstiev a vnútorného pokojného prostredia. Pri návšteve GAMBIE toto miesto odporúčame zaradiť do svojho itinerára, aby ste si mohli vychutnať všetky jeho jedinečné a zázračné atribúty.


Počasie Gambie Wassu Stone Circles


Gambia, známa aj ako Gambijská republika, je malá krajina na západnom pobreží Afriky. Má subtropické podnebie a prevažne suché a teplé počasie počas väčšej časti roka. Avšak existuje tu obdobie dažďov, ktoré zásadne mení počasie a krajinnú atmosféru.

Jedna z najzaujímavejších prírodných a historických pamiatok Gambie sú Wassu Stone Circles, ktoré sú zaradené na zoznam svetového dedičstva UNESCO. Tieto kruhy sú svojím spôsobom unikátne a fascinujúce. Okrem ich historického a archeologického významu majú aj silné spojenie s miestnym počasím a kultúrou.

Wassu Stone Circles sa nachádzajú vo vnútrozemí Gambie, v regiónoch blízko obce Wassu. Sú to kruhovité kamenné zvyšky, ktoré boli postavené pred tisíckami rokov. Mnohé z týchto kruhov sa rozkladajú na ploche, ktorá je väčšia ako 30 hektárov. Kamene sú veľké až niekoľko metrov a majú neobvyklý tvar. Ich presný účel a pôvod stále nie sú úplne známe, ale sú považované za miesta uctievania alebo mauzóleá pre významné osobnosti.

Tieto kruhy boli postavené v minulosti a stoja tam dodnes, odolávajúc počasiu a životnému prostrediu. Gambia má všeobecne suché a slnečné počasie so skúseným trópskym podnebím. Teploty sa pohybujú od 25°C do 40°C počas horúcej sezóny a približne 20°C počas chladnej sezóny. Väčšina zrážok sa vyskytuje v období dažďov, ktoré prebieha od júna do októbra. Počas tohto obdobia dochádza k zvýšeniu vlhkosti vzduchu a zelená krajina Gambie sa mení na bujné a plodné miesto.

Počas dažďovej sezóny Wassu Stone Circles dostávajú nový život. Kamene sú omyté a vdýchnuté novou energiou vody. Atmosféra je svieža a vonia po mokrej pôde a vegetácii. Toto obdobie je tiež vhodné na návštevu týchto kruhov, pretože prichádza menej turistov a môžete si viac vychutnať ich krásu a tajomstvo.

Aj keď dažďová sezóna môže priniesť občasné nepríjemnosti, ako sú záplavy a zamokrené cesty, toto obdobie je tiež dôležité pre hospodárstvo a poľnohospodárstvo Gambie. Rastliny a plodiny sa zavlažujú prírodnou vodou z obrovských dažďových oblakov a pridávajú pôde životodarnú silu, čo umožňuje pestovanie rôznych poľnohospodárskych plodín.

Napriek svojmu malému rozsahu, Gambia ponúka návštevníkom jedinečné kúsky prírody a histórie. Wassu Stone Circles sú skvelým príkladom toho, ako prírodné miesta sú prepojené s miestnym počasím a ako ovplyvňujú miestnu kultúru. Ak hľadáte dobrodružstvo a zároveň chcete spoznať históriu tohto úžasného miesta, vydajte sa na cestu do Gambie a objavte krásu Wassu Stone Circles a jej okolia.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky