Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Kumasi

Počasie Ghana Kumasi


Ghana je krásna krajina na západnom pobreží Afriky, známa svojou pestrou kultúrou, zaujímavou históriou a pôsobivou prírodou. Kumasi je druhým najväčším mestom Ghany a je považovaným za kultúrne a historické hlavné mesto Ashanti ľudí. Návštevníci sem prichádzajú, aby preskúmali bohatú históriu, tradičné remeslá a prírodné krásy, ale predtým je dôležité vedieť, aké počasie môžu očakávať.

Kumasi má celoročne vlhké tropické podnebie. Jeho poloha v blízkosti rovníka znamená, že je umiestnený v oblasti so stálymi teplotami a vysokou vlhkosťou. Teploty sa pohybujú medzi 25 a 35 stupňami Celzia, čo znamená, že je tu vždy dosť teplé. Neexistuje tu žiadna striktne definovaná sezóna dažďov, ale sú tu dve obdobia, ktoré možno považovať za mokré a suché.

Mokré obdobie v Kumasi začína obvykle koncom marca alebo začiatkom apríla a pokračuje až do októbra. Počas tohto obdobia je tu vyššia pravdepodobnosť dažďov a búrok. Intenzita dažďov môže byť veľmi vysoká, ale najčastejšie sa jedná o krátkodobé a rýchlo prechádzajúce búrky. Tieto popoludňajšie búrky môžu byť veľmi osviežujúce a zmierňujú horúce teploty.

Suché obdobie v Kumasi trvá od novembra do marca. Počas tejto doby je menej pravdepodobné, že sa budú vyskytovať dažde a obloha je väčšinou jasná a slnečná. Teploty sú stále vysoké, ale vzduch je suchší vďaka nižšej vlhkosti. Toto je obľúbené obdobie pre návštevníkov, pretože je tu menej dažďov a zem je suchá, čo znamená, že je ľahšie preskúmať miestne atrakcie a prírodné krásy.

Pri plánovaní návštevy Kumasi je dôležité si vziať do úvahy počasie a prispôsobiť svoju cestu danému obdobiu. Ak máte radi dažde a chladnejšie teploty, môžete si vybrať obdobie mokrých mesiacov. Ak preferujete suchšie a slnečné počasie, potom je lepšie prísť počas suchého obdobia.

V každom prípade, Kumasi je špeciálne miesto s bohatou históriou, ktoré stojí za návštevu. Bez ohľadu na to, kedy sa rozhodnete sem prísť, budete zaručene obdivovať kultúru a prírodné krásy tohto úžasného miesta. Berte však na vedomie sezónne počasie a nezabudnite sa pripraviť na rýchle zmeny počasia, ako sú dažde a búrky.


Dovolenka Ghana Kumasi


Ghana je fascinujúcou krajinou nachádzajúcou sa v západnej Afrike. Ak ste ochotní odísť za dobrodružstvom, dovolenka v meste Kumasi v Ghane, môže byť pre vás tou správnou voľbou.

Prečo si vybrať Kumasi

Kumasi, druhé najväčšie mesto Ghany a historické hlavné mesto královstva Ashanti, je dôležité kultúrne a obchodné centrum v regióne. Kumasi nie je len dôležitým kultúrnym dedičstvom, ale je aj populárnym turistickým cieľom. Mesto ponúka niekoľko turistických miest, ktoré sú plné histórie a kultúry.

Čo vidieť v Kumasi

1. Kráľovský palác Manhyia

Kráľovský palác Manhyia je významným historickým symbolom mesta Kumasi a kráľovstva Ashanti. Navštíviť toto miesto je jedinečná príležitosť na poznanie histórie kráľovstva Ashanti a ghanského kráľovstva.

2. Trh Kejetia

Trh Kejetia je najväčší trh v západnej Afrike s viac než 10 000 stánkami. Ak máte radi nakupovanie, mali by ste navštíviť tento trh, ktorý predáva miestne potraviny, textil, umenie a ručné práce.

3. Múzeum kráľovstva Ashanti

Múzeum kráľovstva Ashanti ponúka vynikajúcu zbierku histórie a kultúry Kóbova kráľovstva Ashanti. Navštíviť toto miesto je skvelý spôsob, ako sa dozvedieť viac o histórii a kultúre mesta Kumasi.

4. Národný park Kakum

Národný park Kakum, nachádzajúci sa asi 30 km juhozápadne od mesta Kumasi, je ideálny pre turistov, ktorí hľadajú dobrodružstvo a lákajú ich pralesy. Park je domovom mnohým druhom zvierat, ako sú mačky, opice a vtáky.

5. Kultúrny turizmus

Mesto Kumasi je známe svojimi tradíciou, folklórom a rituálmi. Preto by ste mali navštíviť miestne aldey, kde môžete vidieť tradičné domy a zachovať si svoje zvyky.

Kde sa ubytovať

Mesto Kumasi je plné rôznych ubytovacích možností, od základných ubytovacích zariadení až po luxusné hotely. Tempus Hotel Kumasi, Miklin hotel, Hill View Hotel a Golden Tulip Kumasi City sú len niektoré z najlepších ubytovacích zariadení, ktoré môžete v meste nájsť.

Ako sa dostať do Kumasi

Najjednoduchší spôsob, ako sa dostať do mesta Kumasi, je letecky cez medzinárodné letisko Kotoka, ktoré sa nachádza v hlavnom meste Ghanay- Accre. Po prílete do mesta Accra existuje niekoľko možností, ako sa dostať do Kumasi. Môžete sa využiť služby taxi, autobusov alebo si prenajmúť auto.

V závere

Dovolenka v Kumasi, Ghane je skvelý spôsob, ako spoznať históriu a kultúru tohto fascinujúceho miesta. Od návštevy Kráľovského paláca Manhyia po nákup na trhu Kejetia a dobrodružnú cestu do Národného parku Kakum, v Kumasi nie je nuda. Okrem toho môžete spoznať miestne zvyky a tradície a byť súčasťou miestnych slávností a rituálov. Navštíviť Kumasi je preto zážitkom, ktorý by ste mali zažiť aspoň jedenkrát v živote.


Ubytovanie Ghana Kumasi


Kumasi je srdcom ashantského kráľovstva v Gane a je považované za druhé najväčšie mesto v krajine. Mestská oblasť Kumasi má rozlohu približne 254 kilometrov štvorcových a je domovom pre viac ako 2,5 milióna obyvateľov. Pre turistov, ktorí navštívia toto mesto, je dôležité mať vyriešené otázky týkajúce sa ubytovania.

Existuje niekoľko možností ubytovania v Kumasi. Tí, ktorí hľadajú pohodlné a moderné hotely, nájdu v meste hotely zvlášť postavené pre turistov. Návštevníci, ktorí sú však na rozpočte a hľadajú ekonomické varianty, by mohli byť o niečo náročnejší. Existuje niekoľko hostincov a penziónov, ktoré môžu slúžiť ako dobrá alternatíva k drahým hotelom.

Ak hľadáte moderné a pohodlné ubytovanie v Kumasi, mali by ste sa zamerať na hotely a apartmány. Napríklad Royal Park Hotel, ktorý sa nachádza v oblasti Ahodwo, je jedným z najlepších hotelov v meste. Tento hotel má moderné a plne vybavené izby s klimatizáciou a satelitnou TV. Okrem toho sa môžete tešiť na výborné služby a vybavenie, ako je reštaurácia, bar, konferenčné miestnosti a fitnescentrum.

Ďalšou možnosťou sú apartmány, v ktorých návštevníci majú možnosť štýlu byť ako doma. Napríklad Noda Premier Apartments ponúka priestranné apartmány s kuchyňami a obývacími miestnosťami. Táto možnosť je vhodná pre návštevníkov, ktorí hľadajú viac nezávislosť a súkromia.

Ak hľadáte ekonomické možnosti, mali by ste sa zamerať na hostely a penzióny. Napríklad Hostel Kumasi pohodlne ponúka ubytovanie v centre mesta za prijateľnú cenu. Tento hostel má izby súkromie aj spoločné izby a mnoho zariadení, ako sú kuchynka, práčovňa a bezplatné parkovisko.

Pri hľadaní ubytovania v Kumasi si treba dávať pozor na bezpečnosť. Mesto má pomerne vysokú kriminalitu a mala by sa teda venovať pozornosť tomu, kde sa návštevníci rozhodnú bývať. Ak sa chcete cítiť v bezpečí, zamerajte sa na skúsené hotely a iné verejné zariadenia s dobrými recenziami.

Všetky tieto možnosti ubytovania sú k dispozícii pre návštevníkov Kumasi, ktorí prichádzajú do tohto krásneho mesta. Hoci je mesto známe svojimi rozsiahlymi trhmi a ashantským kráľovstvom, má tiež množstvo ubytovacích možností, ktoré spĺňajú potreby a požiadavky návštevníkov a umožňujú im komfortný pobyt.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Kumasi


1. Kde leží mesto Kumasi v Ghane?
Mesto Kumasi sa nachádza na juhu Ghany, v srdci regiónu Ashanti.

2. Aký je počet obyvateľov v meste Kumasi?
Podľa odhadu z roku 2021 má mesto Kumasi približne 2,7 milióna obyvateľov.

3. Aký je hlavný jazyk hovorený v Kumasi?
Hlavným jazykom hovoreným v Kumasi a v celej Ghane je angličtina. Okrem toho je tiež rozšírená lokálna ashantčina.

4. Aké sú hlavné hospodárske odvetvia v meste Kumasi?
Kumasi je známe svojou bohatou traditionálnou činohrou, výrobou rúk, výrobou textilu a keramiky. Mesto má tiež vyvinutý obchod a služby.

5. Ako sa môžem dopraviť z hlavného mesta v Ghane do mesta Kumasi?
Najjednoduchším spôsobom je využiť verejnú dopravu, ako sú autobusy alebo taxíky. Existuje aj možnosť letu zo západnej Afriky do Kumasiho medzinárodným letiskom Kumasi.

6. Aké sú niektoré hlavné turistické atrakcie v Kumasi?
Medzi najznámejšie turistické atrakcie v Kumasi patrí Manhyia Palace Museum, Okomfo Anokye Sword, Kejetia Market, Kumasi National Cultural Centre a Kumasi Central Market.

7. Aké sú niektoré tradičné oslavy a festivaly v Kumasi?
Jeden z najznámejších festivalov v Kumasi je Akwasidae, ktorý je slávnostným dňom Asante monarchie. Ďalšie tradičné festivaly zahŕňajú Kwafie, Odwira a Adae Kese.

8. Aký je klímny typ v meste Kumasi?
Kumasi má teplé a vlhké tropické podnebie. Teploty sa pohybujú od 25 °C do 30 °C počas celého roka s vysokou vlhkosťou.

9. Existujú v meste Kumasi nejaké univerzity alebo vzdelávacie inštitúcie?
Áno, mesto Kumasi je domovom niekoľkých prestížnych univerzít, vrátane Kwame Nkrumah University of Science and Technology (KNUST) a University of Education, Winneba (UEW).

10. Aké sú niektoré typické jedlá v Kumasi?
Medzi typické jedlá v Kumasi patrí fufu (škrobová kaša), banku s okroshkou (kukuřičná kaša s omáčkou), kenkey (hrašková polenta), jollof ryža a rôzne druhy sušienok a koláčov.


Letenka Ghana Kumasi


Ak plánujete navštíviť Ghánu a hľadáte zaujímavé a pestrofarebné miesto, Kumasi by mohol byť vašou ideálnou voľbou. Kumasi je druhé najväčšie mesto v Gháne a zároveň jej historické, kultúrne a ekonomické srdce. Je to miesto, kde môžete objaviť bogátu ghanskú kultúru, zoznámiť sa s miestnou históriou a nájsť útočisko v prírode. A ak ste pripravení cestovať do Kumasi, potrebujete letenku, ktorá vás tam prepraví.

Letenky do Ghanay sú dostupné z mnohých destinácií na celom svete. Existujú rôzne letiská, kde môžete pristáť v Gháne, ale najbližším medzinárodným letiskom k Kumasi je letisko Kotoka v Accre, hlavnom meste krajiny. Po prílete na letisko Kotoka si môžete zobrať vnútroštátny let do Kumasi, ktorý trvá približne 50 minút. Tieto lety sú dostupné v priebehu dňa a využívať ich môžete z rôznych leteckých dopravcov. Medzi najobľúbenejšie letecké spoločnosti, ktoré operujú na tejto trase, patrí Ghana Airways, Africa World Airlines a ASKY Airlines.

Ceny leteniek sa líšia v závislosti od leteckého dopravcu, doby cestovania a ročného obdobia. Je však dôležité podotknúť, že letenky do Ghany sú zvyčajne prístupné za pomerne dostupné ceny, čo robí tento cieľ atraktívnym pre cestovateľov s rôznymi rozpočtami.

Po prílete do Kumasi sa dostanete do centrálnej oblasti mesta, kde sa nachádzajú mnohé hotely, reštaurácie a atrakcie. Kumasi je známe najmä kvôli svojim trhom a remeselným výrobkom. Ak budete mať radi nákupy, určite navštívte Kumasi Central Market a Adum Market, kde nájdete miestnu rukodielku ako drevené vyrezávané výrobky, textílie, šperky a ďalšie suveníry.

Okrem trhov je Kumasi aj domovom mnohých historických pamiatok. Navštívte palác Asante, ktorý je sídlom asantského kráľa, a objavte históriu a kultúru Asante ľudu. Môžete tiež navštíviť Národné múzeum Kumasi alebo Manhyia Palace Museum, kde sa dozviete viac o histórii mesta a krajiny.

Ak máte radi prírodu, Kumasi vám ponúka veľa možností na prechádzky a výlety. Môžete sa vybrať na výlet do Nana Angu Hill, kde si môžete vychutnať panoramatický výhľad na mesto. Miesta ako Kintampo Falls a Lake Bosomtwe sú tiež vyhľadávané turistami.

Kumasi je teda jedným z najkrajších a najzaujímavejších miest na návštevu v Gháne. Cesta tam môže byť jednoduchá a pohodlná zabezpečením vhodnej letenky. Ak si rezervujete letenku do Ghany Kumasi, pripravte sa na nezabudnuteľný zážitok a objavujte bohatú ghanskú kultúru, históriu a krásu prírody.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky