Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary

Letenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je fascinujúcou destináciou plnou prírodných zázrakov a jedinečných miest. Medzi jedno z týchto miest patrí aj Monkey Sanctuary v Tafi Atome. Pre tých, ktorí sa chcú priblížiť k prírode a zažiť unikátnu skúsenosť s opicami, je návšteva tohto miesta nevyhnutnosťou.

Monkey Sanctuary sa nachádza v regióne Volta na juhovýchode Ghany a je domovom pre rôzne druhy opíc, vrátane červených opíc, ktoré sú kultovo významné pre miestnych obyvateľov. Územie bolo vyhlásené za rezerváciu s cieľom ochrániť tieto vzácne tvory a ich prirodzené prostredie.

Najlepším spôsobom, ako sa dostať do Monkey Sanctuary, je cez letenku do Ghany. Existuje niekoľko medzinárodných letísk v Gane, ktoré pravidelne obsluhujú medzinárodné letecké spoločnosti. Môžete si vybrať niektoré z hlavných letísk, ako je Akkra Kotoka International Airport alebo Kumasi International Airport, podľa vášho uváženia a dostupnosti letov.

Po príchode do Gany si môžete prenajať auto alebo využiť služby miestnych dopravných spoločností na cestu do Tafi Atome, ktoré je vzdialené približne 3 hodiny jazdy z Akkry. Existujú aj verejné autobusy a taxíky, ktoré vás tam môžu zaviesť.

Po príchode do Monkey Sanctuary je tu oveľa viac, ako len pozorovanie opíc. Môžete si zvoliť prehliadku so sprievodcom, ktorý vás bude informovať o miestnych druhoch opíc, ich životnom štýle a vzdelá vás o opatreniach na ochranu prírody. Môžete tiež vidieť opice v ich prirodzenom prostredí a dokonca sa s nimi stretnúť tvárou v tvár, keď budete mať možnosť ich krmiť.

Okrem toho, Monkey Sanctuary ponúka aj rôzne iné aktivity pre turistov. Môžete sa vydať na prechádzku po prírodnej rezervácii a rozbehnúť sa s opicami, alebo sa prejsť po niektorých z turistických chodníkov, ktoré vedú cez nádhernú prírodu a okolo rôznych druhov vtákov a iných zvierat.

Ak máte záujem o kultúrnu stránku miesta, môžete tiež navštíviť tradičné dedinky v okolí, kde sa môžete stretnúť s miestnymi obyvateľmi a dozvedieť sa viac o ich kultúre, obyčajoch a zvykoch.

Monkey Sanctuary v Tafi Atome je miestom, ktoré v sebe spája prírodu, zvieratá a kultúru. Je to skvelá príležitosť na vzdelávanie o ochrane prírody a zároveň na zažitie nezabudnuteľnej skúsenosti s opicami v ich prirodzenom prostredí. Ak sa chystáte na dovolenku do Ghany, nezabudnite pridať Tafi Atome Monkey Sanctuary na svoj zoznam miest, ktoré chcete navštíviť.


Počasie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ghana je západoafrická krajina, ktorá sa pýši pestrým klimatickým prostredím. Jedným z najpopulárnejších miest v Gane je Tafi Atome Monkey Sanctuary, ktoré je domovom pre množstvo opíc a bohatých druhov rastlín a zvierat. Napriek tomu, že Ghana má všeobecne teplé a vlhké podnebie, môžu byť počasie a podmienky v oblastiach ako Tafi Atome svieže a mierne.

Miesto sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny a leží v nadmorskej výške 200 až 300 metrov nad morom. Počasie v Tafi Atome sa mení v súlade s ročnými obdobiami a vplyvom monzúnového systému. V období sucha, ktoré trvá od novembra do marca, teploty dosahujú maximálne hodnoty okolo 35 stupňov Celzia. Počas tohto obdobia dážde klesajú takmer na minimum a miestne klimatické podmienky môžu byť veľmi suché.

Na druhej strane, počas obdobia dažďov (od apríla do októbra), množstvo zrážok v oblasti narastá a môže byť dosť výdatné. Miestne rieky a potoky zvyčajne vylejú z břehov a okolité pôdy môžu byť veľmi mokré. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú okolo 28 - 30 stupňov Celzia a vysoká vlhkosť môže byť náročná pre niektorých návštevníkov.

V každom prípade by návštevníci Tafi Atome mali byť pripravení na rôzne klimatické podmienky, podľa aktuálneho obdobia a lokality. Odporúča sa, aby si turisti priniesli oblečenie a obuv, ktoré sú vhodné pre mokré a suché podmienky, a ktoré sú pohodlné na nosenie počas návštevy rezervácie.

Celkovo možno povedať, že neexistuje ideálny čas na návštevu Tafi Atome Monkey Sanctuary, pretože každé obdobie má svoje výhody a nevýhody. Dôležité je mať na pamäti, aké sú klimatické podmienky a prispôsobiť sa im, aby bola návšteva tohto úžasného miesta pozitívnym zážitkom.


Najčastejšie otázky a odpovede Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


1) Ako sa dostanem do rezervácie Tafi Atome Monkey Sanctuary?
Odpoveď: Z juhovýchodnej Gany, dá sa prísť na ceste z Kpandu alebo z Anloga.

2) Koľko trvá prehliadka rezervácie?
Odpoveď: Prehliadka trvá približne 1-2 hodiny.

3) Môžem sa dotýkať opíc v rezervácii?
Odpoveď: Nie, návštevníkom je zakázané dotýkať sa opíc.

4) Aké druhy opíc sa v rezervácii nachádzajú?
Odpoveď: V rezervácii žijú rôzne druhy opíc vrátane paviánov a kolobeziek.

5) Existujú v rezervácii aj iné zvieratá?
Odpoveď: Áno, okrem opíc sa v rezervácii môžete vidieť aj ine zvieratá ako napríklad krokodíly a mnohé druhy vtákov.

6) Je potrebné mať pred návštevou rezervácie vakcináciu?
Odpoveď: Nie, nevyžaduje sa vakcinácia, ale je vždy vhodné poradiť sa s vaším lekárom pred cestou do Afriky.

7) Kedy je najlepší čas na návštevu rezervácie?
Odpoveď: Najlepšou dobou na návštevu je počas suchého obdobia od decembra do marca.

8) Aké sú vstupné poplatky do rezervácie?
Odpoveď: Vstupné poplatky sa líšia v závislosti od veku a národnosti návštevníka.

9) Môžem v rezervácii nakŕmiť opice?
Odpoveď: Nie, je zakázané nakŕmiť opice v rezervácii.

10) Môžem si v rezervácii fotografovať?
Odpoveď: Áno, môžete si fotografovať opice a iné zvieratá, ale je potrebné dodržiavať pravidlá rezervácie a nevyrušovať zvieratá.


Ubytovanie Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak sa chystáte navštíviť Ghánu a hľadáte jedinečné a zážitkové miesto na ubytovanie, Tafi Atome Monkey Sanctuary by mohlo byť tou správnou voľbou. Toto svätyňa v dedine Tafi Atome je domovom ohrozených druhov opíc a ponúka návštevníkom neuveriteľný pohľad do ich životného prostredia.

Svätyňa sa nachádza na východe Ghány, v regióne Volta, a je jednou z najznámejších turistických atrakcií krajiny. Svojou rozlohou približne 12 hektárov poskytuje opicám dostatok priestoru na voľný pohyb a prírodné prostredie, ktoré im zaručuje potrebnú slobodu.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je domovom takmer 300 jedincov opíc, zo štyroch rôznych druhov. Najpočetnejším druhom je mona opica, ale môžete tu nájsť aj green monkey, patas či spot-nosed monkey. Tieto opice sú pre miestnych obyvateľov sacou, ale zároveň majú vysoký význam aj pre ekosystém oblasti.

Pri návšteve svätyne môžete mať možnosť sledovať opice vo voľnej prírode, ako sa hrajú, živia a prebývajú vo svojich skupinách. Jedinečným zážitkom je aj interakcia s opicami, keď môžete pod dozorom skúsených sprievodcov kŕmiť či zavolať ich samotých. Je to príležitosť na priamy kontakt s týmito úžasnými zvieratami a na získanie hlbšieho porozumenia ich správania a potrieb.

Na ubytovanie v Tafi Atome Monkey Sanctuary máte na výber z niekoľkých možností. Môžete si vybrať medzi štýlovými a komfortnými bungalovmi v prírodnom prostredí alebo si zarezervovať miesto na kempu, kde si môžete postaviť stan a spoznať prírodu ešte intenzívnejšie. Niektoré z ubytovacích zariadení ponúkajú aj tradičné ghanézske jedlá, ktoré sú skutočnou lahôdkou pre vaše chuťové poháriky.

Okrem sledovania opíc a relaxácie v prírode ponúkajú územie svätyne aj iné aktivity. Môžete sa vydať na prechádzku a objavovať okolitú krajinu, navštíviť miestne obce a vypočuť si príbehy miestnych obyvateľov alebo sa vydať na výlet do nedávno objavených vodopádov Kente či ďalších turisticky atraktívnych miest v regióne.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je príkladom udržateľného cestovného ruchu a zároveň dôležitou lokalitou pre ochranu ohrozených druhov opíc. Vaša návšteva v tejto svätyni nie len poskytne vzácnu príležitosť na stretnutie s divokou prírodou, ale aj podporí miestnych obyvateľov a ich úsilie o ochranu tohto jedinečného miesta.


Dovolenka Ghana Tafi Atome Monkey Sanctuary


Ak hľadáte dobrodružstvo a neobvyklé turistické atrakcie, nezmeškajte šancu navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane, ktorý je domovom jedinečnej druhovej rozmanitosti opíc vo voľnej prírode. Toto malé útočisko sa nachádza v juhozápadnej časti krajiny, v oblasti Volta. Tafi Atome Monkey Sanctuary je miestom, kde môžete zažiť úplne novú úroveň interakcie s divokými zvieratami a zároveň podporiť ich ochranu.

Útočisko je známe hlavne pre obývanie jednej z najväčších a najrôznejších populácií opíc v Ghane. Jeho obyvatelia zahŕňajú rôzne druhy opíc, vrátane veľkonočných opíc, kapucínov a guerénov. Sú to inteligentné a zvedavé tvory, ktoré majú radi kontakt s ľuďmi a sú pripravené prísť bližšie, keď sa k nim dostanete. Ak ste pripravení priniesť so sebou zdravé odhodlanie, budete mať možnosť vidieť ich vo voľnej prírode a dokonca sa s nimi stretnúť tvár v tvár.

Pri vstupe do Tafi Atome Monkey Sanctuary budete privítaní skúseným sprievodcom, ktorý vám poskytne informácie o ekológii oblasti a výskumoch, ktoré tu prebiehajú. Taktiež sa dozviete o ich práci na ochrane a zachovaní opíc. Jednou z aktivít, ktoré môžete v rámci exkurzie absolvovať, je sledovanie opíc na ich denných túrach k ťažkosti prístupným miestam, kde si pochovávajú potravu, hľadajú vodu a prechádzajú sa stálezelenými lesmi.

Okrem stretnutia s opicami ponúka Tafi Atome Monkey Sanctuary aj ďalšie zaujímavé aktivity a atrakcie. Môžete prechádzať po miestnych chodníkoch, kde objavíte krásu prírody a flóry. Poznávací výlet s miestnym sprievodcom vám poskytne informácie nielen o opiciach, ale aj o iných divokých živočíchoch a rastlinách, ktoré sú tu doma. Ak máte radi adrenalinové zážitky, môžete absolvovať jazdu na štvorkolke alebo si prezrieť okolie z výšky počas zip line zážitkovej jazdy.

V miestnej dedine, ktorá je súčasťou útočiska, máte možnosť spoznať miestnych obyvateľov a ich kultúru. Tafi Atome je známe tkaním rôznych textílií a domácim remeslom. Môžete navštíviť miestne dielne a zistiť viac o tradičnom spôsobe výroby odevov a dekorácií.

Ak plánujete navštíviť Tafi Atome Monkey Sanctuary, odporúča sa zabezpečiť si ubytovanie v obľúbenej blízkej dedine Ho. Vo Volete je tiež mnoho možností na prenájom áut alebo si môžete zabezpečiť miestnu dopravu. Pripomíname vám, že plánovanie a rezervácie treba vykonať vopred.

Tafi Atome Monkey Sanctuary je nepochybne jednou z najzaujímavejších miest na navštívenie v Ghane. Toto útočisko nie je len turistickou atrakciou, ale aj miestom aktívnej ochrany opíc a podpory životného prostredia. Ak hľadáte unikátny zážitok v prírode a chcete vidieť opice vo voľnej prírode, neváhajte a vydajte sa na dovolenku do Tafi Atome Monkey Sanctuary v Ghane. Rovnako si nezabudnite udržať rešpekt k divokým zvieratám a prírode, ktoré tam žijú, a dobrovoľne podporte ich ochranu.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky