Hľadáte najlacnejší letecký lístok?

Grécko Korfu

Ubytovanie Grécko Korfu


Grécko je krásna krajina plná kultúry, histórie a skvostov prírody. Jedným z najkrajších miest, kde sa môžete zastaviť, je Korfu. Tento ostrov sa nachádza v Jónskom mori a ponúka nádherné pláže, úžasné výhľady a kulinárske zážitky. Ak sa chystáte navštíviť Korfu, je dôležité mať spoľahlivé ubytovanie. V tomto článku sa pozrieme na niektoré z možností ubytovania v Grécku - Korfu.

Hotely
Korfu ponúka množstvo hotelov rôznych kategórií, ktoré sa nachádzajú v rôznych častiach ostrova. Môžete si vybrať z luksusných hotelov až po cenovo dostupné ponuky pre rodiny a páry. Mnohé hotely sa nachádzajú priamo na pláži a mnohé z nich ponúkajú široký výber reštaurácií a barov. Niektoré z najlepších hotelov na Korfu zahŕňajú MarBella Corfu Hotel a Saint George Palace.

Apartmány
Ak hľadáte ubytovanie s viac súkromia, môžete zvážiť pobyt v apartmáne. Korfu ponúka veľa možností pre rodiny snúbených s deťmi alebo skupiny priateľov. Výhodou apartmánov je, že majú k dispozícii kuchynku, čo vám umožňuje variť vlastné jedlá a ušetriť peniaze na reštauráciách. Niektoré z najlepších apartmánov na Korfu zahŕňajú Barbati Beach Apartments a Kiki Apartments.

Vily
Ak hľadáte ubytovanie s viac luxusu a súkromia, môžete zvážiť pobyt v vile. Korfu ponúka množstvo výnimočných vill na prenájom, ktoré sú súkromné a majú vlastné bazény. Vily sú ideálne pre rodiny alebo skupiny priateľov a mohú sa nachádzať v blízkosti pláží alebo v horách. Niektoré z najlepších vill na Korfu obsahujú Villa Korfos a Villa Lefki.

Kempingy
Ak hľadáte cenovo dostupné a zároveň príjemné ubytovanie, môžete zvážiť pobyt v kempingu. Korfu má niekoľko kempov nachádzajúcich sa v rôznych častiach ostrova, ktoré sú ideálne pre tých, ktorí hľadajú aktívnu dovolenku v prírode. Niektoré z najlepších kempov na Korfu sú Karda Beach Camping a Ionian Beach Camping.

V závislosti od vašich preferencií vám Korfu ponúka množstvo rôznych typov ubytovania pre každého. Od cenovo dostupných kempov a apartmánov až po luxusné vily a hotely. Svoju dovolenku na Korfu by ste mali plánovať skôr, ako prídete. Najprv sa pozrite na svoj rozpočet a potom si zvolte typ ubytovania, ktorý najlepšie vyhovuje vašim potrebám. Akonáhle si vyberiete svoje ubytovanie, nemôžete sa dočkať, kedy si užijete svoju dovolenku v Grécku.


Počasie Grécko Korfu


Grécko Korfu je idealným miestom pre letnú dovolenku, s jeho krásnymi plážami, modrou vodou a jasným slnkom. Väčšinou je počasie Grécko Korfu príjemné a teplé, s vysokými teplotami v lete a mírnymi zimami.

Leto na Korfu sa začína v máji a trvá do septembra. Teploty sa počas tohto obdobia pohybujú v rozmedzí od 25°C do 35°C. Júl a august sú najteplejšími mesiacmi, kedy teploty môžu prekročiť aj 40°C, čo môže byť pre niektorých turistov príliš horúce. Väčšina návštevníkov preferuje preto pobyt na pláži a kúpanie v mori počas dopoludnia alebo skorého popoludnia, keď sú teploty stále príjemné.

Jeseň na Korfu má mierny charakter a trvá od októbra do novembra. Počas tohto obdobia môžu teploty dosahovať maximálne 25°C a minimálne 15°C. Môžeme sa tešiť na modré nebo, prijemné slnečné lúče a mierny vietor.

Zima v Korfu je mierna a teploty sa pohybujú v rozmedzí od 10°C do 15°C. Vzhľadom na to, že ostrov nie je zimou veľmi zasnežený, turisti aj v týchto mesiacoch navštevujú Korfu. Môžete počítať s prevládajúcim slnečným počasím, príležitostným dažďom a prechádzkami na čerstvom vzduchu.

Korfu drží rekord v počte slnečných dní v priebehu roka, pričom najslnečnejšie dni v Korfu sú v lete.

Zhrnutie

V podstate je počasie Grécko Korfu najlepšie v lete, keď teploty dosahujú svoje najvyššie hodnoty. Návštevníci Korfu si musia dať pozor na horúce dni a opaľovací krém by mal byť na vrchole zoznamu vecí, ktoré treba mať so sebou. Jeseň a zima na Korfu sú miernymi obdobiami a turisti by mali počítať s prijemným slnečným počasím. V každom prípade, nech sa rozhodnete navštíviť Korfu kedykoľvek počas roka, budete si môcť vychutnať krásu tohto nádherného gréckeho ostrova.


Dovolenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií pre letnú dovolenku a medzi jej najkrajšie ostrovy patrí aj Korfu. Tento ostrov, bohatý na históriu a prírodnú krásu, ponúka dokonalé prostredie pre oddych a relaxáciu.

Korfu, známa aj ako Kerkyra, sa nachádza v Jónskom mori, blízko albánskeho pobrežia. Vďaka svojej geografickej polohe je ostrov domovom pre mnoho nádherných pláží a úchvatných výhľadov. Po prílete na mezinárodné letisko v meste Korfu si môžete prenajať auto alebo si zobrať miestnu dopravu, aby ste sa presunuli na vaše ubytovanie.

Ak ste milovníkom slnka a mora, Grécko Korfu je pre vás tým správnym miestom. Ostrov ponúka mnoho rozmanitých pláží, ktoré uspokoja každého. Ak preferujete rušné a živé pláže, ako je Paleokastritsa alebo Sidari, nájdete tam množstvo barov, reštaurácií a športových aktivít. Ale pre tých, ktorí hľadajú pokoj a ticho, existuje mnoho opustených zátok a pláží, ako je Halikounas alebo Agios Georgios Pagon, kde si môžete vychutnať intímne chvíle s prírodou.

Okrem pláží však Korfu ponúka aj bohatú históriu a kultúru. Mesto Korfu, ktoré je hlavným mestom ostrova, je zapsané ako jedno z najkrajších historických miest UNESCO. Vyberte sa na prechádzku jeho úzkymi uličkami a obdivujte nádhernú architektúru, starobylé námestia a nádherné kostoly. Navštívte starú pevnosť, ktorá ponúka úchvatný výhľad na mesto a jeho okolie. Po prehliadke si oddýchnite v jednej z mnohých typických gréckych tavernách a vychutnajte si miestne špeciality.

Ak máte radi prírodu a chcete preskúmať jej krásu, Korfu ponúka veľa možností. Prejdite sa po olivových hájoch a citrusových sádoch, ktoré tvoria charakteristickú krajinu ostrova. Navštívte niektorý z mnohých parkov a rezervácií, ktoré sú domovom pre vzácne druhy rastlín a zvierat. Urobte si výlet na východnú časť ostrova, kde môžete navštíviť Aqualand, jeden z najväčších vodných parkov v Európe, alebo Pelekas, známy turistický cieľ s nádherným výhľadom na západ slnka.

Nemôžete si dovoliť vynechať vyhlášenú grécku kuchyňu. Skúste typické jedlá ako tzatziki, moussaka, gyros a grécke šaláty. Ochutnajte miestne vína, olivový olej a bylinkové likéry pre dokonalé gastronomické zážitky.

Grécko Korfu ponúka mnoho možností pre nezabudnuteľnú dovolenku. S pokojnými plážami, bohatou históriou a prírodou si vás tento ostrov získa svojou krásou. Ak hľadáte destináciu pre vami dlho očakávanú letnú dovolenku, Korfu by mohla byť tou správnou voľbou.


Letenka Grécko Korfu


Grécko je jednou z najobľúbenejších destinácií medzi turistami a poskytuje nespočetné množstvo krásnych ostrovov na objavovanie. Jedným z najatraktívnejších ostrovov, ktorý by ste mali zvážiť pri plánovaní svojej dovolenky, je Korfu.

Korfu, tiež známa ako Kerkyra, je ostrov nachádzajúci sa na severozápade Grécka a patrí do skupiny Jónskych ostrovov. Tento ostrov je známy svojou nádherou a bohatou históriou, ktorá sa pretvára do kultúry a architektúry. Preto, ak plánujete navštíviť toto úžasné miesto, je najlepšie zvoliť si letenku do Korfu.

Keďže Korfu je populárna turistická destinácia, existuje mnoho medzinárodných letísk, z ktorých môžete zvoliť. Môžete si vybrať letisko v Aténach a získať prepojenie na let do Korfu, alebo si môžete vybrať priame lety z rôznych európskych krajín, ako sú Veľká Británia, Rakúsko, Nemecko a ďalšie. Tieto lety sú obvykle k dispozícii počas celého roka, však väčšina letov prichádza v letnej sezóne, keď je Korfu najživšie.

Trvanie letu sa líši v závislosti od vašej polohy a trasy letu, ale priemerný let trvá približne 2 až 3 hodiny. Po prílete na letisko Korfu budete okamžite nadšení krajinou. Ostrov Korfu ponúka úchvatné výhľady na modré Jónske more, ikonické olivové háje a malebné horské masívy. Vzhľadom na svoju bohatú prírodu je ostrov Korfu ideálny pre milovníkov prírody, plážových dovoleniek a pre ľudí, ktorí sa stretávajú s históriou.

Jedným z najobľúbenejších miest na Korfu je jeho hlavné mesto, tiež nazývané Korfu. Toto mesto sa vyznačuje kombináciou starovekých gréckych a rímskych vplyvov, kde stojí za to navštíviť Staré mesto Korfu, ktoré je zapísané na zozname svetového dedičstva UNESCO. V uličkách tohto historického centra nájdete prievan autentickej grécko-rímskej architektúry, tradičných obchodov s medovinou, reštaurácií a útulných kaviarní. Prechádzka starými uličkami je ako cesta do minulosti.

Okrem Starého mesta Korfu ponúka ostrov Korfu aj mnoho iných atrakcií. Môžete navštíviť Achillove múzeum, kde nájdete nespočetné množstvo artefaktov a soch z antiky. Pláže na Korfu sú tiež úžasné. Môžete sa vydať na populárne pláže Acharavi, Paleokastritsa, Sidari alebo Ipsos a stráviť deň odpočinkom na slnku a osviežujúcim plávaním v tyrkysovej vode. Okrem toho môžete vyskúšať aj vodné športy, ako je jazda na vodnom skútri, potápanie alebo surfing.

Výber letenky do Korfu je vynikajúcim spôsobom, ako začať svoju dovolenku na tomto krásnom ostrove. Neváhajte a zarezervujte si letenku do Grécka a objavte kúzlo ostrova Korfu.


Najčastejšie otázky a odpovede Grécko Korfu


1. Ako sa dostanem na Korfu?
- Na Korfu sa môžete dostať lietadlom z rôznych európskych miest alebo trajektom z rôznych gréckych prístavov.

2. Aké atrakcie a pamiatky nájdem na Korfu?
- Na Korfu sa nachádza množstvo krásnych pláží, historických pevností, starobylých kláštorov a chrámov, ako aj plnohodnotné mesto Korfu s úzkymi uličkami a trhmi.

3. Koľko stojí ubytovanie na Korfu?
- Cena ubytovania na Korfu sa líši v závislosti od typu a umiestnenia ubytovania. Prezentuje sa tu široká škála možností od lacnejších hotelov až po luxusné rezorty.

4. Kedy je najlepší čas na návštevu Korfu?
- Najlepší čas na návštevu Korfu je najmä v lete, keď je teplé počasie a ideálne podmienky na kúpanie. Pre tých, ktorí uprednostňujú miernejšie teploty a menej turistov, sú vhodné jarné a jesenné mesiace.

5. Aké sú typické jedlá a nápoje v Korfu?
- V korfiotskej kuchyni sa zvyčajne nachádzajú ryby a morské plody, olivy, ovocie, grécke šaláty a kozí syr. Z populárnych nápojov tu sú rôzne varianty ouzu, domáceho vína a korfiotskych bylíných likérov.

6. Ktoré pláže v Korfu sú najkrajšie?
- Medzi najkrajšie a najpopulárnejšie pláže na Korfu patria Paleokastritsa, Agios Gordios, Sidari, Kavos, Glyfada a ďalšie.

7. Aké sú najlepšie miesta na nákupy v Korfu?
- V meste Korfu a v blízkych letoviskách si môžete vychutnať nákupy v tradičných obchodoch s produkty ako šperky, kožené výrobky, keramiku a miestne špeciality.

8. Potrebujem víza na cestu do Korfu?
- Pre väčšinu návštevníkov z EÚ a niektorých iných krajín nie sú potrebné víza na vstup a pobyt v Grécku vrátane Korfu. Oplatí sa však skontrolovať aktuálne vízové predpisy.

9. Aké výlety a aktivity môžem podnikať na Korfu?
- Na Korfu si môžete vychutnať rôzne vodné športy, šnorchlovanie, výlety do prírody ako napríklad prechádzky, cyklistika alebo výlety na koňoch. Sú tu aj možnosti výletov do blízkych ostrovov alebo na pevninskú časť Grécka.

10. Je bezpečné cestovať na Korfu?
- Korfu sa považuje za relatívne bezpečné miesto na cestovanie. Je dôležité dodržiavať bežné bezpečnostné opatrenia, ako napríklad starostlivosť o svoje hodnoty a sledovanie aktuálnych správ a pokynov od miestnych úradov.


97% našich klientov odporúča naše služby

Najrozšírenejšia online ponuka leteniek

Najnižšia cena zaručená

Zľavnené letenky za výhodné ceny

Kúpte najlacnejšie letenky do miest, ktoré vás fascinujú svojou nádhernou prírodou alebo jedinečnosťou.

Prehľadávať letenky