Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Aburi Botanical Gardens

Počasie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana, ležiaci na západnom pobreží Afriky, ponúka množstvo miest, ktoré sú vhodné na návštevu vďaka svojmu úžasnému počasiu. Jedným z týchto miest je Aburi Botanical Gardens, ktorý leží v meste Aburi, asi 30 km severovýchodne od hlavného mesta Akkra.

Aburi Botanical Gardens sú jedným z najpopulárnejších turistických atrakcií v Ghane a, okrem úchvatných kvetinových záhrad, sa pýšia aj jedinečným a príjemným počasím. Toto miesto je ideálne na oddych a relaxáciu pre miestnych obyvateľov aj turistov.

Počasie v Aburi Botanical Gardens je v priebehu celého roka veľmi príjemné. Vegetácia je tu bujná vďaka bohatým zrážkam, ktoré sa objavujú počas celého roka. Premávajúce veterné prúdy z Guinejského zálivu zabezpečujú teplotu, ktorá je vždy veľmi príjemná. Teploty sa pohybujú od 20°C do 30°C a vďaka guinejským vetrom nie sú také horúce, ako by ste očakávali v pobrežných oblastiach.

V období dažďov, od apríla do septembra, je v Aburi Botanical Gardens možné očakávať väčšie množstvo zrážok. Toto obdobie nazývajú aj "mokrá sezóna". Napriek tomu, že je to obdobie s väčšími zrážkami, dažď je tu zväčša mierny a príjemný. Niekedy môže pršať počas niekoľkých dní, ale nazrážky nejsú také vysoké, ako v iných častiach Ghany. Preto je to ideálne miesto na prechádzky a objavovanie krásnych záhrad.

V zime, ktorý trvá od novembra do marca, sú teploty výrazne nižšie a riziko zrážok je nižšie. To je obdobie, kedy si turisti môžu vychutnať jasnú oblohu a slnečné dni v Aburi Botanical Gardens.

Je dôležité si zapamätať, že v mieste, ako je Aburi Botanical Gardens, sa môže počasie meniť pomerne rýchlo. Môžu sa vyskytnúť krátkodobé dažde aj počas suchého obdobia a naopak. Preto je dobré byť pripravený na neočakávané zmeny.

Ak plánujete navštíviť Ghanské Aburi Botanical Gardens, nezabudnite si zobrať oblečenie, ktoré vám umožní prispôsobiť sa meniacemu sa počasiu. Rovnako by ste si mali so sebou vziať aj repelent proti hmyzu, keďže v tropických záhradách sa objavujú komáre a iný hmyz.

Celkovo je počasie v Aburi Botanical Gardens v Ghane veľmi príjemné a vhodné na návštevu počas celého roka. Toto miesto vám ponúka možnosť vychutnať si krásnu prírodu a okúsiť atmosféru tropického počasia.


Dovolenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana je známa svojou bohatou kultúrou, farbenými trhmi a krásnymi prírodnými lokalitami. Jednou z najlepších destinácií pre tých, ktorí hľadajú spojenie s prírodou, je Aburi Botanical Gardens v Aburi.

Aburi Botanical Gardens je obľúbenou turistickou atrakciou, ktorá sa nachádza v pomerne chladnom klimatickom prostredí, ktoré je ideálne pre pestovanie rôznych druhov rastlín. Záhrady boli založené v roku 1890 a rozprestierajú sa na viac ako 160 hektároch.

Ak sa chystáte navštíviť Aburi Botanical Gardens, môžete sa tešiť na nezabudnuteľný zážitok. Záhrady sú rozdelené do niekoľkých častí, z ktorých každá ponúka niečo jedinečné.

Jednou z najkrajších častí záhrad je tzv. "Palm Avenue". Je to dlhá cesta, ktorá vedie medzi palmami. Je to veľmi akčné miesto, kde návštevníci môžu vidieť rôzne druhy rastlín, okrasných stromov a kvetov. Okrem toho tu môžete vidieť aj jedny z najväčších rododendrónov na svete.

Ďalšie zaujímavé záhradnické atrakcie, ktoré Aburi Botanical Gardens ponúka, sú botanické výstavy, záhradnícke školy a semináre na témy ako ochrana prírody a ekologické pestovanie rastlín.

Aburi Botanical Gardens sa tiež nachádza v blízkosti mesta Aburi, kde nájdete množstvo obchodov, reštaurácií a hotelov. Dievčatá sa môžu veľmi tešiť na nakupovanie tradičných ghanských predmetov, ako sú ukradené koše, šaty a šperky.

Celkovo sa jedná o nádherné miesto, ktoré môžete navštíviť ak hľadáte spojenie s prírodou a absolútny oddych. Aburi Botanical Gardens v Gane je perfektná dovolenková destinácia, ktorá si zaslúži usilovné hľadanie a usporiadanie!


Ubytovanie Ghana Aburi Botanical Gardens


Ak cestujete do Ghany a hľadáte miesto na ubytovanie, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre vás. Tento záhradný raj leží asi 30 km od akéhokoľvek hluku a rušenia v Accre a ponúka pokoje pre hostí.

Ubytovanie v Aburi Botanical Gardens je unikátne, pretože vám umožňuje zažiť krásu a pokoj týchto záhrad. Tieto záhrady sa stali známymi na celom svete kvôli svojej bohatej diverzite rastlín a zvierat. K dispozícii sú rôzne druhy paliem, stromov a kvetov, ktoré sú domovom pre mnoho druhov vtákov a motýľov. Takže ak sa chcete cítiť súčasťou prírody a chcete si užiť krásy flóry a fauny, ubytovanie v Aburi Botanical Gardens vám ponúkne to.

Miesta na ubytovanie sú čisté a pohodlné a vybavené klimatizáciou a súčasne zachovávajú svoj prírodný pôvab. Vzhľadom na to, že záhrady sú umiestnené na pahorkoch, poskytujú vám skvelý výhľad na okolitú krajinu z vášho okna.

Okrem krásy záhrad má Aburi Botanical Gardens aj rôzne turistické aktivity pre hostí. Môžete si pozrieť rôzne druhy rastlín a zvierat, ktoré sa nachádzajú v záhradách. Ďalšie aktivity zahŕňajú prechádzky po pešej trase, kde môžete počuť spev vtákov a prvotriedny golfový areál. V hoteli sa nachádza aj bazén, kde sa môžete potopiť a chladnúť v horúcich letných dňoch.

Aburi Botanical Gardens je tiež skvelým miestom pre romantickú dovolenku. Ak hľadáte miesto, kde si môžete užiť kľud a pokoj s vašou druhou polovičkou, tento záhradný raj vám ponúka ideálne miesto pre to.

Celkovo povedané, Aburi Botanical Gardens sú ideálnym miestom pre tých, ktorí hľadajú miesto na ubytovanie v Ghane. Je to miesto plné prírodného kľudu a pokojného prostredia so skvelými možnosťami turistických aktivít. Takže ak hľadáte miesto na relax a oddych, Aburi Botanical Gardens sú pre vás tou správnou voľbou.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Aburi Botanical Gardens


Otázka: Kde sa nachádzajú Ghana Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sa nachádzajú v Gane, v oblasti Eastern Region, asi hodinu jazdy autom od hlavného mesta Accra.

Otázka: Aké sú otváracie hodiny Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Aburi Botanical Gardens sú otvorené denne od 9:00 do 17:00 hod.

Otázka: Sú na mieste parkovacie miesta pre návštevníkov?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens má parkovacie miesta pre svojich návštevníkov.

Otázka: Aký je vstupné do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Vstupné do Aburi Botanical Gardens pre dospelých je 10 GHC, pre deti do 12 rokov je vstup zdarma.

Otázka: Aké zvieratá a rastliny možno v Aburi Botanical Gardens vidieť?
Odpoveď: V Aburi Botanical Gardens môžete vidieť širokú škálu rastlín, vrátane vzácnych druhov orchideí a iných exotických kvetov. Na mieste je aj niekoľko druhov vtákov a malých zvierat.

Otázka: Je v Aburi Botanical Gardens možné stravovať sa?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest, kde je možné si dať občerstvenie alebo obed.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens miesta na piknikovanie?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je niekoľko miest na piknikovanie, kde si môžete posedieť a vychutnať si krásnu prírodú.

Otázka: Má Aburi Botanical Gardens nejakého sprievodcu?
Odpoveď: Áno, v Aburi Botanical Gardens je k dispozícii sprievodca, ktorý vám predstaví rastliny a zvieratá v záhrade.

Otázka: Sú v Aburi Botanical Gardens vhodné pre deti?
Odpoveď: Áno, Aburi Botanical Gardens sú vhodné pre deti a majú niekoľko aktivít pre deti, ako napríklad detské ihrisko.

Otázka: Ako sa dostanem do Aburi Botanical Gardens?
Odpoveď: Najlepším spôsobom ako sa dostať do Aburi Botanical Gardens je autom. Je tiež možné si prenajať taxi zo základne v meste Accra.


Letenka Ghana Aburi Botanical Gardens


Ghana, krajina bohatá na kultúru a prírodné bohatstvá, poskytuje návštevníkom množstvo úchvatných miest na objavovanie. Jedným z týchto miest je slávny Botanická záhrada v Aburi, západnom pobreží krajiny.

Ak plánujete navštíviť Ghanu, určite by ste mali zvážiť svoju cestu do týchto nádherne udržiavaných záhrad. Ako sa tam dostane? Alebo spresne povedané, akú letenku by ste si mali zakúpiť a aké sú vaše možnosti pre prílet do krajiny?

Prvou možnosťou je samozrejme letenka do hlavného mesta Ghany - Akkra. Ak budete mať to šťastie, môžete nájsť priame lety z rôznych miest cez celý svet a skrátiť si trvanie cesty. Ak priletíte do Akkra, odporúčame stráviť niekoľko dní v tomto fascinujúcom meste, kde si budete môcť vychutnať miestnu kultúru a poznávať miestnych obyvateľov.

Z Akkry je nariadenie prekonať približne 30 kilometrov - viac ako hodinu jazdy - do Aburi Botanical Gardens. Čo sa týka dopravy, existujú rôzne možnosti. Najdostupnejšou a najobľúbenejšou voľbou je nájsť miestneho vodiča, ktorý vás privíta na letisku alebo v hoteli v Akkra a dovezie vás priamo k záhrade. Táto možnosť vám poskytne trvalého sprievodcu počas dňa a vyhnete sa starostiam s orientáciou a vodičom.

Aburi Botanical Gardens, založené v roku 1890, je rajom pre milovníkov prírody a kvetov. Záhrady sa nachádzajú vysoko v pahorkatine Akuapem na výške asi 370 metrov nad morom, čo vytvára ideálne podmienky pre rast rôznych druhov rastlín z rôznych klimatických podmienok.

Pri vstupe do záhrad budete okamžite ohromení nádhernými a rozmanitými kvetinovými exhibíciami. Prejdete cez prezervované pralesy, čo je skvelý spôsob, ako sa priblížiť k miestnej faune a flóre. Môžete si vziať piknikový koberec a obdivovať krásu kvetov, ktoré sa prostierajú na ploche 64 hektárov.

Existuje tiež veľa trúchlivých a exotických stromov, ktoré nájdete vo vzdialených kútoch záhrad. Rôzne druhy, ako napríklad chrisantha, lemmonii a viscosa, vytvárajú jedinečnú atmosféru a poskytujú príjemný tieň počas horúcich slnečných dní.

Okrem kvetov a stromov môžete pozorovať aj rôzne druhy vtákov a motýľov, ktoré sa v okolí rozlietajú. Ak máte šťastie, môžete vidieť napríklad modré papagáje alebo obrovské motýle flitrať okolo vás.

Návšteva týchto záhrad vám poskytne úžasný zážitok, ako keby ste sa priblížili k prírode a relaxovali v jej objatí. Letenku do Ghany a cestu do Aburi Botanical Gardens nezľaknite. Určite nebudete ľutovať, že ste si našli čas na toto jedinečné miesto.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky