Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Atény

Letenka Grécko AtényAk sa rozhodujete, kam by ste mali cestovať nasledujúcej dovolenky a lákajú vás kultúrno-historické pamiatky, krásne pláže a výborná gastronómia, potom by ste mali zvážiť Grécko. A žiadne iné miesto v Grécku nesymbolizuje antické bohatstvo a kultúru viac ako Atény.

Atény, hlavné mesto Grécka, je považované za kolísku demokracie, filozofie a olympijských hier. Je to mesto, ktoré neustále kombinuje starožitnosti s modernou architektúrou a živým životom. A aby ste sa tam dostali a mohli si vychutnať všetko, čo Atény ponúkajú, nezabudnite si rezervovať letenku do Atén.

Existuje mnoho letísk, z ktorých môžete letieť do Atén, vrátane medzinárodného letiska Atény-Elefthisérios Venizélos. Toto letisko je jedným z najväčších a najfrekventovanejších letísk v Európe. Z ďalších miest v Grécku sa do Atén môžete dostať vnútroštátnymi letmi, alebo autobusom alebo vlakom.

Po príchode do Atén nezmeškajte návštevu najznámejšej pamiatky - Akropole. Toto antické sídlisko z 5. storočia pred našim letopočtom je jednou z najvýznamnejších archeologických lokalít na svete. Na vrchole Akropole sa nachádza najpopulárnejší chrám - Parthenón, ktorý slúžil ako poklonu bohyni Atény.

Okrem Akropole môžete tiež navštíviť rôzne múzeá, kde nájdete množstvo umeleckých diel a historických artefaktov. Medzi najznámejšie patrí Národné archeologické múzeum, ktoré obsahuje vzácnosti z obdobia staroveku až po byzantské obdobie.

Ak máte záujem o modernú architektúru, nemali by ste vynechať Olympijský štadión v Aténach, ktorý bol miestom konania histórie olympijských hier v roku 2004. Táto štruktúra predstavuje moderný prístup k architektúre a športu.

Ako by to bolo v Grécku bez výbornej gréckej kuchyne? V Aténach budete mať možnosť ochutnať tradičné grécke jedlá a špeciality, ako sú gyro, moussaka, tzatziki a rôzne druhy olív a syrov. Okrem toho si môžete vychutnať lahodné grécke víno a sladké dezerty, ako je baklava.

Atény sú aj moderným mestom s množstvom obchodných a zábavných centier, nočnými klubmi a trhmi. Toto mesto vás určite nepustí zo svojho smädového zážitku a ponúka nekonečné možnosti na objavovanie a zábavu.

Ak hľadáte letenku do Atén, existuje mnoho nízkonákladových a klasických leteckých spoločností, ktoré ponúkajú pohodlné cesty za prijateľné ceny. Stačí pozrieť pravidelné ponuky a akcie na letenky do Grécka a vybrať si tú, ktorá vám najviac vyhovuje.

Atény sú jedným z najpopulárnejších turistických miest v Grécku a ponúkajú nezabudnuteľný zážitok pre každého návštevníka. Preto si nenechajte ujsť príležitosť rezervovať si letenku do Grécka a objaviť krásy Atén. Nech sa vám darí a prajem vám príjemný let a nezabudnuteľnú dovolenku v Aténach!


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Atény


Čo by som mal vedieť pred návštevou Atén?
- Pred návštevou Atén je dobré vedieť, že mesto je veľmi rušné a preplnené turistami, preto sa odporúča navštíviť hlavné pamiatky v skorých ranných hodinách.

Aké sú najznámejšie pamiatky v Aténach?
- Najznámejšie pamiatky v Aténach sú Akropola so slávnym Parthenónom, Antická agora, Národné archeologické múzeum, Akropolské múzeum a Panathénske štadión.

Koľko dní by som mal stráviť v Aténach?
- Odporúčaný čas na návštevu Atén je 2-3 dni. To je dostatočný čas na preskúmanie hlavných pamiatok a navštívenie niektorých múzeí.

Ako sa dostanem z letiska do centra Atén?
- Najlepší spôsob, ako sa dostať z letiska do centra Atén je vlakom. Existuje aj autobusová linka a taxislužba, avšak vlak je najrýchlejšia a najpohodlnejšia možnosť.

Aká je typická grécka strava?
- Typická grécka strava zahŕňa jedlá ako tzatziki (čerstvý jogurt s okurkami a cesnakom), suvlaki (grilované kúsky mäsa na špajdlách) a moussaka (vrstvené pečené jedlo s baklažánmi, zemiakmi a mäsom).

Koľko stojí vstup na Akropolu?
- Vstup na Akropolu stojí 20 eur pre dospelých. Existujú však aj zľavy pre študentov, deti a starších ľudí.

Aké je typické počasie v Aténach?
- V Aténach je typické stredomorské podnebie s miernymi zimami a horúcimi letami. Letné teploty sa môžu pohybovať okolo 30 stupňov Celzia, zatiaľ čo zimné teploty sú väčšinou okolo 10 stupňov Celzia.

Ako je to s bezpečnosťou v Aténach?
- Všeobecne platí, že Atény sú relatívne bezpečné mesto pre turistov. Avšak je nevyhnutné dodržiavať základné opatrenia bezpečnosti, ako napríklad udržiavať si hodnoty na bezpečnom mieste a byť ostražitý v preplnených oblastiach.


Počasie Grécko Atény


Grécko Atény sú síce známe svojou históriou a kultúrou, no rovnako tak aj svojim nádherným počasím. Súčasťou stredomoria sa môžeme tešiť na veľmi príjemné a teplé letá, no aj pomerné mierne zimy.

Letá v Aténach sú výborné na to, aby ste sa mohli pohybovať vonku, plávať a užívať si rôzne vodné športy. Teploty sa pohybujú od 27 do 32 stupňov Celzia a teplota mora sa dostáva približne na 25 stupňov. Kúpanie v mori vás skutočne osvieži a pomôže vám trochu sa schladiť.

Aj keď nie je zima natoľko drsná ako na niektorých iných miestach Európy, zimy v Aténach sú premenlivé. Môžete sa tešiť na miernu zimu s teplotami mierne pod 10 stupňov Celzia. Väčšinou nie je potrebné nosiť tesné bundy, no sú vhodné teplejšie oblečenia pre chladné rána a večery.

Keď príde jar, príroda sa prebúdza a môžete si vychutnať skutočne krasné kvitnutie rastlín a kvetov. Teploty sa dostávajú na priemerných 20 stupňov a čisté a príjemné počasie vás skutočne uchváti.

Ak by sme museli zhrnúť celoročné počasie v Aténach jedným slovom, určite by to bola "príjemnosť". Teploty sú prevažne ideálne pre turistov, ktorí chcú užívať prírodu, pláže a pamiatky v Aténach počas roku. Samozrejme, existujú dni s vysokými teplotami, ale aj dni s daždivým a zamračeným počasím. No bez ohľadu na ročné obdobie, môžete sa tešiť na pohodové a príjemné počasie v Grécku Atény.


Dovolenka Grécko Atény


Grécko - Atény: Kultúra, histórie a slnko

Grécko je jednou z najobľúbenejších dovolenkových destinácií v Európe a nie je divu. Táto krajina má bohatú históriu, nádherné pláže a skvelú kultúru. Ak plánujete dovolenku v Grécku, určite by ste mali zvážiť návštevu Atén - hlavného mesta tejto krajiny.

Atény sú jedným z najstarších miest na svete a hrajú dôležitú úlohu v histórii civilizácie. Pýtate sa prečo? Toto mesto je domovom slávnej Akropoly, ktorá je zároveň symbolem gréckej kultúry a histórie. Akropolis je staroveký komplex budov, ktorý mal významný vplyv na vývoj umenia a filozofie. Najznámejšou stavbou na Akropole je Partenón, chrám zasvätený bohyni Atény. Tento historický pamiatkový komplex je ohromujúci a návšteva ho je naozaj nezabudnuteľným zážitkom.

Okrem Akropoly môžete aj prehliadnuť množstvo ďalších historických pamiatok v Aténach. Najlepším spôsobom, ako objaviť ich všetky, je prejsť sa po uliciach mesta a objaviť ich sami. Medzi najznámejšie pamiatky patria brána Hadriana, staroveký olympijský štadión, Národná archeologická múzeum a mnoho ďalších.

Ale Atény nie sú len o histórii a pamiatkach. Mesto ponúka aj množstvo moderných atrakcií a zábavy. Môžete si užiť príjemnú prechádzku po historickom centre, ktoré je plné obchodov, reštaurácií a kaviarní. Pravdepodobne ste počuli aj o slávnej Aténskej riviere, ktorá je obľúbená medzi miestnymi obyvateľmi aj návštevníkmi. Tu môžete nájsť množstvo barov, klubov a reštaurácií, kde môžete zažiť grécku nočnú zábavu a hudbu.

Samozrejme, cestovanie do Atén vám umožní aj vychutnať si krásne grécke pláže. Od centra mesta môžete ľahko dosiahnuť pláže piréjskeho prístavu ako Pireus Beach alebo Zea Marina Beach. Ak máte záujem o absolvovanie kratšej výletnej plavby, môžete navštíviť aj neďaleké ostrovy, ako napríklad Aegina alebo Hydra.

Grécko - Atény je teda miestom, ktoré musíte zažiť. Ak radi cestujete a máte radi históriu, umenie a krásne pláže, tento juhozápadný raj je pre vás ideálnym miestom pre dovolenku. Okrem toho si môžete vychutnať grécku kuchyňu, slnečné počasie a pohostinnosť miestnych obyvateľov. Takže neváhajte a plánujte svoju cestu do Atén ešte dnes!


Ubytovanie Grécko Atény


Grécko, krajina tisícov ostrovov a bohatá história, je cieľom mnohých cestovateľov z celého sveta. A keďže Atény sú srdcom Grécka, väčšina z nich sa ubytuje práve v tomto meste. Ako ale nájsť ideálne ubytovanie v Aténach? Tu je niekoľko tipov.

Ak hľadáte niečo s kultúrnym prízvukom, Boutique Hotel Athens Icon sa zdá byť dokonalou voľbou. Tento štýlový hotel sa nachádza v historickom centre Atén, len pár minút chôdze od Akropole a iných turistických atrakcií. Hotel ponúka klimatizované izby s výhľadom na Parthenón, ako aj bezplatné Wi-Fi.

Pre tých, ktorí hľadajú niečo v modernom štýle, hotel Fresh ponúka jedinečné ubytovanie v okolí Pláže Monastiraki. Hotel sa vyznačuje moderným štýlom a ponúka vybavené izby so všetkým, čo potrebujete na príjemný pobyt. Okolie je plné obchodov, kaviarní a reštaurácií.

Ak hľadáte skôr drahšie ubytovanie, potom Radisson Blu Park Hotel Athens by mohol byť pre vás dokonalou voľbou. Nachádza sa v pokojnej časti Atén a ponúka výnimočne pohodové prostredie a pohodlné, klimatizované izby. Hotel ponúka aj bezplatné Wi-Fi, vonkajší bazén a wellness centrum.

A čo hostel? V Aténach je mnoho hostels a tiež sa tam nachádza jeden zo všetkých hostelov na svete – Athens Studios. Nachádza sa len pár krokov od Pláže Monastiraki a je obľúbeným miestom pre cestovateľov. Hostel ponúka vybavené izby pre jednotlivcov alebo skupiny, čistiace služby, internetovú kaviareň, bary a tanečné parkety.

Bez ohľadu na to, či sa rozhodnete pre luxusné ubytovanie alebo skromnejšie, Grécko určite neprestane prekvapovať svojou krásou a kultúrou. A ak sa rozhodnete pre Atény, nemôžete stratiť, pretože sú nezabudnuteľným zážitkom celého života.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky